שְׁאֵלָה:
איזה סוג של שסתום צינורות הוא הטוב ביותר?
Johan Dahlin
2010-08-26 01:14:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

איזה סוג של שסתום הוא הטוב ביותר, שסתום Presta (6 מ"מ) או שסתום Schrader (8 מ"מ). למי יש את האמינות הטובה ביותר, על איזה אחד הכי קל לתקן דירה?

שבע תשובות:
#1
+17
geoffc
2010-08-26 01:21:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

היתרון העיקרי של פרסטה הוא יותר על אופן פעולתו של המסתם, ביחס לשאיבה ללחצים גבוהים יותר. מכיוון שגזע השסתום זקוק ללחץ בראש המשאבה כדי להתנשא מספיק לפני שהוא דוחף את גזע השסתום פנימה ולהתחיל להזרים אוויר לצמיג, כשאתה מנסה להגיע ללחץ של 120 עד 160 ק"ג זה עובד טוב יותר משרדר. שסתום שבו גזע השסתום נלחץ כל הזמן, לחץ גב יכול לדלוף החוצה.

אחרת הייתי אומר עגבנייה - טומהטו (תפוח אדמה - פוטאוטו?)

אוסיף כי שסתומי Schrader טובים יותר במקום שחשוב שתוכלו להשתמש במשאבת תחנת דלק.
@neilfein: אם יש לך שסתומי פרסטה, אתה בהחלט צריך לשאת מתאם כדי שתוכל להשתמש במשאבות רגילות. אם לא, אתה לא מצויד כהלכה!
@neilfein אני משתמש בפרסטה, והרמתי מתאם שסתום תחת כסף. שמור את זה בפאניקה שלי למקרה שאצטרך להשתמש במשאבות תחנת דלק (או משאבות אחרות שאינן פרסטה). עובד נהדר. שוקל אולי גרם.
קראתי את זה כמה מקומות ואני לא בטוח למה אנשים אומרים שאתה צריך לחץ אוויר כדי לדכא שסתום שרדר. אולי יש כמה משאבות שעושות את זה, אבל כל המשאבות שהיו לי אי פעם משתמשות במוט קטן כדי לדחוף את הליבה כלפי מטה, ללא תלות בלחץ האוויר.
AilikanoxfCMT We are agreed. Car tire style (Schrader) need something to depress the valve. The thinner racing tire style (Presta) use air pressure to depress it on each pump.
כמעט בכל משאבות האופניים המודרניות יש שסתום כלשהו כדי למנוע לחץ אחורי, ולרבים יש ראשי ייעוד כפולים לשימוש פרסטה / שריידר.
#2
+17
42-17
2010-08-26 03:37:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink
  1. חור קטן יותר בשפה הוא טוב (פרסטא +)
  2. ללידר יש חתיכה המוחדרת לתוך השסתום (ברגים פנימה) עם מנגנון קפיצים לאיטום - חלקים אלה נכשלים לפעמים (schrader -)
  3. פרסטה משתמשת בלחץ צמיג כדי לאטום אותה (פרסטה +)
  4. סלעים יכולים להישאר בסולם לא מכוסה ולגרום לדליפות (schrader -)
  5. פרסטה לא צריך מכסה שסתום כדי לשמור על סלעים בחוץ (פרסטא +)
  6. לפרסטה יש אגוז מנעול כדי למנוע תנועת שסתום (פרסטא +)
  7. ניתן להכין צמיג שסתום פרסטה להתקנה ללא משאבה - שימוש בפה שלך (Presta +)

Presta עדיף אך אינו משמעותי עבור רוב האנשים. השתמש בצינור שמתאים לחישוק שלך.

קונטיננטל מייצרת צינור מברשת עם אגוז נעילה על גזע השסתום - זה עובד מצוין. הלוואי שזה יהפוך למנהג סטנדרטי!
כדי להיות הוגנים "בריח הליבה של פרסטה לפעמים יתכופף ויהיה קשה או בלתי אפשרי לפתוח את השסתום (פרסטה -)" ו ... אני משתמש בפה שלי כדי לפוצץ שובר כל הזמן !! פשוט דחף את הליבה פנימה עם הכלב שלך ...
יותר מדי ברגי ליבת פרסטה שבורים. לא טוב! (פרסטה -)
שסתומי Schrader תואמים משאבות צמיגים לרכב (schrader +)
התאהבת בפרסטה. אבל יש את אותה כמות יתרונות גם עבור schradder וחסרונות עבור פרסטה.
#3
+10
Jahaziel
2013-07-17 23:24:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

המסקנה שלי לאחר שנים רבות של שימוש לא בשניים, אלא בשלושה סוגים של שסתומים היא שהטוב ביותר הוא התוצאה ש הכי פרקטית עבורך , לפי סוג הרכיבה, סוג שיטות השאיבה הקיימות וכמובן סוג האופניים / צמיג / חישוקים בהם אתה משתמש. אף אחד מסוגי השסתומים אינו טוב יותר לחלוטין מאחרים, אך אחד מהם עשוי להיטיב עם הנסיבות הספציפיות שלך.

לדוגמא כשהייתי צעיר יותר, אופני ההרים המודרניים עדיין לא היו פופולריים בארצי, ולכן הכי הרבה בצינור זמין היו שסתומי דונלופ, כמו כן, משאבת המקל הקלאסית הייתה זמינה בחנות האופניים היחידה, בחנויות חומרה רבות ואפילו בכמה סופרמרקטים ובתי כלבו שמכרו ציוד ספורט. בתקופה ההיא זה היה מטורף שיש שסתום סולם, מכיוון שאפשר היה לקנות רק משאבות ברגליים זולות ואיכותיות, ותחנות הדלק כאן היו רשלניות מכדי לתקן את המשאבות שלהן במצב תקין.

בימינו יש לי שיירים באופני ה- DH שלי, פרסטה באופני ה- XC שלי ובדונלופים באופני ה- XC של אשתי. חוץ מזה, יש לי הרבה מתאמי פרסטה-לסדרר בארגז הכלים שלי, בערכת התיקונים, ברכב שלי, בבקפאט וכו '. אז אני משתמש בראש משאבת שריידר. זה נותן לי גמישות עצומה, אני יכול לשאוב עם כל מה שיש לי ביד! כלומר ברכב יש לי "מדחס" קטן, משאבה חשמלית שעוברת על 12 וולט מהמצבר של הרכב. בבית אני משתמש במשאבת רצפה זולה אך הגונה שיש לה ראש סופר מחנות חומרי בניין. כאן היתרון הוא שזה עלה חמישית מ"משאבת רצפה אופנוענים ראויה ". ומשאבות המיני סטיק שלי מוגדרות למצב schader. כן, אני מעדיף לדפוק את המתאם מאשר להפוך את פנימיות ראש המשאבה.

עדיין יש לי כמה צינורות דונלופ מכיוון שכאן אתה יכול לקנות עד ארבע או חמש צינורות דונלופ במחיר של סופר אחד או פרסטה. אני משתמש בשיירים על אופני ה- DH שלי בגלל הנפח הגבוה. Schrader מספק מעבר אוויר רחב יותר, כך שהם פחות מגבילים ומאפשרים שאיבה מהירה יותר עם היד של משאבת הרצפה. עובי צמיג DH אינו דורש לחץ גבוה. והפרסטות משמשות מכיוון שצינורות איכותיים יותר או גדלים מסוימים מסוימים זמינים רק בפרסטה / shcrader.

לאחר כ -20 שנות רכיבה על BMX (כילד), כביש, XC, DH ואפילו BSO , מעולם לא הבחנתי בהבדל משמעותי שמאלץ אותי לבחור אחד על השני, ואני מוצא קושי שווה לנפח אותם או לתקן דירות בכל סוג שפופרת.

היתרון היחיד האפשרי שאני רואה בפרסטאס הוא שכאשר אתה צריך לנפח אותם, לפתוח את סגירת השסתום וללחוץ עליו באצבע שלך, אינך זקוק לאובייקט דק כמו אצל שיידרס. (אובייקט כזה יכול להיות כבר בערכת כלי החירום שלך, למשל משושה של 3 מ"מ ממולטי-טול עושה את העבודה). היתרון הנוסף עשוי להיות אגוז הנעילה המונע את שסתום הנכנס לחישוק כאשר לוחצים עליו את ראש המשאבה.

פרסטה עשויה להיות חובה לחישוקים צרים, כמו אלה שבאופני כביש. דנלופ ושרדר דורשים שניהם את אותו קוטר עבור חור השפה.

משלושת סוגי השסתומים, רק דונלופ דורש למעשה לחץ אוויר כדי לפתוח את השסתום בזמן השאיבה וגם לאטום אותו, ובפועל הוא היחיד שנסגר בזמן שהמשאבה מתמלאת באוויר. . במשאבת המקל האופיינית לשסתומי דונלופ לא תהיה שסתום סיכה בפלט.

שני ראשי המשאבה הספציפיים לשראדר ופרסטה לוחצים על הסיכה הפנימית או על האגוז הסוגר בהתאמה כדי לפתוח את השסתום. (אני לא אומר שלא ניתן לפתוח פרסטות בלחץ אוויר מהמשאבה, אך רוב עיצובי המשאבות לוחצים על אגוז הסגירה). מסיבה זו, למשאבות מודרניות יש שסתום בקרה או מנגנון מקביל.

לאחר שנאמר, האם קל יותר לשאוב ללחץ מסוים תלוי יותר בתכנון המשאבה, כולל ראש המשאבה. לחלק מהיצרנים פשוט יש עיצוב פרסטה טוב יותר מאשר עיצוב shcrader, אך ההפך עשוי להיות נכון עבור יצרן / דגם אחר של משאבה.

כלומר, בהתחשב בכך שיש לך טוב משאבה, זה לא פחות קשה / קל לנפח צינור, ותמיד תמצא אנשים שנשבעים על ידי אחרים או מהסוג האחר, אבל הבחירה היא שלך. אם יש לך אפשרות, בחר את התואמת למשאבה המשתלמת ביותר שיש לך או תוכל לרכוש.

+1 לאזכור שסתומי דנלופ, שהם השסתום המועדף על BSO ביפן, כולל מאמא-אופניים האהובים (Mamachari).
#4
+4
Dustin Ingram
2010-08-26 01:24:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הטובה ביותר היא זו שמתאימה לחישוק שלך, מכיוון שכל החישוקים נקדחו בקוטר ספציפי עבור Presta או Schrader.

Presta מוסיף כמות קטנה מאוד של קלות שימוש כשזה מגיע לשחרר לחץ באמצעות שסתום 'שחרור מהיר', אבל ההבדל הוא טריוויאלי.

#5
+3
Ian
2010-08-26 23:05:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ניתן לשאוב שסתום שרדר באמצעות משאבת רכב, לעתים קרובות קל יותר למצוא מישהו עם משאבת רכב מאשר משאבת אופניים בעת הצורך. (ניתן להשתמש גם במשאבת אופניים בעת הצורך)

גם משאבת כף רגל לרכב זולה היא הרבה יותר טובה מרוב משאבות האופניים.

#6
  0
Deputy
2013-07-17 21:15:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

רוכבים ומכונאים רבים ממליצים להשליך את אגוז הנעילה בשסתום פרסטה מכיוון שהוא גורם ליותר בעיות ממה שהוא מרפא. נפטרתי מאגוזי הנעילה על 4 האופניים שיש לי המשתמשים בשסתום פרסטה ולא נתקלתי בבעיות לאחר שעשיתי זאת.

האם אתה צריך את אותם אגוזי שסתום פרסטה?

באשר לשסתומים המתאימים חישוקים ... אתה יכול לקדוח חור בגודל 3/8 אינץ 'בחישוק שסתום Presta ולהשתמש בו בצינורות Vale Schrader. אתה רק צריך לוודא שאתה מוצא צינור שתואם את ההמלצות ללחץ הצמיג של הצמיג. כמו כן, וודא כי "מנקים" את החור כך שלא יהיו קצוות או קירות מחוספסים.

Welcome to Bicycles SE. This post doesn't really do anything to answer the OP's question and would probably be better placed as a comment.
קידוח חור בשפה צרה הוא רעיון רע מכמה עמדות. אתה מחליש את החישוק ויוצר מצב בו הצמיג לא יכול להתיישב כראוי על החישוק מכיוון שהאזור העבה סביב השסתום מונע זאת.
#7
-1
M. Converse
2010-08-26 01:38:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שסתום סולם דורש לחץ אוויר להיפתח, פרסטה לא.

ההבדל הגדול ביותר נראה בעת שידור צמיג מעל 100 ק"ג. מגן ייקח יותר משאבות כדי להגיע מ 100 ל 110, מכיוון שבאותו לחץ גבוה זה נדרש יותר אוויר כדי לפתוח את שסתום, בעוד שבפרסטה כל האוויר עובר לאוויר את הצמיג.

זה למעשה ההפך מהאמת. שסתום schrader דורש לדחוף את הסיכה באופן מכני (בדרך כלל הוא מוחזק סגור על ידי קפיץ קטן). לכן השסתום פתוח כל הזמן שהמשאבה מחוברת. הסיבה לכך שלסדר לוקח יותר זמן לשאוב בין 100 ל -110 היא בגלל שאתה מאבד אוויר בין משיכות המשאבה ואילו שסתום הפרסטה פתוח רק כאשר הלחץ במשאבה עולה על הלחץ בצמיג, כך שאתה לא מאבד אוויר בין לשבץ.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...