שְׁאֵלָה:
איך אני מביא לבלמים שלי להפסיק לצווח
M. Converse
2010-08-26 05:21:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ניסיתי לשייף אותם מעט, לנקות את משטח הבלמים על הגלגלים, וזה אכן מונע מהם לצווח יום-יומיים, אבל זה תמיד חוזר. אני משתמש ברפידות Kool-stop אם זה משנה.

האם מדובר בבלמי חישוק?
משטח המותג Kool-Stop (כפי שהוזכר בכרזה) הם בלמי שפה.
נכון, בלמי שפה. תודה על התשובות, קיבלתי את מה שהייתי צריך.
יש לי אותה בעיה. יש לי גלגלי Shimano DEore אלומיניום ורפידות סגסוגת Promax. זה התחיל לצווח לפני שעתיים: הו ירד גשם לפני כן אז אני חושב שזה גורם ללחות ומים בשולי. אצטרך לנקות את זה ואני אשיב שוב אם זה לא עובד.
Kool-Stop brand pads for discs also exist. But I doubt anyone would sand them, and while a disc could technically be described as a "brake surface on the wheels", that's also unlikely.
ארבע תשובות:
#1
+11
Dustin Ingram
2010-08-26 21:02:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ישנן כמה סיבות ל"צווחת "הבלמים:

  1. רפידות חדשות. לאחר מעט בלאי (או ריפוי חול), הצווחה תיפסק.
  2. אי-התאמה. כפי שכבר ציינו אחרים, כיוונון מוטעה עלול לגרום לצווחה (אם כי היא תופחת עם מעט בלאי). עיין ב טיפים של שלדון בראון לקבלת הצעות יישור.
  3. שמן או מים על השפה. כל אחד מהחומרים הללו, אפילו במנות קטנות, בשילוב עם לכלוך. או שאריות על השפה יכולות ליצור צווחה. נגבו את החישוקים ביסודיות על משטח הבלימה, כמו גם את הרפידות, עם מטלית יבשה.
  4. חישוקים / רפידות שאינם תואמים. אף אחד אחר לא הזכיר זאת, אך לעתים קרובות זה הסיבה השכיחה ביותר. חישוקים מיוצרים בדרך כלל מאחד משני חומרים: פלדה או סגסוגת. (אתה יכול להבחין בהבדל על ידי לראות אם מגנט ימשוך (פלדה) או לא (סגסוגת)). אגב, רפידות בלמים עשויות מתרכובות ספציפיות לעבודה זו או אחרת. לעתים קרובות, שימוש ברפידות המיועדות לחישוקי סגסוגת (כמו רוב Kool-Stops) יצווח אם משתמשים בהם על פלדה (מה שאני מנחש שיש לך).
#2
+7
42-17
2010-08-26 18:53:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

צריך להכניס את הבלמים פנימה. המשמעות היא שחלק הקדמי של משטח הבלם צריך לגעת בשפה לפני החלק האחורי של משטח הבלם. זה לא חייב להיות שונות קיצונית אבל זה יעשה עולם של הבדל כאשר הוא מותאם כראוי.

אני מקווה שיש לך חישוקי אלומיניום. היה לי המזל לעבוד על כמה אופניים עם חישוקי פלדה מהם לא יכולתי להסיר את הצווח.

#3
+3
Jack M.
2010-08-26 05:48:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

התבונן בכוונון הרפידות שלך. ל שלדון בראון יש מאמר נהדר כיצד לעשות זאת.

#4
  0
Zepplock
2010-08-26 05:28:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הסיבה העיקרית לצווחה היא שמן על הרוטורים / רפידות שלך. יכול להיות רק מנגיעה או דליפה של נוזל בלימה.

השתמש באלכוהול משפשף על רפידות (לאחר שיוף) ועל רוטורים. כך תיקנתי את שלי לפני שנה ומעולם לא שמעתי צווחה.

רפידות קול סטופ הן בלמי חישוק. אל תחשוב שתיקוני הדיסקים יעבדו טוב מדי.
למה אתה אומר שנפט הוא הגורם העיקרי? כמעט את כל ההפסקות שצורחות ניתן לתקן על ידי הבוהן פנימה למעט במקרים הפחות שכיחים שבהם נדרש שיוף (זה עשוי להיות קשור בחלקו לקרוט שמנוני) או שמשלבת הבלמים / חישוקים גרועה.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...