שְׁאֵלָה:
איזו השפעה יש לשינוי אורך הגזע על הטיפול באופניים שלי
davefiddes
2010-08-28 01:52:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מגלה שכשמדלגים על אופני ההרים שלי הם כבדים מאוד באף ולא משנה כמה רחוק האוכף שלי. איזו השפעה תהיה למעבר לגזע קצר יותר?

האופניים שלי, Boardman FS-PRO הגיעו עם גזע ריצ'י 100 מ"מ. אני חושב שמעבר לאורך גבעול קצר יותר יאפשר לי ולזרועותיי הקצרות לשבת אחורה על האופניים ולקוות שיהיה טיפה יותר קל לנסיעה. שמעתי שגבעולים קצרים יותר הופכים את ההגה למהיר יותר. האם זה יהפוך את האופניים שלי לבלתי ניתנים להסרה?

האם אתה קופץ או לוקח הורדות? אם אתה מגלה שאף האופניים צונח כשאתה נוסע מזריקה, זה יכול להיות יותר נושא טכניקה.
טכניקה לקויה היא בהחלט חלק מהבעיה. האופניים מרגישים גם כבדים באף על לוחות סלע תלולים. יש לי ידיים קצרות למדי וגוף ארוך.
אחד תשובה:
#1
+13
kkeilman
2010-08-28 02:03:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

גזע קצר יותר אכן הופך את ההגה שלך למהיר יותר, הוא גם מאפשר לך לשבת יותר זקוף ונותן יותר מנוף על הכידון.

הגזע הארוך יותר גורם לך יותר קדימה ובמצב טוב יותר לטיפוס אבל אני חושב שזה הופך את ההגה במהירות נמוכה למביך ולא נוח למתיחות ארוכות על האופניים.

הלכתי מאיזה גזע ארוך ולא אלילי (100 + מ"מ) עם מוט שטוח לגזע 50 מ"מ עם עלייה קטנה בר על הרוקהופר שלי ואני הרבה יותר שמח לרכוב עליו עכשיו. משיכת הגלגל הקדמי קלה בהרבה (וכמובן שזה עוזר לגדול / קפיצה בגדול). גם רכיבה על טיפות גדולות יותר קלה מכיוון שקל יותר לתלות גם מעל החלק האחורי של האופניים.

אם אתה בעיקר קופץ לכלוך ורכיבה חופשית, הייתי אומר ללכת עם הגזע הקצר. . האמת התרחיש היחיד שבו אשקול לחזור לגבעול הארוך הוא אם החלטתי להתחיל לעשות הרבה רכיבות XC הכוללות הרבה טיפוס (לא תודה!).

נו. בסופו של דבר יש לי גזע של 70 מ"מ Nukeproof. אחרי חודש של רכיבה זה באמת עשה הבדל גדול ברכיבה וברמות הביטחון שלי. הגזע הקצר יותר הקל לשמור על השביל בחומר המעוות. עכשיו אני מסתכל מעל הכידון בציר הקדמי במקום מתחת. בקפיצה אני יכול להחזיר את המשקל מספיק רחוק כדי לעוף ברמה. יש!
נֶחְמָד! זה בהחלט היה אחד הדברים הטובים ביותר שעשיתי על האופניים שלי, שמח שזה עובד טוב בשבילך.
גזע אורך "רגיל" ממוצע הוא בדרך כלל 110 מ"מ. על אופני הרים ממוצעים, או אופני כביש הייתי מצפה לשום דבר נמוך מ- 90 מ"מ. בהנחה שהאופניים אינם שימוש מיוחד, אז דורשים גבעול קצר יותר מזה הוא אינדיקציה לכך שתרצה לבדוק מחדש את גודל המסגרת שלך. זה לא אומר שזה לא בסדר, רק שזה לא ממש נורמלי להזדקק לגזע קצר במיוחד, מלבד אופני DH או Freeride.
ג'ין המילטון מציע להשתמש בגזע 60 מ"מ ל- XC וקצר יותר (40-50 מ"מ) ל- DH. זה אמור לשפר את הטיפול במהלך טיפוס וירידה. עדיין לא ניסיתי את זה אבל זה ברשימת הרכישות הבאה שלי.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...