שְׁאֵלָה:
כיצד לקבוע בצורה הטובה ביותר אם אופניים יתאימו בלי לרכוב עליהם
jeffesp
2010-08-26 19:00:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ברצוני לבצע צ'ר-צ'ק סורלי אך חנות האופניים המקומית אינה מחזיקה אותם במלאי. הם הציעו 56 ס"מ, אבל אני מודאג מאורך הצינור העליון (אני יותר רגליים מאשר פלג גוף עליון). האם יש דרכים מוכחות להבין האם אופניים מתאימים למעט רכיבה עליהם?

ארבע תשובות:
#1
+11
Russ Warren
2010-08-26 19:05:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

התשובה הטובה ביותר לשאלתך היא פשוט "לא". אלא אם כן רכבת על הגיאומטריה המדויקת בעבר, אין דרך נהדרת לדעת אם גופך ייהנה מהתאמה. בטח, ישנן התאמות רבות שתוכלו לעשות לכל אופניים כדי להתקרב אליהן, אך שום דבר לא מחליף את הוצאת האופניים למשך 20 מייל כדי לגלות כיצד יגיבו גופכם. אם לא רכבת על אופניים על בסיס קבוע ורק מתכנן לרכוב על זה פרק זמן מוגבל, מתאים טובים יכולים לבצע שיחת שיפוט סבירה מבלי שייווצרו בעיות חמורות בהמשך. ניתן לכוון את האופניים לצרכיך, כל עוד הגודל הכללי נכון.

ובכן, זה נכון מבחינה טכנית. אבל יש מבחן שאתה יכול לעשות. יש למעשה טכנולוגיית Retul הנקראת 'fit fit Pro', בדקו בה. מאוד מעניין ושווה לדעת;)
#2
+5
deemar
2010-10-17 11:26:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

גישה שיכולה לתת לך קצת ביטחון היא למדוד את האופניים / ים הקיימים שלך לאורך הממדים הקריטיים כדי לראות כיצד הם משתווים.

לדעתי (וכנראה גם למוחו של המאוחר. , נהדר שלדון בראון) הממד החשוב ביותר שיש לקחת בחשבון הוא אורך הצינור העליון. ביסודו של דבר, תוכלו להגיע לכמות מסוימת של התאמה ב"הישג יד ", למרחק בין האוכף לכידון על ידי כוונון האוכף על המסילה, והגבעול שקיבלתם, אך טווח השונות קטן למדי. ניתן להרחיב מוטות מושב בטווח משמעותי למדי, ובאופן כללי תוכלו לשחק עם העלייה על הגזע, כמו גם על המרווחים על הכוון כדי לקבל התאמה אנכית רבה.

אז, הורידו המפרט שלך לבדיקה צולבת ואנו מגלים שלצינור העליון אורך יעיל של 570 מ"מ. צא ומדוד את הצינור העליון של האופניים הנוכחיים שלך (או אופניים שנוח לך לרכוב עליהם) ואם זה קרוב לזה, אתה טוב ללכת.

#3
+2
curtismchale
2010-08-26 20:00:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

חנויות אופניים רבות עושות סשן 'בכושר'. אולי נפוץ יותר עבור דרכי דרכים אך עדיין שימושי לכל רוכב. הם ימדדו אותך, יראו אותך רוכב (וידאו כנראה) ואז ימצאו מדידות שיהיה לך הכי נוח. ניתן להתאים את המדידות הללו לאופניים.

ה- LBS שלי גובה 75 דולר אך ראיתי מקומות גובים עד 300 דולר.

אביזרים כלולים בדרך כלל גם ברכישת האופניים. ה- LBS שלי כולל התאמה מקצועית שלהם לכל אופניים שנמכרים מעל 1000 דולר.
האבזור צריך לבוא לפני שאתה רוכש אופניים באמת. גיאומטריה על אופניים אחת לא עשויה להיות זהה, ובכך משמעות רבה יותר עבודה לשינוי ההתאמה. תמיד הייתי מצביע להתאמה לפני רכישת האופניים לא לאחר שתספיק.
#4
  0
Pēteris Caune
2010-12-04 03:14:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שני משאבים שאני מכיר שעשויים לעזור (או אולי לגרום לבלבול רב יותר):שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...