שְׁאֵלָה:
מחוון הילוכים ב- SRAM X5 Shifter מציג הילוך שגוי
Amos
2010-09-01 03:38:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש לי SRAM X5 Shifters כמו זה:

SRAM X5 Shifter

המחוון מציג כעת את הציוד מעל לזה שאני נמצא בפועל, אז אם כמו בתמונה זה מראה על 2 הייתי באמת ב -1 (שרשרת הקטנה ביותר), 3 מראה אומר שאני על העגול האמצעי ושום אינדיקטור לא אומר שאני על העגול הגדול ביותר.

ניסיתי לחפש מדריכים בנושא שיפוץ המעבר בתקווה שאלו יכללו את מחוון ההילוכים, אך נראה כי כל אלה שמצאתי עוסקים רק בחלק המעבר האמיתי של המערך ו לא המחוון.

האם מישהו יודע אם אפשר לתקן את מחוון ההילוכים? האם אתה יכול להצביע עליי (או לתת לי ריצה) כיצד לתקן את זה אם אפשר לעשות זאת?

מלבד הצגת הילוכים לא נכונה כל השאר לגבי המעבר עובד בסדר.

הייתה לי בעיה דומה, הייתי רוצה לדעת גם את התשובה.
חָמֵשׁ תשובות:
#1
+5
Tadhg Sheehan
2011-07-06 19:16:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני לא יודע אם אתה עדיין נתקל בבעיה זו, אבל זה יכול להיות שימושי לאחרים, אז אמשיך ואענה עליה.

למען האמת לא הייתי טורח מנסה לתקן מחוון הילוכים, במיוחד קדמי. לא קשה לזכור באיזה מעגל שרשרת אתה פותח את המעבר בהחלט עתיד להזמין בעיות למכונאים חסרי ניסיון.

מה שכריס אמר כנראה לא בסדר: מחוון ההילוכים לא יושפע ממתיחת הכבלים. .

עם זאת, לעיל זו בעיה קלה מאוד לתיקון.

1) העבר את השרשרת לגלגל השרשראות הנמוך ביותר (מתח הכבלים הכי פחות).

1.5) החלק את המעבר מהבר אם אפשר. (שלב זה אינו הכרחי בהחלט, אך אני מוצא שהוא מקל על הדברים.)

2) צריך להיות מספר ראשי מפתח אלן קטנים סביב החלק העליון של המעבר. בטל את אלה והסר בזהירות את הכיסוי העליון של המחלף. צלם תמונה של הפנימיות למקרה שמשהו נושר.

3) הכיסוי העליון מורכב מהכיסוי ומהדק הבר (המכיל את מחוון ההילוכים). כל החלקים העובדים כלולים בחלק התחתון של המעבר. באמצע כל אלה תראה גלגל שיניים שמוגבהת ולא נראה משתלבת בשום דבר. זה מה שמניע את המחוון. בצד התחתון של הכיסוי העליון תראה פס פלסטיק משונן: זה האינדיקטור. החלק אותו בעזרת האצבע אל '1' (לשם היית צריך לעבור בהתחלה).

4) החזר את המכסה העליון והחזיר את המחוון למוט.

לא סידרתי את הבעיה. במקום זאת קניתי אופני דרך יד 2 ב- eBay ובסופו של דבר אעבור למכור את זה שם. תשובה טובה, זה סוג המידע שחיפשתי במקור.
תשובות מאוחרות עדיין שימושיות, גם אם רק לאנשים אם. עדיף לקבל את התשובה כאן, כך שלחיפושים עתידיים יהיה מידע שימושי. תודה תדג שיהאן!
#2
+4
Chris Leon
2010-09-02 22:47:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כבל המעבר שלך כנראה נמתח. זה קורה בדרך כלל על אופניים חדשים יותר. קח את זה לחנות האופניים המקומית שלך וזה פשוט ייקח להם דקה לתקן את זה. הם כנראה אפילו יעשו זאת בחינם כדי להשיג את העסק העתידי שלך.

האם זה משהו שאוכל לתקן בעצמי בקלות אז? או שמא נדרש ידע אזוטרי שקיבלו בעלי חנויות אופניים מקומיות במהלך שנות לימוד?
חה חה. אתה יכול לעשות את זה אם אתה רוצה. עקוב אחר הכבל מהמעבר שלך למעביר שלך שם הוא מוחזק על ידי בורג עוגן. שחרר את הבריח, משוך את הכבל חזק יותר והדק אותו בחזרה. אם זה עדיין לא עובד כמו שצריך אז אתה צריך למשוך את זה חזק יותר. נשמע קל יותר ממה שהוא. קדימה ונסה זאת בכל זאת. כל עוד אתה פשוט עושה את זה אתה לא יכול לפשל שום דבר שחנות אופניים לא יכולה לתקן בקלות אם אתה מוותר.
בהתחשב בכך שכבל ההילוכים עברתי מהירד לפחות 4 פעמים מאז שהמחוון החליק, ושהמעביר שלי מיועד לקו שרשרת של 47.5 מ"מ, ואני מריץ אותו באופן זמני על גל ארכובה עם קו שרשרת 50.0 על ידי משיכת הכבל חזק (מכריח את המיקום התחתון ימינה) אני לא חושב שזה יעבוד.
#3
+3
Dustin Ingram
2010-09-02 20:03:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה נראה כמו דוגמה ל'אם זה נשבר, אל תתקן את זה '... אני מבין איך זה עלול להיות מטריד או מעצבן, אבל משמרות מודרניות כמו אלה מורכבות יחסית וניתן לבלגן בקלות '.

עם זאת, הפיתרון הטוב ביותר שיכולתי למצוא הוא מדריכי התחזוקה של היצרן, שחסר במקצת. למרבה הצער אני לא חושב שיש הרבה אנשים שעבדו על הסטה הספציפית הזו שיכולים לענות על שאלתך.

דאגתי שאולי זה המקרה, אבל אני מקווה שלמישהו יהיה פיתרון. לרוע המזל הקישור שנתת, עובר לדף שאין בו הסטה שלי. את המסמכים עבור ה- X5 ניתן למצוא כאן: http://www.sram.com/en/service/sram/view.php?catID=1&subcatID=6 אך אין להם שום דבר לגבי המחוון.
#4
+3
user18503
2015-02-26 18:38:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

סדק את המעבר. ישנם ארבעה ברגים המחזיקים אותו זה לזה.

היזהר שלא לעקור את הקפיצים. אם אתה מעביר את הראשי, הוא אמור להיות מחובר מעל נתב הכבלים ובתוך חור קטן בפלסטיק הלבן ליד המרכז.

באשר לתיקון הבעיה הנתפסת שלך. באופן כללי יש פס לבן עם גלגלי שיניים. הזז את הרצועה הלבנה כראות עיניך. אתה יכול לבדוק את המיקום תוך כדי כדי לראות היכן הוא נמצא.

כל האמור, אני מסכים עם הכרזות הקודמות, אם זה לא באמת נשבר אל תתקן את זה. לא הייתי פותח את המעבר אם אני לא באמת צריך.

#5
  0
Charlie Wheeler
2015-03-01 08:47:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מסכים עם כריס ליאון, אם מנגנון ההחלפה מתפקד כראוי, זה רק נושא מתח בכבלים. אתה יכול להתאים את כבל המעבר בעצמך או אם מדובר באופניים חדשים, החנות תעשה בדרך כלל התאמה בחינם לאחר 30 יום. לעיתים קרובות הדקתי את כבל ההילוכים הקדמי ונאלצתי לנתק אותו. זה למעשה פרויקט די טוב לעבוד עליו אם אתה מעוניין לשרת את האופניים בעצמך. אתה יכול לעשות את זה!



שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...