שְׁאֵלָה:
כיצד ניתן לכוונן את המעביר האחורי שלי (Shimano SIS) כשהוא מעט בחוץ?
Anthony K
2010-08-31 19:04:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

עבר זמן מה שניתנו לי שירות לאופניים וההילוכים לעיתים מעט מתואמים. כתוצאה מכך משמרת מדי פעם טעות. אני גם חושב שהשינוי בעונות שיחק תפקיד.
מה אני צריך לעשות כדי להחזיר אותו למושלם?

שְׁלוֹשָׁה תשובות:
#1
+11
darkcanuck
2010-08-31 23:38:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כיוונון המעבר האחורי הוא עניין של הידוק או הרפיית כבל ההפעלה כך שהשרשרת תעבור בצורה חלקה לכל גלגלי השיניים האחוריים. הדרך הקלה ביותר לעשות זאת היא באמצעות מכוון חבית - בדרך כלל יש כזה שהכבל עובר למעביר, וייתכן שיהיה עוד אחד שבו הכבל עובר אל המחוון או על צינור המורד לאופני כביש.

אם אתה מסתכל על מתאם הקנה מנקודת מבטו של הכבל בית (לא הכבל החשוף) העובר לתוכו, סיבוב המכוון בכיוון השעון יאט את הכבל ונגד כיוון השעון יהדק אותו. הוספת רפיון למעביר האחורי צריכה להתאים את השרשרת לכיוון השיניים הקטנות, הידוק מעביר אותה לעבר השיניים הגדולות. אם מכוון הקנה לא נותן לך מספיק טווח, יהיה עליך להתאים את הרפיון שבו הכבל נדבק למעביר.

כשהאופניים שלך במעמד, או כשהם הופכים הפוך, שנה לשרשרת האמצעית שלך (למשולש) ונסה זאת. אתה אמור להיות מסוגל לראות תנועות קטנות במעביר בזמן שאתה מכוונן את מתאם הקנה. אני אוהב לחייג את גלגל השיניים האמצעית ממש (החלף הילוך פנימה / החוצה את גלגל השיניים) ואז בדוק שההתקנה הזו עובדת עבור כל האחרים. סביר להניח שתצטרך להתאים זאת מעט ברגע שתרכב על האופניים. (ברגע שתרגיש נוח עם זה, אתה יכול למעשה לצבוט את ההילוך באמצע הנסיעה מבלי לעצור אם יש לך מכוון חבית על המחליף או הצינור למטה)

לאחר שניתנת את הגדרת המעבר, עליך לבדוק פעמיים את ברגי הגבול רק כדי להיות בצד הבטוח. אלה שני ברגים על המפסיק שמתאימים כמה רחוק הוא יכול לנוע. האחד מונע מהשרשרת לעבור על פני השיניים הגדולות (מסומנות לפעמים L?) והשני עושה את אותו הדבר עבור השיניים הקטנות (H?). וודא שהמעביר אינו יכול להזיז את השרשרת מעל גלגלי השיניים. סיבוב הבורג המתאים עם כיוון השעון אמור לדחוף את הגבול לכיוון מרכז הקלטת, נגד כיוון השעון בדרך כלל מעניק למעביר את החופש יותר.

כמובן, יש מגוון שלם של בעיות אחרות שיכולות להשפיע על הסטה ( שרשרת שחוקה, גלגלי שיניים שחוקים, קו שרשרת רע, כבל / מעטה בלוי, מעביר דביק וכו '), אך נסה זאת תחילה.

#2
+5
curtismchale
2010-08-31 21:19:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ככל הנראה אתה יכול להשתמש בכוונון הקנה במפסיק כדי להדק או לשחרר את הכבל מעט ולהחזיר את המעבר למושלם. העמיד אותו על מעמד או הפוך אותו והעבור ושחק עם מכוון הקנה. לדעת באיזו דרך לסובב זה יותר עניין של ניסיון עם התאמת הילוכים מכל דבר אחר.

#3
+5
tim
2014-11-20 19:32:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

רק תוספת ויזואלית לתיאור המצוין של @ darkcanuck: תמונה זו (105 הילוכים אחוריים) מציגה את מכוון הקנה, וכיצד סיבוב בכיוון השעון ימשוך את המעבר לעבר גלגלי שיניים אחוריים קטנים יותר, ואילו נגד כיוון השעון (כחול) הזיז את השרשרת לכיוון הטבעות הגדולות יותר . כך, למשל, אם אתה מחליק במורד גלגל השיניים, נגד כיוון השעון יחבר דברים בחזרה למקום הרצוי.

visual depiction of rear derailleur adjustment

התמונה הזאת! לא יכולתי לראות את חלקי האופניים לדפוס השטיח, למשך כמה שניות! +1 לאשליה אופטית בשוגג


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...