שְׁאֵלָה:
מה הדרך הטובה ביותר לחשב את הדופק המרבי שלי?
Richard Tasker
2010-08-26 12:19:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני יודע שיש מספר חישובים (220 - גיל וכו ') לחישוב HR מקסימלי - האם יש נוסחאות טובות יותר או דרכי חישוב אמפיריות?

זה נראה לי לא נושא. זה יותר על כושר / פיזיולוגיה מאשר על אופניים; באותה מידה יכולה לחול על כל פעילות אירובית אחרת, כמו ריצה קלה
@freiheit: פשוט הבחנתי בזה עכשיו. הייתי מסכים, זה מחוץ לנושא מכיוון שזה לא קשור במיוחד לאופניים, אבל השאלה נענתה.
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
#1
+5
user313
2010-09-12 13:00:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הנה קישור עם מספר שיטות לחישוב דופק מקסימלי. השיטה המקורית "220 - Age" התרחשה בצורה מאוד "מחוץ לשרוול" ואחרים פיתחו חישובים חדשים. באתר שקישרתי מצוטטים חישובי משאבי אנוש והאתר כולל מחשבונים לניקוב מספרים. עם זאת, חישובים אלה הם אומדן, מכיוון שאנשים יכולים לעבור את המקסימום המשוער או לעולם לא להגיע אליו.

http://www.brianmac.co.uk/maxhr.htm

אתה יכול גם לקבל הערכה מדויקת במעבדת ספורט, אבל זה מבלה.

#2
+5
geoffc
2010-08-26 18:00:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני חושב שעל אופניים יהיה קשה יותר להגיע למקסימום HR, אך בריצה זה קל. מצא גבעה (נניח באורך של 1/2 ק"מ) שהיא תלולה למדי. התחמם ל -20 דקות ריצה, והתחל לבצע חזרות על הגבעה. כוון לקצב שבו תוכל לבצע כ -6 חזרות.

בצע את שלוש הראשונות בקצב הולך וגדל, ואז במשך 4 ו -5 התחל לדחוף עד למקסימום שאתה יכול להתמודד איתו. כפי שאמר ג'נסגרם בתשובתו, דחוף עד שאתה עומד להתעלף, או להקיא, או כל מה שגופך משתמש כדי לומר לך להפסיק.

זה די מטורף קרוב ל HR המקסימלי שלך. לפחות מבחינה תפקודית, לפני שגופך מתגבר ומפסיק אותך.

מקסימום HR שונה בהתאם לספורט שאתה עושה, בדרך כלל הוא גבוה יותר בריצה בהשוואה לרכיבה על אופניים מכיוון שאתה מרתק יותר קבוצות שרירים. אני חושב שהמבחן האמפירי הוא הטוב ביותר.
ובכן, אם אתה מגדיר מקסימום HR כ"גבוה שהוא ילך לפני שאתה מת "אז זה צריך להיות עצמאי בספורט. אם אתה מגדיר את זה בצורה פונקציונאלית יותר איך אתה יכול ללכת לפני שאתה הורג את הבחור שגורם לך לעשות את המבחן, אז אתה, תלוי בספורט בוודאות!
#3
+3
jensgram
2010-08-26 14:25:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ככלל אצבע אתה צודק לגבי העניין "220 מינוס גיל". מצאתי שזה די מדויק במהלך 3-4 השנים האחרונות.

הדרך האמפירית שאתה אומר? שמור על מהירות מתונה לזמן מה ואז הקצב את עצמך עד שאתה עומד להתעלף. זה אמור לתת אינדיקציה מדויקת של משאבי אנוש מקסימליים שלך :)

כלומר, מקסימום משאבי אנוש הוא אינדיבידואלי, כך שתוכל למצוא רק משלך על ידי השגתו. שום מודל או חישוב אינם יכולים להיות אלא "ניחוש טוב ביותר".



שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...