שְׁאֵלָה:
מדוע צמיגים ללא צינורות פופולריים באופני הרים?
davefiddes
2010-08-28 02:08:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שמתי לב שהרבה אנשים משתמשים או מקדמים צמיגים ללא צינורות לרכיבה על אופני הרים. מדוע זה?

נראה כי הרבה טרחה להשיג ערכת המרת חישוקים מיוחדת וגופ להכניס את הצמיג. עד כמה שאני יכול לראות זה עדיין הגיוני מאוד לשאת צינור למקרה שהכל ישתבש בדרך כלשהי.

האם הם כל כך פופולריים, שם אני נוסע, היינו מחליפים צמיג באופן קבוע לתנאים וחסר הצינור פשוט לא נראה שווה את זה ... אני לא מכיר מישהו שנוסע עם צינורות!
דיון מעניין. מעולם, בכל שנותיי ובקילומטרים שלי, לא היה לי שטוח על ה- MTB שלי, אפילו בתנאים קשים למדי וזה צמיג צינורות סטנדרטי. עם זאת, אני מקבל דירות על אופני הכביש שלי עם סדירות מפחידה. יש לי מזל להגיע 50-75 מייל בלי דירה. האם יש המרות של אופני כביש ללא צינורות?
חָמֵשׁ תשובות:
#1
+19
Dan Moulding
2010-09-09 02:06:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

למרות שזה אנקדוטלי בלבד, אני יודע מנסיוני רכיבה על אופני הרים שרוב הדירות שלי היו מה שנקרא "דירות צביטה" (כאשר הצינור מנוקב על ידי צביטה או חיכוך עם הצמיג / החישוק במקום פירסינג על ידי אובייקט חיצוני). זה היה מאוד מעצבן. אחרי שעברתי לצינור לפני כמה שנים, עדיין לא הייתה לי דירה אחת. וכמובן, ללא צינור להידבק, אין דרך לקבל "קמצוץ שטוח".

אני חושד שאתה יכול לקבל "קמצוץ שטוח", רק פגר הצמיג (איטום נעדר) מחזיק את האוויר מספיק טוב כדי שיגביר רק את קצב הדליפה באופן מתון.
הימנעות מדירות קמצוץ חשובה מאוד עבור מרבית רוכבי אופני ההרים מכיוון שיש נטייה להפעיל לחץ נמוך יותר כדי לשכך את השפעת השטח הגס (במיוחד על אופני הרים קשיחים) ולהשיג יותר משיכה על קרקע מחוספסת. הורדת לחץ האוויר בדרך כלל חושפת יותר סיכון לדירות קמצוץ. החסרונות הם שמדובר במערך קשה יותר, שלעתים קרובות דורש מדחס אוויר להושיב את הצמיגים ולהכניס חומר איטום. תיקון צמיגים הוא גם חוויה שונה כאשר משתמשים במערך ללא צינורות. עם זאת, תמיד יש אפשרות להכניס צינור שיעזור לך להגיע הביתה בקמצוץ.
#2
+14
curtismchale
2010-08-28 03:39:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

צמיגים ללא צינורות מאפשרים לך להפעיל פחות לחץ ממה שצמיג צינורות יכול. הם גם פחות נוטים לדירות.

וכמובן, לחץ נמוך פירושו משיכה גדולה יותר.
האם אין בעיה שהצמיגים לא יושבים בלחץ נמוך?
#3
+5
Narcís Calvet
2011-03-12 17:02:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אחד היתרונות העיקריים הוא צמצום דירות.

אני לא חושב שזו טרחה כזו שהופכת חישוקים לצינורות. הרגע הסבתי את שלי עם הערכה הזו: http://www.sincamaras.com/INGLES/indexenglish.HTM. אני יודע שיש עוד כמה בשוק, אבל חנות האופניים המקומית שלי המליצה לי על זה. החלטתי להתקין אותו כי באזור שלי, בחורף הזה, נחתכה צמחייה רבה סביב השבילים ולכולם יש הרבה דירות בגלל הדוקרנים על הקרקע. עם נוזל האיטום אני מקווה להפחית מאוד את מספר הדירות שקיבלתי בחודשים האחרונים.

עדכון 9 ביולי 2012: אחרי כמעט שנה וחצי עם מערכת זו אני יכול לומר שיש לי רק דירה אחת והיא לא השפיע על הנסיעה שלי, מצאתי את זה אחר כך בבית.

יתרון חשוב נוסף של הסרת הצינורות הוא הפיכת גלגלים לקלילים יותר.

#4
+4
Richard Tasker
2010-09-01 14:11:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הם שימושיים במיוחד באזורים שיש בהם הרבה קוצים.

אני מסכים איתך שהמרה ללא צינורות היא טרחה, אולם אתה מקבל חישוקים ספציפיים ללא צינורות שאינם דורשים הסבה (למשל UST מאת Mavic, TNT מאת Geax או TLR מאת Bontrager) שפשוט דברים אדירים.

כנגד דירות צביטה (עקיצות נחש) אני יכול להבין מדוע - אך האם אתה יכול להסביר מדוע צמיגי הצינור טובים במיוחד נגד קוצים? אני לא מבין את זה.
@ttarchala - אני חושד שזה חומר האיטום. ניתן להשתמש בצמיגי צינורות, אך שיער קל יותר עם צינורות. (אם כי ללא ספק מבולגן כשאתה צריך בסופו של דבר להוריד את הצמיג.)
והרבה פחות מבולגן אם מכניסים אותו לצינור. ובכן, אלא אם כן אתה קורע לגמרי את הצינור. אך הוספת איטום לצינור הופכת אותו לכבד עוד יותר.
עליך להזכיר כי צינור חסר צינורות עם איטום יעיל לקוצים. צינור טהור ללא איטום אינו יעיל בקוצים.
#5
+2
GLNN.LRSN
2014-07-01 01:37:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מעדיף את התחושה של צמיגים ללא צינורות. באמצעות אותו צמיג, יש פחות התנגדות גלגול על ידי הסרת הצינור.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...