שְׁאֵלָה:
באיזו תדירות עלי לסוך את השרשרת שלי?
Russ Warren
2010-08-26 02:51:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני רוכב פחות מ -200 מייל בשבוע, ואני בסימן של כ -200 מייל באופני הכביש החדשים שלי. רוב הרכיבה שלי נעשית על הכביש בעיר עירונית, כך שיש הרבה פסולת מוזרה ולא טבעית. ה- LBS שלי אמר לי לשמן את השרשרת שלי כל 150 מייל, אבל קראתי דעות סותרות.

באיזו תדירות עלי לשמן את השרשרת שלי?

עשר תשובות:
#1
+34
42-17
2010-08-26 03:12:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

סיכה בעת הצורך. אני לא חושב שאפשר לשים סמן מייל על מתיך סיכה. אני חושב שרוב האנשים מוסיפים סיכת שרשרת לעיתים קרובות מדי. יותר מדי עלול לגרום להצטברות של פסולת על השרשרת. סיכה קטנה מדי עלולה לגרום לחיכוך מיותר; אבל תדעו די מהר לפי המראה (ואולי גם הצליל) שלו אם יש לכם מעט סיכה.

רמזים:

  1. נגבו את השרשרת לפני שתוסיפו סיכה. [*]
  2. האם הצבע שחור?
  3. האם הוא שמנוני?
  4. נגב את כל השמוץ הזה עד שהוא נראה יבש.
  5. הוסף סיכה תוך כדי סיבוב ארכובות.

טיפים:

  1. סיכה בלילה לפני שאתה רוכב: זה נותן לסיכה 'להתפשט'.
  2. נגב את העודף מיד לפני שאתה רוכב - אך לא עד שתייבש מעל.

^ [*]. ניגוב השרשרת נעשה בצורה הטובה ביותר בעמדת עבודה או בזמן שהאופניים נמצאים במצב בו אתה יכול לסובב את הארכובה כך שתוכל להחזיק סמרטוט לשרשרת בזמן שהשרשרת נעה.

לא תמיד ניגוב הוא הדבר הכי טוב לעשות, כי אתה יכול בלי כוונה לקחת לכלוך מבחוץ (איפה שהוא לא מזיק) פנימה. השרשרת אולי נראית נקייה, אבל הרבה לכלוך יהיה בפנים. הדבר הטוב ביותר לעשות, IMO, הוא להסיר אותו, לטבול בממיס כלשהו (אני משתמש בנפט) ולנער בעוצמה.
@heltonbiker כמה יצרני רשתות המליצו על _ אמבטיות ממסים מכיוון שזו מסירה את כל סיכת המפעל, שהיא בדרך כלל באיכות גבוהה בהרבה ממה שאתה מוסיף עם טפטוף על סיכה. עשיתי בדיקות אריכות ימים ומצאתי שאמבט הממיסים ושרשראות המשומשות מחזיקים זמן קצר יותר בהשוואה למגבון-סיכה.
#2
+7
Goodbye Stack Exchange
2010-08-26 02:59:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בהחלט סיכו את האופניים לאחר ניקוי הרכבת ההינע, או לאחר רכיבה בגשם. מבחינת הוספת סיכה בין הניקוי, כל שבוע-שבועיים צריך להיות בסדר, לעתים קרובות יותר אם הרכבת ההילוכים מתחילה להיות רועשת. רק כמה טיפות סיכה אמורות להספיק, אלא אם כן אתה נוסע בכבישים מלוכלכים מאוד.

#3
+5
Richard Tasker
2010-08-26 12:20:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הייתי אומר שעדיף לנקות ולשמן את השרשרת לאחר כל נסיעה. ככל שתשמור טוב יותר על השרשרת שלך כך היא תימשך זמן רב יותר.

כדי לנקות את השרשרת שלך תוכל להשתמש בכלי לניקוי שרשראות, אני משתמש ב זה מ- Park Tool וזה מצוין:

Park Tool Chain Cleaning Tool

האלטרנטיבה היא לשים Powerlink SRAM בשרשרת שלך: SRAM powerlink

ולהסיר את השרשרת שלך ולנקות אותה עם ממס כמו פרפין (נפט לאמריקאים)

גם בחומר הסיכה ניתן להתווכח, דבר עם מישהו ב- LBS שלך וקבל את המלצותיו לגבי תנאי הרכיבה שלך.

אז אני יכול לרכוב על אופניים בחנויות המקומיות ואז להקדיש 30 דקות לניקוי הרשת?
אני מסכים אם יצאת בבוץ, או טיול ארוך בדרכי אבק. אם אתה אוהב אותי נוסעים לעבודה כל יום על אספלט יבש, אני חושב שניקוי זה בכל יום הוא קצת מוגזם. תודה על הטיפים ל- Powerlink.
+1 לקבלת הצעה מעניינת וקישורי ציוד טובים אולם אני חושב שזה מוגזם.
שים לב שרבים מהגיזומואים מסוג Powerlink אינם ניתנים לשימוש חוזר!
רשתות SRAM 10 מהירות משתמשות ב- "PowerLock", ולא "PowerLink" אשר אינן ניתנות לשימוש חוזר **. KMC מייצר קישור רב פעמי התואם לרשתות SRAM 10 מהירות.
פרפין אינו ממס.
@CareyGregory בטח שכן. זה חומר שבו הדברים מתמוססים.
@DavidRicherby ובכן, לפי הקריטריונים אז גם מים. פרפין הוא שעווה, מוצק בטמפרטורת החדר. בטח, אתה יכול להמיס אותו וכאשר הוא נמס אני מניח שיהיו לו כמה מאפייני ממס, אבל כשהוא יתקרר הוא יתמצק _עם המזהמים שהוא נמס_. אז עכשיו תצטרך להשתמש בממיס אחר כדי להסיר את הפרפין המזוהם. ממס די מחורבן בספרי.
@CareyGregory בבריטניה וחלק גדול מהאימפריה הבריטית לשעבר, "פרפין" פירושו נפט, להבדיל משעוות פרפין, שזה החומר שאתה חושב עליו. ומים הם ממש ממס. במידה כזו שאמירה, "ובכן, לפי הקריטריונים האלה, מים הם ממס" דומה קצת לאמירה, "ובכן, לפי הקריטריונים האלה, ברזל הוא מתכת."
@DavidRicherby אוקיי, אני עומד מתוקן לגבי השימוש בבריטניה. בדקתי כמה מקורות מקוונים ולא ראיתי שום אזכור לשימוש בבריטניה, ואף אמריקאי לא יחשוב אלא שעווה כשהם קוראים את המילה הזו, אז צריך לברר אותה. כן, מים הם ממס, כמו שאמרתי, אבל עניים ארורים לשמן / גריז ושרשראות.
אני משתמש בשיטה בסרטון זה, אתה פשוט זקוק למסיר שומנים ומספר מברשות ציפורניים - https://www.youtube.com/watch?v=KM6mzE5lQ0w
#4
+4
Kevin
2010-08-26 03:25:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כל 150 מיילים נשמע כמו נורא, אבל אז אני מניח שאני לא רוכב כמוך. "& הקטן לעתים קרובות" היא העצה הטובה ביותר ששמעתי.

#5
+4
curtismchale
2010-08-26 03:34:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני רוכב 250 ק"מ לשבוע ואני נותן לו שפריץ ממש לפני הנסיעה הארוכה שלי בסופי שבוע. אתה לא באמת יכול לפגוע בו על ידי סיכה מוגברת של השרשרת. בטוח אם תאחסן אותו בתוך יותר מדי סיכה יכול לגרום לטפטוף השרשרת. אם אתה עושה את זה רגע לפני נסיעה אז לא לטפטף בבית.

לא יכול לפגוע בו באופן ספציפי, אבל אם תשמן שרשרת וכו 'רגע לפני שאתה רוכב - זה ימשוך יותר לכלוך, שיגרום לנזק רב יותר. אז הייתי מציע לשמן אחרי נסיעה, ולא לפני.
#6
+1
Mindcontrol
2017-04-26 22:23:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מחליק רק אחרי שאני מנקה את השרשרת. אני רוכב כ -100 מייל בשבוע בממוצע. האופניים שלי החזיקו מעמד לאורך השנים. אני מנקה ומשמן סיכה פעם ב 2-3 שבועות.

ניקוי / סיכה כל 200-300 מייל זו גישה סבירה.
#7
  0
Chris
2016-10-22 03:06:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש לי כמה סיכות שונות. האחד נועד למזג אוויר יבש ונוטה לשטוף אם יורד עליו יותר מדי גשם או מים שלוליים, קל לדעת מתי צריך להחליף את זה כי אתה יכול לשמוע אותו חורק. השנייה היא סיכה רטובה בה אני נוטה להשתמש מסתיו לאביב, אך היא הרבה יותר דביקה ואפילו עם ניגוב טוב למטה לאחר המריחה, היא תאסוף אבק, לכלוך ולכלוך.

אם אני מבחין ביותר מדי הצטברות הגיע הזמן לנקות ולסוך מחדש. לעיתים קרובות אני מנקה בעזרת סמרטוט, מרסס עם GT-85 כדי לעקור מים מעט ואז מנגב לפני שמרחתי סיכה לפי המלצות הכרזות האחרות. השאירו למשך 2-5 דקות לפני שתמחקו את העודפים.

#8
-1
biketoeverything.com
2018-12-31 06:28:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

במילים פשוטות, סיכה בעת הצורך כמו שאמרה @ 42-17. אני רוכב עד שאני שומע את שרשרת הצווחה , שלעתים אני לא שם לב אליה לאט לאט מתגבר עם הזמן.

כשאני נוסעת במזג אוויר יבש ויפה בקליפורניה, אני יכול ללכת חודשים. ומאות קילומטרים מבלי להזדקק לשום סיכה. מצד שני שמנתי יום אחד והתחלתי לשרשר את השרשרת כעבור כמה ימים אם הייתי בסביבה מאובקת או רטובה (או שלא סיכה אותה נכון).

אני משתמש האופניים שלי לנסיעה, כך שאני לא עושה שום תחזוקה מיותרת שלוקח הרבה זמן לתמורה מועטה. בהקשר זה פירושו שאין צורך לשמן תכופות מדי או לבצע שטיפת שרשרת מסובכת. אם אתה רוכב אולי יהיו לך צרכים אחרים.

אם עוקבים אחר עצתכם השרשרת וגלגלי השיניים יתבלו הרבה יותר מהר ממה שהם היו עושים עם שרשרת משומנת היטב.
נכון, אבל האם זה אומר שהם מתבלים אחרי 5 שנים במקום 6 שנים? או שהם נשחקים בחמש שנים במקום 10 שנים? כמובן שהם יתבלו מוקדם יותר, אך האם זה באמת הולך להיות סכום מורגש?
מניסיוני עולה כי חיי השרשרת יופחתו לחצי, או גרוע מכך, אם תשתמשו ב"אסטרטגיית התחזוקה "המינימלית הזו.
אמנם אני בדרך כלל לא משמן תכופות יותר מכמה אלפי קילומטרים / כמה פעמים בשנה, אבל הייתי אומר שחיכית יותר מדי זמן אם השרשרת תתחיל לצווח. ברגע שהגלילים נראים יבשים ומבריקים לחלוטין, הגיע הזמן לכמה טיפות שמן. כמובן, אני משתמש בשמן רכב, כך שאני באמת יכול לראות את ההשפעה של סיכה, קשה יותר לראות אם אתה משתמש בשמן צלול לחלוטין.
אז, בעצם, העצה שלך היא להמתין בעקביות עד שהשרשרת שלך אומרת לך שהיה צריך להיות משומן לפני ימים, ואז לסוך אותה. זו עצה די נוראית.
#9
-3
The Goat
2016-10-22 01:41:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

תגובה זו תעורר סערה. אני לא מכונאי או אחד שמתעסק עם האופניים שלי, אני פשוט רוכב. לפני הטיול ברכב נסעתי על אופנועי אנדורו. אמרו לי רק פעם להשתמש ב- WD40 כסיכת שרשרת, אז אחרי כל מרוץ הייתי מפוצץ את האופניים בשטיפת סילון בעוצמה גבוהה, מרסס ב- WD40 כדי לעקור ואז מרסס שוב לפני הנסיעה הבאה שלי. כמעט בכל סוף שבוע נסעתי בוויילס המעורפלת הרטובה בלי שום דבר אחר מאשר WD40 כסיכה. מעולם לא צילם שרשרת פעם אחת. אבל עכשיו לאחר שקראתי את כל הוויכוחים על מוצר זה, עבור ה- mtb שלי אני משתמש בו כדי להפיג רק אז אני מחכה עם סיכה יבשה בזמן שאני במרוקו. מוטו אחרון. 'לעולם אל תפקפק בשם הפח אלא ספק בתגובות שקראת'

ברוך הבא אל [bicycles.se] @TheGoat. אנו ממליצים לחברים חדשים לקחת את [הסיור] כדי לנצל את האתר בצורה הטובה ביותר, ומכיוון שאתה עונה ראה גם [תשובה]. האתר שונה מהאופן שבו אתה משתמש בו: זה לא אתר צ'ט / דיון :-) אבל אתה צודק בנקודה הגלומה שלך כי סיכת השרשרת יכולה להיות נושא שנוי במחלוקת עבור חלק מרוכבי האופניים.
למרבה הצער, ישנן שתי בעיות חמורות בתשובה זו: 1) פיצוץ אופניים עם שטיפת סילון בעוצמה גבוהה הוא עצה * מסוכנת *: זה עשוי לכפות על מים בקלות במקום שהוא לא שייך, מה שמביא לקורוזיה. 2) הצמדה אינה מהווה בעיה ברשתות האופניים. שרשרת מתחת ללימון תתלבש מהר יותר, היא תפחית את היעילות והיא תפגע בטבעות השרשרת (ים) ובגלגל השיניים, אך היא לא תינעל.
#10
-6
Peter Handy
2016-09-16 15:17:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

עשיתי אלפי קילומטרים על רשתות שזה עתה ניקיתי בעזרת שפריץ ליברלי של WD40 כל 300-400 מיילים.

הצביעו מטה כי הבהרתם האם השתמשתם בסיכה ספציפית של שרשרת האופניים של WD, או בפחית מפיצת המים הגנרית. השתמש בעריכה כדי להרחיב את תשובתך.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...