שְׁאֵלָה:
כיצד אוכל להפחית את הרפיון בשרשרת של אופניים חד מהיריים?
Drew Stephens
2010-08-26 00:42:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש לי אופניים במהירות אחת שיש להם רפיון בשרשרת ומאיים לרדת. כיצד אוכל להפחית את הרפיון הזה?

אַזהָרָה. כשעובדים על שרשרת הילוכים קבועה. כאן חדש, אני לא יכול להגיב על האמור לעיל, אז חשבתי להוסיף את האזהרה הזו. מכיוון שאין שריר בשרשרת הילוכים קבועה אם אתה מסובב את השרשרת ונתפס באצבע בגלגל השיניים אתה יכול לאבד אצבע. זה לא יהיה סביר עם מהירות יחידה במקום הילוך קבוע, אבל זה משהו שאתה צריך להיות מודע אליו אם אתה מתחיל להתאים את השרשרת שלך.
סובב את הגלגל לאחור וזו אותה סכנה עם סינגל ספיד
חָמֵשׁ תשובות:
#1
+15
kkeilman
2010-08-26 01:00:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם יש לך נשירה אופקית (ציר הגלגל מחליק למסגרת מאחור האופניים) לנשירה יש חריצים ארוכים שיאפשרו לך למשוך את הגלגל האחורי ולקחת רפיון מהשרשרת. הקפידו לוודא כשמומנטים את אגוזי הגלגל כלפי מטה הגלגל אינו מחליק מכיוון שהוא ישר, או שהשרשרת פועלת בזווית קלה.

אם השרשרת מתוחה כל כך עד לנקודה בה היא אם אתה נופל, כדאי לשקול להחליף את השרשרת. אתה יכול לברוח עם הסרת חוליה כדי להסיר את הרפיון, אך שרשרת שחוקה תהיה נוטה לחוליות דביקות ונקלעת ללא הודעה מוקדמת.

אוסיף גם שאגוז גרגר (למשל: http://surlybikes.com/parts/tuggnut/) יכול לעשות הבדל עצום. גיליתי שהשרשרת שלי תשתחרר במהירות בגלל החלקה בנשירה עד שקיבלתי. זה גם הופך את התאמת המתח לרוח.
#2
+4
Christopher Scott
2010-08-26 01:00:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בדרך כלל ההתאמה תתבצע בנשירה האחורית. שחרר את הבריח שם, החזק מעט מתח (לא הרבה) על הגלגל האחורי בזמן שאתה מהדק אותו לאחור.

... והקפידו ליישר את הגלגל כמו שצריך :)
@jensgram - נקודה טובה .. גיליתי שבדרך כלל ברגע שמתהדקים, הגלגל בדרך כלל יישאר מיושר, אבל לשמור על השורה תוך הידוק זה לא רעיון רע :)
#3
+2
curtismchale
2010-08-26 00:50:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם אין לך כלי למדידת מתיחת שרשרת אז סרגל רגיל יכול לעבוד. הסיכות על החוליות צריכות להתייצב בהתחלה וסימן 12 אינץ '.

אני מחליף את השרשרת שלי פעמיים או שלוש בשנה בהתבסס על המרחקים שאני רוכב עליהם. שרשראות צ'אנינג אומר באופן קבוע שההילוך שלך לא' לא די ללבוש מספיק בכדי להתאים לשרשרת אחת ופחות סביר שתצטרך לרכוש כמה רכיבי הנעה חדשים כשתקבל שרשרת חדשה. כך שתוכל להחליק קצת את הגלגל לאחור. לפחות בפעם האחרונה הסתכלתי עליהם.

#4
+1
WTHarper
2013-02-01 01:02:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

השיטה הטובה ביותר שמצאתי להתאמת המתח מבלי להשתמש במתח סולי או במתיחה דומה היא ללכת על הסרן קדימה ואחורה. באופן כללי, עצם החזקת ההגה במתח אינה מספיקה בכדי להשיג את המתח ללא תסכול מיותר.

הערה: אמנם שיטה זו עובדת עבור סינגלים ותיקונים, אך היא אינה פועלת עם גרסאות מהירות. (זה יעבוד גם עם רכזות אקסצנטריות בהן מתיחות הנשירה לא עוזרות.)

הרעיון הוא להתקין את הגלגל בנשירה כשהשרשרת מנותבת נכון ואז להדק את אגוזי הציר קצת מעבר לאצבע. -הדוק. לאחר מכן, שחרר את אגוז הציר הימני ומשוך את הגלגל (באמצעות המנוף מהחישוק) כדי למתוח את השרשרת ולהדק את האום. אתה רוצה לקבל את השרשרת מעט יותר מדי ואז הקש בעדינות על האגוז כדי לחסל את המתח עד שהוא בדיוק מתאים. חזור על התהליך על אגוז הציר השמאלי כדי לכוון את הגלגל, תוך שמירה על ציר זה או אחר של הציר. מתח נכון אמור לאפשר לאופניים לדווש בצורה חלקה ללא כריכה ועם כמה שפחות צניחת שרשרת (הסיכון הגדול של שרשרת צניחה הוא שהיא תיפסל מהפסים וזה לא יהיה בריא.)

באמצעות הגלגל כמנוף, אינך צריך להסתמך על החזקת הגלגל בצורה ישרה ומלמדת פיזית. לאחר שמתחת ויישר את הגלגל (השפה צריכה להיות מרוכזת בין השהות) וודא שאגלי הציר מהודקים למפרט כדי למנוע מהגלגל להחליק קדימה.

(בנוסף, אם כמוך ' אם אתה מכוון מחדש את מתח השרשרת שלך, אתה מגלה שהמתח מתנדנד - כלומר הוא הדוק יותר בנקודות מסוימות בסיבוב הדוושה - ואז עליך למרכז את טבעת השרשרת שלך!)

#5
-1
geoffc
2010-08-26 00:46:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

השרשרת שלך כנראה נמתחה.

אנקדוטה משעשעת. לקחתי את Litespeed Tachyon משנת 1996 (20K מיילים ומעלה) לחנות כדי להתעדכן וביקשתי מהם לא להחליף את רכבת הכונן אלא אם כן יהיה צורך לחלוטין, מכיוון שמשמעות הדבר היא לשנות הכל. DuraAce שלה כך שיהיה נתח גדול של שינוי.

בכל מקרה, מתברר שהשרשרת שלי מתחה חוליה שלמה! זה היה מתוח בבירור, אבל חוליית שרשרת אחת שלמה, אז הוא הוציא קישור וחיבר מחדש את השרשרת. בדוק אם השרשרת נמתחת. יש להם כלי לכך, בדוק אם אתה יכול לשאול כזה.

אם השרשרת שלך מתוחה כל כך, זה יהרוס לך את הקלטת ואת שרשראותיך. הייתי חושב שיהיה לך הרבה יותר טוב להחליף את השרשרת שלך כדי לחסוך את הרכיבים היקרים יותר.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...