שְׁאֵלָה:
כיצד ניתן להחליף ברדסים לאופני כביש?
kc-bike
2010-08-31 02:52:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני נוסע מדי יום על אופני כביש עם מנופי המעבר / בלמים של Shimano Tiagra STI. מנדפי הגומי קודרים למדי ונעשים דביקים, קרועים ולא נעימים בימינו. תיקון והחלפה של כמעט כל דבר על האופניים שלי נראה מאוד ישר קדימה, אבל אני לא מצליח להבין אם בכלל ניתן להחליף את החלקים האלה, ועוד פחות איך לעשות את זה. רעיונות?

הייתה בעיה דומה עם ברדסים דביקים ולא הצליחה לנקות אותם. אני מבין שזה פוסט ישן למדי, אבל זה נתן לי עידוד כשניסה להשיג את מכסה המנוע של סאקון שיכולתי למצוא מעל שנות השימנו שלי. זה לא היה אפשרי ביד בלבד. לאחר שרכשתי לעצמי שלפוחית, השתמשתי בתרסיס סיליקון, שאיפשר למכסה המנוע להחליק מעל ההפסקות. הסיליקון משמש כדי למנוע גומי להיסדק, ולכן אני חושב שזו בחירה מעולה להכניס את הבאגרים הקטנים האלה להתאים.
חָמֵשׁ תשובות:
#1
+5
curtismchale
2010-08-31 03:34:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הדבר הכי קל לעשות זה פשוט לחתוך את מכסה המנוע הישן ואז לקחת את מכסה המנוע החדש ולהשחיל אותו מעל החלק התחתון של ידית הבלם. חלקם 'ארגו' ויש להם מכסה מנוע ימני ושמאלי, אז וודא שאתה מסתכל על מכסה המנוע הימני והשמאלי.

מכסי ברכיים +1 נועדו בהחלט להחלפה. כמו כן, זכור כי מתיחתם מעט בכדי להעביר אותם מעל המנוף היא בסדר! אין צורך בפירוק.
#2
+4
Gordon H.
2014-02-14 09:52:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם אינך מצליח להשיג מכסה מנוע חלופי, נסה להכין כזה בעצמך. הנה מתחתי קטע של צינור פנימי 26 x 1.5 - 2.0 מעל ידית הבלם. הצינור הפנימי מתאים יותר אם חותכים את קצה "הקרן" של מנופי האוויר. בעזרת מנופי ה- Shimano Exage Action BL-A351 אלה תוכלו להחליק את קצה הגומי מתחת לחזית הפלסטיק של המנוף כדי לעזור להחזיק אותו במקומו.

הגוש בתחתית הטבילה במנוף הבלמים. נגרמת על ידי לשונית מתכתית. הייתי מכסה את זה עם שארית של קלטת כידון מרופדת לפני הוספת הצינור הפנימי.

כדי למנוע את התפרים על פני הגומי, נסה להפוך את הצינור הפנימי כלפי חוץ.

enter image description here

enter image description here

#3
+3
red
2010-09-25 13:17:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לפני שתעשה משהו, עליך לבדוק את תיעוד הרכיבים באתר האינטרנט של Shimano, כל ההוראות קיימות - מכסה המנוע זמין למדי בהזמנה מחנויות האופניים, אם כי נראה שהם לא מצדיקים את התג $$. אם הוא רק דביק, פשוט נקה אותו עם מטלית לחה או עם טיפה אחת של נוזל כביסה אם לא ניקה כראוי בעבר. אני משתמש בשלי במשך יותר מ -5 שנים + זה מאוד שרוט עכשיו אבל עדיין לא צריך להחליף.

#4
+2
sixtyfootersdude
2010-08-31 03:37:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני חושב שהדבר הראשון שאתה צריך לעשות הוא להוריד את מכסה המנוע מהסורגים. בדרך כלל יש בורג או מפתח בורג אשר ישחרר את מכסה המנוע על הבר. על מכסה המנוע שלי זה בר-קיימא רק כשעוזב ההפסקה נמשך למטה. לאחר שחררת את הבורג, אתה אמור להיות מסוגל להחליק את מכסה המנוע לאורך הבר וסביבו. (ייתכן שיהיה עליך להסיר את הקלטת).

מעולם לא ראיתי אופני כביש שאתה צריך להוריד את מכלול הבלמים כדי להגיע למכסה המנוע. אם תעשה זאת בדרך זו תצטרך גם להקליד את הבר שלך כאשר הקלטת עוברת על גב מכלול הבלמים.
למעשה עכשיו כשחשבתי על זה קצת יותר זה כנראה הגיוני. על אופני הכביש הישנים שלי, כך הורדתי אותם בפעם הראשונה, אבל אתה צודק שיהיה קל יותר לעשות זאת.
אני חושב שאתה חושב על הבלמים עצמם, ולא על הבלמים * מכסה המנוע *. מכסה המנוע הם חלקי הגומי, ולא חלקי המתכת שמתחת.
לא משנה ... על פי [מילון המונחים] של שלדון (http://www.sheldonbrown.com/gloss_ho-z.html#hood), "ברדסים" יכולים להתייחס לאחד מהם. אני מוצא את זה מאוד מבלבל.
זה עזר לי המון, כל כך הרבה תודות! בסופו של דבר השתמשתי במפתח הברגים כדי להסיר את כל מכלול המנוף, ואז נאלצתי להסיר את כבל הבלם. משם הצלחתי להחליף (מעט) בקלות את מנדפי הגומי.
#5
+1
Anthony K
2010-08-31 18:56:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם אינך יכול להשיג מכסה מנוע חלופי, אפשרות "נואשת" נואשת ואחרונה היא להשיג מעט סרט כידון מרופד ולעטוף אותו סביב גוף המנוף. אתה יכול להשתמש בקלטת חשמלאי כדי להחזיק את הקצה האחרון ולעצור את התפרקות הקלטת.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...