שְׁאֵלָה:
דליפה איטית על צמיג הקרוזר הקדמי
Goodbye Stack Exchange
2010-08-26 00:45:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני נוסע בסיירת שלי לסופרמרקט ובחזרה, באמצעות קרוואן או סל מעל הגלגל הקדמי לשאת מצרכים. האופניים פיתחו דליפה איטית מתמשכת על הגלגל הקדמי, והחלפתי את הצינור מבלי שזה עזר. אני לא יכול לראות שום דבר שמנקב את הצמיג, והחישורים לא חודרים דרך סרט החישוק שאני יכול לראות.

אלה גלגלים בגודל 26 אינץ 'עם לחץ נמוך (סביב 40 ​​- 50 psi). מה עוד אוכל לחפש שעשוי לגרום לכך?

איזה סוג של שסתום? אני יודע, רק שסתומים ישנים מאוד מאוד יש אטימות גומי הניתנות להחלפה :)
Schrader, צינורות אופני הרים סטנדרטיים.
כמה איטי של דליפה אנחנו מדברים? 40-50 PSI על שסתום schrader עם תנודות טמפרטורה מספיקות ועומסים כבדים יכול בקלות לדרוש הדף פעם בשבוע.
@Glenn - ראה את התאריכים בשאלה זו; הדליפה האיטית כבר מזמן איננה.
אז איך תיקנת את המצב הזה?
@Vorac - למען האמת, אני הבעיה נעלמה ואני פשוט לא יודע מה גרם לה. קיבלתי את התשובה שעשיתי כי זו עצה כללית טובה.
חָמֵשׁ תשובות:
#1
+16
M. Converse
2010-08-26 00:54:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

סמן את הצמיג שלך במקום בו נמצא גזע השסתום של הצינור, הסר את הצינור, נפח אותו והכניס אותו לדלי מים. חפש בועות. כאן נמצאת הדליפה שלך. כעת בדוק את הצמיג והחישוק בנקודת המתאם לאיתור דבר שעלול לגרום לדליפה.

בהצלחה.

הקפד להתכופף ולהגמיש את מעטפת הצמיג מכיוון שראיתי חתיכות זכוכית מוטמעות בצמיג (וגורמות לדליפות איטיות כאלה) אך אינן נראות לעין אלא אם כן הצמיג מתכופף כדי להראות זאת, אך מכניס לחץ על צינור בתוך הצמיג הספיק לו כדי ליצור מגע עם הזכוכית ולשפשף חור.
אתה יכול גם להעביר את היד לאורך החלק הפנימי של הצמיג (לאט לאט!) ולחוש בליטה אל צינור הצינור. היה לי צמיג שהיה בו קוץ מוטבע שלקח לי 3 תיקונים סוף סוף למצוא!
@Jared, @Mike: זו עצה טובה, אך למרבה הצער, עשיתי זאת ולא הצלחתי למצוא את הדליפה. שאבתי את הצינור הישן לסביבות 60 או 70 PSI ולקח כמה שעות לנפח באופן משמעותי. @Tommy, אני אתן לזה זריקה.
@neilfein וודא שאתה שם גם את גזע השסתום מתחת למים - יכול להיות שיש לך גזע שסתום פגום שנזול. לבסוף, השאירו אותו שקוע במים, והמתינו להופעת בועות. אם האוויר יוצא - בועות יופיעו.
#2
+5
Benson
2011-02-14 16:24:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

טריק נוסף למציאת נזילות שאינני רואה שהוזכרו כאן הם מים וסבון. משוך את הצינור החוצה, ועשה הכנה של מים סבונים מאוד. אני אוהב במיוחד חומר ניקוי כלים (למשל שחר) כי הוא כל כך מרוכז, אבל כל סבון אמור לעבוד. כאשר אתה מצחצח מי סבון מעל הצינור, האוויר שיימלט מדליפות כלשהן יהווה בועות סבון. אם אין לך מקום מצוין להטביע אותו, הטריק הזה יכול להציל חיים.

כאשר אתה מחפש דליפה איטית, אתה רוצה למצוא את הגורם לדליפה. לשם כך, חשוב לסמן את הצמיג, את הגלגל ואת הצינור בצורה כלשהי כדי שתוכלו להבין מאיפה בדיוק הגיע החור. אתה יכול להשתמש בגזע השסתום על הצינור ובחישוק כדי להבין היכן הם משתלבים זה בזה, אך עליך לסמן את הצמיג כדי לציין היכן הצמיג יושב ביחס לגזע השסתום. אם תעשה זאת ותשמור עליהם כיוון זהה (כלומר אל תעיף אותם בזמן שאתה עובד עליהם), אתה אמור להיות מסוגל למצוא את הדליפה ו כדי למצוא את המקום בשפה ו הצמיג שנמצא ליד הדליפה.

לאחר שתמצא את המקום, בדוק את החישוק ואת הצמיג. כל בעיה בשפה צריכה להיות ברורה למדי אם אתה מעביר עליהם את האצבע; בדוק את זה ועבר לצמיג אם אתה לא מוצא כלום. כאשר אתה בודק את הצמיג, התחל בהעברת האצבע על המשטח הפוגע. אם אתה מרגיש משהו חד, הקפד לחפור אותו. אם זה לא עובד (ועם דליפה איטית באמת, לעתים קרובות זה לא יעבוד), תצטרך להיות יותר אגרסיבי. סובב את הצמיג כלפי חוץ וקפל אותו באזור זה. על הקפל למתוח את דופן הגומי הפנימית, וכל חור שנגרם על ידי ניקבים יהיה ברור יותר. מצא את החור ואז חפור בחור בעזרת מברג קטן או משהו כזה. לעתים קרובות מצאתי שברי זכוכית קטנים או פיסות חוט המוטבעות בצמיג עצמו. אתה לא יכול להרגיש את זה, אתה לא יכול לראות את זה, אבל זה עדיין יכול לנקב את הצינור שלך כשאתה עובר בליטה פשוט לא בסדר.

שילוב זה עם סימון הצינור כדי שתוכל לעקוב אחר הדליפה למיקום ספציפי בצמיג (או לחישוק) עשוי לעבוד טוב מאוד.
כן, אוסיף את דבר הסימון לתשובה שלי.
#3
+1
Teddy
2010-11-19 00:58:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לפני שאתה קונה שפופרת חדשה, בדוק ובדוק מה הבעיה שלך. דליפות איטיות יכולות להיגרם על ידי הרבה דברים. הראשון שבהם הוא כמובן משהו שעושה חור זעיר. הדבר הבא יכול להיות שהצינור שלכם ישן / מושפל ואוויר פשוט דולף ממנו. או שיהיה לך נזק מסביב לשסתום.

זה עשוי גם לעזור לדעת באיזו תדירות אתה רוכב על האופניים שלך. משום מה שעדיין רומז לרוכבי אופניים רבים, האוויר פשוט דולף מהצמיג שלך מהר יותר כשאתה לא רוכב עליו. השווה את לחץ הצמיגים לאחר רכיבה יום יום, לאחר שהנחתם את האופניים למשך שבוע או שבועיים. יש הבדל משמעותי בלחץ.

בכל מקרה, בעסק. הסר את הצמיג שלך מהחישוק ובדוק לאורך החלק הפנימי של הצמיג, כמו גם את דפנות הצמיג אם אתה מרגיש שמשהו חד או נוקב בצמיג, מכיוון שזה עלול לגרום לדליפת האוויר שלך. בדוק אם קצוות השפה שלך חדים ובדוק אם הצמיג שלך לא צובט בצינור שלך. אני ממליץ גם לבדוק אם יש חורים בצינור שלך. אני מציע לשאוב את הצינור שלך (מחוץ לצמיג) עד שהוא יתרחב מעבר לגודלו הצפוי. אין שום נזק לעשות זאת. ככל שיותר לחץ בתוך הצינור יהיה קל יותר לשמוע את האוויר בורח. כמובן שאם אתה לא שומע שום אוויר שנמלט, זה יעזור למקם אותו במים ולחפש בועות, וכמו שמישהו אחר אמר בעבר, הזז את הצינור שלך סביב, כופף אותו בצורות שונות מכיוון שחורים כל כך קטנים, או בתוך בצורה כזו שהם מראים רק בתנאים האלה.

#4
+1
user4975
2012-12-17 04:10:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יתכן שיש רסיס קטן של זכוכית או מתכת המוטבע בצמיג שחסר לך. זה הדבר היחיד שאני יכול לחשוב עליו כי בדקת את האזורים הבעייתיים האחרים הפוטנציאליים הברורים האחרים. סמן את מיקום גזע השסתום אל הצמיג והסר את הצינור כדי לבדוק את הנזילה האיטית ההיא. אני מקווה שתמצאו חור קטן שגורם לבעיה. לאחר מכן יישר את סימן גזע השסתום אל הצמיג כדי שתוכל לבדוק את אזור הצמיג בו הופיעה הדליפה עבור רסיס זכוכית או מתכת. אם שום דבר לא נראה מבחוץ, הרגש בזהירות את פגר הצמיג עם אצבע מבפנים כדי לראות אם אתה מרגיש משהו חוד החודר דרך הפגר. הסר את כל מה שאתה מרגיש ומקווה שתוכל לתקן את הצינור ולא תהיה לך דליפה איטית יותר.

#5
  0
Starx
2011-12-30 13:50:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אוקי, כתוספת לכל התשובות.

קיימת אפשרות שהפנצ'ר יהיה זעיר מדי. ולא ניתן למצוא אותו בקלות, באמצעות טכניקות שקיעה או כל דבר אחר.

במקרה זה נותר רק דבר אחרון, לנפח את הצמיג לפחות 150% או להכפיל אותו, אם הוא עמיד. ואז לטבול אותו במים. אתה בוודאי תמצא את הפנצ'ר.

פנצ'ר מסוג זה מתרחש בצמיגים ישנים או בצמיג באיכות גרועה. ויש להשתמש בשיטה זו רק כאופציה אחרונה.

כדי למצוא נזילה עם אמבט מים כדאי תמיד לנפח את הצינור יתר על המידה בצורה ניכרת. מתוך סיבה, זה לא גורם נזק.
ברצוני להבדיל, משום שבאופן כללי ניתן למצוא נקב רגיל גם עם אינפלציה רגילה. ואתה צודק, זה לא גורם נזק אבל אתה לא יכול להיות תמיד בטוח מדי שאתה יודע. אם הפנצ'ר תקין במידה ניכרת ואני ממשיך לנפח את הצינור, הרי שהפנצ'ר יתגבר בסופו של דבר בפיצוץ. `קרה פעם אחת;)`
מעולם לא קרה שזה קורה. בדרך כלל כאשר מתקנים דירה אין אמבט מים, אז אני פשוט מנפח את הצינור לקוטר תקין של כ- 1.5-2x ומרגיש / מקשיב לדליפה.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...