שְׁאֵלָה:
מה יותר בטוח ... בלמי רכבת, בלמים רגילים, או בלימת הילוכים קבועה?
milesmeow
2010-08-30 06:18:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כרגע יש לי אופניים 'רגילים', כלומר אופניים עם בלמים אופייניים, אבל לאחרונה הוקסמתי מאופני הילוכים קבועים ומהירות יחידה. אחת הסיבות שדחפתי לעלות היא הבלימה.

איך בלימת רכבת ובלימה על אופני הילוכים קבועים לעומת בלמים רגילים? אני גר בניו יורק ורוצה לוודא שאוכל לבלום בכל המצבים!

שתיים עשרה תשובות:
#1
+25
darkcanuck
2010-08-30 07:25:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לאופני מסלול (הילוך קבוע) אין בלמים קדמיים או אחוריים. אתה מאט את האופניים על ידי התנגדות לסיבוב הדוושות, אך עליך להיזהר לא לדחוף חזק מדי, דבר שיכול לנעול את הגלגל האחורי ולגרום להחלקה.

אך רוב ההילוכים הקבועים אינם אופני מסלול אמיתיים. אתה אמור להיות מסוגל למצוא אחד שיש לו בלמים סטנדרטיים גם בגלגלים הקדמיים וגם באחוריים. הבלם הקדמי חשוב במיוחד מכיוון שממנו עיקר כוח הבלימה שלך מגיע באופניים רגילים.

בלם רכבת הוא בעצם בלם תוף ברכזת האחורית. דיווש לאחור מפעיל את הבלם.

באופן אישי הייתי מצפה שאופניים עם חישוק קדמי רגיל או בלם דיסק יהיו "הבטוחים ביותר". לבלמים הקדמיים יש הרבה יותר כוח עצירה מכיוון שמשקלך עובר לגלגל הקדמי בעת האטה. בנוסף אתה יכול לשלוט בכמות עוצמת הבלימה בקלות רבה יותר ביד מאשר על ידי התנגדות בכפות הרגליים.

דבר נוסף שיש לקחת בחשבון עם תיקון הוא שמנח הגוף (חלוקת המשקל) ממלא תפקיד עצום בהפקת הבלם הקדמי בהפסקת חירום. להחזיר את המשקל שלך בכדי לשמור על הגלגל האחורי על הקרקע קשה הרבה יותר כאשר הגלגל האחורי רוצה לשמור על הדוושות.
עם בלם רכבת אי אפשר לעוף מעל הכידון, גם אם תרצה, עם הבלם הקדמי זה עלול לקרות במקרה
הבלמים של הרכבת נהדרים כנפילה לא בטוחה: הם נכשלים כמעט רק אם השרשרת נופלת. לכן, כל עוד אתה יכול לרכוב על האופניים שלך קדימה, אתה יכול גם לעצור את זה עם בלם הרכבת. לפיכך, בלם קדמי טוב לשבירה רגילה בתוספת בלם רכבת כדי להציל אותך כאשר הכבל שלך נשבר הוא משולב נהדר.
#2
+10
Tim
2010-08-31 00:27:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני משתמש רק בבלם קדמי בהילוך הקבוע שלי. בין זה לבין ההתנגדות לדוושות לא הייתה לי בעיה. אני לא הולך מהר מאוד על ההילוך הקבוע ולכן זה גם מפחית את הצורך בהפסקות חירום / פאניקה מהסוג שהיה לי לעשות עם אופני כביש.

אתה יכול לשים בלמים קדמיים ואחוריים על גיר קבוע, אך כנראה לא הכרחי. לא הייתי נוסע באחד בלי בלם.

בלם אחורי על תיקון הוא IMO מיותר לחלוטין, אבל כמו שטים אומר, לעולם לא הייתי נוסע על אחד בלי בלם קדמי. אני כמעט ולא משתמש בבלם הקדמי בתיקון שלי, אבל יש לי מתיחה מסיבית במורד הדרך לעבודה כל יום ואני בהחלט רוצה בלם קדמי למקרה שאאבד את השרשרת שלי או שאיזה מכונית במכונית תנתק אותי.
בלם אחורי על תיקון הוא חובה מוחלטת, לפחות עם החוקים במדינתי. כל אופניים חייבים לכלול שתי מערכות פריצה נפרדות לחלוטין כדי לאפשר את הכביש. (זה למעשה אותו הכלל בו הם משתמשים במכוניות, או מדוע לדעתך הם עדיין בונים בלמי יד למכוניות?)
אפשר לטעון באופן סביר שרכב ההינע * של אופניים עם קבוע הילוך * הוא * מערכת בלימה - ניתן להפעיל כוח בלימה על הגלגל על ​​ידי לחיצה על הדוושות. (אין לי מושג אם זה יתקבל על ידי מערכת משפטית מסוימת)
#3
+7
gus
2010-09-03 14:24:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

רגיל (בלמי חישוק) או בלמי דיסק הם הידיים הבטוחות ביותר למטה, כל עוד אתה יודע כיצד. ומכיוון שאין בלם קדמי זה יכול לקחת יארדים להפסיק לחלוטין. בלמי הגבס דומים לתיקונים כי זה יכול לקחת זמן לעצור. גם בירידה ארוכה באמצעות בלם רכבת יכול למעשה לגרום לו להתחמם יתר על המידה ולהתפוצץ.

כשמשתמשים בבלמי חישוק כדאי כמעט תמיד (80% +) להשתמש בבלם הקדמי. זה עוצר אותך הרבה יותר מהר אבל אתה צריך ללמוד להתאפק מעט כדי שלא תעוף מעל הכידון. השתמש בבלם האחורי בירידות ארוכות ובמזג אוויר רטוב.

מקווה שזה יעזור

וואו ... 'להתחמם ולהתפוצץ' ... זה פקק להראות! גם לא ידעתי שעלינו להשתמש יותר בבלם הקדמי. בדרך כלל אני משתמש יותר בבלם האחורי משום שמישהו הזהיר אותי להשתמש בבלם הקדמי מכיוון שזה עלול לגרום לי לעוף מעל הכידון.
@milesmeow כן אתה יכול לטוס מעל החלק הקדמי. אחת הטכניקות היא לדחוף את הבטנה לאחור (אולי אפילו מאחורי האוכף) כשאתה בולם, כדי להגיע למטה יותר ויותר אחורי (ולכן פחות סביר להתהפך). טכניקה נוספת היא להפעיל את שני הבלמים בבת אחת: ואז מתי או לפני שמתחילים להתהפך, כאשר המשקל יורד מהצמיג האחורי, ואז הצמיג האחורי מתחיל להחליק; לכן כאשר הצמיג האחורי מתחיל להחליק אז הקל על שני הבלמים (בדומה למערכת בלימת ABS נגד נעילה במכונית).
#4
+6
Drew Stephens
2010-08-31 00:21:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בלמים רגילים - שני מנופי ידיים, אחד מלפנים ואחד מאחור - הם ללא ספק הבטוחים ביותר מכיוון שהם מספקים שני אמצעים עצמאיים לעצור בצורה מבוקרת מאוד. אם אחד הבלמים שלך נכשל, יש לך עוד אחד לחזור עליו. אופניים עם בלמי רכבת או הילוך קבוע ללא גלגל חופשי, שיש להם גם בלם קדמי הם בטוחים באותה מידה, אך פעולת הבלימה האחורית קצת יותר קשה לשליטה.

אם אתה רוצה לדעת אם היית עושה להרגיש בטוח על אופניים עם בלם אחורי בלבד, לרכוב על האופניים הרגילים שלך ולהשתמש רק בבלם האחורי.

זכור שאם השרשרת שלך נשברת, בלם הרכבת שלך לא יעבוד. לקונה המכולת שלי יש בלם רכבת כמו גם בלם יד קדמי.
שלא לדבר על כך שבלמים תוכננו במיוחד לבלימה. או, במילים אחרות, שום דבר לא בולם טוב יותר מבלמים!
יתרון נוסף של בלמים כפולים הוא שאם יד אחת "תפוסה" (הזזה, גירוד באף, מה שלא יהיה), היד השנייה יכולה לבלום.
#5
+6
MongoBo
2010-09-13 23:37:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לאופניים עם ציוד קבוע יש את היתרונות שלהם אבל אני הולך לומר שבלמים הם לא אחד מהם. נראה שהחבר'ה השומרים על בלימת גלגל קבוע שוכחים שני גורמים עיקריים: א. בכל צורה של בלימה, בלימת הגלגל האחורי אינה קרובה לעוצמת בלימת הגלגל הקדמי וב 'עם כל בלימת החלקה על קבוע -הילוך, אתה לא יוצר 'כתמים שטוחים' ושוחק את הצמיג מוקדם יותר? כנראה שזול יותר בטווח הארוך לקנות באופן קבוע רפידות בלם חדשות מאשר צמיגים חדשים.

אני יכול לומר ללא ספק שבלמי דיסק הם ללא הפסקה החזקים והאמינים ביותר לכל אופניים. גם כאשר רפידות הבלמים נשחקות ולא מכווננות ... הן עדיין מצליחות לבצע ביצועים טובים יותר מכל דבר אחר. מבחינתי היתרון הגדול ביותר הוא ביצועי מזג אוויר רטוב. אתה יכול לעבור מונסון והם עדיין יוכלו לנעול את הגלגל שלך (טוב!). אני נוסע כל השנה, כל עונות השנה כולל סופות שלגים בחורף. האם מערכות בלמי דיסק הן כבדות יותר? בטח ... אבל אנחנו מדברים על אונקיות. האם הם יקרים יותר? כן. בכל אופן השליליות הללו אינן משקלות יתרונות הביצועים בספרי. שמתי את ה- SRAM X0 שלי לאורך 30,000 ק"מ בערך והם עדיין הולכים חזק. עברתי כ -3 זוגות רפידות. הדבר היחיד שאגיד עליהם הוא הלוואי שהשתמשו פחות במתכות ממוחזרות מכיוון שמתכות ממוחזרות מחלידות מהר יותר בסביבת חורף מלוחה זו (קנדה).

#6
+3
ibnu
2010-09-03 06:12:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בלמים רגילים, מלפנים ומאחור! כי מתישהו השתמשתי גם במהירות אחת (השתמשתי במוטה כפכף) אם השטח מעניש מדי ולכן שני הבלמים הם חובה עבורי

אבל אם יש לי אין בלמים רזרביים לאופניים שלי בסדנה (לעתים רחוקות אני ממחזר אופניים שאינם בשימוש לאופניים שמישים, אז אני צריך להכין את כל החלקים המשומשים בזהירות), אשתמש רק בבלם הקדמי ואמצא את הבלם האחורי יום אחר, אז בשעה לפחות זה שמיש ובטיחות

#7
+2
usernumber
2018-07-24 13:48:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם אתה רוכב הרבה על אופניים בתנאי מזג אוויר גרועים, בלם רכבת יכול להיות בטוח יותר מאשר רק בלמי חישוק. כאשר יורד גשם או כאשר האדמה רטובה, מים יכולים לשמש כשכבה דקה של חומר סיכה על בלמי השפה. עם זאת בלמי רכבת מוקפים ולכן אינם מושפעים מגשם.

#8
+1
Stephan Matthiesen
2015-09-07 15:04:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מלבד הנושאים המעשיים, עליך לבדוק גם את החוק. במדינות רבות, על האופניים להיות בעלי שני בלמים עצמאיים. תיקון ללא בלמים נוספים יהיה לא חוקי ואתה מסתכן בקנס, גם אם אינך עושה שום דבר רע. אפילו לא ברור אם הדוושות בתיקון נחשבות כמערכת בלמים (בגרמניה היה צורך בתביעה כדי להבהיר כי זה מקובל כאחד משני הבלמים הנדרשים, אך תיקונים עדיין זקוקים לבלם שני ועצמאי). / p>

#9
  0
Shawn Dunn
2013-09-21 06:37:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

עד עצירת כוח ... בלם חישוק קדמי כיוון: 1. בלם דיסק דורש הפסקת מומנט יותר במרכז הגלגל 2. רכבת בלמים מומנט עוד יותר 3. זה בטוח יותר להישען לאחור עם בלם קדמי מאשר להישען קדימה עם כל בלם שתוכל לעשות עם בלם אחורי, אך כאמור בעת עצירה משקל נוסף מועבר לפנים וכאן הבלימה יעילה ביותר. אז .... בלמי חישוק קדמיים ואחוריים יהיו בסופו של דבר הכי בטוח, אך לצורך עצירת כוח ובטיחות לפחות בלם חישוק קדמי הוא הבחירה שלי. YOLO !!

#10
  0
Jimmy Johns guy Birmingham
2015-09-07 12:51:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

תן לי להיות זה שתומך בבלמי רכבת מסיבה אמיתית. עבור אופני הילוכים קבועים הדוושות יכולות להסתובב לשני כיוונים אך אתה נדרש לעצור. לבלם רכבת ניתן לסובב אותו רק לכיוון אחד. אז בלי לשחרר את רצועות הדוושה שלי מחשש להטות ולנפול באור אדום או בכל מקום שיש לי את החופש לעמוד על דוושה אחת בזמן שאני נשען על עמוד תאורה, קיר, אוחז במשהו וכו 'ופשוט דוחף בחזרה בירוק. הנה לך, המהירות היא ההטבה.

#11
  0
Careen Gregory
2015-10-15 16:20:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כל חיי השתמשתי בבלמי רכבת ומעולם לא הצלחתי להסתגל לאופניים האלה עם בלמי חישוק, תתכווננו למהירות, תרחקו ותהיו מוכנים - זה יהפוך להרגל שלכם להיות תמיד מוכנים ולהחזיק את הרגליים בעמדה לרכבת בלמים, בינתיים הידיים שלך פנויות. זה נהדר במיוחד כאשר אתה רוכב עם הידיים הרחקות בשביל הכיף ויכול להיות לך זמן נוסף להשתמש בבלמי הרכבת שלך על הידיים.

יום הולדת וברוכים הבאים לאופני SE. תודה על תשובותיך. האם אתה יכול להשוות בין בלמי רכבת לבין בלם החישוק הקדמי שהיה גם לאופניים שלך?
#12
-5
Patricia Backora
2012-06-01 18:55:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בלמי ידיים נהדרים לעצירת חירום אך נוראיים כאשר אתה רק רוצה להאט את מהירותך לעקוף פינה. האופניים מטלטלים עצירה פתאומית ואתה יכול להתרסק. אני מרגיש יותר בשליטה עם בלמי רכבת.

הייתי חושב שבלם ידיים קל יותר לנצות פי 10 בהשוואה לבלם רכבת.
אם בלמי יד מטלטלים ככה הם באיכות ירודה מאוד או שלא הותאמו בצורה שגויה.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...