שְׁאֵלָה:
חומר סיכה שרשרת הטוב ביותר לאופני נוסעים / שירותים?
freiheit
2010-08-27 08:44:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מהו חומר סיכת השרשרת הטוב ביותר לאופניים המשמשים לרכיבה בבגדים רגילים (אישיים) בכל ימות השנה?

השתמשתי ב- Tri-Flow, אך זה נוטה להשאיר שחור שמנוני / מלוכלך כתמים במכנסיים, נעליים וכו 'שמעתי על המסת פרפין מוצק, אבל זה נראה עתיר עבודה מדי.

הכי חשוב: לא להרים לכלוך; לא מכתים שום דבר שנוגע בשרשרת. (כן, אני מכיר דרכים שונות להרחיק את הבגדים מהשרשרת, אך אף אחת מהן לא מושלמת)

חייבת לעבוד גם בטווח טמפ 'רחב ובתנאים רטובים. עבור האזור שלי, אני אעבור בטמפ 'מ 30F (-1C) ל 106F (41C). עם גשמים עזים בחורף. רק בשבוע האחרון נסעתי בטפטוף, 55F (13C) ו- 107F (42C) ...

זה יהיה נחמד אם זה היה לאורך זמן ...

לעיון, כמה תשובות אחרות לשאלה בנושא בנושא סיכה: http://bicycles.stackexchange.com/questions/3/best-chain-lubricant-for-road-bikes. אני לא חושב שזה כפילות, כי שאלה זו שואלת באופן ספציפי על 'לא להרים לכלוך'.
שֵׁשׁ תשובות:
#1
+7
Chase
2010-08-27 09:27:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tri-Flow עובד הכי טוב. כל שעווה או חומר סיכה שמכיל שעווה שימושי רק בשרשרת חדשה לגמרי, או בשרשרת שעברה ניקוי יסודי. חומר סיכה בשעווה לא עובד טוב ברכיבה בתנאים רטובים מכיוון שהרבה יותר לכלוך דרכים נבעט לתוך רכבת הכונן והשעווה נוטה לעשות את ההפך ממה שמפורסם.

אתה לא הולך מצא שרשרת שלא משאירה כתמים על בגדיך. הפיתרון הטוב ביותר שלך הוא להשיג מגן שרשרת כדי לשמור על בגדיך והשרשרת שלך בנפרד.

#2
+6
Jerry Coffin
2010-09-14 04:55:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מעדיף ברק לבן. התנאי העיקרי הוא ש עליך לנער אותו ביסודיות לפני היישום. זה מבוסס שעווה, אז זה בדרך כלל קולט פחות לכלוך מאשר רוב האלטרנטיבות. אתה רוצה לשטוף את "שרשרת השרשרת החדשה" לפני היישום הראשון, אבל אחרי זה בדרך כלל לא צריך לנקות את השרשרת - פשוט הוסף עוד סיכה כל כמה שבועות (או כמה מאות מיילים ...)

הדבר היחיד שהשתמשתי בו שהוא (או שהיה) טוב יותר היה טפלון טהור - לפני שנים היית יכול לקבל צינורות של טפלון טהור של דופונט (שני זנים, אחד למסבים, אחד לשרשראות). בתחילה היה קשה לגרום לשרשרת לשרוך היטב את השרשרת (בעצם היית צריך לשים טיפה זעירה בקצה כל רולר ואז "לעסות" אותה באצבעותיך), אך ברגע שעשית זאת, זה נמשך כמעט לנצח. למרבה הצער, לפחות AFAIK, זה כבר לא מיוצר - אבל אם אתה נתקל במקרה בכמה למכירה, כדאי לתפוס כמה. אם אכפת לך, הנה איך הם נראים: alt text

זהו שומן הנושא. אם הזיכרון משמש, סיכת השרשרת הודפסה באדום במקום בכחול (ואמרה "שרשרת" במקום "נושאת", כמובן).

+1 לברק לבן. אני משתמש בו במשך שנים בחום, גשם, שלג, אבק, רפש, חול וכל דבר אחר שנסיעה עירונית יכולה לזרוק עליו.
זה לא 100% טפלון, אבל נראה מעניין: http://www2.dupont.com/Consumer_Lubricants/en_US/products/dryfilm.html
רגע, הנה מלאי ישן: http://www.calhouncycle.com/productcart/pc/viewPrd.asp?idproduct=606&idcategory=0
#3
+3
btk
2010-09-12 20:01:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מוצא שנוזל ההילוכים האוטומטי (המכונה "הדברים האדומים") עובד ממש טוב. זה די דק, אז זה נכנס לכל המקומות שהוא צריך ללכת אליו, ונראה שהוא לא מושך לכלוך / אבק כל כך הרבה. אה, ואתה יכול להשיג ליטר מזה בארבעה דולרים!

#4
+2
Jack M.
2010-09-14 02:27:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

האם שקלת לנסות משהו בשיטת יישום אחרת? לזרום את השרשרת שלך עם Tri-Flow עובד, אבל יש הרבה עודף ללכת יחד עם זה. בקיץ זה עברתי מ- T9 לשימוש בשמן מנוע ברשתות שלי, ונראה שזה עובד טוב בכל התחומים שדנית בהם. שמעתי שהרבה אנשים לא אוהבים להשתמש בשמן מנוע, אבל זה עדיין לא איכזב אותי. זה שומר על הרשתות שקטות ושמחות בשני האופניים שלי, אפילו בגשם הקשה ביותר (שלוליות עד לסוגר התחתון).

אני בסביבה קרה למדי (80F עד 20F) אז אני ' השתמשתי בשמן בעל משקל 30, אך כל משקל אמור לעבוד. אני משתמש בפחית שמן עם משאבה ידנית (בדומה ל זו), מה שמקל על מריחת טיפה אחת לכל גליל. לאחר שנתת ברכבת הנהיגה יריקה טובה (תוך שמירה על שרשרת בתנועה למשך דקה או שתיים), אתה יכול לנגב כל עודף מהצלחות. זה מאפשר לך לשים סיכה מספיק, מבלי ליצור מלכודת עפר, או שהסיכה תוטה על הבגדים. זה אולי נשמע משעמם לשמן את השרשרת בצורה כזו, אבל אחרי כמה ריצות בה, זה נהיה די מרגיע. עדיין לוקח ~ 5 דקות לשמן אותו,

#5
+2
user313
2010-09-20 01:57:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מעריץ גדול של Pro Gold. כל השנה, כל מזג האוויר. אופני דרך. אופני נוסעים. http://www.progoldmfr.com/products2/ProLink_Chain_Lube.htm

ככל הנראה חברת Pro Gold התחילה לייצר חומרי סיכה לציוד כרייה. אז חשוב על שימון מתכות בתנאים קשים. בכל מקרה, החיסרון בסיכת שרשרת האופניים שלהם הוא שזה יכול להיות קשה לאתר באופן מקומי. עם זאת, הוא זמין באופן מקוון.

לפי MSDS, זה לא נראה כמו שום דבר מיוחד. לא ניתן למצוא תוסף מעכב חלודה. עיקרו הוא "פחמימן אליפטי" ובו מכיל הרבה נפטות כממיס. יש כמות קטנה של שמן מיובש, אך הנפטני שלו. אין לזה שום קשר עם ציוד כרייה, וכל מה שקשור להכנסת זבל רגיל לבקבוקים קטנים ולמכור לרוכבי אופניים קלילים. אתה יכול לקבל חומר סיכה טוב יותר עבור פחות, וקל יותר למצוא, וללא חומרים מסרטנים כמו נפטה ונפטלין.
אה, מקום כלשהו שנקרא "טריבוטיק" (השם אמור לדחות אותך, אם יש לך תאי מוח) מוכר את ProLink בקנדה: שלושה בקבוקים קטנים של 100 מ"ל בכמעט 30 דולר. לצחוק בקול רם! http://www.triboutique.ca/Pro-Gold-ProLink-Chain-Lube-p/pg_prolink3.htm שמן נחש!
#6
+1
joelmdev
2011-10-29 21:48:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם מעולם לא ניסית את ה- T-9 של Boeshield, אני ממליץ עליו בחום. זה ה- WD-40 של תומך האופניים. סיכה יבשה וחודרת קלת משקל למדי. זה איזון טוב של מרבית התכונות - הוא ממשיך להיות נקי, מחזיק מעמד לאורך זמן למדי שהוא קל משקל כמו שהוא, לא מצטבר (במהירות), וזה קל מאוד ליישום אם אתה מקבל את גרסת האירוסול. אני משתמש בו לכביש ול- mtb אלא אם כן אני נוסע בתנאים מזעזעים. זוהי גם סיכה טובה לחריקות וחריקות, מחלפים דביקים, צירי הילוכים וכו 'קבל פחית והיא תחזיק לך כמעט לנצח.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...