שְׁאֵלָה:
מהו גלגל אחורי טוב לעומס כבד?
Ryan Olson
2010-08-26 00:51:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני איש כבד, ואני מוצא שאני שובר חישורים בגלגל האחורי לעתים קרובות למדי. האם יש גלגל מסוים שאני יכול לקנות או כל דבר שאני יכול לעשות כדי למנוע זאת? מכרתי את האופניים לקראת המעבר שלי ללוס אנג'לס. אני אחפש לרכוש אופניים חדשים לשימוש לנסיעה ברגע שאצא לשם, אבל אני פתוח בנוגע לסגנון. אני אוסף שיהיו לנו סוחרי סאלי, אז בהחלט אבדוק אותם.

אתה יכול לצמצם את זה קצת; אתה על אופני הרים? אופני כביש? אופניים מתקפלים בגודל 16 אינץ '?
חָמֵשׁ תשובות:
#1
+11
Jack M.
2010-08-26 02:40:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

היו לי אותן בעיות ברכיבה על גלגלי אופני הרים 26 "שנבנו מראש. אני 6'5" ושוקלים ~ 400 ק"ג, אז אני שובר דברים ימינה ושמאלה (כולל ריתוך מסגרת). מצאתי שני דברים ששברו את רצף שבירת הגלגלים שלי.

הדבר הראשון שמצאתי היה סורלי פוגסלי ו- Endomorph (או לארי) צמיגים שמתאימים עליו. צמיגי 26 "x4" הם מסיביים , וסופגים כל מכה ללא איום על הגלגלים. במקביל הלכתי גם עם גלגלים שהתבססו סביב חישוקי Large Marge, שמעולם לא היה צורך לתלות אותם (אפילו דרך פריצת המסגרת!).

הדבר האחר שמצאתי היה בשרני, בנוי ביד, גלגלים. האופניים השניים שלי הם Surly Karate Monkey (29er) שהיו לי בניית גלגלים לשימוש רכזות עם 36 חורים (שוב מוצר של Surly). הגלגל הזה מראה מעט יותר בלאי (לאחר 5 חודשי רכיבה), אך הוא לא שבר דבר. אני גם מפעיל צמיגים בעלי נפח גבוה יותר (אך לא קרוב ל Endomorph) על האופניים האלה, עם זוג תפוחים גדולים של שוואלבה.

בשורה התחתונה: אם הציוד הנוכחי שלך לא יכול לעבוד בשבילך, לך בגדול. זה יעלה לך הרבה מקדימה, אבל חסוך טון בטווח הארוך.

( אני נשבע שאני לא עובד אצל סורלי, למרות שהאופניים שלי גורמים לזה להישמע כמוני. )

הכובע שלי עומד בפניכם! חשבתי שאני בחור גדול! שמח בשבילך!
@JackM. שלום לך, אני די בגודל שלך ורוצה לבנות MTB כרגע. רק תוהה, איך האופניים שלך החזיקו מעמד? משהו שהיית משנה בדיעבד?
@Nico עד כאן כל כך טוב. היה לי את הקארט קראטה ופוגסלי, כל הזמן הזה, וגם הרמתי עוגרה. עד עכשיו כולם פנטסטיים. הגלגלים שנבנו ביד הם עדיין המאפיין הגדול ביותר. קוף הקראטה מפעיל כעת חישוקי אל גורדו, רכזות שימאנו. מחזיק מעמד בסדר.
@JackM. טוב לשמוע. תכננתי להשתמש בכל אותם רכיבי בסיס כמוך, אך הומלץ לי על שאוף סומו Offroad. משקל מקסימלי של 440 ק"ג, לא האמנתי, עם אחריות ממשית על כל האופניים! אני הולך לקנות את זה קודם אני חושב.
#2
+5
geoffc
2010-08-26 00:57:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני בחור גדול. בדרך כלל 230-270 ק"ג. (אבוי כרגע בקצה הגבוה).

אני מרגיש את הכאב שלך. הפיתרון שלי היה להשיג רכזת וחישוק של 32 או 36 חורים, עם חישורי המידה הכבדים ביותר שהם מייצרים.

ברגע שאתה עובר לרמה זו, זה 'כבד' ורוכבי משקל קלים יכוונו ולעגו לך, אבל זה יפסיק לשבור חישורים.

עד שעשיתי זאת על שנייי אופני כביש רגילים, שברתי חישורים מדי חודש. העיף אותי.

#3
+4
Jay Bazuzi
2010-10-15 08:09:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לאחר שהגלגל האחורי האחרון שלי התכופף מתחת למשקל שלי, ה- LBS שלי חיבר אותי לגלגל מבוסס רינוליט (רינוליט?) בן 36 גומות. זה עשה די טוב עד כה. אני 260-270 ק"ג.

סגנון הרכיבה שלך חשוב. אם אתה נכנס למדרכות זה הרבה יותר קשה על ההגה מאשר אם תעבור עליהם.

איכות הבנייה חשובה. גלגלים הבנויים במכונה מסננים את הרכיבים בזמן הבנייה, וזה אומר שהם חלשים יותר. הם עשויים גם לא להיות במתח שווה. אבל הם אז הרבה יותר זולים מגלגלים מותאמים אישית שאורך החיים הקצר יותר עשוי להיות מקובל.

צמיגים חשובים. אני משתמש בצמיגים גדולים ושמנים עם לחץ נמוך יחסית. אני לא מאמין שהם מאיטים באופן מהותי, אבל לעתים רחוקות אני מקבל דירות.

אם גלגלי 36 חורים נכשלים בך, אתה יכול להשיג גלגלים עם 40 גומות עבור טנדמים.

#4
+3
onestop
2010-11-01 13:29:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

חישורים חד-מוטיים הם מה שאתה צריך, כגון Sapim Strong. משמש על טנדמים ואופני סיור עמוסים בכבדות. זה אומר גם גלגלים שנבנו ביד, באופן טבעי.

#5
+2
curtismchale
2010-08-26 00:54:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

תלוי אם אתה רוכב על אופני הרים או על אופני כביש. אולטימטלי הייתי חושב שהגלגל לא בנוי כמו שצריך. כלל אצבע טוב הוא שאם אתה שובר דיבור אחד החלף אותו. אם אתה שובר שנייה, בנה את הגלגל מחדש. בונה גלגלים טוב אמור להיות מסוגל לבנות גלגל 3 צלב רגיל שיוכל להתמודד עם כל מי שיכול לרכוב על אופניים קשה.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...