שְׁאֵלָה:
הגדרת הילוכים בצורה מושלמת - איך?
PeterB
2010-08-26 00:55:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בכל פעם שמטפלים באופניים שלי, חנות האופניים מציבה את ההילוכים על דוכן בבית המלאכה שלהם. ההילוכים מתחלפים בצורה מושלמת על המעמד, אך כאשר האופניים על הכביש, המפסק האחורי אינו משתנה בצורה חלקה, וכמה הילוכים קופצים.

התעסקתי בזה בעצמי, אך לא יכול להשתפר בהגדרת ברירת המחדל. האם זה אפשרי, או האם זה אומר שגלגלי ההילוכים של Shimano שחוקים / הקפיצים שחוקים על המפסק האחורי?

האם החלפת אי פעם את השרשרת או את הקלטת האחורית או את טבעות השרשרת הקדמית?
חָמֵשׁ תשובות:
#1
+24
Richard Tasker
2010-08-26 12:11:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הכלל הראשון הוא לוודא ש מעביר האחורי מותאם כראוי לפני כוונון המעביר הקדמי.

ניתן לבצע שלוש התאמות על העובר הקדמי:

  1. מיקום מהדק
  2. עצירת גבול נמוכה
  3. עצירת גבול גבוהה

מיקום מהדק

כאן תוכלו לכוונן את ה גובה של המעבר, בדרך כלל זה מומלץ כמרווח של 2 מ"מ בין תחתית הכלוב החיצוני לשיניים של העגול הגדול.

front derailleur height adjustment

תמונה מאתר bicycletutor.com

אתה יכול התאם גם את זווית הסיבוב של המעביר.

front derailleur rotational angle adjustment

תמונה מאתר Parktool

עצירות הגבלה

עצירות הגבול מיועדות לכוונון הנסיעה פנימה והחוצה של המעבר הקדמי. עצירות הגבול מסומנות "L" עבור נמוך ו- "H" עבור גבוהה. עצירת ה- L תעצור את תנועת המעבר לכיוון שרשרת הקטנה הקטנה ביותר. עצירת ה- H תעצור את תנועת המפסיק לכיוון גלגל השרשראות הגדול ביותר.

באתר Parktool קיים מדריך טוב הנותן פירוט רב על התאמת המעבר הקדמי. .

כמו כן, בעוד שבדרך כלל הילוכים פועלים באופן דומה, עליך להוריד את המדריך למעבירים ולקרוא אותם לפני שתנסה להתאים. מדריכים זמינים בדרך כלל מאתר יצרני ההילוכים שלך.
זו תשובה נהדרת לשאלה אחרת. OP שואלת לגבי המעביר האחורי שלהם.
#2
+9
deemar
2010-09-15 18:34:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ישנן מספר סיבות לכך שההסטה במעבר האחורי שלך לא עובדת היטב:

  • מתלה ההילוכים (החלק של המסגרת שעליו נרתח) יכול להיות כפוף. כדי לבדוק מבט זה בזווית בה נמצא כלוב ההילוכים. כשמסתכלים מאחור, זה צריך להיות אנכי, כשמסתכלים מלמעלה, זה צריך להיות מקביל למרכז האופניים. חנות האופניים שלך אמורה להיות מסוגלת לכופף מחדש את המתלה כדי ליישר אותו כראוי או לספק מתלה חלופי אם למסגרת יש מתלה הילוך להחלפה.
  • הקלטת והשרשרת עשויים להיות בלויים יתר על המידה. הדרך הסטנדרטית לבדוק זאת היא להסתכל על המרחק בין חוליות השרשרת - תוכלו להשיג כלי שעושה זאת עבורכם. אם לא החלפת את השרשרת שלך זמן מה, זה יכול להיות בעיה לעתים קרובות. התיקון הוא החלפת השרשרת, ובמידת הצורך הקלטת.
  • יתכן שיש חיכוך מוגזם בכבלי ההילוכים שלך. אתה מנסה לתקן ביניים של משיכת הכבלים מהחוץ, שטיפת שומנים ואז מכניסים אותם מחדש. יתכן שתצטרך לחזור על עצמו כמה פעמים כדי להוציא את הזבל מהאאוטרים. תיקון לטווח ארוך יותר כולל החלפת כבלים.
  • קפיץ המעבר האחורי יכול להיות שחוק וחלש. לא הרבה אתה יכול לעשות בקשר לזה של החלפת המעבר. רק מעבירים יוקרתיים באמת מסוגלים להחליף את הקפיצים שלהם.
+1 לבדיקת הכבלים. גם בדיקת כבלים פגומים יכולה להיות חשובה מאוד. היה לי כבל אחורי שהיה מרוטש ונמתח עם כל שימוש, ובכך שינה את התאמת ההילוכים.
#3
+8
Amos
2010-08-26 02:16:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ההבדל ככל הנראה נוצר מכיוון שמתחיל יותר מתח על השרשרת כשאתה רוכב על אופניים לעומת האופניים שעומדים על מעמד.

הברגים על המסך (כפי שאתה בוודאי יודע) מיועדים לעצור במקום הנכון (כלומר לא לרדת לא לכיוון ההגה ולא מההילוך הקטן). האם יש לך משמרות שמעבירות את המסחר סכום קבוע (באינדקס?) או שיש לך פשוט מנופים? בשלי אם יש בעיות בהעברה בין ההילוכים אז אני צריך להתעסק עם כוונון בממתח, לחלק מהדראילרים יש גם מכווננים בדהילר עצמו. אחד לצורך העניין) עבור אל אתר המסמכים הטכניים של Shimano ובדוק אם המודל שלך מופיע ברשימה, חפש שם מדריך להגדרת המודל הספציפי שלך ופתרון בעיות לאחר שתגדיר אותו.

הייתה לי בעיה זו הרבה זמן, ובסופו של דבר הבנתי שאני מחליף הילוכים מאוחר מדי כשניגש לגבעה. הפיתרון היה פשוט לצפות את הגבעה ולהחליף הילוך מעט קודם לפני שנבנה יותר מדי מתח.
#4
+5
Brian Knoblauch
2010-09-16 17:50:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מופתע שהם עושים זאת על דוכן. הגמישות של המסגרת בזמן השימוש עושה הבדל משמעותי באופן ההתקנה שלה! שמתי את האופניים על מאמן כשעשיתי את הכיול. כך אני יכול לקפוץ על האופניים ולעשות ריצות בדיקה בעומס. לפעמים בסופו של דבר קצת מגושם אם מסובבים אותו ביד בזמן שלא רוכבים, אבל תמיד עובד מושלם על הכביש!

#5
+4
Jack M.
2010-08-26 02:20:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לחברה שלי הייתה בעיה דומה בזמן האחרון, והתברר שהכבל שלה ניזוק במארז ולאט לאט התארך עם התדרדרותו. נדרשו לה כמה חנויות למצוא את הבעיה, אך בסופו של דבר כן.

משיכת הכבל מהנדבך היא קלה ואמורה לחסל את הכבל כאשם אפשרי.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...