שְׁאֵלָה:
כיצד לתקן שרשרת חדשה המעבירה הילוך בעת דיווש לאחור
Robbie
2010-08-26 22:09:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

רק לאחרונה החלפתי שרשרת שהוכתה בצורה מדהימה בחורף (היא הייתה חלודה, ונוקשה כמעט כשהסרתי אותה.)

הסרתי חוליות מהשרשרת החדשה כדי להתאים לאורך הרשת הקודמת. השרשרת הקודמת הייתה שרשרת המניות המותקנת על ידי היצרן.

זוהי תצורה של 3 * 8 - 24 מהירויות. בדרך כלל אני משאיר את המעביר הקדמי על 3 ועושה את כל ההתאמות מאחור.

אם האופניים שלי נמצאים על גלגל השיניים הרביעי ומעלה (כך 4,3,2,1), השרשרת "תחליק למטה "אל גלגל השיניים הקטן יותר אם אני מדווש לאחור.

כך למשל, אם אני ב -3 X4, ואני מדווש לאחור, השרשרת מחליקה ל -3 x 5. זה מתקן את עצמו ברגע שאני מתחיל לדווש קדימה. אם אני מנסה לדווש אחורה עוד יותר, השרשרת פשוט עוטפת את עצמה ונופלת.

ככל ששיניים אחוריות גדולות יותר (למשל 3x1 או 3x2) - כך אני צריך לדווש לאט יותר להחליק.

כל התגובות של & מוערכות מאוד :)

חָמֵשׁ תשובות:
#1
+5
jdv-Jan de Vaan
2010-08-26 23:01:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני רואה זה נוהג רגיל להחליף את גלגלי השיניים האחוריים במקביל לרכישת שרשרת חדשה. אם לא אתה השיניים האחוריות מתחילות להיראות כמו סנפירי כריש לאחר זמן מה והשרשרת שלך "תטפס". Esp. כשמדוושים לאחור.

ערוך: גלגלי שיניים בלויים, גם אם אינם גורמים לבעיות מיידיות, ימתחו את השרשרת שלך ויגרמו לה להתבלות במהירות.

אני אשאל את ה- LBS שלי כמה זמן אני יכול לצפות מתוך גלגלי השיניים האחוריים שלי, ואבדוק את המחיר גם בקלטת 8 הילוכים חדשה בזמן שאני שם.
#2
+3
M. Converse
2010-08-26 22:39:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ישנן כמה בעיות העלולות לגרום לשרשרת שלך להתנתק ממעקול דוושות לאחור:

גלגלי ג'וקי מלוכלכים / תקועים

חוליה מלוכלכת / תקועה

נמתח על כבל ההילוכים (רגיל לאופניים חדשים או כבלים חדשים) כך שהמעגל הקדמי או האחורי הוא כעת נגיעה בהסתגלות וגורם לו לפסול (ה- LBS שרכשת אותו צריך להתאים אותו בחינם). p>

גלגלי שרשרת או גלגלי שיניים אחוריים

לבסוף, אם אתה מטפל בכל הבעיות האלה, יש שרשראות שהן מעט נפשיות. נסה להסיר קישור אחד כדי להגביר את המתח שלך ולראות אם זה עוזר.

#3
+1
user1343
2011-04-12 03:55:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

משדר JDV ... אני מחליף שרשרת, גלגלי שיניים וגלגלי שיניים כסט. חלקים אלה משתלבים זה בזה לפי עיצובם. שימוש בחלקים עם דפוסי שחיקה שונים מאיץ את השחיקה על החלקים החדשים.

#4
+1
M. Werner
2011-04-12 07:20:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כדי לחלוק מעט ... נהוג כי מכונאים ואנשי חנויות אופניים ממליצים על זה ... זה אכן מביא למכירת חלקים נוספים ...

עם זאת, אם כל השרשרת שלך חלודה מעלה כתוצאה מישיבה בחוץ ולא כתוצאה מהפעלתו במצב זה ... גלגלי השיניים והשרשראות עשויים להיות בסדר. . לפני שקפצתי לחבורה של חלקים חדשים, הייתי מוריד הכל. שניהם DRs, שרשרת וכו '. מנקים ומשמנים הכל. אני מרסס את ה- DRS עם WD-40 ומניח להם להיספג מעט ואז תוקף אותם עם מברשת שיניים וגלגל התיל על Dremel שלי כדי לרדת מכל סיכה מכוסה וחצץ דרכים. מי סבון חמים ומשמנים מחדש. וודא שהבטלנים מסתובבים חופשיים ולא שחוקים בחלק האחורי. אני משחזר אופניים ישנים למכירה חוזרת, ועשיתי עשרות בדרך זו עם החלפת שרשרת בלבד והם עוברים בצורה מושלמת לפני שאני מרפה מהם. >

#5
+1
Alexander
2016-03-16 05:45:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אתה מצהיר כי אתה מתכוונן מאחור כשהחזית נמצאת על גלגל השלושה (הגדול ביותר). זה מה שגורם לבעיה שלך. המעברים והשרשרת אינם תומכים בשילוב הילוכים זה. כל ההתאמות של החלק האחורי מתבצעות בעצם כאשר הקדמי נמצא על גלגל השרשרת 1 (הקטן ביותר).

בעיה אחרת שעשויה להיות במקרה שלך (אך בדרך כלל זה לא יגרום לבעיה שלך) היא שאתה חותך שרשרת חדשה שתתאים לאורכה הישן, אך השרשרת הישנה שלך נמתחת ולכן היא ארוכה מדי . כשמכניסים שרשרת חדשה, היא נמדדת במספר קישורים ולא באורך כולל.
מכיוון שקשה לספור את הקישורים, ישנן דרכים אחרות לבדוק את האורך הנדרש כמו זה (יוטיוב).שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...