שְׁאֵלָה:
האם אוכל להשתמש במשאבת אוויר בתחנת דלק על צמיג אופניים?
eds
2010-08-30 19:55:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מישהו ציין שזה עלול להיות מסוכן, וייתכן שאין לו את הזרבובית הנכונה, אבל כרגע אין לי משאבת אופניים. האם מישהו אחר עושה זאת אי פעם?

צינור האוויר האופייני לחנות הנוחות מספק 40 פאונד לכל היותר. צמיגי התיור שלי פועלים 90-100 PSI. (אך שימו לב גם כי חלק ממערכי עצירת המשאיות עשויים לספק 150 PSI). אתם לפחות צריכים מד לחץ אוויר בצמיגים.
@DanielRHicks זה אומר שיש צינורות אוויר למכוניות _ללא_ מד לחץ? כיצד משתמשים בהם כדי לבדוק את לחצי הצמיגים של מכוניתם אז? האם אתה תמיד צריך להביא מד לחץ משלך ברכב?
@gschenk - אם יש מד לחץ / וסת על הצינור, הדיוק שלו הוא אולי +/- 5-10 פאונד, וזמן התגובה הוא כנראה איטי. לא להסתמך על זה.
תֵשַׁע תשובות:
#1
+28
Dustin Ingram
2010-08-30 20:18:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

התשובה בקיצור היא: אתה יכול? בחלק מהמקרים כן. כדאי לך? ברוב המקרים, לא.

התשובה הארוכה: הסיבה ש אתה יכול לפעמים להשתמש במשאבת אוויר לרכב על צמיג / צינור אופניים היא משום שהם חולקים שסתום זהה. (ראה: שסתום שריידר / שפופרת שריידר ב אינדקס המינוח). אם יש לך סוג זה, בהחלט תוכל להכניס אוויר לצינורות שלך בקמצוץ. עם זאת, צינורות אוויר מתחנות דלק הם בדרך כלל נפח & בלחץ גבוה ונפח גבוה, וחסר מד לחץ. לכן, הרבה יותר קל לנפח יתר על המידה ואף לפוצץ את צמיג האופניים שלך, אם היית משתמש בכזה.

השקעה במשאבת אופניים היא מהטובות ביותר שאתה יכול לעשות כרוכב אופניים. לא רק שזה יביא אותך ממצבים כאלה, אלא יקל על שמירת הצמיגים שלך בדירוג הלחץ המומלץ, מה שבתורו יקל עליך להיות רוכב אופניים יעיל יותר (קרא: מהיר יותר). / p>

כמה משאבות אופניים - באופן אידיאלי אתה זקוק למשאבת מסלול או דומה בכדי לשמור במקום שבו אתה מאחסן את האופניים שלך, לבדוק את הלחצים באופן קבוע (כשאני נוסעת באופניים עשיתי את זה פעם בשבוע כשחזרתי הביתה) ומשאבה שאתה נושא איתה על אופניים בגלל שאם אחד לא מירוץ, פשוט הגיוני לשאת איתך משאבה ועוד כמה סיביות כל הזמן
שים לב גם: אם יש לך שסתום פרסטה (שסתום דק יותר עם אגוז מנעול שבוי, נפוץ באופני כביש), תזדקק למתאם לשימוש במשאבת תחנת דלק. המתאם הוא חלק פליז קטן וזול של 1 דולר שמתברג על שסתום הפרסטה
כן ... תיזהר. פוצצתי צמיג שעשית את זה. היה רם, ולא כיף.
ראוי גם לציין כי משאבות תחנות דלק רבות לא יעלו על 80psi. זה אומר שגם אם יש לך שסתומי Schrader או מתאם, לא תוכל לקבל לחץ אופטימלי בצמיגי הכביש. זה אולי מספיק כדי להביא אותך הביתה, אבל תצטרך להיות זהיר במיוחד לגבי בליטות.
לשם השלמה, נראה שהתשובה תלויה במדינה ובטכנולוגיית המשאבות המתאימה של תחנות הדלק שלה. קריאת התשובות כאן עשתה לי את ההפתעה. מכיוון שאני יכול לחשוב, אני קונה רק צמיגים עם שסתום שריידר על מנת להציל אותי מהמעשה העמל של שימוש במשאבת אופניים. אני מגרמניה ולרוב תמצאו [מכשירים כאלה] (http://data.motor-talk.de/data/galleries/0/18/3395/16560149/58331949-2332c45c3c-13182.jpg ) בתחנות דלק.
באוסטרליה כמעט בכל תחנת שירות יש מדחס אוויר דיגיטלי. הסכנה בשימוש בהם על אופניים היא שהם עובדים על ידי קריאת הלחץ הנוכחי, ואז זריקת אוויר ענק בבת אחת, ואז קריאת הלחץ שוב וכן הלאה. הם מיועדים למכוניות כדי שיוכלו לזרוק יותר מדי אוויר על המשאבה הראשונה ולפוצץ את הצמיג.
עם ניסיון, האצבעות שלך הן חיישן הלחץ הטוב ביותר, וטכניקה נכונה היא המפתח. עם משאבות תחנת השירות הדיגיטלית, אני פשוט מחייג את הלחץ הגבוה ביותר (בדרך כלל 80 psi) ומשאב במכה אחת, מרגיש את הלחץ תוך כדי, מתנתק כשמספיק. זה כמובן עובד בעיקר עם צמיגי MTB; לכבישים, הלחץ המקסימלי ממילא לא מספיק.
"וחסר מד לחץ"? מעולם לא ראיתי תחנת דלק שבה למנפח הצמיגים אין מד לחץ (גרמניה, צרפת, שוויץ). הרי גם בצמיגי רכב יש לחץ מומלץ שהנהגים רוצים לדבוק בו.
#2
+10
darkcanuck
2010-08-30 22:23:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אתה יכול לעשות זאת בקמצוץ אם אתה נזהר, אבל אני לא ממליץ על זה. הצמיגים שלך צריכים לכלול שסתומי Schraeder (בדומה לצמיגי רכב) או שתצטרך מתאם לשסתום Presta. מלא את הצמיג בהתפרצויות קצרות מאוד, ובדוק את הלחץ בין לבין. טועה בצד של מילוי הצמיגים שלך - הכנס יותר מדי אוויר ואתה עלול לפוצץ את הצמיג מהשוליים, וזה יותר גרוע מלכתחילה להיות עם תקינה!

נהגתי לעשות זאת 20 לפני שנים לפני שהבנתי שיש משאבות קטנות שאתה יכול לקחת איתך. בנוסף לסיכונים, הבעיה עם משאבות תחנות דלק היא שהם לעולם לא שם כשאתה צריך אותם. ערכת התיקון היחידה שעליך להיות איתך בכל עת היא ערכת משאבה + תיקון (או צינור רזרבי). תאמין לי, זה יכול להיות הליכה ארוכה וארוכה הביתה בלעדיהם!

#3
+3
deemar
2010-10-07 11:32:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה אפשרי, אך יש לקחת בחשבון כמה גורמים:

  • סוג שסתום , ברור שזה הכי קל עם שסתום מגרד, שכן אלה הם הסוג בו מכוניות משתמשות. אתה יכול להשיג מתאמים לשסתומי פרסטה המתברגים ומאפשרים לך להשתמש במשאבות תחנת השירות.

  • נפח צמיגים , כפי שצוין בתשובות אחרות , אספקת האוויר בתחנות השירות לרוב אינה מוסדרת. ככל שהצמיג שלך קטן יותר, כך הלחץ עולה מהר יותר - כך שאתה מסתכן יותר באינפלציה יתר עבור צמיגי כביש צרים מאשר לצמיגי אופני הרים גדולים. / חזק>, צמיגי אופני כביש מנופחים בדרך כלל ל -110 - 130 PSI, שהם הרבה יותר גבוהים מאשר 30-40 PSI המשמשים לצמיגי רכב, או 30-60 PSI המשמש לצמיגי אופני הרים. ייתכן שמשאבת תחנת השירות לא תוכל להשיג לחץ זה, במיוחד אם מדובר באחד מאותם סוגי ניפוח אוטומטיים.

אז בקיצור, אם יש לך אופני הרים, כנראה שאין הרבה בעיה להשתמש במשאבת תחנת השירות. אם יש לך אופני כביש, עשה לעצמך טובה וקנה משאבת מסלול ראויה. כך תוכל להעלות את הצמיגים במהירות בכל יציאה, וליהנות מהיתרונות של צמיגים מנופחים יפה.

נָכוֹן. לפני שחיפשתי תשובה זו השתדלתי לנפח צמיג אופניים עם משאבת האוויר שלי לרכב. למרבה הצער, זה לא יכול להגיע ליותר מ -80 PSI
#4
+3
Chris H
2014-01-13 19:46:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הייתי אומר שזה תלוי - כאן בבריטניה יש למשאבות האוויר בתחנות הדלק מדי לחץ מסוג כלשהו, ​​אך רבות מהן אינן מתאימות. הדיגיטליות שבהן אתה בוחר את הלחץ שאליו תרצה שהצמיג שלך יתנפח לעיתים קרובות מקסימום ב 60psi * אבל זו לא הבעיה - הבעיה היא שהם מתנפחים קצת ואז נותנים קצת לבדוק ולתקן. והם מניחים צמיג רכב. אז כדי להשיג צמיג לרכב מ- 30psi עד 34, הם עשויים להכות 46 ואז לשחרר קצת. כדי לקבל צמיג אופניים מ- 55 psi עד 60 הם יכניסו מספיק אוויר בכדי לגרום לצמיג לרכב להתנפח בכמה psi - כלומר צמיג האופניים שלך יתקשה למדי. לא מתחשק לי למדוד את לחץ השיא שהם יעשו. זו הסיבה שהם אומרים לא להשתמש בהם לאופניים.

גם לסוג הישן יותר עם מד לחץ תקין יש טריגר שאפשר ללחוץ עליו קלות, והוא אמור להיות בסדר.

I אני מניח שממוינת כאן לתאימות שסתומים.

* אפילו לא מספיק גבוה עבור הטנדר שלי, וכתוצאה מכך עבודה קשה עם משאבת המסילה שלי כדי לסיים את העבודה.

אתה גם מניח שהם מדויקים למדי (לפחות בארה"ב, הם לא. אתה צריך להשתמש במד כף יד כדי לבדוק את זה).
@Batman, גם זה, אני יודע רק שכאשר קו האוויר במוסך הסמוך לכאן מקסימום מתחיל ב 60psi, משאבת המסלול שלי קוראת על 60psi. אבל זו בעיה במדי לחץ באופן כללי - משאבת כף הרגל הישנה שלי לא הייתה הזולה ביותר, אך לפני שהיא נכשלה, המד היה נוטה לקרוא בכמות משתנה בהשוואה למדד הקטן והזול שלי.
זה המקרה גם באוסטרליה.
#5
+1
Matthew Brine
2015-11-04 03:49:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

האם אתה יכול להשתמש במשאבות אוויר בתחנת דלק על אופניים: ככל הנראה במיוחד לאופני הרים ואופני BMX (אלא אם כן הצינורות שלך משתמשים בסוג שסתום אחר), האם זה רעיון טוב: כנראה שלא, אלא אם כן אתה מאוד זהיר ואין לך דרך אחרת לשאוב צמיג.

מעולם לא הייתה לי בעיה עם משאבות אוויר בתחנות דלק עם אופני הרים ואופני BMX, מכיוון שרוב צמיגי האופניים שראיתי משתמשים בלחצים בין 40-50 PSI, אך לעיתים רחוקות אני הולך למקסימום כדי למנוע מכה החוצה שביצעתי כמה פעמים כדי לדחוף את הלחץ למקסימום.

ברוב תחנות הדלק בקנדה יש ​​משאבות עם מד לחץ מובנה על הידית, שעובדת הרבה כמו בודק לחץ אוויר בצמיגים. זה כנראה לא מדויק כמו אמצעים אחרים אבל זו סיבה נוספת מדוע לא הייתי מסתכן בהפקת צמיג אופניים ללחץ מרבי.

כך או כך, מכיוון שאני אדם עני שבדרך כלל שוכח להשיג דברים. כמו כלים ומשאבות כשיש להם כסף, זו בדרך כלל הדרך היחידה שלי לשאוב צמיג אופניים כשאין לי משאבה בבית. למרות שזה הרבה יותר טוב כשיש לך כזה בבית, כך שאין לך בעיות כמו שיהיה לך צמיג רך / שטוח לפני שאתה יוצא לעבודה באופניים או סתם רוצה לרוץ לחנות כדי להשיג משהו.

#6
+1
Uberwolf
2019-07-11 17:42:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני משתמש במשאבת האוויר בתחנות הדלק במשך שנים ללא בעיה. המשאבות עם מד לחץ האוויר על הידית הן הטובות ביותר. אזהרה אחת, אני אף פעם לא ממלא אותו לראש המומלץ של psi בקנה מידה, אני תמיד משתמש בערך עצור בערך 10 psi מלא.

#7
+1
Rudi Whitley-sua
2019-12-24 19:46:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ב- nz פשוט דחף את צינור המדחס המתאים לשסתום חזק והחזק אותו שם בלחץ ואז לחץ על הכפתור שאומר צמיג פח. אז אתה צריך להיות מהיר להוריד את זה כי זה מתפוצץ כמעט מייד

#8
+1
thomas webster
2020-01-03 06:49:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש לי אופניים חדשים עם שסתומי הפרסטה. אז הלך לקנות מתאם לשסתום מגרד כדי שאוכל להשתמש במדחס שלי או במשאבה בתחנת הדלק. המתאם לא עובד וזו הסיבה ומה שאתה צריך לעשות כדי לתקן את זה. המתאמים מיועדים רק למשאבת אופניים ולא לסגנון הצ'אק של המשרשר בתחנת הדלק. המתאם חלול וזקוק לסיכה מרכזית כדי לדחוף את הסיכה המרכזית בראש המשאבה בתחנת הדלק.

לקח קצת זמן להתעסק ועוד קצת מחקר ברשת כדי להבין זאת. נראה כי מעט מובן לגמרי לגבי הטריק הקטן הזה.

קח מסמר בגודל 2 אינץ 'וחתוך ממנו בילט באורך של כ- 8 מ"מ בעזרת מסור פריצה או מטחנת זווית. הפוך את הקצוות לשטוחים ככל האפשר עם קובץ או כזה. בטל את ראש שסתום הפרסטה והניח את הצמיג / גלגל עם גזע השסתום על המדרכה כלומר בשעה 6 אחר הצהריים. דפוק את המתאם ושחרר את הבולט הקטן למתאם. עכשיו קבל את התוסף מהמשאבה בתחנת הדלק והמשיך כאילו שאיבת צמיגי הרכב שלך. עשה זאת בקצרה כדי לא לפוצץ את הצינור מהשפה. השגת לחץ נכון היא שאלה נוספת. יש עוד דברים בנושא. שמור את המתאם ואת יצירות האמנות העשויות בעבודתך במקום ברור מאליו מכיוון שהמקלון קטן מאוד. אתה תמיד יכול להכין אחד חדש. PPffffffffffffffff fffffffff fffffff. הנה לך.

... או שאתה יכול לקנות מתאם נכון.
הטריק כאן הוא שסתומי פרסטה מוחזקים על ידי לחץ אוויר מבפנים. אם אתה מנפח אותם לגמרי, אז הגבעול יישב טוב יותר ותוכל לנפח את הצמיג. החיסרון הוא שאם תפסיק לבדוק לחץ, האינפלציה השנייה לא תוכל לדחוף את השסתום כלפי מטה. אז התחילו מצמיג ריק לחלוטין וזה עובד טוב יותר. (אם כי בדוק את המשאבה עובדת לפני שאתה משחרר את כל האוויר שלך !!)
#9
  0
Sean
2019-07-11 17:21:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם אתה משתמש במשאבת תחנת דלק אז אתה נמצא בחוץ, יש לך צמיג פח או מעט מאוד אוויר בצמיגים שלך או שיש לך פנצ'ר, כך או כך אתה צריך אוויר לצמיגים שלך ובתרחיש זה זה בסדר גמור להשתמש במשאבת האוויר של תחנת הדלק ברגע שאתה נזהר. אתה יכול להשתמש במטפחת פשתן או בכל פיסת בד כדי לשים בין זרבובית משאבות האוויר לבין זרבובית הצמיג כדי לקזז את פרץ האוויר מהמשאבה אם אתה מודאג, אך אין בכך צורך. רק להיזהר ולא למלא יותר מדי. אם זה סוג המשאבה שיש לה מד לחץ על הידית שהוא האידיאלי, אם זה הקבוע מראש פשוט הגדר את הלחץ נמוך יותר לפני השימוש.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...