שְׁאֵלָה:
מה היעילות של גלגלי השיניים בהשוואה למעברים?
Johan Dahlin
2010-08-26 06:14:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מה היעילות של גלגלי השיניים בהשוואה לעוברי הילוכים? אני יודע שגלגלי השיניים אינם יעילים כל כך. מלבד היותי כבד יותר, כמה אאבד בביצועים אם אשתמש בהילוכים רכזת?

האם אתה מחפש מספרים או קירוב? אם הראשון, אני מציע שתזכיר מרכז מסוים.
משקל לא אמור להשפיע על היעילות, שהיא מדד לתשומת אנרגיה לעומת תפוקת אנרגיה. אופניים יכולים להיות כבדים (דורשים יותר אנרגיה כדי לנוע), ואף על פי כן להיות יעילים (לא לבזבז אנרגיה עם חיכוך, כיפוף וכו ').
אני חושב שהוא אומר שגם יעילות נמוכה יותר וגם משקל גבוה יותר "יאבדו בביצועים", וזה נכון בהנחה של מסלול שאינו שטוח לחלוטין ואינו כמעט במורד.
אחת עשרה תשובות:
#1
+27
Ian
2010-08-26 14:59:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הרבה תלוי ברוכב וב למה אתה מתכוון ביעילות .

קל לשמור על גלגלת רכזת פועלת היטב במשך שנים, אך מעביר לא מתוחזק יהפוך ליעיל מהר מאוד. גלגלת רכזת מאפשרת לסגור את השרשרת במלואה, לכל רוכב האופניים המסור ביותר; שרשרת סגורה תהיה יעילה יותר מכיוון שהיא תהיה נקייה ומשומנת יותר.

שרשרת סגורה מאפשרת לך להגיע לעבודה, עם מטליות נקיות וללא צורך בהחלפה, זה יכול לחסוך המון זמן. אי צורך לבזבז זמן בהתאמת מפסיק או ניקוי השרשרת שלך גם מגדילים את יעילות חייך. עם זאת לוקח יותר זמן להסיר את הגלגל אם יש לך הילוכים רכזת ושרשרת סגורה.

יעילות העברת הילוכים. זה הכי חשוב בערים עם רמזורים רבים לעצור בהן. עם מעביר, אתה צריך לעבור לפני שתפסיק, או שתתחיל בהילוך גבוה. בעזרת IGH, אתה יכול לשכוח מהעברה בזמן שאתה בולם, ופשוט לבחור את ההילוך הנכון לתאוצה הבאה שנייה לפני שתתחיל לדווש. זה הבדל עצום עבור נוסע, לא רלוונטי לרוכב.

באופן אישי אני חושב על אופני כביש:

 • הילוכים רכזת יעילים יותר אם ברצונך להשתמש באופניים כדי לבצע נסיעות קצרות רבות במסגרת ה חיי יום יום .
 • אך הילוכים יעילים יותר אם אתה רואה ב נסיעה מהירה על אופניים חשובה מאוד ומוכנים להכניס את העבודה לאופניים הדרוש בכדי לשמור עליו במצב תחזוקה טוב מאוד.

(אני אוהב גם בלמי רכז מאותה סיבה)

הפשלת רגל המכנסיים מאפשרת לך גם להגיע לעבודה עם בגדים נקיים. :)
@StephenTouset משום מה, אני אף פעם לא רואה אנשים עם רגלי מכנסיים מגולגלות בחורף ...
@cmaster אתה לא מסתכל מספיק חזק.
"שרשרת סגורה מאפשרת לך להגיע לעבודה, עם מטליות נקיות וללא צורך להחליף" כך גם תחיבת רגל המכנס בגרביים. או באמצעות קליפס מכנסיים. אחת מהעבודות האלה בסדר גמור בחורף.
היבט שלישי של יעילות: ** יעילות העברת הילוכים **. זה הכי חשוב בערים עם רמזורים רבים לעצור בהן. עם מעביר, אתה צריך לעבור לפני שתפסיק, או שתתחיל בהילוך גבוה. עם IGH, אתה יכול לשכוח מלהעביר בזמן שאתה בולם, ופשוט לבחור את ההילוך הנכון לתאוצה הבאה שנייה לפני שתתחיל לדווש. זה הבדל עצום עבור נוסע, לא רלוונטי לרוכב.
@cmaster הייתי מתנגד לכך שרוכבי אופניים מנוסים ככל הנראה ילמדו להוריד הילוך לפני שהם עוצרים. זו אחת מאותן כישורי רכיבה בסיסיים. עם זאת, אתה צודק שגלגלי הרכזת יכולים לעבור בזמן שהם נייחים.
@WeiwenNg לפעמים, אתה צריך לבצע עצירת חירום. הראה לי את מעביר השרשרת שמצליח לעשות עצירת חירום * ו * מעבר למטה - אין בעיה עם IGH (מעבר אחרי עצירה). כמו כן, אני טוען כי העברת הילוכים לפני שתעצור היא מיומנות אופניים באותה מידה כמו העברת הילוכים היא מיומנות נהיגה ברכב: המאוחר יותר כמעט ולא ניתן היה לשמוע בארצות הברית, שבה כמעט כל המכוניות הן אוטומטיות, אך במדינות אחרות בהן הילוכים ידניים. הם בשפע, ההצהרה נחשבת נכונה. אותו דבר לגבי אופניים: זו רק מיומנות אופניים בסיסית כל עוד משווים אופניים עם העברת שרשרת. * אבל אופני IGH הם גם אופניים *.
#2
+26
R. Chung
2012-11-30 20:46:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בשנת 2001, קייל וברטו פרסמו השוואה בין היעילות המכנית של מספר תצורות של הילוכים ומוקדים פנימיים עם כוח אנושי, שתוכלו למצוא כאן. בין המערכות שנבדקו היו מערכת הילוכים של Shimano MTB, רכזת 3 מהירויות Sturmey-Archer, רכזת Nexus עם 7 הילוכים של Shimano, ורכזת רולוף עם 14 הילוכים. מערכות הילוכים של MTB ידועות (כיום) כיעילות פחות (אובדן יותר) מבחינת העברת הכוח מאשר מערכות הילוכים "אופני כביש". בפרט, שים לב איור. 12 בקישור המצוטט, המשווה את היעילות הממוצעת בשלוש רמות הספק שונות עבור מערכת ההילוכים הפנימית והמובילה MTB. Spicer (2000) מדדה את יעילות העברת הכוח של מערכת מונעת שרשרת אידיאלית בכ 98%, כך שזה מה שאתה מצפה שהיעילות המקסימלית תהיה.

Figure 12 of Kyle and Berto

#3
+11
kāgii
2010-08-26 10:24:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה תלוי במודל שאתה מקבל, אך בדרך כלל היעילות דומה. הילוכים שנמצאים במצב ממש טוב ומצומצמים כהלכה יהיו יעילים יותר, אך בשוליים, ולעתים קרובות יהיו פחות יעילים בגלל תנאי העולם האמיתי. p> http://en.wikipedia.org/wiki/Hub_gear

יש לי אופני כביש אחד עם הילוך 3x9, אופניים קטנים יותר עם 7 הילוכים נקסוס, ו- ברומפטון שלמעשה יש רכזת ומפסיק להילוך נמוך / גבוה. השיקולים האחרים (גודל הצמיג, לחץ וכו ') חשובים כנראה הרבה יותר מההילוך. להעברה ותחזוקה קלים, רכזות, אין שאלה.

רכזות חדשות נחשבות בדרך כלל ליעילות יותר (Shimano Alfine לעומת Nexus, דבר כזה). כמו כן, ל- Shimano יש מהירות של 11 מהירות שיש לו סוג אחר של סיכה מהרגיל, והוא אמור לשפר את היעילות, אבל אני לא חושב שנדע הרבה עד שייצא.

יש את רולוף. יקר מכדי לקנות, אך מראה מה יכול רכזת טובה:

http://hubstripping.wordpress.com/speedhub-rohloff/

11 הילוכים יהיו משומנים בשמן, ולא בשומן.
כמה תוצאות ניסוי למערכות הילוכים כאן: http://www.ihpva.org/HParchive/PDF/hp50-2000.pdf סיכום: גלגלי שיניים קטנים יותר יעילים פחות.
אני הבעלים של רוהלוף ולא חושב שזה יקר לקנות. לא רק שזה עלה לחלקים שלא הייתי צריך לקנות (גל ארכובה, מסילה אחורית וקדימה, גלגל שיניים, מחלפים וכו '), אלא גם הרכבת ההנעה נמשכת זמן רב יותר. זה לא מושלם, אבל זה שווה לכל מי שירסק ממנו את הקילומטרים.
#4
+5
Paul de Vrieze
2011-06-10 17:13:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink
נניח, בהולנד היו רוב האופניים המשמשים כאמצעי תחבורה אישי, הרוב המכריע של ההילוכים הם הילוכים מרכזיים. הסיבה העיקרית היא תחזוקה נמוכה מאוד שלהם, וכמובן העובדה שאתה מקבל כיסוי שרשרת תקין. לשימוש כאמצעי תחבורה
#5
+4
Goodbye Stack Exchange
2010-08-26 10:19:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

באופן כללי, זה תלוי במוקד וברוכב האופניים. המעיים שלי והניסיון שלי עם שני האופניים עם 3 הילוכים עם רכזת הילוכים שבבעלותי (רכזות SRAM ונקסוס) מציעים לי שלא מקריבים הרבה בדרך של דיווש אנרגיה.

#6
+3
Danny van der Hoeven
2017-01-30 17:04:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני לא יודע כמה הולך לאיבוד, אבל בהחלט יש כאלה. אני מאבד מהירות במהירות רבה יותר עם הרכזת שלי (נקסוס 7) מאשר עם עיצוב גלגל חופשי. זה אושר על ידי סיבוב הארכובה על מעמד כוונון וראייה כמה מהר יותר הגלגל מפסיק להסתובב מאשר עם גלגל חופשי.

באופן דומה, על מעמד הכוונון, אם אני מסובב לאט את הארכובה לאחור, הגלגל יתחיל להסתובב לאחור דבר שלעולם לא קורה עם גלגל חופשי (או לפחות במידה פחותה).

שני אלה אומרים לי שהרכזת יוצרת התנגדות פנימית קצת יותר מאשר המסבים ומנגנון המחגר. על גלגל חופשי.

התרשים שפורסם לעיל היה מצביע על כך שהמוקדים הפנימיים עשויים לאבד 2.5% מיעילותם לעומת מעביר.

זה והמשקל הגבוה מעט יותר הם כנראה מדוע כל המרוצים משתמשים במעבירים.

ברוך הבא ל- [bicycles.se] @Danny. תודה שהקדשת לענות על אחת משאלותינו. אנו ממליצים לחברים חדשים לקחת את [הסיור] כדי לנצל את האתר בצורה הטובה ביותר, ובעיקר כדי להבין במה הוא שונה מאתר צ'אט.
#7
+3
John M
2018-09-07 01:25:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לאחרונה נערך מחקר שנעשה על ידי מגזין FahrradZukunft, אשר מסוכם יפה ב מאמר מצוין זה. התוצאות מסוכמות בתרשים הבא:

Gearbox comparison chart

הקו הוורוד הכהה מייצג שידור חד-מהיר שהוא יעיל בסביבות 97% (אופייני הנתון המצוטט עבור מערכת הילוכים נמוך מעט יותר ב- 95%).

כפי שאתה יכול לראות יעילות הילוכי הרכזת תלויה באיזה הילוך אתה נמצא, שכן ניתן להפעיל מספר שונה של חלקים נעים כל אחד. בסך הכל ה- Speedhub של רולוף הוא המנצח הברור, כאשר מרכז ה- CVT של Nuvinci נכנס אחרון. כפי שנאמר במאמר, בהספק של 200 וואט זה שווה להפרש של 22 וואט, וזה די משמעותי.

באופן אישי מצאתי שהגרירה מגלגלי השיניים מורגשת אם לא ענקית, אבל מחיר ששווה לשלם על אופני נסיעה במשך כל השנה למשל.

#8
+2
James Bradbury
2012-11-30 20:05:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני יכול להשוות רק את הילוכים הבסיסיים של Shimano Acera ו- Deore (3x8) לרכזת 14 המהיר של Rohloff, אך אלה התצפיות שלי הנוגעות ליעילות. יש כאן הבחנה בין יעילות דיווש לבין יעילות העברת הילוכים . אני אציין את שניהם כיוון שאני לא יודע לאיזה אחד התכוונת.

על מרכז רוהלוף

 • ברוב המקרים הילוכים זה לא מרגיש שיש אובדן של כוח דיווש בהשוואה לאופני הילוכים קבועים בהנעה ישירה (סובייקטיבי, אני יודע). הילוכים 7 ו -12 משמיעים קצת ונראים מעט פחות יעילים.
 • החלפת הילוכים היא תמיד בלתי אפשרית אם כוח משמעותי נמצא על רכב ההנעה.
 • קצר נדרשת הפסקת דיווש להחלפת הילוכים.
 • ניתן להחליף אל / מכל הילוך כאשר הוא עומד או מסתובב.
 • החלפת אינץ 'הילוכים בין הילוכים היא פשוטה וצפויה (בערך אותו דבר אחוז לקליק).

על הורדת מסלול

 • נראה כי כמות קטנה של כוח דיווש אבדה לגלגל הג'וקי. . זה משמעותי רק אם הוא מתלכלך או שאחד מהמעברים אינו מיושר. מספר הילוכים רעשניים / לא יעילים בגלל זווית השרשרת.
 • החלפת הילוכים היא לפעמים מסובכת אם יש כוח גדול על שרשרת ההנעה. זה תלוי באיזה שינוי מתבצע, חלקן ממש קלות וחלקות, אחרות זקוקות לטיפול כלשהו.
 • אין צורך בהשהיה לדווש מהיר, דיווש עדין להחלפת הילוכים.
 • אפשרי רק להחליף הילוך בעת הדיווש.
 • שני משמרים פירושם שהמעבר במהירות להילוך שאפשר לחזות מראש מיומנות שדורשת קצת מחשבה.

YMMV, אבל אני מוצא הרוהולף יהיה יעיל ופשוט לשימוש. אנו משתמשים בו במקביל, כך שיכול להיות שההפסקה הדרושה בעת מעבר פחות מפריעה על אופני סולו.

עם זאת, אני גם מצפה שרוכב מנוסה יוכל להחליף את הילוכי המפרט הגבוה שלהם במהירות וביעילות רבה יותר מכל הילוך רכזת, וכי הדבר עשוי לגרום לכך שגורשי הילוכים הם האפשרות היחידה למירוצים. זה והעובדה שאתה לא מצליח לחבר אותם לבריפטרים.

#9
+2
Munshisan
2014-05-12 18:05:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מניסיוני של חודש אחד עם Deore (רכזת 11 הילוכים?) פנימית בהשוואה למערכות הילוכים מטופחות באיכות וחדשנות דומים, לרכזת המכוונת פנימית יש ניכרת של אובדן פנימי. שימו לב שבדיקה זו בוצעה לפני כשנה. בסופו של דבר החזרתי את האופניים.

בדיקה ראשונה (אובדן סרק): סובב את הארכובה כמה פעמים והביא את הגלגל לסובב, ראה כמה זמן הוא ממשיך להסתובב. זה יגיד לך כמה אנרגיה הולכת לאיבוד במרכז. מניסיוני ההפסד מורגש.

מבחן שני (אובדן בהספק): בעזרת יחס העברה דומה, סובב את הארכובה במהירות קבועה למשך כדקה, תקבל מושג כמה אנרגיה יש צורך בקלט כדי לשמור על הגלגלים בקצב מהיר ויציב. השווה בין שתי תשומות האנרגיה.

#10
+1
Jon
2019-10-28 18:30:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הגדרתי את אותם אופניים חשמליים באמצעות Bafang 1kw כונן אמצעי ומצערת אגודל. רצתי. 3 הגדרות הילוך שונות עם אותם יחסי כונן סופיים. ההגדרה הראשונה הייתה עם Shimano Nexus 8, המהירות הגבוהה ביותר הייתה 43 קמ"ש. איטי .2 היה עם סטורמי ארצ'ר. מהירות מרבית 45 קמ"ש אני ניהלתי את זה עם מטח חוטף וקיבלתי 49.5 קמ"ש. סל"ד מקסימלי במגובה היה זהה לכל 3 עם סוללה מלאה. זה למעשה ציטוט של שינוי גדול באחוזים. אמנם זה רק מסתדר כמו עלייה של 4.5 קמ"ש, האנרגיה הנדרשת ל. ללכת. הקמ"ש הנוסף הזה היא משמעותית למדי. זכור להכפיל את גובה המהירות שלך פי 8 מהספק ... אז 4.5 קמ"ש נוספים הם כנראה יותר מ -10% יותר כוח ל גלגל ולא נקלט במערכת ההילוכים. אני מסכים שהם נחמדים ומסודרים אבל עכשיו אני בונה את כל האופניים החשמליים שלי עם דראלי. אני מקבל יותר מיילים לכל סוללה ... בערך 10% יותר מקרים!

#11
  0
Mikey Mo
2018-09-08 19:05:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ישנם מחקרים שונים על כך. יש שציטטו אותם. התשובה האובייקטיבית היא כי הילוכים רכזיים הם בדרך כלל פחות יעילים מאשר הילוכים.

האופניים שלי בשנה שעברה היו מסע עולמי Ridgeback, מסע פלדה כבד עם רכזת אלפינה 8 וסורגים טיפים.

הקיץ הקמתי תייר באמצעות Ridgeback Panorama Deluxe. עדיין תייר פלדה כבד. לא הקדשתי תשומת לב רבה למשקל הרכיב.

שני האופניים דומים מאוד, אך הפנורמה היא הילוך בגודל 3x9, המסע העולמי הוא אלפין 8. כל כך יעיל אותם אופניים עם הילוכים שונים.

הנה תשובה חסרת מספר, אך עדיין אובייקטיבית. עם האופניים במעמד, אני יכול לסובב את הגלגל האחורי ולהניח לו ללכת. גלגל ההילוכים ימשיך להסתובב לאורך זמן רב, גלגל הרכזת יאט במהירות.

תשובה סובייקטיבית - אופני המעבר רוכבים הרבה יותר טוב. בחקר האי הסקוטי בקיץ הזה יכולתי לדווש מעט ואז לחוף לאורך זמן, אפילו על הדירה. אף פעם לא יכולתי לעשות את זה על אופני הציוד. אני חושב שיכולתי לחוש בגרירה.

ההבדל הכללי במשקל של שתי מערכות השידור אינו גדול כל כך, ככל הנראה. אבל עם הילוך הרכזת כל המשקל נמצא בקצה האחורי. החלפתי את הצמיגים בין שני האופניים, כך שבשלב מסוים שני הגלגלים האחוריים היו כבויים. שוב אין מספר, אבל היה הבדל עצום במשקל. הקצה האחורי הכבד הזה גורם לאופניים 'להרגיש' איטי, אני חושב.

תמיד היו לי אופני הילוכים בעבר. זה נראה רעיון מצוין, והחלפת ציוד בזמן נייר מכתבים מועילה. בשילוב עם בלמי גלילה זה יכול להיות הנוסע האולטימטיבי (יש לי רכבת תחתית 8 של קאררה, שיש לו בדיוק את ההתקנה הזו).

אבל יש להם חסרונות רבים:

 1. טווח ההילוכים יהיה צר יותר ממערך הילוכים. לא משנה איפה אתה נמצא, אבל הילוך תחתון לא ממש נמוך מספיק באלפין שלי.

 2. הם מרגישים בעיניי 'איטיים'.

 3. הקצה האחורי כבד, ואם יש לך פאנרים אחוריים, מאוד כבדים, כך שהסיכויים הגדלים לצבוט דירות וזקוקים ללחץ צמיג גבוה יותר.

 4. שינוי הגלגל האחורי לדירות קשה. אתה לא יכול לקבל QR, ואתה צריך לשאת משהו כדי לנתק את הכבל (לפחות עם Shimano). אז יש לך כלים נוספים לשאת, במיוחד מפתח ברגים 15 מ"מ ומפתח אלן 2 מ"מ. על מעמד האופניים זה קצת מביך. בחושך / בגשם זו תהיה עבודה איומה. זו עבודה איומה, עשיתי את זה.

 5. יש לך אפשרות מוגבלת מאוד של מחליפים אם אתה רוצה להשתמש בסרגלים נפתחים.

 6. ol>


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...