שְׁאֵלָה:
חריקות מארכובה / ציר. איך לתקן?
leiflundgren
2010-08-26 02:26:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לאחרונה הארכובים על האופניים שלי התחילו לחרוק. בדקתי עם "תנ"ך האופניים" הרגיל שלי פארק כלי. הם המליצו לפרק, לשמן, להרכיב מחדש.

אז עשיתי את זה.

הסר את הארכובה. הסר את הציר. נקי. סיכה. הרכיב מחדש.

לא, החריקה עדיין שם.

(כדי לברר את אזור המקור של הצליל היה לי חבר שרוכב על האופניים לאט בזמן שרצתי לצד ההאזנה. והצליל בא מאזור ה סוגר תחתון / ארכובות. אני שמח שאף שכן לא ראה אותי ...)

לכל גילוי של הארכובים יש שני רעשי חריקה. אם אני, כשאני על האופניים, דוחף למטה בשתי הרגליים אני שומע רעש. סובב 180 מעלות ללא לחץ, לחץ שוב מטה ושוב יש רעש. אם אני "רך מדי", לחץ נמוך אין קול. מכיוון שיש לי קליפים ניסיתי לעבוד רק עם רגל אחת כדי לשמור על עומס קבוע במהלך גילוי, שם אז אין שום צליל שניתן לזיהוי.

למישהו יש מושג מה לא בסדר על האופניים? ואיך עלי לתקן את זה?

/ Leif

בדרך כלל קשה לבודד את צלילי החריקה רק על ידי האזנה .. האם אתה יכול לתאר יותר כיצד לשחזר את הרעש? רק בזמן דיווש, רק בעת דיווש עומד, רק כאשר מפעילים לחץ על הדוושות לעומת סתם סיבוב וכו '
היה לי את זה על אחד האופניים הישנים שלי ומעולם לא הצלחתי לתקן את זה כמו שצריך, ולכן יהיה מעוניין מאוד לשמוע תיקון טוב. זה בהחלט הגיע מאזור הסוגר התחתון שלי.
היה לי רעש חורק כזה (בא מהדוושה השמאלית שלי, רק במורד כבד), ואז ממש ברחוב מהבית שלי, הארכובה השמאלית שלי נפלה. וזה הסיפור שלמדתי לבדוק את הידוק הבריח אחרי כל כמה נסיעות.
בנסיעה שלי בשבוע שעבר קיבלתי צליל מתקתק קל מאוד מאזור ה- BB, כאשר הזרוע הימנית הייתה במצב של 8-oclock. בלתי תלוי בעומס. זרועות הארכובה היו בהחלט הדוקות, כמו כל השאר. אבל המכונאי בנסיעה אמר שהוא יסתדר בזה, והוא הידק את הדוושות ואת ברגי הארכובה והוציא אולי 20-30 מעלות מכל אחד מהם. ה"קרצייה "נעלמה.
שילבתי מחדש את נקודות ה- bb והציר על האופניים שלי וה"סימון "עדיין היה שם. ביליתי לילות רבים בלי שינה בתהייה מאיפה זה בא. אחרי הכל נאמר והדבר, אלה היו הדוושות שבהן הם התברגו לזרועות ה- XT. בפנים היה יבש בעצמות. הייתי אומר מעל 100 $ אם הייתי בודק קודם את הדוושות.
זה יכול להיות המושב. כשמושב המושב שלך נפתח, לפעמים אתה נשבע שזה נמצא בכונן, כי כשאתה מפעיל ומפחית לחץ על הדוושות, אתה גם מעביר את המשקל שלך על מוט המושב.
שש עשרה תשובות:
#1
+17
Bob Biscuit
2012-06-20 02:25:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ישנם גורמים אפשריים רבים לחריקות. אך לדעמאר יש את הסיבה הסבירה ביותר במקרה זה - הארכובה משוחררת על הציר. תחשוב איך מייצרים חריקה. זה פריט אחד שמחליק על פני אחר. אבל במקום להחליק זה נדבק שוב ושוב ואז קופץ. כמות התנועה עשויה להיות רק שבריר של מילימטר. ה- OP היה שם לב אם הארכובים היו ממש רופפים. אך במקרה זה הרופפות עשויה להיות בקנה מידה מיקרוסקופי.

אתה יכול לבדוק זאת בקלות מבלי לרוץ לצד האופניים. עלו על האופניים עם הבלמים והכתף על הקיר. סובב את הדוושות כך שהארכובות יהיו אופקיות וקופצות מעלה ומטה כשמשקלך שווה בשני הדוושות. זה מסובב את הארכובה והציר ככל האפשר בכיוון אחד. ואז סובב את הדוושות למצב 180 מעלות מזה (כף הרגל השנייה קדימה) ובצע את אותו הדבר. זה מסובב את האסיפה ככל האפשר בכיוון השני. חזור על ההליך האזנה כל הזמן לקריצות. בדיקה בדרך זו נמנעת ממקורות רעש רבים אחרים כמו גלגלים, שרשרת, מושב וכו '. אם משהו נשבר או שכף הרגל שלך מחליקה מהדוושה אתה תפגע בעצמך.

כאשר חדש לארכובה יש חור מחודד מרובע שמתאים בדיוק לריבוע המחודד על הציר. כפי שדהמר אומר, אם הוא מתנדנד במשך זמן מה, החור יינזק ולעולם לא תקבל התאמה מספקת. על האופניים שלי תיקנתי את זה (לפחות בינתיים) על ידי עיצוב מחדש של החלק הפנימי של החורים המרובעים בקובץ וניקוי הפיר המרובע על הציר. ואז הרכבתי אותו עם שומן. כדי להכניס את החלקים למיטה בישמתי את ההליך הבא שוב ושוב. לחבוט את הארכובה כמה פעמים בפטיש רך. קפץ מעלה ומטה על הדוושות כנ"ל. הדק את הבריח מחדש. בסופו של דבר ארכובת האלומיניום הרכה קיבלה את צורת הסרן הקשה והחריקות בוטלה לחלוטין. כנראה שתצטרך לעשות זאת בשני הארכובים.

זכור שכמות התנועה בין הארכובה לסרן עשויה להיות כה קטנה עד שלא ניתן להבחין בה. יתכן שלא תראו את זה זז. אבל אתה תשמע את התוצאה כשתעשה את מבחן הקפצת הדוושה. על האופניים שלי הרעש היה ממש חזק ומכעיס ועכשיו הוא שקט לגמרי. אני אמהדק מחדש את הבריח מעת לעת. אם זה ישתחרר שוב ייתכן שיהיה עלי להחליף את הארכובה ואת סוגר התחתון.

ההודעה הזו עשויה להיות ישנה, ​​אבל זה פותר לי את הבעיה. עשיתי שירות מלא ל- BB & crank השימנו החלול שלי, ואחרי יום אחד זה התחיל לייצר חריקות איומות. התכוונתי לעשות את כל ההליך שוב באמצעות גריז סמיך יותר, אבל לפני שניסיתי לכך ניסיתי לחפש כאן תשובות. מסתבר שלא הדקתי מספיק את אגוז הטעינה. אני מצמיד את זה קצת יותר וזה עבד כמו קסם.
#2
+6
M. Converse
2010-08-26 04:37:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם אתה חיובי שהוא מגיע מהסוגר התחתון, וכבר עשית זאת R&, נסה להשתמש בקלטת טפלון במקום (סרט אינסטלטור), עטוף אותו סביב הכוסות והתקן אותם מחדש - זה אמור לתקן את כל החריקות ב- BB .

#3
+5
Amos
2010-08-26 02:37:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

האם אתה בטוח שהחריקה נובעת מהארכובה שלך?

זה יכול להיות הרכזת האחורית, זה יכול להיות הדוושות עצמן, זה יכול להיות איזה שילוב של דברים שכשאתה שם את המשקל שלך עליהם גורם לחריקות. האם אתה שם משקל נוסף על הסורגים כשאתה מקבל את החריקה.

היו לי חריקות מ: מושב המושב, האוזנייה, הרכזת האחורית, הרכזית הקדמית, הבלמים, הדוושות וכמובן את הארכובה / הציר בזמנים שונים.

יש כאן דיון על חריקה תמידית בצ'ט מחזור: http://www.cyclechat.net/topic/67337-the-squeak-goes -על /

רק בגלל שהחריקה מתרחשת כשאתה לוחץ על חלק אחד זה לא אומר שזה החלק החורק.

#4
+5
deemar
2010-09-09 07:15:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה נשמע כאילו הארכובה משוחררת על הציר - ומכאן החריקה כל פעימות דוושה / 180 מעלות. אם הארכובה הייתה משוחררת במשך זמן מה, אזי פעולת הרכיבה על האופניים תעגל בדרך כלל את ההתחדדות המרובעת על הציר, או את החור על הארכובה. אם זה קרה, לעולם לא תוכל להדק את קבוצת הארכובים בצורה הדוקה כדי להסיר את החריקה. למעלה כל שבוע-שבועיים) או החלפת הארכובה ואולי גם התושבת התחתונה. אם אתה מחליף את הארכובה, וודא שאתה משמן את הצמדים על ציר התושבת התחתונה לפני התקנת הארכובה. זה יבטיח שהארכובה לא תיקשר בטרם עת, ותמנע ממך להדק נכון את הארכובה.

#5
+3
ExecutiveCycling.com
2010-09-04 01:41:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אפשרויות אחרות שלא הוזכרו הן ברגי טבעת שרשרת, שחרור מהיר מאחור, סדק מסגרת, ובהתאם לייצור ולדגם המסגרת, חלק מסגרת פנימי המשמש במהלך בניית המסגרת יכול לחרוק.

#6
+3
Cjvector
2017-06-22 20:00:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הייתה לי סוגיה דומה - חריקת מיתוך משני הצדדים. דוושות שומן מנוסות ארכובה מהדק המושב - ללא שינוי. מוט המושב והקצה משוך מבריק מהתחככות בצינור. פוסט משומן ושקט מאושר.

יכול לקרות גם כי מים יורדים מהגלגל האחורי, פוגעים בחריץ בצינור המושב ומזלפים מבפנים. שומן או הדבקת הרכבה עוזרים, כמו גם התאמה לחתיכה קצרה של צינור פנימי ישן כמעיל גשם מעל מוט המושב / צינור המושב / מהדק, אבל זה נראה קצת פרד.
#7
+2
ttarchala
2010-08-26 15:10:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כל כמה שנים אני מקבל חרקים מהאזור הזה ב- MTB שלי, זה תמיד סוגר התחתון שנותן וצריך להחליף אותו. אם אתה רוכב הרבה בבוץ, גשם וכו ', זה לא נורמלי להחליף את ה- BB כל שלוש שנים בערך.

כמו כן, אם יש לך מסגרת מתלה מלאה, זה יכול להיות מסבים משותפים.

#8
+2
Jerry Coffin
2010-09-13 02:53:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

על סמך מספר התשובות שכבר קיבלת ומגוון, אתה בטח יכול לנחש את העובדה האמיתית: יש הרבה אפשרויות, וקשה (במקרה הטוב) להיות בטוח מה חל.

התוספת שלי היא שיש כמה מקרים שכמעט ואי אפשר לתקן. מקרה ברור מאליו הוא כוסות סוגר תחתון טיטניום, במיוחד המותקנות במעטפת סוגר תחתון מאלומיניום או טיטניום. למען ה מטרות הפרקטיות ביותר, אם תחליט להשתמש בשילוב אחד של חלקים אלה, תוכל כמעט להתפטר מראש בכמה חריקות. החריקה אינה בעיה מרכזית כשלעצמה, ואין זה אומר בהכרח שיש בעיות אחרות.

יחד עם זאת, זה אומר דבר אחד: עליכם להקפיד מאוד על שמירה על השאר. של האופניים. כבר אין לך התראה מיידית כשמשהו מוכן להשתבש (ורבות מהבעיות שחריקות יכולות להצביע עליהן הן בעיות חמורות - דברים שאתה לא רוצה שיקרה באמצע שום מקום).

עריכה: נקודה אחת נוספת: כשעבדתי כמכונאי אופניים, שנינו ביצענו בדיקות על הדרכים הטובות ביותר להתקין זרועות ארכובה. בסופו של דבר החלטנו ששימון הוא רעיון גרוע - למרות שהוא מונע מזרוע הארכובה "להיקשר" בטרם עת, זה גם מונע ממנה להחזיק היטב. גרוע מכך, כאשר אתה משתמש בשומן ובמומנט ברגי הארכובה כראוי, זרוע הארכובה תושב "עמוק יותר" על ציר ה- BB. בבדיקות שלנו זה הביא לפיצוח זרוע הארכובה בערך 5-10% יותר מאשר ללא שומן.

#9
+2
paul
2012-04-17 21:03:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש לי בעיה זו וכך מצאתי את הפוסט הזה בגוגל!

תשובה מעולה מהאדם האחרון למעלה! (אד - אנחנו לא יודעים איזה פוסט זה יהיה, עכשיו).

יש לי בדיוק את הנושא הזה, ציר הטיטניום עם שני מיסבים אטומים משני הצדדים (6903 נירוסטה עם אטמי גומי, 30 מ"מ x 7 מ"מ x 17 מ"מ) המשמש עם כוס סגסוגת בצד הכונן ובצד הלא כונן משתמש בכוס הברגה מסוג סגסוגת Shimano המשמשת בדרך כלל בסוגריים תחתונים אטומים. יש לי רעיון שעשוי לתקן את זה.

אני עומד לקנות צינור פרספקס מחוץ ל- Ebay שהוא 30 מ"מ על כל הקוטר ורוחב הציר זהה בין שני המסבים האטומים (כ -59 מ"מ עבור ציר 73 מ"מ). אז מה שזה יעשה זה להחזיק את המסבים חזקים בזמן שאני מהדק את הכוס מהצד הלא כונן. אני מקווה שזה אמור לעבוד, מכיוון שהוא מדמה סוגר תחתון מסוג מחסנית אך הוא גרסת משקל קל - רק במשקל של כ -130 גרם למשך 2 כוסות, ציר שני מיסבים ועשוי להיות עוד כמה גרם עבור הצינור. בדקתי רכיבים קלים שאתה רואה :-)

#10
+2
Philip Evans
2013-04-16 01:42:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

סביר להניח שזרוע הארכובה לא יושבת נכון על ציר BB, נפוץ מאוד! בדוק אם אתה יכול להגדיר מאיפה מקור החריקה, אם זה מצד שרשרת, הדבר יחול על הדברים הבאים; חייב להיות נקי ואז משומן בהתקנה.

הייתה לי אותה בעיה לאחרונה. הסר את ערכת השרשרת, ניקה, משומן והותקן מחדש, נפתרה הבעיה!

#11
+2
pilot Smith
2013-04-19 04:01:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הסר את הארכובה שלך, נקה את קצות הציר באלכוהול (אך אל תביא אותו על המסבים), ואז הרכיב מחדש את מומנט הברגים למומנט המרבי שצוין בעזרת מפתח מומנט. הנושא הוא זיהום קל מאוד בין שני החלקים, ומשאיר פער לתנועה אינסופית. אתה יכול גם לנסות לבצע מומנט ראשון לפני הפירוק. זה חייב להיות מאוד הדוק.

#12
+1
dotjoe
2010-09-03 23:45:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

האם השרשרת מתהדקת בנקודות מסוימות של המהפכה? זה יכול להיות האשם. כשאתה מוריד משקל, והשרשרת כוללת מתח רב, הדברים יחרקו.

אטימות השרשרת עשויה לנבוע ממיקום גלגל אחורי מהודק, קישורי השרשרת בפועל, גלגל השרשרת / גלגלי השיניים אינם מעגלים מושלמים , או אפילו שיני שרשרת המרווחות בצורה לא נכונה.

#13
+1
checkered Banana seat
2013-04-08 09:48:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ניסיתי את כל הרגיל וקיבלתי מנגינת אביב נחמדה מהעסקה.

שום דבר לא עבד - ואז, תוך כדי גחמה, ניתקתי את הדוושות מזרועות הארכובה, שימנתי אותם מעט, ואז הידקתי אותם בחזרה למעלה - הבעיה נעלמה ...

מי היה ניחשתי, החלק החתיך שרגלי נגעה בו עשה את החריקה

היי, ברוך הבא ל- bicycles.se. מכיוון שזו אותה הצעה (פחות או יותר) של מישהו אחר, זה כנראה היה טוב יותר כהערה.
@MereDevelopment אמנם עדיף כערה, אך כמשתמש חדש הוא זקוק ליותר [נציג] (http://bicycles.stackexchange.com/help/privileges) כדי שיוכל לפרסם תגובות.
#14
+1
user10546
2014-03-11 18:12:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הייתה לי בעיה זו והיא הביכה אותי במשך עידנים, החליפה את זרועות הארכובה המהודקות של BB ואת חוטי הדוושה המשומנים ועדיין שם. התברר שהוא ה- QR בגלגל האחורי! כל הלחץ הזה ומינתי אותו תוך 30 שניות !!!

כלא להיות דובר אנגלית שפת אם: למה קיצור QR?
QR מייצג שחרור מהיר.
#15
+1
Wuzza Wumble
2016-11-13 14:35:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

חלק מהפתרונות שקראתי נשמעים נכונים. תלוי איזה סוג של ארכובות יש לך, אם הם ארכובות JIS, החלף את פיסת האשפה. קנו לעצמכם ארכובות ISO. החור המרובע באותם ארכובות ה- JIS באמת נוהג להתבלות. אני יודע כי היו לי לא מעט. הם עשויים לעלות קצת יותר, אבל לא יהיו לך יותר חריקות. כל עוד אתה מקיים לוח זמנים אחזקה קבוע ועקבי. מצטער לגשם על המצעד שלך.

#16
-3
Fonz
2016-07-10 20:36:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הייתה לי אותה בעיה במשך ימים, עכשיו הוצאתי את הבריח מהארכובה שלי שמחברת אותו עם הציר והשתמשתי עליו קצת שומן נחושת וזה סוף סוף נעלם

OP כותבת שכבר ניסו את זה: "הסר את הארכובה. הסר את הציר. נקה. סיכה. הרכיב מחדש. לא, החריקה עדיין שם.".
@sleske Fonz מזכיר את שומן הנחושת, וזה לא מה שאומר ה- OP. אני לא יודע מי הצביע למטה, אבל אני חושב שצריך לחזור בו.
ברוך הבא ל- [bicycles.se] @Fonz. אני מציע לך לקחת את [הסיור] ולקרוא את [עזרה] כדי לראות כיצד האתר אמור לעבוד. FWIW אני חושב שלמרות שהוא קצר מאוד, זה בסדר כפרסום ראשון. הסבר או פרט נוספים יהיו טובים יותר.
@andy256: ובכן, ככל שיכולתי לדעת, "גריז נחושת" הוא חומר סיכה, ולכן התשובה נראית כמו מה שכבר עשה OP. אם תשובה זו נוגעת במיוחד לשימוש בשומן נחושת לעומת חומר סיכה אחר, עליה להסביר כי שומן נחושת הוא מיוחד ומדוע.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...