שְׁאֵלָה:
כיצד אוכל למנוע מהמעביר האחורי להחליק הילוכים?
Nik Reiman
2010-08-26 00:50:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מה הדרך הטובה ביותר לכוון את המעבר האחורי של האופניים שלי כדי להפסיק להחליק הילוכים? נראה שבכל פעם שאני מכוונן אותו מחדש, ההילוכים האמצעיים / העליונים מיושרים לחלוטין, אך ההילוכים התחתונים לעולם אינם נשארים במקום. כשאני מטפס במעלה הגבעות, השרשרת ממשיכה להחליק מעלה / מטה על הילוך ולעולם לא נשארת במקום.

ארבע תשובות:
#1
+10
M. Converse
2010-08-26 01:06:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם ההילוכים שלך מותאמים כראוי ואתה מחליק הילוכים, בדרך כלל מדובר בשרשרת בלויה ובשיניים אחוריות. קח את האופניים לחנות האופניים המקומית שלך, והם יכולים לעזור לך לקבל תחליפים.

#2
+8
deemar
2010-10-06 11:24:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אוקי, מספר מהתגובות האחרות תפסו כמה מהאפשרויות כאן. הסיבות והתיקונים האפשריים שאני יכול לחשוב עליהם הם:

  • קלטת שחוקה , אשר בדרך כלל קשורה גם לשרשרת שחוקה. אם זו הבעיה ישנם שני אינדיקטורים מרכזיים שתראו. הראשון הוא שהפער בין השיניים על גלגלי השיניים ייראה פחות כמו "U" ויותר כמו "V". השנייה היא שהשרשרת תמדוד יותר מ -12.7 מ"מ בין כל מסמרת. לשלדון בראון יש מידע נוסף על כאן. אם זה המקרה, הרי שהתרופה היא החלפת הקלטת והשרשרת, ואולי גם טבעות השרשרת. >. במבט מאחור, כלוב ההילוכים (עם שני גלגלי הג'וקי שעליהם השרשרת עוברת) צריך להיות אנכי. אם לא, יהיה עליכם לכופף את מתלה ההילוכים (בזהירות) ליישור הנכון, או להחליף את מתלה ההילוכים (אם ניתן להחלפה). לא הייתי מנסה לכופף את הקולב בעצמי - הייתי לוקח אותו לחנות אופניים.

  • חיכוך בכבלי ההילוכים הילוכים . קצת קשה לדעת אם זה הבעיה, אבל קל לתיקון ממש. תיקון זמני כרוך בהנחת סיכת שרשרת על הנקודות בהן הכבל נכנס ויוצא מחוצה הכבלים והחלפת הילוכים מעט סביב. פיתרון טוב יותר הוא להסיר את הכבל מהחוץ, לשטוף אותו עם מסיר שומנים, לנקות ולייבש אותו ואז להתאים אותו מחדש לאופניים. אם קצה הכבל נשחק, יכול להיות קשה להתאים אותו מחדש. כבלים חדשים הם די זולים, אז אתה יכול לשקול להחליף את הפנימיות והחיצוניות.

  • קפיץ הילוכים חלש . אלא אם כן יש לך מסלול הילוך יקר למדי, אתה לא יכול להחליף את קפיץ המעבר. אתה יכול להרחיק מעט את הבלתי נמנע על ידי ניקוי ושימון המעבר, אך בסופו של דבר זה אומר שהגיע הזמן להשיג מעביר חדש.

#3
+6
noah
2010-08-26 01:22:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כדי להוסיף לתשובתו של מייק, החלקה כנראה נובעת מכך שהשרשרת שלך ישנה. כתוצאה מכך שהשרשרת שלך ישנה, ​​היא כנראה נשחקה בשיניים בקסטה האחורית (אתה אמור להיות מסוגל לבחון אותה ולראות חריצים ובלאי אחיד על ההילוכים שאתה משתמש בהם הכי הרבה). החלף את השרשרת ואת הקסטה, ואז הוסף לעצמך מחוון לבלאי שרשרת ובדוק אותו מעת לעת כדי למנוע מהשרשרת שלך להשמיד את הקסטה שלך שוב.

דאג להחליף גם את השרשרת וגם את השיניים. אם תעשו אחד כזה או אחר, השרשרת עדיין תקפוץ מכיוון שהבלאי כבר לא תואם.
#4
  0
D'Arcy Norman
2010-10-06 00:04:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ייתכן שהשרשרת לא נראית בלויה - אך בדוק אם היא נמתחת. בדוק ב תגובה זו עם דרך מהירה למדוד את השרשרת שלך כדי לראות אם היא נמתחת.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...