שְׁאֵלָה:
מתי להחליף רפידות בלם דיסק
Andrew Lowe
2010-08-26 07:47:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

תהיתי איך אפשר לדעת מתי צריך להחליף את רפידות הבלמים שלך. נראה שהחזית שלי לא נעצרת מהר כמו פעם, או כמו שהייתי רוצה. אני יודע שזה יכול להיות הצטברות של לכלוך בדרכים, אבל אני לא בטוח שהמדדים לזמן החלפה של הרפידות.

חָמֵשׁ תשובות:
#1
+14
Geoff
2010-08-29 02:15:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

פשוט תשלוף את הרפידות החוצה ותראה עד כמה הן שחוקות - או אם הן ממש מלוכלכות. לפעמים זה עוזר להשיג קצת אלכוהול משפשף ולנקות את הרפידות והרוטורים.

+1 מכיוון ששיטה זו היא אובייקטיבית למדי כלומר אתה יכול לראות * עד כמה השרף נשחק למטה, האם יש רק חצי מילימטר למיטת הפלדה *.
#2
+7
Johan Dahlin
2010-08-26 08:02:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני משנה את שלי ברגע שהם לא עובדים כצפוי. בדרך כלל אתה מבחין בכך כאשר אתה צריך להפעיל כמות יוצאת דופן על המנופים כדי לגרום לבלם האופניים. זה באמת תלוי בכמה אתה משתמש באופניים, זה יכול להספיק לצאת לגשם ולבלום חזק כמה פעמים כדי להרוס סט של רפידות שבירה.

תודה, חשבתי שזה יכול להיות בדיוק זה, אבל תהיתי אם יש מחוונים אחרים, כמו בלמי מכוניות שיחרקו כשהם יירדו. נראה שאני הולך לקנות כמה רפידות בלם.
זה ייעוץ מסוכן. כשאתה מבחין בזה בזמן בלימה זה עלול להיות לא מעט מאוחר מדי.
@gschenk Concur. יש להחליף רפידות כאשר חומר הרפידות נשחק עד למינימום שצוין על ידי היצרן.
#3
+3
Argenti Apparatus
2019-04-24 18:09:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Shimano ו- SRAM מציינים את עובי המשטח המינימלי, שאותו תוכלו לחפש. Park Park מציע לפחות 1 מ"מ, שאותם תוכלו למדוד בעזרת 3 כרטיסי ביקור.

#4
  0
Pauli M
2019-04-25 03:22:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

עברתי כי רפידות בלמי הדיסק היו גרועות ביצועים טובים לפני שהן שחוקות, ללא התאוששות אפשרית, לכן כעת אני מחזיק מלאי קטן של רפידות זולות יחסית להחלפה כאשר אני מתחיל לקבל בעיות ביצועים.

סיבות לביצועים גרועים? נוזל הידראולי דולף מבלוני בלמים (אפילו כמויות זעירות שאינכם יכולים לראות) או שריפת רפידות על ידי שימוש מופקע יתר על המידה לפני שהן מונחות במיטה. אני משתפר בשני הנושאים הללו!

#5
-3
rajan
2019-04-24 10:11:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני אף פעם לא משנה את שלי עד שפגעתי במתכת בחלק מהמשטח. להכות מתכת היא ככל הנראה האינדיקטור היחיד שמנבא במדויק את מצב הבלאי האמיתי על הכרית. כל שאר ה"תחושות "שאולי הבלמים אינם מתפקדים כפי שהיו בעבר, מתבססים בדרך כלל רק על התנאים שעברו עליהם במהלך הימים האחרונים (כפי שציינה OP). היו לי רפידות שעבדו כמו זבל מוחלט בגשם, ואחרי שלקחתי אותם במורד עדין בשמש, עבדו אחר כך מדהים בכל התנאים. הערה צדדית - ככה אני מקבל את צליל הבנשי הצועק להיעלם על סט רפידות חזק.

בעיקרון, אם אתה מבחין בהבדל באיכות הבלימה בחלק העליון של הרפידה לעומת החלק התחתון, אתה צריך להיות מודאג מאוד מתהליך הייצור בו יצרנית הרפידות משתמשת. לא אמור להיות הבדל בין החלק העליון של הרפידה הסינטרית (אני מניח שהדבר נכון לגבי אורגני) לבין החלק התחתון. כל עוד נשאר לך חומר כל שטח הכרית, אתה טוב.

וכן, אני מניח שה- OP החליף את הרפידות עד עכשיו :)

אני מתאר לעצמי שלא נותר חומר רפידות לבלום איתו כדי להיות דבר מעט לא נוח לשים לב בזמן שרכב על אופניים במהירות במורד הגבעה.
-1 להצעה מסוכנת, כל היצרנים מציינים עובי כרית מינימלי. כרית ללבוש אל לוח הגיבוי המתכתי עלולה לפגוע קשות בביצועיו ולפגוע ברוטור.
@ArgentiApparatus מסכים - מכיוון שהמשטח מדלל יש סיכוי שנתחים שלמים יירדו, מה שיוביל לירידה / הפחתה פתאומית ביעילות הבלימה


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...