שְׁאֵלָה:
כיצד אוכל למנוע את הישיבה של המושב שלי לאחור?
freiheit
2010-08-26 23:10:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כאשר קיבלתי לראשונה את האופניים, התאמנתי את האוכף כמעט באופן מושלם. לאחרונה הוא החליק לאחור (כך שהאף נדבק). שחררתי את הבריח מתחת לאוכף, הטתי את האוכף חזרה למצב הנכון, הידקתי את הבריח למעלה, ותוך שבוע האף נטה חזרה למעלה. עשה את אותו הדבר שוב, אך ארכיב את הבריח חזק עוד יותר; עדיין קרה.

שמתי לב שיש "הצטלקות" או גירוד בחלק העליון של צינור המושב שם המהדק המחזיק את האוכף (לא בטוח שהמונח המתאים לחתיכות האלה) תופס על הצינור.

זהו משאית משאית ארוכה משנת 2009 (אופניים בסגנון סיור; מצוידת כמו נוסע) עם מוט המושב (די בטוח שזה 27.2 מ"מ. אין מיתוג אמיתי על מוט המושב). אני רוכב כבד למדי (קרוב ל -250 ק"ג) ולפעמים אני רוכב על דברים די מחוספסים, אז אני חושד שאולי זה חלק מהבעיה.

עד עכשיו אני רואה אולי 3 אפשרויות :

  1. קבל כלי משושה עם יותר מינוף והדק את הדבר עוד יותר
  2. סוג של דבק סופר או אפוקסי (או אולי רק מעט צינור ישן?) בכדי למנוע מכיסא המושב להחליק לאחור
  3. החלף את מושב המושב (והרכבת המהדק, כמובן). אלא שאני לא יודע במה להחליף את זה שלא היה סתם יביא לאותה בעיה שוב ...

עדכון : תמונות: (סליחה, טלפון תמונות, אבל אני חושב שהן ניתנות לביצוע)

ראשית: תמונה כוללת, מקפידה מאוד לצלם את התמונה קרוב לרמה. בצינור העליון יש רק כמות עשרה של שיפוע, כמעט ברמה. Overall picture of saddle angle

קרוב יותר (ניתן לראות חלק מהצלקות במושב המושב): Closeup picture of saddle angle

ניסיון ב תמונה קרובה יותר של צלקות לאחר פירוק, אך אינה יכולה להתמקד מקרוב במצלמה זו: seatpost scarring

הנה האוכף עצמו, שאין בו כיפוף, אין נזק גלוי למסילות וכו ': seat is fine

הנה החלקים האמיתיים של "מהדק". בצד ימין החלק התחתון היושב על גבי מוט המושב ומתחת למסילות המושב, יש "הצטלקות" תואמת בנקודות הנוגעות למושב המושב. משמאל היצירה העליונה שעולה על גבי המסילה. מלמעלה נמצא הבריח שעובר דרך הכל מלמטה (עם סוג מכונת כביסה מעוקל שמתאים לאזור מעוקל תואם על מוט המושב). הצד הנגדי של "החלק התחתון" בעצם נראה בדיוק כמו הצד הגלוי של "החלק העליון", והצד ההפוך של "החלק העליון" משעמם. clamp pieces

עדכון 2 השתמשו בכלי משושה עם זרוע ארוכה יותר (מינוף רב יותר), הסר את הבריח, שימנו אותו והדק אותו ככל האפשר, בלי לדאוג לפגוע במוט המושב שכבר נפגע. השומן עוזר לאפשר הידוק קצת יותר. זה החזיק מעמד כמה חודשים, אך בסופו של דבר המושב החל להחליק לאחור.

פתרון סופי : מוט מושב תומסון עלית, במיוחד הדגם הקצר יותר עם נסיגה. בכסף שהוזמן דרך ה- LBS שלי. (היה להם שחור במלאי אבל החליטו שאני מוכן לחכות שבוע נוסף כדי לקבל כסף) זה עיצוב בעל שני בריחים שנראה כקצה העליון עבור מוטות מושב שאינם מחליקים. שקלתי מוט מושב של סלסה בעל שני בריחים שהיה פחות יקר, אבל נראה שזה לא היה כבד. שקלתי גם את Nitto S-83 המהווה מוט מושב בעל שני ברגים בערך באותו מחיר של תומסון ויש לו יותר מראה סיור קלאסי, אבל נראה כי תומסון היה מהונדס מעט יותר. ואני אוהב את הסימונים על התומסון שעוזרים לך לשמור על אותה התאמה.

מעניין אם אתה רוכב יותר מדי על המושב (כלומר, ייתכן שיהיה צורך להזיז את המושב ישר אחורה), וכשאתה פוגע באזור מהמורות, ייתכן שיהיה לך מספיק מנוף כדי להטות את המושב למעלה. כמו כן, תמונות שוות 1000 מילים :)
@Jared: רעיון טוב, אבל הייתי אומר שיש להזיז את המושב ישר קדימה ולא אחורה.
@jdv dangit, אתה צודק, ועכשיו מאוחר מדי לערוך את התגובה שלי :)
האוכף * ומסילותיו בסדר. זה מהדק המוט שמחליק לאחור. אני אצלם כמה תמונות ממש מהר.
אבל החלקה של המושב קדימה או אחורה תשנה את זווית הרגליים שלי, המרחק לידיות וכו '... היה די מרוצה מכוונון המושב לפני שהתחיל להטות לאחור ... והייתי צריך לומר "הטיה", ולא "החלקה". בתגובה הקודמת ההיא ...
יש לי אותה בעיה עם אותו סגנון של מוט מושב. זה העיצוב הגרוע ביותר אי פעם. :-(
חָמֵשׁ תשובות:
darkcanuck
2010-08-29 10:21:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הבעיה היא שיש רק בריח אחד שמחזיק את המושב בזווית הרצויה. הניחו מומנט מספיק על גב האוכף ותוכלו להתגבר על החיכוך שמחזיק את המושב במקום.

כמה אפשרויות:

  1. הדק את הבריח באותה מידה שאתה העז (אבל כבר ניסית את זה).
  2. הגדל את החיכוך בין מוט המושב לתחתית מהדק המושב - או שפשף אותו למעלה או השתמש באיזה משחת הרכבה של פחמן (שאל את ה- LBS שלך, אני השתמשנו בו כדי למנוע ממוט הישיבה שלי להחליק מטה. בזה השתמשו האופניים הנוכחיים והקודמים שלי, בריח אחד מושך את האף כלפי מטה והשני מטה את המושב לאחור. קבל מספיק מתח על השניים והמושב שלך יישאר בדיוק איפה שאתה רוצה.
אני חושב שאצטרך להתאפק ולהשיג מוט מושב בעל שני בריחים. יש הצעות ספציפיות? כמו כל אלו: http://www.velo-orange.com/vogrcrusepol.html http://www.rivbike.com/products/show/nitto-s-83-seatpost/11-078? http://salsacycles.com/components/shaft_seatpost/ http://www.rei.com/product/770147
אני לא מכיר את פעולתו של מוצב הסלסה, אבל השלושה האחרים הם סוג שני הבריח שחשבתי עליו. מה שתרצה להיזהר ממנו הוא קוטר ההודעה (חייב להתאים להודעה הנוכחית שלך) וכמות הנסיגה - אולי עדיף יותר במקרה שלך מכיוון שזה יפחית את כמות המומנט המופעלת בחלק האחורי של האוכף .
jenglert
2010-09-07 10:12:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש לי גם משאית משאית ארוכה משנת 2009 עם אותה מושב ואותה בעיה. הצלחתי להדק את הבריח היחיד מספיק כדי למנוע מהמושב להחליק לאחור. אני גם קל יותר 100 ק"ג. אני חושב שמוט המושב הוא עיצוב נורא ואחד החלקים הזולים יותר שהגיעו עם האופניים.

אני משתמש במוט מושב של תומפסון עלית על אופני ההרים שלי שיש בו שני ברגים שמונעים את בעיית החלקה. יש לו גם סימנים על מהדק המושב, כך שתוכל להחזיר את המושב לזווית הידועה לאחר שתוריד אותו והתקין אותו מחדש.

שוחחתי עם האנשים ב- LBS שלי ומוצב המושב של תומפסון עלית היה זה שהמליצו עליו.
jdv-Jan de Vaan
2010-08-26 23:27:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כפי שג'ארד הציע לך לבדוק שהמושב לא זז. כמו כן, זה יכול להיות רעיון לבדוק כי ל"סורג "שגורם לחיכוך יש אחיזה טובה לפני שתתחיל לסובב אותו. שחרר את הבריח, כוון את האוכף, הדק אותו מעט ונסה לסובב אותו מעט. אם היא לא קיבלה אחיזה טובה, היא עשויה להשתנות בכמה מעלות. ואז מהדקים. אם מוט המושב מאלומיניום אל תכריח אותו.

אחרת זה כנראה הזמן לאוכף חדש ...

זה לא נראה כאילו המושב החליק לאחור או הוסט כלשהו, ​​אלא שמנגנון ההידוק שמחזיק את האוכף למוצב החליק לאחור על המוט ... יש תמונה של החלק התחתון של האוכף עצמו עכשיו: האוכף זה בסדר גמור למעט כמה מבריקים שחיככו את הלוגואים מעל ...
Jon Thompson
2015-03-30 18:52:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

חוט ישן .. אבל ככה תיקנתי את זה על האופניים שלי ...

גזור צינור פנימי ישן לרצועות שעוטפות את המסילה. עוטפים אותם סביב המסילות ומהדקים. זה אמור להימשך כמעט לנצח בדרך זו ולא יפגע במסילות כמו נייר זכוכית. זה עשוי גם להוריד מעט את התנודות במושב שלך.

אני לא רואה איזה הבדל זה יעשה. הבעיה היא לא הממשק בין המסילה למהדק, אלא הממשק בין המהדק למוט המושב.
אני חושב שלא הבנתי נכון כשחיפשתי נושא דומה. חשבתי שזה האוכף שלו מחליק לאחור על המסילה, כאשר זה היה למעשה המהדק שהחליק על מוט המושב. התשובה הנכונה לכך אם אכן מדובר בין מהדק לתושבת המושב היא להחליף את מוט המושב, שכן השיניים המונעות זאת לא נשחקו ללא כלום.
Michael Layland
2014-05-22 01:43:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מצאתי את הרעיון המועיל הזה בפורום אחר, זה עזר לי אז אני מעביר אותו. קבל מעט נייר זכוכית, הדבק שתי רצועות גב אל גב כך ששני הצדדים יהיו מחוספסים. לעטוף את המסילות ולהדק. נראה לעבוד בשבילי! בהצלחה

חשבתי שהייתי משתמש בכ- 80 בד אריג.
אולי לא הייתי משתמש בזה כפתרון קבוע אלא כדי לתקן את הבעיה עד שתוכל לקבל תיקון קבוע יותר, למשל. תוך כדי מסע.
אני לא רואה איזה הבדל זה יעשה. הבעיה היא לא הממשק בין המסילה למהדק, אלא הממשק בין המהדק למוט המושב.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...