שְׁאֵלָה:
היכן המקום הטוב ביותר לשאת מים (גב או אופניים)?
sixtyfootersdude
2010-08-30 01:31:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לאן אתה מעדיף לשאת את המים שלך? אני מגלה שכשאני רוכב על אופני הרים אני מעדיף לסחוב את המים שלי בחפיסת לחות על גבי (קל יותר לנדנד על האופניים). כשאני רוכבת על כביש על קרקע שטוחה אני מעדיפה שיהיה על האופניים.

היכן שומרים את המים כדי לייעל את המהירות / זריזות / הנאה?

עריכה: נראה לי שרוכבי הכביש לעולם לא משתמשים בקמלים. האם יש לכך סיבה?

מקצוענים אינם משתמשים בגמלים למרוצי כביש מכיוון שהם עוברים נוזלים יותר מכפי שניתן לשאת, וסופרים ממכונית התמיכה שלהם תוך כדי תנועה. חלקם, לעומת זאת, משתמשים בהם לניסויים בזמן (יש מדי פעם דיון בשאלה האם זה חוקי מסיבות אווירודינמיות). רוכבי דרכים מעתיקים את המקצוענים ... אוי דבר נוסף, מנוסח זה מעט סובייקטיבי - השאלה ה"תקפה "תהיה בסגנון" מה היתרונות והחסרונות של נשיאת מים על אופניים או באריזת לחות.
אריזות ההידרציה טובות כשהן מלאות בקרח, אך ברגע שהן מחממות את הדי עבירה שלה. הטריק הוא להשאיר את הצינור מלא במים לאחר השתייה ולהביא 1.5-2 סנוניות בכל פעם.
שבע תשובות:
#1
+25
freiheit
2010-08-30 02:17:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הכי טוב? לא נראה שיש תשובה נכונה אחת.

יתרונות לנשיאת אופניים:

  • המשקל הוא על האופניים, לא אתה
  • האם לא לא הופך את הגב להזיע
  • אין צורך בהתאמות
  • בדרך כלל קל יותר לניקוי
  • קל יותר לבחור אפשרויות משקה חלופיות (עם הבקבוק הנכון) >
  • קל יותר פשוט שיהיה לך בקבוק מים על האופניים (דבר אחד פחות שצריך לדאוג לזכור להביא)

יתרונות לנשיאת חבילת לחות:

  • קל יותר לשתות ממנו (כך שאתה שותה בתדירות גבוהה יותר בלגימות קטנות)
  • יכול לשתות בלי לחכות לרכיבה חלקה (לא בהכרח צריך להוציא יד מהכידון)
  • פחות סיכוי להרים לכלוך (נקי יותר; אך ראה הערה על כפכפים לבקבוקים)

נראה כי סוג הרכיבה שאתה עושה עושה הבדל גדול. לאופני הרים יש יותר לכלוך ושטח מחוספס יותר שבו זרבובית בקבוק המים שלך יכולה להרים עפר שבילים וקשה להושיט מטה ולשתות מהם. רכיבה על אופניים בדרך כוללת הרבה מדרכה חלקה המאפשרת שתייה מבקבוק ולא כל כך הרבה לכלוך לדאוג.

אני בעיקר רוכב על הכביש ובדרך כלל משתמש בבקבוק מים (או שניים או שלושה; או בקבוק מים וספל נסיעות קפה), אבל אם אני נוסע לרכיבה ארוכה (במיוחד במזג אוויר חם), אשתמש בחבילת ההידרציה (וכנראה שיהיה לי בקבוק בכל 3 הכלובים, אולי עם מיץ או משהו כזה ככה באחת) רק כדי להיות בטוח שאני שומר על לחות טובה.

התשובה הזו כמעט מכסה את זה. אני משתמש בחבילת הידרציה בכל נסיעה שאורכת יותר מ -1 שעה פשוט כי אני שותה יותר. אין צורך לדאוג ליציבות (או להפיל בקבוק!) בקטע / שביל גרוע, בתנועה או ברכיבה בקו.
אם אתה מודאג מכך שיילכלך על פיסת הבקבוק שלך, אתה יכול לקבל בקבוק עם מכסה. לשלי יש כיפה נפתחת המכסה את פיסת הפה, וקל לפתוח ביד אחת.
@Wilka: נקודה טובה לגבי הכובע
ההעדפה שלי היא להשתמש בחבילת ההידרציה * על האופניים * - אבל זה רק עובד באמת כי האופניים המדוברים הם שכיבה ואני יכול להתאים את החפיסה מאחורי המושב (-: אם אני עושה מרחק בזקוף יש לי תרמיל אני נושא את חבילת ההידרציה פנימה - מכיוון שהיא מקלה על "מעט ולעתים קרובות", גם כאשר האופניים כוללים מתלה מפחיד יותר (ועל ידי בחירה אשים כל דבר אחר כבד בפאניקה!)
#2
+7
Goodbye Stack Exchange
2010-08-30 06:10:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נראה כי הליבה של שאלה זו היא:

היכן אתה שומר את המים שלך כדי לייעל מהירות / זריזות / הנאה?

הצהרת אחריות : מעולם לא היה לי קאמלבק, אבל אני כן שותה מים!

מהירות : אם אתה מתכוון למהירות הגישה, שמירה על מים בשלפוחית ​​השתן היא ללא ספק המנצחת. אם אתה עוסק באווירודינמיקה, הייתי חושב שהתשובה היא השלכה.

זריזות : מים גבוהים יותר בגב שלך יהפכו את האופניים לקצת יותר כבדים. אני יודע שנשיאת חצי ליטר חלב בתרמיל זורקת אותי, במיוחד על אופני כביש.

הנאה : זה תלוי למה אתה מתכוון בהנאה. לנסיעה קצרה, משהו על הגב שלי הוא לא עניין גדול, אלא אם כן היום חם מאוד.

תרמיל גב שלפוחית ​​השתן של Camelbak אינו רע כמו לשאת משהו כמו חצי ליטר חלב, גם אם מדובר באותה יכולת. שלפוחית ​​השתן שטוחה יותר על הגב ויש לה מעט מאוד סלאש.
עברתי לפחות נסיעה אחת שבה מסיבה כלשהי יכולתי להרגיש את תערובת המים הקרים / קרח בקמלבק שלי בזמן שהיא מונחת על גבי, וזה הפך את הנסיעה החמה להרבה יותר נסבלת.
#3
+4
Kibbee
2010-08-30 21:40:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם לשפוט לפי המחיר, מחזיק בקבוקי מים זה חייב להיות האופציה הטובה ביותר.

אאוץ! 225 דולר לכלוב בקבוקים? האם זה באמת הרבה יותר קל מחזיק סגסוגת?
זה בערך 4 גרם קל יותר מבעל בקבוק מים מפחמן אחר .com / main.asp? page = 8 & description = טאו + מים + בקבוק + כלוב & vendorCode = TACX & major = 3 & minor = 12
מה, אז אתה צריך לקנות גם מים מסיבי פחמן.
#4
+3
studiohack
2010-08-30 01:47:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מעדיף את זה על גבי בשלפוחית ​​לחות, ככה, זה נגיש בקלות ולא יוצא מגדרתי. ללא קשר לסוג האופניים שאני עושה ...

#5
+3
GvS
2010-09-21 18:27:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

עבור MTB

הקמלבק נחמד מאוד, מכיוון שהוא נקי יותר וקל יותר לשתייה. אבל אני מעדיף למלא אותו במים בלבד כי קשה יותר לנקות אותו. אז אני לוקח בקבוק עם sportdrink כדי לקבל מעט סוכר בנסיעות ארוכות יותר.

לדרך

בקבוקים הם טובים, אבל בנסיעות ארוכות יותר אני רוצה לקבל איתי עוד מים. אז אני לוקח איתי גם את הקמלבק שלי.

מסקנה

בנסיעות ארוכות יותר (3 שעות ויותר) אני לוקח בקבוקי sportdrink וקמלבק עם מים, גם על ה- MTB שלי וגם על אופני הכביש שלי.

#6
+1
user313
2012-05-03 02:56:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש לי מכונת גילוח Camelbak שבה אני משתמש לרכיבה על אופניים. עם זאת, אני סלקטיבי לגבי השימוש בו. באופן כללי, אין לכך השפעות מזיקות על הזריזות, אך ללא ספק במידה מסוימת על אווירודינמיקה.

לטיולים פחות מארבע שעות, אני הולך עם בקבוקי מים בכלובי הבקבוקים.

לנסיעות ארוכות יותר, במיוחד באזורים מרוחקים שבהם לא תהיה לי גישה קלה למילוי מים בקבוקים, גיליתי שהתער שימושי למדי. אם אני רוכב באזורים "תרבותיים" בדרך כלל, אני נוטה פשוט ללכת עם בקבוקי המים.

#7
  0
Jeremy
2016-06-18 09:19:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

החלטתי על פשרה שחיפשתי מים אחרי הנסיעה שלא היו חמים ויש בהם חומר אבקה או אנרגיה כדי לחדש, אז שמתי בקבוק בקאמפ כדי שיישאר קר על ידי הקרח המתעבה תוספי האנרגיה בכיס אחרשאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...