שְׁאֵלָה:
מדוע עדיף דוושת אופני כביש ראויה על אופני כביש?
Johan Dahlin
2010-08-26 01:24:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני רוכב על אופני כביש כבר כמה שנים, אבל עם דוושות אופני הרים, חשבתי לעבור לדוושת אופני כביש, אבל מה הסיבה? האם הביצועים השתפרו או שמא מדובר בקונפורמיות?

כאשר עברתי ללא קליפס, למעשה קניתי [דוושות אופני הרים אלה] (http://www.amazon.com/gp/product/B001EOUOL6/ref=oss_product) כי יכולתי לרכוב מהודק או לקבל בליטות נחמדות כדי למנוע ממני את הרגל מחליק מהדוושה אם אני נועל את הנעליים הרגילות שלי.
כדאי לך להבהיר את סוג הדוושה שאתה מחפש. ללא קליפס לעומת פלטפורמה. מרבית התשובות עד כה מיועדות ללא קליפ, ואולי אינן מועילות לך.
ככל הנראה יהיה צורך לפרק את השאלה הזו לקבוצות משנה, כמו מירוצי כביש לעומת מירוץ MTB וכו '. ככל שנוסעים ורכיבה רגילה יש מעט מאוד מחקרים התומכים בדוושות מהדק, יש עליה משמעותית באופן מפתיע בפציעות קלות, או אפילו יותר גדולות. פגיעות בירך מנפילה עם מהדק בדוושות בתנועה בעיר. הסתכלו על רוכבי העיר בקופנהגן, אמסטרדם, כמה דוושות חסרות קליפס, 0. מסיבה כלשהי, מירוצי כביש עם ספרינטים מהירים הם כמובן סיפור אחר, אך לרכיבה יומיומית דוושות ללא קליפס אינן מגבירות את המהירות בצורה ניכרת.
http://www.rivbike.com/article/clothing/the_shoes_ruse
@Ville נקודה אחת שיש לציין: 95% אופנוענים באמסטרדם לא רוכבים יותר מכמה קילומטרים, ודוושות ללא קליפס עולות יותר מכ- 40% מהאופניים שרכב עליהם ...
עשר תשובות:
#1
+13
Murph
2010-08-26 02:06:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הממ, אנחנו סוג של פוגעים ברוב התשובה אבל לא את כל זה (לדעתי זה!).

כנראה עדיף לשאול את זה להיפך - למה לא להשתמש דוושת כביש על אופני הרים ...

על אופני כביש אתה בדרך כלל ישמור את הרגל בדוושה, אתה רק מוציא אותה כדי לעצור אז לכן אתה רוצה כדי להיות פשוט וקל ככל האפשר.

ב- MTB אתה עלול לרגל לסירוגין ולעתים קרובות יותר, סביר להניח שתרצה להיות מסוגל לדרוך את כף הרגל שלך על דוושת MTB ותישאר שם אז צריך שיהיה לה שטח פלטפורמה גדול יותר. אתה יכול גם להתווכח על נעלי MTB רכות יותר, אך העיצובים נוטים להיות מונעים על ידי תחרות ולכן זה כנראה צירוף מקרים יותר מכל דבר אחר. אם אנחנו מדברים על שימוש בנעלי אצבע אז ברור שתצטרך דוושות וקטפסים גדולים יותר למגפי MTB מאשר נעלי כביש.

ומשקל משנה - זה יכול להיות רק כמה 10 גרם, אבל כמה וכמה שם יצטברו וכל שאר הדברים שווים פחות משקל יעשו הבדל.

אני משתמש בפדלים נטולי קליפס - עליהם אני ממליץ - ויש לי זוג נעליים שאני משתמש בכל האופניים שלי, חלק מהדוושות מינימליות למדי לכביש, חלקן בבירור MTB, חלקן היברידיות אך יותר MTB מאשר לא ו כולן עובדות עם אותו סוגר SPD. באופן פרדוקסלי, ההתקנה הנוכחית שלי כוללת דוושות דו צדדיות על אופני ה"כביש "ודו צדדית על דוושות מסוג MTB על אופני הקניות שלי ...

אז למה דוושות כביש? בהנחה נטולת קליפס ובהנחה נוספת שתלבש רק נעלי רכיבה אז אינך זקוק ל"מורכבות "(אין הבדל בפדלים שלי) או למשקל של פלטפורמה מלאה - אז למה שיהיה לך? אבל ההבדל האמיתי יהיה בנעליים שבחרת להשתמש בהן.

(כפי שחשבתי בסופו של דבר יש לי בעצם שני זוגות נעליים - אחת אטומה למים - וזוג סנדלים ולכולם את אותו הסגול אז שאוכל להשתמש בכל מה שמתאים למזג האוויר באופניים שבהם אני נמצא.)

דוושת MTB עשויה להיות טובה יותר לשימוש בדרכים כאשר אתה צריך לעצור לעתים קרובות באורות וכו '.
@Ian - או לפחות דוושה עם פלטפורמה הגונה. סביר להניח שנושא גדול יותר יהיה נעליים, אני לא בטוח שהייתי רוצה להשתמש בנעלי כביש ובקפל חשוף אם אני מניח את כף הרגל באופן קבוע (אם כי אני מודע לכך שיש אנשים שמנהלים את הטריק הזה בצורה מושלמת).
#2
+11
M. Converse
2010-08-26 01:30:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ההבדל העיקרי בין נעלי כביש לנעלי הרים הוא הנוקשות.

באופני כביש הנעליים נוקשות הרבה יותר ומאפשרות העברת אנרגיה יעילה יותר ממך -> כננת -> צמיג -> כביש. כשאתה במירוץ וכל עשירית שנייה סופרת, ככל שאתה יותר יעיל.

על אופני הרים אתה מוותר על יעילות מסוימת, כך שלא נקע את הקרסול בכל פעם אתה שותל את כף הרגל שלך. גמישות טובה יותר מנוקשות.

לא להיות בררן, אבל הוא שאל על דוושות! נכון, אחד היתרונות הגדולים ביותר לשימוש בדוושות MTB הן הנעליים שתוכלו ללכת בהן.
לא שמה שאתה אומר שגוי, כשלעצמו, אבל השאלה הייתה על דוושות והתשובה שלך היא על נעליים. כמו כן, רוס הרביץ לי לגמרי.
ובכן, התשובה היחידה מדוע תרצה דוושת דרך היא כך שתוכל להשתמש בנעל כביש :) אני מניח שניסיתי להנדס את התשובה, ולהסביר את הסיבה האמיתית מדוע אתה רוצה דוושת כביש :) .
אה, לא - יכולתי להשתמש בנעלי כביש על דוושות MTB על האופניים שלי ובאופן דומה יכולתי להשתמש בנעלי שטח על וריאציות הכביש של אותם דוושות (SPD).
ואני משתמש בנעלי MTB על דוושות הכביש שלי (גם SPD).
#3
+7
Russ Warren
2010-08-26 01:37:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

תוכלו למצוא הבדלים רבים בין דוושות MTB לפדלי כביש, בדיוק כמו כל רכיב אחר על האופניים. להלן כמה מההבדלים העיקריים:

  • משקל. רוב דוושות הכביש עשויות מסגסוגות קלות, פחמן או פלסטיק. רוכבי אופניים נוטים יותר להפחית משקל רכיבים מאשר לרוכבי MTB.
  • עמידות. למותר לציין, שיהיה הרבה יותר התעללות בדוושת MTB מאשר בדוושת כביש.
  • דו צדדי. ניתן לדחוס את רוב דוושות הכביש רק בצד אחד, ואילו לרוב דוושות ה- MTB יש ממשקים משני צידי הדוושה.

מבחינתי, עליך לרכוב עם כל מה עושה לך הכי נוח. רוב האנשים ישתמשו בפדלים של MTB מכיוון שקל יותר לצמצם אותם (בגלל הממשק משני הצדדים). אני לא חושב שהחיסכון במשקל הוא חשוב במיוחד אלא אם כן אתה מבצע טיפוס או מרוץ רציני.

לדוושות הכביש שלי ב- Shimano 520 יש תוספים משני הצדדים. התכונה הטובה ביותר אי פעם.
לכן השתמשתי בביטוי "רוב דוושות הכביש". חלק מ- Shimano וכל דוושות ה- Speedplay מציעות 2 צדדי ממשק.
כמו כן, בדרך כלל לדוושות הכביש יש משטח מגע גדול יותר, אשר ניתן לטעון שיאפשר העברת כוח יעילה יותר.
#4
+3
Dustin Ingram
2010-08-26 01:26:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

עבור מרבית אופנועי הדרך ההבדל הוא משקל. דוושות כביש מודרניות הן לעיתים קרובות במשקל קל בהרבה מדוושת אופני ההרים האופיינית.

#5
+3
kc-bike
2010-08-26 01:33:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ההבדל האמיתי היחיד בין דוושות חסרות קליפ לאופני כביש לבין דוושות נטולות קליפ באופני הרים הוא משקל ואווירודינמיקה. כשאתה שוקל את העובדה שאופניים ורוכבים שוקלים יותר מ -100 פאונד (אלא אם כן אתה גמד באופני ניסוי זמן מטורפים של סיבי פחמן) כמה עשרות גרם לא משנה קצת.

יש גם מידה של גמישות, אופני הרים מסוגים חוצי מדינות דורשים לפעמים לסובב את הרגליים כדי שתוכל לקפוץ מעל מכשולים וכו '. זה לא נחוץ לרכיבת כביש
מה לגבי התנגדות גלגול? בטח כמה גרם לא משנה אבל כמה גרם שאתה הולך תמיד להרים למעלה ולמטה ישנה יותר.
הדוושות מחוברות על ידי ארכובות ומשקולותיהן מאזנות זו בזו.
#6
+2
Scott
2010-08-26 01:26:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אהה, הייתי אומר אם זה נוח לך ואינך צריך לעמוד בכללים ספציפיים לתחרות או כל דבר אחר, המשך לעשות את מה שאתה עושה. אני רוכב על אופני כביש עם נעלי אופני הרים כבר שנים ולא מרגיש שאני עושה את זה לא נכון.

#7
+2
geoffc
2010-08-26 01:33:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני בחור גדול, אז אני רוכב עם דוושות Look על אופני הכביש שלי, כי יש להם גודל הסגול הגדול ביותר, והאזור הגדול ביותר לחלוקת המשקל שלי לדוושה.

נעליים לעומת דוושה סגנון הם שני נושאים שונים.

#8
+1
kkeilman
2010-08-26 01:45:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

תמיד שמרתי על ההבדל העיקרי בין פסי דוושות כביש לבין MTB ככף נעלי יחיד מול ריבוי שחרור.

דוושות הדרך בדרך כלל משתחררות רק כשאתה מסובב את עקב כף הרגל החוצה - ומכאן יחיד לשחרר cleat. דוושות MTB מרובות שחרור (כלומר ישתחררו אם תסובב את כף הרגל פנימה או החוצה אותה מעל 45 מעלות).

עם SPD זה הקלאט המשמעותי (אם כי יש כיום הגדרות דוושה / קפלים ספציפיות בדרכים שונות מהספוד המקורי שלי)
#9
+1
LanceH
2010-10-08 13:32:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לכלוך ובוץ נפוצים הרבה יותר ב- MTB, אך אינם מהווים דאגה אמיתית ברוב רכיבת הכביש.

הסובלנות לפדלים MTB גבוהה בהרבה מהנדרש לרכיבת כביש, שם הדוושות ניצחו לא להיות מלוכלך כל כך. כמו כן, אני מוצא את עצמי מרתק את הדוושות שלי עם MTB במצבים הרבה יותר "מוזרים" בהשוואה לאופני הכביש שלי, שהם כמעט תמיד על הדירה, עם רגל אחת על הקרקע. ב- MTB, יכול להיות שאני נעצר על שביל שמצביע לאיזה כיוון.

כל הדברים האלה בסדר גמור באופני כביש, אך מיותרים.

#10
  0
gaurwraith
2015-06-07 04:51:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מחקר על זה בעצמי, הסיבות העיקריות שמצאתי הוא שיותר משטח (כביש) טוב יותר להעברת כוח ונוח יותר בנסיעות ארוכות יותר, מה שהייתם רוצים גם ב- MTB, אך ניתן לנצל את נעילת הכביש עם בוץ או רק אדמה טבעית לא מסלול, כך שתיתקל בבעיות לדרוך עם נעלי כביש בשטח מסלול MTB ואז לנסות להתחדש עם דברים בתוך הסד. נראה שיש גם מגוון תנועות (לרוחב?), עדיף על דוושות MTB אבל לא כל כך נחוץ בכביש.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...