שְׁאֵלָה:
כיצד ניתן לתקן פנצ'ר?
Johan Dahlin
2010-08-26 01:09:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש לי פנצ'ר / פנצ'ר על צינור האופניים שלי, איך אוכל לתקן את זה בעצמי מבלי ללכת לחנות האופניים הקרובה ביותר? איזה סוג של ציוד הייתי צריך?

שֵׁשׁ תשובות:
#1
+9
Goodbye Stack Exchange
2010-09-10 08:16:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

החלפת צמיג אינה כה קשה, אך ייקח כמה פעמים עד שהיא תיראה כמו טבע שני. אם יש לך אופני כביש עם צמיגים דקים בלחץ גבוה, אתה יכול לצפות שהצמיגים יהיו קשים יותר להסרה והחלפה.

ככה אני עושה את זה על אופני התיור שלי, אופני השטח, הסיירת והאופניים המתקפלים. תזדקק למשאבה שתתאים לשסתומים המשמשים באופניים שלך (פרסטה או שדרדר), צינור רזרבי ומקום עבודה. מנופי צמיגים יעזרו למדי.

  • הפוך את הצמיג לאוויר (אם הוא כבר לא לגמרי פנוי).
  • הסר את הגלגל מהאופניים. זה כנראה ידרוש ממך לנתק את הבלמים (אם יש לך בלמי חישוק, כפי שעושים הרוב המכריע של האופניים). אם לאופניים שלכם אין רכזת שחרור מהירה, תצטרכו מפתח ברגים בשביל זה.
  • הסר את הצמיג מהגלגל, אם אפשר כשהצינור עדיין בפנים. יתכן שתזדקק לידית הצמיגים לשם כך; זה Dookickey פלסטיק קטן שאתה יכול להשיג בכל חנות אופניים תמורת כמה דולרים, בדרך כלל בערכות של שלוש. אתה משתמש בו כדי לחטט את הצינור מעל החישוק על ידי עבודת קצה של ידית צמיג מתחת לקצה הצמיג וחיטובו מעל קצה החישוק, ואז החלקת קצה הצמיג סביב קצה השפה; הצינור אמור לצאת לאחר השלמת מעגל. שניים או שלושה מנופים מקלים על העבודה עם צמיגים בלחץ גבוה. ברגע שקצה אחד של הצמיג כבוי, משוך את כל הצמיג והצינור מהגלגל לכיוון הצד שעבדת עם ידית הצמיג, החל בצד הצמיג שממול לשסתום. (לא מומלץ להשתמש במברג שטוח לשם כך, מכיוון שהדבר יכול לשרוט את קצה השפה ולפגוע בהגה. בכמה צמיגים בלחץ נמוך יותר (כמו אופני הרים או אופני ילדים) אתה עלול להיות מסוגל להסיר את הצמיג מהחישוק ללא כלים בכלל.)
  • חפש את האובייקט שביצע את הפנצ'ר והסר אותו. זה יכול להיות קוץ, או מסמר, או פיסת זכוכית, אבל מה שזה לא יהיה ככל הנראה חד, אז היזהר! יתכן שתצטרך להרגיש מסביב בקצות האצבעות, או להטביע את הצינור במים ולחפש בועות עולה, או אפילו להפוך את הצמיג כלפי חוץ. אם תחליף את הצינור מבלי למצוא את החפץ שגרם לדירה, ייתכן שתקבל דירה נוספת. (אם שום סיבה לדירה אינה מציגה את עצמה, יתכן שתקבל דירה מהשפה עצמה או חישור שתוקע את הצינור.)
  • השג את הצינור הרזרבי שלך ושם בו מעט אוויר, מספיק להניח אותו על השפה. שים אותו על הצינור, כאשר השסתום חודר דרך חור השסתום בשפה.
  • החזר את הצמיג מעל הצינור, וצבט את הצמיג כדי להיות בטוח שהוא לא צובט את הצינור בזמן שאתה מנפח את הצינור בתוך הצמיג. היזהר שהצמיג מתנפח באופן שווה; בפעמים הראשונות שאתה עושה זאת, ייתכן שתרצה לנפח אותו מעט בכל פעם ולבדוק תוך כדי.
  • לאחר שהתנפח הצמיג, התקן אותו מחדש על האופניים, ו הקפד להדק את השחרור המהיר והתחבר מחדש את הבלמים .
  • חזור לאופניים ותהנה מהצמיג החדש והמבריק שלך (בינתיים)!

צפייה בסרטון או ראיית תמונות כנראה שהכל נראה פשוט יותר; התשובות האחרות סיפקו קישורים למשאבים אלה. בונוס: מידע נוסף שתצטרך לדעת אי פעם על צמיגים וכיצד להחליף אותם: מה כל רוכב אופניים צריך לדעת על צמיגים שטוחים

#2
+5
LoganGoesPlaces
2010-08-26 01:55:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

פשוט תלך לעצמך ערכת תיקון צינורות. הם בדרך כלל מגיעים עם כמה טלאים, קצת מלט גומי, ומשהו שיגרום לגומי של הצינור. לאחר מכן, שפשף את הצינור סביב הפנצ'ר כך שהמלט יכול להידבק. מרחו את המלט סביב הפנצ'ר והקפידו לתת לו להתייבש. לאחר מכן שים את התיקון והפעל לחץ רב במשך כדקה לערך.

אנשים באמת מדביקים את הצינור? כלומר, הם כמו רק 3 $. נראה כי צינור חדש יהיה בערך באותו מחיר וחזק יותר מערכת תיקון צינורות.
@dotjoe: אני נוטה לתקן אותם פעם או פעמיים לפני שאני זורק אותם. אתה זקוק לערכת תיקון לטיולים ארוכים שבהם אתה עלול להשתטח יותר ממה שיש לך איתך צינורות נוספים.
גם ערכת תיקון קטנה / קלה יותר מנשיאת צינור רזרבי. אני מניח שזה לא משנה יותר מדי אם יש לך מקום, אבל אני מעדיף לא לזרוק משהו בסדר גמור רק בגלל שיש לו חור זעיר.
בסדר, אם יש לי מקום אני בדרך כלל נושא צינור רזרבי. במיוחד אם אין לי זמן לעשות תיקון. עם זאת, בדרך כלל אדביק את הצינור כשאני חוזר הביתה ואז נושא אותו כחילוף.
גומי צינורות אינו החומר המיוחל ביותר בעולם. אני משתמש במדבקות כדי לא לזרוק כל כך הרבה טראש, כבילוי מרגיע בבית, לנסיעות הארוכות כאמור על ידי @JohanDahlin, ומכיוון שהוא זול יותר. וזה קל מאוד.
הסיבה העיקרית לתיקון צינורות היא כדי שתוכלו * לרכוב לאורך אותו זמן בו יורד גשם, ולקבל יותר פנצ'רים מאשר צינורות רזרביים. לפעמים אתה נמצא במקום שבו אתה לא יכול לקבל עזרה חיצונית בקלות.
צינורות עולים $ 9 CAD במקום בו אני גר. העלות המצטברת של תיקון שפופרת היא אגורות.
#3
+4
Ian Houghton
2010-08-26 02:48:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לך קנה לעצמך ערכת תיקון במחיר של כ5-6 פאונד. אלה יכללו את הדברים הבאים:

1) מנופי צמיגים - משהו להסרת הצמיג !! 2) תיקוני תיקון 3) בד נמר - לחיסול משטח הצינור .4) צינור דבק.

אם אין לך גלגלים לשחרור מהיר, ודא שאתה לוקח משהו בכדי לאפשר את גלגלי הגלגלים. למדתי זאת בדרך הקשה כשהתחלתי לרכוב על הגלגל הקבוע שלי.

#4
+3
Nik Reiman
2010-08-27 16:43:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מוצא שהדרך הקלה ביותר להתמודד עם בעיה זו היא פשוט לשאת איתך צינור רזרבי כדי שתוכל לחזור במהירות לדרך. אז אתה יכול לתקן את הצינור הנקב כשאתה חוזר הביתה. אתה מכוסה גם במקרים שבהם לא ניתן לטלא את הצינור, כמו אם השסתום עצמו נשבר.

לא משנה אם תבחר לתקן או פשוט להחליף את הצמיג הנקב, אתה בהחלט צריך לחוש ולחפש חפצים חדים לאורך ו הקצוות החיצוניים של הצמיג לפני ניפוח הצינור החדש בתוך הצמיג. רק אתמול הייתה לי דירה שנגרמה על ידי פיסת זכוכית קטנה שלא יכולתי להרגיש בחלק הפנימי של הצמיג, מכיוון שהיא בקושי מחטטת מבחוץ. לעתים קרובות מאוד, האובייקט שגרם לדחף עשוי להיות מוטבע איפשהו בצמיג, ואם לא תסיר אותו כראוי, תמצא את עצמך מתקנת צמיג אחר שטוח במהירות רבה.

#5
+1
mike
2010-09-13 20:31:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

התשובה שלי לצמיגים פחים הייתה די פשוטה. הוספתי בקבוק ג'ו אין שטוח לכל צמיג (שפופרת). הייתי חופשי בדירה לפחות שישה חודשים וכ- 3-4,000 ק"מ. סוג של נס מינורי מיני. אני חי ורוכב בתאילנד ובמדינות הסובבות שכולן סובלות מאשפה חדה, זכוכית, קוצים, ציפורניים וכו 'לאורך הכבישים המהירים שרק מחכים לנקב צמיג אופניים. יש לי שסתומי מגרסה בצמיגים שלי, מה שמקל על התקנת האיטום מכיוון שתוכל להסיר את ליבת השסתום ופשוט לסחוט את חומר האיטום הנוזל. שסתומי פרסטה מהווים בעיה גדולה יותר מכיוון שבדרך כלל אינך יכול להסיר את ליבת השסתום. הפיתרון שלי לדילמה זו יהיה להחליף את הצינור בשסתום Shrader ולקדוח את השפה כדי לקבל את השסתום הגדול יותר.

אם אתה מסתכל מסביב יש כמה מותגים של צינורות עם שסתומי פרסטה נשלפים. מהזיכרון לוויטוריה יש כמה.
תודה אנתוני. אני שמח עם שסתומי ה- Shrader שלי אבל אני יודע שהרבה אנשים נשבעים ליד שסתום Presta הצר. לשני השסתומים יש את + + שלהם - אני מניח. הכי טוב יהיה להשיג צינור עם ליבת שסתום פרסטה נשלפת אם אתה מתכוון להוסיף איטום צמיגים.
נוזלי איטום עשויים לעבוד לזמן מה, אך לטווח הארוך הם מהווים פיתרון נחות: אינך יכול להדביק צינור עם איטום (ובכן אתה יכול. אבל האיטום יפתור את הדבק לאורך זמן), ועדיין תקבל צמיגים שטוחים. יוצרים מפעם לפעם (עם חצי תריסר פנצ'רים בצינור). ביטלתי לחלוטין את הגישה הזו עקב בעיות אלה, ומשתמשים כעת בצמיגים טובים העמידים לנקב. צמיג עמיד לנקב יכול להגיע לאלפי קילומטרים רבים ללא נקב אחד. כמובן שרסיסים גדולים באמת עשויים לחתוך, אך הם היו מביסים חומרי איטום באותה קלות.
#6
  0
bacar
2010-09-10 20:02:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני באמת ממליץ על כלי הפארק ללא דבק 'Super Patch' - כל כך הרבה פחות פאף, וכל מה שאתה צריך לשאת זה מנופי הצמיגים והתיקונים. בלי מלט, בלי ריצוף חול, אתה פשוט מדביק את זה ישר. זה פשוט עובד.

(אני לא עובד בכלי Park.)שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...