שְׁאֵלָה:
איך תוכלו לזרז אופני כביש?
gabe.
2010-08-26 06:08:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אז יש לי אופני ראלי משנות ה -80, שהורכבו מחדש מחלקי חילוף. אני תוהה מהי הדרך הטובה ביותר להוציא מהירות רבה יותר מהאופניים. גלגלים? הילוכים? ציוד קל יותר? דוושות שונות? אני די מחבב את המסגרת, אז אני מעדיף לא להחליף אותה.

דוושה מהר יותר. :)
@xpda - הייתי מוסיף את הצבע בעצמך במורד.
שְׁלוֹשׁ עֶשׂרֵה תשובות:
#1
+35
M. Converse
2010-08-26 10:53:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

גייב, אם אתה אוהב את המסגרת ומוכן להוציא את הכסף כדי לשמור עליו, התחל לשדרג את כל השאר. התחל עם:

גלגלים / צמיגים - המסה המסתובבת תאט אותך הכי הרבה - לך לגלגלי אלומיניום וצמיגים דקים / קלים בגודל 23 או 25.

כננת תחתונה - שוב מסתובבת מסה, אתה יכול לקבל כמה ארכובות גרעין חלולות ולהתאים את גדלי השרשרת לגדולים ביותר שאתה יכול לדחוף. אתה יכול לחסוך כמה גרמים על ידי מעבר לארכובה קומפקטית לעומת משולש.

משמרות / הילוכים (ים) - קבל כמה מחלפי אוויר / בלמים ושדרג למעביר קדמי / אחורי קל יותר.

מוט מושב, כידון, גזע - במסלול ישן, הם כנראה פלדה - אתה יכול לקבל תחליפי אלומיניום זולים.

מושב - היפטר מהמושב הכבד של OG וקבל משהו נוח יותר קל יותר.

מיקר ויעיל ביותר, עד פחות יקר / יעיל, זאת הרשימה מעל ראשי.

בהצלחה על החלטתך, והמשיך את ראלי הישנים האלה , הם אופניים נהדרים :)

+1 התשובה הטובה ביותר לדעתי, מכיוון שהיא מכסה חלקי אופניים רבים ושונים.
למה אתה אומר שמסה מסתובבת תאט אותך הכי הרבה? האם זה לא יהיה זניח למדי ברגע שמתקדמים במהירות, ורק שומרים על מומנטום זוויתי?
@naught101 אני מסכים איתך, נראה לי שברגע שאתה במהירות, מסת הגלגל לא רלוונטית. עם זאת, לעתים קרובות המקרה שעליכם * להאיץ * עם האופניים שלכם, לאחר סיבוב חד או מעבר סבתא. בכל אותם מקרים, המסה היא גורם חשוב.
מה עם גלגלים / רכזות טובים? קניתי כמה Shimano RS20 (עכשיו יש לי Fulcrum 5) ומצאתי שאני משחרר גלגל הרבה יותר מהר!
מסת מסתובבת ותאוצה: [שאלה זו] (http://bicycles.stackexchange.com/questions/7428/what-is-the-effect-of-adding-weight-to-a-wheel-vs-adding-it- למסגרת) מראה שהמסה המסתובבת מאטה את התאוצה לכל היותר 2x אותה המסה שאינה מסתובבת תאט את התאוצה. אז שינוי חישוקים שמגלח קילו אחד מהאופניים יהיה כמו גילוח של 2 קילו של משקל שאינו מסתובב - ניתן למדידה במעבדה, אבל לא יעשה שום שינוי משמעותי.
אני חובב של שלשות ורוצה להעיר הערה בנוגע למשקל. אם יש לך ארכובה קומפקטית אך אתה זקוק להילוכים נמוכים, אתה הולך לחסוך במשקל * בארכובה *, אבל ... תצטרך להכניס גלגלי שיניים גדולים יותר לקלטת, ולהגדיל את המשקל בכבוד לקלטת קטנה יותר שתוכל לאפשר עם לְשַׁלֵשׁ. אם אתה מחשיב משקל כולל, אתה לא חוסך יותר מדי, אם בכלל.
הסכמה - הסר פלדה מהאופניים; והוסיפו קלילות, בין אם זה על האופניים או על הרוכב ..
#2
+21
Jack M.
2010-08-26 06:17:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הדבר היחיד שיגרום לאופניים לקבל מהירות מרבית גבוהה יותר (בדירות) הוא שינוי ההילוכים. טבעות גדולות יותר מלפנים ושיניים קטנות יותר מאחור.

מעבר לכך: התחל להתאמן. אתה בכל זאת המנוע.

כן, כמו שאומרת לאנס, זה לא קשור לאופניים.
זה לא ההילוכים בלבד. ראה את התשובה של מייק קונברס כאן.
תודה ג'ק. הנסיעות שלי הן כמעט כל "דירות", אז זה כנראה המקום בו אתחיל. ואמשיך לעבוד על המנוע, כמובן (: תודה!
@Kevin לאור האירועים האחרונים, זה בהחלט נראה כאילו לא מדובר באופניים.
@Kevin לאנס גם אמר, זה על זכייה בכל מחיר! : פ
#3
+13
Ben
2010-08-26 06:16:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink
בכנות. קבל אופניים חדשים. הטכנולוגיה השתנתה מאוד מאז שנות ה -80 של האופניים קלות, נוחות ונוקשות בהרבה בזכות טכנולוגיות עידן החלל כמו סיבי פחמן. לא יכול להרשות לעצמך, בדוק את קרייגסליסט.

שנאמר. אם אתה באמת מחובר לאופניים שלך. תוכלו לראות את שיפור הביצועים הטוב ביותר בצמיגים ובגלגלים חדשים. כשאתה מאיץ את האופניים שלך אתה צריך להכניס כמעט כפול אנרגיה / גרם לגלגלים לגרום להם לנוע. זה נובע מהעובדה שאתה לא רק גורם להם לתרגם אופקית, אלא גם צריך לגרום להם להסתובב.

אני חושב שהאימונים חשובים הרבה יותר מהטכנולוגיה, קרא מאמר מעניין זה על אופניים מודרניים ומהירויות אופניים http://cozybeehive.blogspot.com/2010/08/modern-bicycles-and-cycling-speeds-any.html
כמובן שהאימונים חשובים. אבל זה לא עונה על השאלה - הייתי מציע שהאתר יתאמץ לעבוד אם בכל פעם שמישהו ישאל שאלה תקפה התגובה לא תפריע, תתאמן ... וגרוע מכך היא לא לגמרי נכונה כמו כמה אופניים * מהירים יותר מאחרים - הילוך הצידה, ערכה קלה יותר וטובה יותר עשויה לחולל שינוי. שפרו לחלוטין את המנוע - זה בדרך כלל ישפיע ביותר - אבל זה לא אומר שדברים אחרים לא
כמו כן, קבלת אופניים חדשים זולה בהרבה מהחלפת כל הרכיבים על אופניים ישנים.
#4
+8
Jay Bazuzi
2010-10-15 08:19:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ודא שיש לך צמיגי רחוב . Knobbies יאטו אותך.

ודא ש הגלגלים שלך מסתובבים בחופשיות . אם הרכזות נתקעות, או שהבלמים נגררים, זה יאט אתכם.

לאחר מכן, שינויים שתבצעו על האופניים לא ישפיעו מאוד על המהירות שלכם, אולי רק מספיק כדי לחשוב במרוץ. שינויים בכושר שלך יהיו חשובים יותר .

אתה יכול להפחית את עמידות הגלגול (החלף צמיגים, לשאוב אותם למעלה). אתה יכול להפחית את הרוח (בעיקר בתנוחה שלך). אתה יכול להוריד משקל (קודם בגלגלים). איפה שאתה רוכב ישפיע על המקום בו הזכיות הגדולות ביותר.

באופן אישי, הייתי מתמקד ב אמינות וכיף על פני מהירות אבל אתה צריך למצוא מה מתאים לך.

עבור לחנות האופניים המקומית שלך ושאל לבדוק רכיבה על אופניים שונים ולראות מה אתה חושב. קשה להשיג השוואות אובייקטיביות של מהירות האופניים השונים, אך ייתכן שתלמד על מה שאתה אוהב יותר.

+1 כי כל השאר מניחים שהאופניים האלה חצי הגונים מלכתחילה :)
#5
+7
shabbychef
2010-09-06 07:40:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הדרכים הזולות ביותר להתקדם מהר יותר הן להשיג צמיגים בלחץ גבוה -120 או אפילו 140 psi (8 עד 10 בר) - ולשמור עליהם בלחץ גבוה. עבור צמיגי הלחץ הגבוה ביותר, המשמעות היא לשאוב אותם בכל פעם שאתה נוסע. תמורת 50 דולר בערך, אתה לא יכול לטעות בשדרוג זה, כי אתה יכול להעביר אותם לאופניים חדשים אם אתה רוצה לשדרג את כל השאר.

שמור על שרשרת משומנת היטב, ורכיבה עם השרשרת בהילוכים המתאימים יכולה גם להגביר את היעילות מעט, וללא עלות. ב"הילוכים נכונים ", אני מתכוון שאתה מאבד מעט יעילות בכך שאתה למשל צריך את השרשרת בשרשרת הקדמית הגדולה ואת גלגל השיניים האחורי הגדול (בדרך כלל לא היית רוכב ככה, אבל זה למטרות המחשה ), מכיוון שהשרשרת אינה 'ישרה'. אני מאמין ששיפור 'גורם ה- Q' הוא עלייה קטנה באותה מידה ביעילות.

ערוך : בנוסף, אם עדיין לא בדקת זאת, הסר את הארכובה ונסה לסובב את ציר התושבת התחתונה ביד. יתכן שתצטרך לארוז מחדש את התושבת התחתונה (או לקנות מחסנית אטומה BB. יכולה להגיע למחיר של 20 דולר ארה"ב בלבד). דביקות ופריכות יכולות להיות קשות לזיהוי כשסובבים את הציר עם הארכובה על מכיוון שהארכובות מוסיפות מנוף כל כך הרבה יותר. אתה מקבל תחושה הרבה יותר טובה של מצב ה- BB שלך כאשר מסובבים אותו ביד ככה.

מעבר לנקודה מסוימת, לחץ נוסף באמת לא עושה לך טוב במיוחד, ועשוי לגרום לך להקפיץ יותר. 140 קילו הם בלחץ גבוה במיוחד, אלא אם כן אתה בחור גדול על צמיגים רזים מאוד. אני כן מסכים שצמיגים איכותיים, מיסבים טובים וסיכה טובה נותנים לך את המפץ הגדול ביותר.
טיפ מגניב: גוגל תעשה עבורכם גרסאות יחידה. http://lmgtfy.com/?q=140+psi+to+bar. 140psi = 9.65 בר
[מחקרים מראים] (http://janheine.wordpress.com/2012/06/13/bicycle-quarterly-performance-of-tires/) שלא ניתן להפחית בקלות רבה את התנגדות הגלגול על ידי העלאת לחץ הצמיג. יש השפעה שונה של צמיגים קשים יותר: הפסדי מתלים בגוף הרוכב, שעשויים להיות גדולים יותר ממה שאתה עשוי להרוויח מהשאיבה. צמיגים איכותיים (מדובר בעיקר בדפנות גמישות ובמדרגות גמישות) הם ללא ספק האמצעי הטוב ביותר להתקדם מהר יותר (מעבר לאימונים). אבל הצמיגים לא צריכים להיות צרים וקשים.
1bar = 14.5 psi = לחץ כדור הארץ עלינו והכל :)
#6
+3
Tim
2010-08-26 06:57:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה לא האופניים. זה הרוכב. אלא אם כן אתה נמצא בשיעור של 6% משומן בגוף ועשית הכל כדי לשפר את התפוקה שלך, השיפור הטוב ביותר שלך הוא עצמך.

למרבה הצער, ככל שאני מסכים עם זה, השאלה הייתה כיצד להפוך את * האופניים * למהירים יותר.
עלינו לשאוף מוקדם להפסיק עם התשובות "להתחבר". זה נתון שהמנוע הוא הדבר החשוב ביותר, אבל אחרי זה עובדה פשוטה כי שינויים באופניים יכולים להפוך אותו למהיר יותר - בדיקת גלילה פשוטה עם ידיות ועם צמיגים חלקים תדגים זאת. אין להתעטש עם אווירודינמיקה. לעזאזל, רוב האנשים יראו התקדמות מפלטפורמות -> קליפים של הבוהן -> דוושות ללא קליפס. אם אינך אוהב את השאלה הוסף הערה אך אם אתה מתכוון לענות אז התייחס לשאלה
@Murph - אני מבין את נקודת המבט שלך, אבל כששאלה נשאלת איך להתקדם מהר יותר והאדם עובד על נושאים מסדר שני או שלישי קשה להתעלם מהתמונה הגדולה יותר. אילו ה- OP היה מודה בנקודה לא הייתי עונה כך.
@neilfein - אז התחזקות לא תהפוך את האופניים למהירים יותר?
@Tim: כמובן שזה יקרה. זו לא הייתה באמת השאלה. ההערה של מרף מכסה זאת היטב.
אולי הייתי צריך לנסח מחדש את שאלתי כדי להיות יותר בסגנון "אילו שיפורים אוכל לעשות באופניים שלי כדי לעזור להעביר יותר מכוחי לגלגלים." זה בעצם מה שחיפשתי בפועל, ונראה שקיבלתי את התשובה. תודה על שציינת את מה שהתעלמו ממני: אני.
@Tim הוא לא שאל איך ללכת מהר יותר הוא שאל כיצד להפוך את האופניים למהירים יותר.
לאמן תשובות קשות יותר לא כל כך מועילות. כולנו מוגבלים במשאבים ויש פשרות. חלקנו יכולים להתאמן יותר אחרים יכולים להוציא יותר. שדרוג האופניים יכול להיות (1) מהנה ו- (2) תמורה בין כסף מול זמן (3) מניע. לפעמים, יכול להיות שאדם יהיה מוטיבציה להתאמן יותר אם הוא * מרגיש * שהציוד שלו לא מעכב אותו.
#7
+3
Jacob
2013-12-05 01:53:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני לא בטוח אם זו תשובה "חוקית" מכיוון שהיא כוללת שדרוג גם לך.

אני ממליץ בחום להשיג נעלי רכיבה אם אין לך את זה. זו כמעט המרה ישירה של כסף לביצועים במינימום מאמץ נוסף.

ניסיתי קליפים של חצי אצבע ומצאתי שהם מועילים מאוד, אבל קשה להיכנס אליהם באורות. ואז אחד היה הפוך ותפס משהו במהירות נמוכה, עוצר את האופניים אבל לא אני. מיד הסרתי אותם. שנה לאחר מכן ייבשתי כמה דוושות ונעליים נטולות קליפס, והם בהחלט מרגישים קצת יותר טובים. כשחוזרים לדוושת פלטפורמה רגילה, אני מבין עד כמה הדוושות חסרות הקליפ עזרו. עזרה קלה במשיכה כלפי מעלה בעת ביצוע התחלה מהירה או תאוצה, אך בעיקר על ידי שמירה על כף הרגל במקום בעת החלפת הילוך. דברים פשוטים אבל אתה צריך לחוות את זה.
#8
+2
Carl Langner
2012-12-19 10:20:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני רוכב על כמה סוגים שונים של אופניים לבילוי. ביניהן ראלי טרי טרי לייט אמין 700c, אקפולקו ענק ורוד Trustier עם סלי פאנרים גדולים מפלדה (כבדים), אופני הרים זעירים עם מנעולים כפול 16 אינץ 'עם צמיגי 20 אינץ' וארכובי 5 אינץ '(אימונים רגליים אגדיים היה כאן)

אז אלה שלושת האופניים שלי. הגבעות מסביב קשוחות אבל יש גם הרבה דירות בעיר. אז הנה מה שאני אגיד! כשמדובר בגבעות, אתה קל יותר האופניים שלך הולכים מהר יותר. הגלידה היא האויב שלך, סטייקים, ביצים שטויות, פשטידה. אחרי כשעה של רכיבה קשה בלי שום אוכל אני בדרך כלל מתחיל 'להטיל' חלק. זו תחושת צריבה ברגליים עייפות אבל ללוות זאת הרגשה קלה יותר ושמירה על המומנטום נראית קלה יותר. זה כנראה תאי השומן בגופי הפונים למצב שחרור גליקוגן 'שלב בטא'. שם מותשת חריץ החזה והזרם מתחיל לטפטף איזה גליקוגן נשאר ...

לנשנש ברכיבה קשה! (טוב. אולי לא כל כך קשה על קרקע שטוחה) כל חבילות הגו המאכלות האלה שצילמו אנרגיה שאני רואה שמזרזות לצד הדרך אמורות להחזיר אותך למצב פרץ, נסה אותן אם אתה רוצה, אבל בבקשה אל תזרוק את המלטה! תערובת שבילים עובדת מצוין גם כן. לעבוד על כל עודף הלישה ואז לספק לעצמך זרם קבוע של מזון מזין קל רק לפי הצורך יגרום לך ללכת מהר יותר. זה יכול להיעשות הרבה יותר מהר ממה שאתה חושב! אני חושב שאני זוכר שירדתי במשקל גוף של 12 או 14 ק"ג ביום אחד כמה פעמים. ויוריד באופן שגרתי 5 או 7 קילו אם אני הולך 25 ​​או 35 מייל באחד מאופני הצמיגים הרחבים האיטיים שלי. פשוט צאו לרכיבה על אופניים ותגידו לעצמכם! אני לא אפסיק לרכוב עד שזה מרגיש קל יותר! כאשר זה מתחיל להרגיש קל יותר הגוף שלך 'התמתן' והתחלת את הדרך הארוכה והארוכה לבריאות וחיוניות טובה. תתעלם מהבטן הרועמת שלך ורכוב הלאה. אולי אתה עדיין לא ממש 'באזור' אבל אתה מגיע לשם. כאן הוא המפתח למהירות מהירה באמת! וזה באמת טוב גם לגופך.

כשמדובר ברוח ובדירות ככל שאתה כבד יותר, כן ייטב. עכשיו זה נשמע כלכלי, אבל זה ממש נכון ... בערך. בערך אני מתכוון שההנעה של האופניים הכבדים והעצמי הכבד שלך תלויה בוודאי !!! אבל אם אתה במצב טוב ויכול להתמודד עם גבעות על אופני פלדה, גלידת פאי וכל זה הרוח לא הולכת לעצור אותך, והמומנטום אכן נכנס לשחק נגדה. למשל עלה נושב ברוח אבל לא סלע. קרקע שטוחה היא קרקע טובה על אופניים. רוח פלוס גבעות = קשוח

אנחנו יצורים חיים, גדלים כל הזמן וכאלה, ולעשות דברים בדרך הקשה לפעמים זה קיצור דרך יעיל כדי להגיע למצב שבסופו של דבר תתפרק, תצטרך ללמוד דברים חדשים, לשנות ולהופיע בתקווה שתתחזק מהר יותר קשה יותר. בתנאי שעשית דברים 'נכון'. אחרת ניסיון דברים בדרך הקשה יביא ככל הנראה לוותר מייד על הקרב או לפצוע את עצמך בעקשנות מהר יותר מכפי שגופך יכול להתמודד.

אז חזור לאופניים.

איכות אופני פלדה יציבים יותר ברוח, ככל שמשקלך רב יותר תחתיך מרכז המסה שלך יהיה נמוך יותר. כל אופני כביש קשוחים יותר מאשר אופני הרים בגלל מעקב מדויק יותר, גובהם וטביעת רגל קטנה יותר. ככל שהאופניים שלך קלים וגבוהים הם פחות יציבים. שלא לדבר על פחות נפילה בשני המקרים. האופניים הזעירים שאני נוסע הם נמוכים, הדוושות מפנות את הקרקע באינץ 'או שניים. הוא לא מיועד ליציבות אבל הוא נמוך וקומפקטי ובאווירודינמית 'לא כל כך רע' שצועק במורד גבעות תלולות במהירות 38 קמ"ש. זה מרגיש ממש בטוח. השפלות המדהימה והכידון החזק של ה- BMX, הצינור העליון הקצר, כולם מתאימים ליכולת לשים את גופך מעל הגלגל האחורי ולנעול את הבלמים מבלי לאבד שליטה.

פעם אחת עצרתי את האופניים מכ- 28 קמ"ש לעצירה אחרי שירדתי בדרך תלולה ממש בגשם המזלף. מלבד לאכול דרך צמיג אחורי טוב תוך 2 שניות, נודע לי שזה קשה לדווש 7 מהירות באמת היו האופניים הטובים ביותר שלי. זה בטוח וזה איטי וזה נוח להפליא. יש עליו 4 יתדות אופניים, וניתן לרכוב עליו כמו ג'טסקי או מטחנת רחוב.

בכל מקרה, מחשבה שזה נותן לך אופנוענים נקודת מבט נוספת על הדברים.

היה הבחור האיטי! הוא הולך הביתה טיידר ומתעורר חזק יותר. LOLand אם אתה באמת רוכב על דירות בעיקר ורוצה את התשובה לשאלה שלך מהשדה השמאלי הנה!

צא מהמקדחה החשמלית שלך, או השאל את החברים שלך אם אין לך כזה. קח את אופני הפלדה הקלאסיים האלה שמרגישים כל כך שמנים ולא אהובים בעידן המודרני הזה. והתחל לקדוח חורים בתוכו!

השאר את המשולש האחורי לבדו, כנראה שהוא רזה מדי. קדח חורים בצידי כל השאר, אפילו שורות מרובות אם תרצה. id השאר את החלק העליון והתחתון של הצינורות לבד ואת החלק הקדמי והאחורי של המזלג, כי אני חושב שתחתית כל צינור נושאת את המשקל הרב ביותר, ואז החלק העליון, ואז הצדדים, זה רק ניחוש. קדח המון חורים בכל מקום כך שיהיו אופקיים לקרקע ותעבור את האופניים מימין לשמאל, אותו הדבר עם הכידון שלך דרך הצדדים. החלל אותם לפחות בסנטימטר וודא שכשתסיים לרסס את כל העניין ממש טוב (rustOleum) ובדוק כדי לוודא שהמסגרת לא תהיה מוחלשת על כמה דשא. הוסף חורי ניקוז אם אין כאלה למים.

חבר שלי פשוט לקח אופניים ישנים של shwinn world sport 700c לסוחר הגרוטאות וכעת כשאני חושב על זה באמת הייתי צריך לעשות את זה כדי זה! כל מעגלי הפלדה הקטנים האלה באמת היו מסתכמים. מרפדים את המסגרת בעטיפת סרן אם החורים הגורמים לגרירה נראים כבעיה!

באמת, זה פשוט כל כך! אני כל כך מופתע שאף אחד לא ענה בפועל על שאלת החבר'ה הזו למעט 'להוציא כסף על זה' או 'לבזבז כסף על זה' כשאתה יכול פשוט לקדוח חורים באופניים ולהפוך אותם לקלים יותר.

אני לא ממליץ על כך לכל מקום שיש בו גבעות, או לכל מי שמבנה כבד! הישאר בטוח שם.

אני מקווה שכיסיתי את ההיבטים הרבים המורכבים מאופניים, הצעתי דרכים רבות להאיץ את האופניים שלך ואת עצמך באופן יצירתי וזול (תוך התעלמות מהתשובה האובובית של לצאת עם הישן עם ), והציע גם קונטרה של החסרונות שיש אופניים מהירים מדי והשפעותיהם על בטיחות, איכות האימון ועמידות.

בברכה-קרל לנגנר

זו תשובה מדהימה ומעולה לשאלתי, תודה קרל לנגנר.
#9
  0
Hasen
2011-09-30 06:34:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink
מלבד חיתוך שומן וגידול המרובעים שלך, אם אתה רוצה להמשיך את המסגרת הזו הייתי מגדיל את ההילוכים שלך ואז פשוט מתחזק מספיק כדי להניע את היחסים הגבוהים יותר. אבל אני מרגיש שברגע שאתה מתחיל לירות במהירות אתה צריך להשיג אופניים מודרניים. אפילו רכיבי הקבוצה החדשים והמחורבנים ביותר הם עולמות מלבד חלקי שנות ה -80. אבל שילוב של הילוך טוב לרמת הכושר שלך, סט גלגלים מדהים (גלגלים הם החלק החשוב ביותר!) ולמקד את האימון שלך בטכניקת שבץ הדוושה שלך אמור לעזור לך ללכת מהר יותר. מצא גם גבעה והצביע למטה.
#10
  0
Craig Hicks
2015-03-21 01:21:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

המומנטום בסיבוב הצמיגים הוא כל כך מינימלי עד שהוא זניח. כדי לראות זאת, העמיד את האופניים שלך על מעמד וסובב את הדוושות בידך - כמעט ללא מאמץ אתה מגיע במהירות לסיבוב מקביל של 20-40 קמ"ש. זה לא כל כך קל להאיץ על הכביש בגלל מסת משקל הגוף שלך, ומכיוון שפעם מעל 20-25 קמ"ש גרור אוויר על גופך והאופניים מתחילים באמת לבעוט כלומר אתה כבר משתמש ברוב הכוח הזמין שלך רק כדי שמור על אותה מהירות.

היזהר מגלגלים קלים - גלגל אמיתי וישר חשוב לטיפול ובטיחות. יש לי גלגלי C24 של Shimano במשך כמה שנים, קלים עם 16 חישורים להבים מלפנים ו 24 מאחור, אבל כל הזמן האמנתי אותם והם כל הזמן התחילו להתנדנד. בחודש שעבר החלפתי אותם בגלגלים שנבנו באופן ידני Velocity A23, חישורי פלדה עגולים 32 מלפנים ומאחור - ובונה הגלגלים הציע אחריות לכל החיים של אמת בחינם כי הוא יודע שזה בעצם לא פשוט. התוצאה: שיפור הבלימה, שיפור הטיפול במהירות גבוהה, נסיעה נעימה יותר בכבישים מחוספסים. ציוני הסטרה שלי במעלה ההילוך השתפרו בצורה דרמטית, דבר שאני מייחס לנוקשות רוחבית גבוהה יותר בגלגלים, כלומר הם אינם מעוותים כשאני מפעיל כוח (למשל> 300 וואט). להחזיק את הגלגלים ביד הגלגלים החדשים הם כמובן כבדים יותר, אבל לעמוד על הסקאלה בערכה מלאה עם אופניים ביד ההבדל לא מורגש אפילו - כלומר פחות ממשקל של פיפי (לא לא אפונה, פיפי נוזלי) .

ירידה ובמישור אופניים קצת יותר כבדים יכולים להיות יתרון בגלל יציבות הטיפול ומכיוון שמעט מומנטום נוסף עוזר לאזן את שינויי מהירות הרוח - רוכב מתעייף ככל שיותר עליו לשנות את כוח המוצא כדי להמשיך. שימו לב עד כמה אופני טיים-טיים כבדים בהשוואה לאופני מרוץ למטרות כלליות, ולעיתים קרובות בעלי גלגלי דיסק כבדים או אפילו כבדים יותר.

בעליות תלולות (> 7%) מהירות העלייה שלך בעוצמת פלט נתונה היא בעיקר פרופורציונלית בדיוק למשקל הרוכב / ערכה / אופניים משולב (אתה יכול לחשב בכתובת אתר זו: http: //www.gribble. org / cycling / power_v_speed.html).

נראה לא חברתי להוציא כסף על קבוצת קבוצות קלות וכו 'כשיש לך מסגרת פלדה. אם אתה רוצה אופניים קלים המתאימים לסיור / מרחק אתה עשוי לחפש מסגרת משומשת Cannondale w / carbon אשר נוטות להיות זולות (למעט גרסאות מסגרת הפחמן hi-mod). אתה מקבל את קבוצת הקבוצה / וכו 'עם האופניים.

#11
  0
Blobert
2015-03-21 03:33:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הפוך את כל השאר לקל יותר אם אתה באמת אוהב את המסגרת. הדבר הראשון שאחליף (אם יש לך כסף) הם הגלגלים. אם אתה רוצה יותר מהירות מהשורה הראשונה, השג כמה גלגלי Aero (Zip 404, Dura-Ace C50 וכו ') שרוכים לאיזה רכז ישן יותר (Dura-Aces תמיד נחמד כמובן) שיעבוד עם האופניים שלך. אם אתה רוצה תאוצה וטיפוס מהירים יותר, השג כמה גלגלי טיפוס קלים (Zip 101, Dura-Ace C24) שרוכים לרכזת ישנה יותר. לאחר מכן תוכל לעבור למעבירים הילוכים, מחלפים, אוזניות, כידון, ארכובה וכו ', אבל אני חושב שההבדל הגדול ביותר שאתה יכול לעשות הם הגלגלים.

#12
  0
Criggie
2015-10-01 06:15:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

עשיתי בדיוק אותו דבר - שלי הוא מוריסון בן 10 מהירויות משנות ה -80, עם רכיבי סונטור.

ביצעתי ניקיון ושירות ראשוני, ובמסגרת זה בניתי מחדש את הגלגל האחורי עם ~ 6 חישורים חדשים. אני גם בזתי את זה לגמרי, שטפתי ושפשפתי את כל חישורי הגלב הישנים, הברשתי את כל חלודת השפה, טיפלתי בחלודה, ארזתי מחדש את המסבים, והרכבתי / גלמתי מחדש את הגלגל. זה עובד בצורה סבירה, אבל אלוהים זה נראה יפה עכשיו.

סיכה וניקוי של כל מה שזז עזרו מאוד, יחד עם החלפת הדוושות החלודות עם משומשות אך טובות. גם נקי וסיכה של השרשרת עזרו.

החלפתי את המושב הקרוע והנרקב עם חילוף מודרני שהיה לי, והתקנתי את מוט המושב הארוך שלי שחסך משקל. כמו כן הסרתי את מחולל התושבות התחתון ואת כל החיווט והתאורה .... נורית LED מודרנית אחת מכה אותם בכל פעם. עטפתי את הסורגים ב"קלטת שעם "במקום בחומר רצועת הניילון הדק, כך שיש שכבה ספוגית נחמדה מתחת לידיי.

החלפתי גם את רפידות הבלם כי הישנות נראו בסדר עם בלאי מינימלי, אבל נאפו סלעי על ידי 10 שנים ללא שימוש. יש לך הרבה יותר ביטחון ללכת כשאתה שמח שזה יפסיק לפי דרישה.

מידע לא קשור - צינור הראש הארוך יותר של אופני כביש ישנים יותר הוא מקום מצוין להרכבת גופרו.

הייתי צריך גם לקנות כלי גלגל חופשי מיוחד, Suntour הישן 5 הילוכים. freewheel משתמש בפורמט של שני פינים שלא היה בערכה הגנרית שלי. היה שווה את זה מכיוון שהחלפת דיבור הייתה בלתי אפשרית ללא הכלי, והמאמץ הביתי שלי היה די לא מספק.

#13
-3
Fabian
2012-12-13 16:53:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אופני כביש חדשים מאלומיניום יעזרו להגביר את המהירות שלך הרבה. הוא לא רק הרוכב אלא שילוב של רוכב ואופניים שמרכיבים את מהירות הרכיבה שלך.

קבלת מסגרת חדשה נראית קצת מחוץ לתחום של "להשיג יותר מהירות מאופניים קיימים"


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...