שְׁאֵלָה:
הידוק אגוז יותר מדי
futura
2010-08-26 04:07:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לעיתים קרובות יינתן הנחיה להדק אגוז ל "20 ft. lbs. (27 Nm)" או משהו בסגנון זה.

מה הדרך הטובה ביותר להבטיח לך להדק את הדברים, אבל אל תעשה לא מהדק יתר על המידה?

האם יש דרך לעשות זאת מלבד מדידת הכוח? אם מודדים, איך מודדים?

שתיים תשובות:
#1
+13
mlsteeves
2010-08-26 04:46:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אתה משתמש ב מפתח מומנט. אתה מגדיר כמה לחץ וכשאתה מהדק את הלחץ הזה, המפתח "ילחץ" ולא יהדק יותר את האום / הבריח.

קחו בחשבון שעל אופניים אתם מתמודדים עם כוחות איטי-ביטיים בהרבה מקומות. אז אתה באמת רוצה מפתח ברגים מומנט עם סנטימטרים קילוגרמים עליו. ישנם הרבה ברגים שונים עם דירוגים שונים.
הצטרף -אם אתה עובד על משהו פחמן, אל תדק יתר על המידה כי סיבי פחמן לא אוהבים את זה. מפתח מומנט הוא הפיתרון היחיד .... המרפק שלך לא מספיק מדויק.
#2
+2
user2201
2011-08-23 20:36:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

סנט שלדון דיעה על שימוש במפתח מומנט ...

מכניקה מנוסה תפשיט חוטים כחלק מתהליך הלמידה. לאחר שהפשטתם כמה, קיבלתם את ה"תחושה "לקוטר חוט ועומק ההתקשרות הנתון. זו מיומנות שווה מאוד ללמוד.

אופניים נועדו לשירות המשתמשים ללא צורך בכלים אקזוטיים רבים. איש אינו נושא מפתח מומנט לתיקונים על הכביש, ומעולם לא שמעתי על מי שהשתמש במפתח מומנט על אופניים לפני, נניח, לפני 20 שנה. (הערה: פוסט מקורי משנת 2001)

מפתח מפתח מומנט הוא כמו גלגלי אימון למכונאי. אם אתה רוצה להיות מכונאי מוכשר, אתה לא צריך לפחד להפשיט כמה ברגים בתהליך הלמידה.

שלדון "לא עושה את זה ברוט" בראון
ניוטונוויל, מסצ'וסטס.

מקור:
http://search.bikelist.org/getmsg.asp?Filename=tandem.10108.0031.eml

אזור שבו מצאתי מפתח ברגים מומנט מועיל הוא זרוע הארכובה השמאלית, זה עזר לי לחוש כמה מנוף נדרש. זהו תחום בו למידה על מומנט קטן מדי עלולה להיות הרסנית. זרוע ארכובה רפויה תהרוס את התאמת הלחץ של זרוע הארכובה על סוגר תחתון מתחדד מרובע.

אני חושב שחשוב יותר מברג מומנט הוא שימון נכון של חוטים וחלקו התחתון של ראש הבריח. יש לסוך את כל המחברים המושחלים בכדי להדק אותם כהלכה. הוא מציג כאן את רשימת הבדיקה לסיכה ...
http://search.bikelist.org/getmsg.asp?Filename=internet-bob.10705.2486.eml

אולי להפשיט כמה ברגים זה לא עניין גדול, אבל מה קורה כשמפשיטים את החוטים על לולאת המזלג, או את המשולש האחורי של מסגרת פחמן יקרה? העצה של שלדון נשמעת עבור מכונאים אך לא עבור רוב הרוכבים.
@NeilFein אף על פי שמעולם לא פשטתי בריח, אודה בטעויות מכניות רבות שכולן לימדו שיעורים. הצגת אופניים כמכונה עדינה שחוטיה אינם מסוגלים לעמוד בחלק מההידוק נראית פחות מדויקת. אני אסכים שמסגרת פחמן יקרה היא כנראה לא האופניים הטובים ביותר ללמוד. לרוכב במצב זה ישמש היטב להרים אופניים משומשים וברגים.
מפתח מפתח מומנט כגלגלי אימון מניח שגם מפתח המומנט שלך הוא באותו אורך כמו הברגים והמחברים הרגילים שלך. אם המפתחות הרגילים שלך קצרים ממפתח המומנט שלך (לעיתים קרובות נכון מניסיוני), תצטרך להפעיל לחץ רב יותר על המפתח הקצר יותר כדי להתאים למומנט.
... העצה שהייתי נותן היא להחזיק את הכלים הנכונים בחנות, ולהיטעות בצד הזהירות בעת ביצוע תיקוני שטח - תחת מומנט ולנסוע בזהירות עד שתוכל לתקן כראוי את האופניים.
אני מעריך את הסנטימנט שלו, אבל שלדון כתב שלפני שהייתם יכולים להשיג אופני הרים מושעים מלאים הם שוקלים פחות מאופני הכביש שהיו לו באותה תקופה.
@NeilFein שלדון כמעט בוודאות הציע כי מכונאי מצפוני ימצא כמה הזדמנויות לפשוט ברגים בכוונה ללמוד כיצד מרגישים הכוחות המעורבים - בדיוק בגלל שזה גרור כל כך לפשוט חוטים שחשובים.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...