שְׁאֵלָה:
טקטיקות לרכיבה ברוחות חזקות
Tadeusz A. Kadłubowski
2010-08-27 21:51:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

במקרה אני חי באקלים סוער. לעיתים קרובות אני מוצא את עצמי רוכב נגד רוח רוח חזקה ומשבים פתאומיים לכאורה מגיעים מכל הכיוונים בבת אחת.

מה הטקטיקה שלך לרכיבה בתנאים כאלה?

סע מאחור מישהו שמן ואיטי.
@DanielRHicks - כמוני!
@DanielRHicks - בוודאי שמישהו גדול ומהיר יהיה טוב יותר;)
לא, מתוך הרוח ככה הייתי זיעה יותר מדי.
רק וודא שאתה מודה לבחור שאתה יוצא אליו. לעתים קרובות יש לי רוח רוח חזקה בדרכי הביתה ובימים האחרונים גבר כלשהו גייס אותי כבר קילומטרים לפני שעזב את השביל. פשוט "תודה על הטיוטה" יהיה נחמד ... :-)
מטעמי בטיחות, אני נמנע מנסיעה באופניים בתקופות רוח חזקות בגלל משבים אלימים הנגרמים על ידי תנועה ממונעת שעוברת ורצפות של מבנים ורחובות.
אני חושב שאתה צריך לוודא שהבגדים שלך כבדים והם לא יכולים לתת לרוח להיכנס פנימה. כי אם כן, ואם אתה הולך נגד הרוח אתה ממש דוחף מכונית בדרך סואנת. וזה יגרום לך להתנשף בכבדות. אני תמיד מרכין את עצמי עם בגדים ביום סוער וזה משתלם (בעיקר). כמו כן, היזהר כאשר אתה מסמן ידנית מכיוון שרוח יכולה באמת לדחוף אותך מהמצב הרגיל! נהגי רכב (בבריטניה לפחות) ממש נזהרים ברוב הפעמים וישאירו מספיק גיחות
שֵׁשׁ תשובות:
#1
+30
ʍǝɥʇɐɯ
2011-06-05 08:45:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

התשובה לשאלה זו שונה אם אתה יוצא לסיור למרחקים ארוכים ולא לחזור לעבודה וחזור.

אם אתה נמצא בסיור ומתמודד עם הסיכוי למאבק לעשות 30 מיילים כשבאמת רצית להגיע 100 מייל (למשל להגיע לאתר המחנה הבא) זה יכול להיות רעיון טוב יותר לא לטרוח, לשבת ברוח וללכת מאוחר יותר באותו יום / ערב או למחרת.

חשוב גם להבין מעט את מזג האוויר. האוויר בעמק יתחמם ביום שמש וככל שהאוויר הזה מתרחב, הוא צריך ללכת לאנשהו. זה יכול להוביל לרוח קשה קשה במקום נסיעה קלה במורד הגבעה כשעוברים לעמק. תהליך זה פועל הפוך, לכן, אם מתכננים נסיעה למרחקים ארוכים וחוצים מערכות עמק, עדיף להזמין חדר בעיירה בתחתית העמק במקום להקים מחנה בקמפינג ליד ראש מעבר ההרים. .

בדרך כלל מזג האוויר פעיל יותר ביום מאשר בלילה, ולכן התקופות הטובות ביותר להימנעות מרוח במקום סוער ידוע הן בוקר מוקדם ובלילה. ברור שזה לא עוזר אם אתה עושה 9-5 אבל אם אתה עושה דפוסי משמרת אחרים, אולי תוכל לבחור את המשמרות שלך כדי לקבל רוח זנב כמעט מובטחת לשני הכיוונים, לעבודה ולבית. p>

אם אתה צריך לרכוב לרוח רוח יש כמה דברים שאתה יכול לעשות:

 • חשוב על רוח כמים ודמיין לאן 'נהר הרוח' הולך להיות הכי איטי. באמצע הדרך הרוח לא תאט, בקצוות היא תהיה איטית יותר, אם כי בשוליים. לפיכך, נסה לרכוב בטוח ובכל זאת קרוב לגדרות ולקירות הזמינים. באופן הזה 'לא תיסחף מהזרם'.

 • לים יש השפעה גם על הרוח - אם בצע מסלול חופי נסה למצוא מסלול בהמשך היבשה . הים מתחמם באופן שונה מהיבשה, זו תהיה השפעה עונתית על כיוון הרוח השורר. זכור גם שרוב הרוחות הן ממערב עקב סיבוב כדור הארץ.

 • נסה להיות כמה שיותר aero - שמור על המרפקים שלך.
  זה אולי לא מלא- aero-tuck, אבל, המרפקים פנימה ישפיעו על הגרר הכללי שלך. אתה יכול גם להחזיק את הכידון קצת יותר בתוך הלוח ממה שהיית עושה אחרת.

 • גלגל עם האגרופים. אם יש משב רוח שיעצור אותך במסלולים שלך, תוכל להקל ולהשקיע את המאמץ על הדוושה כאשר המשב יחלוף.

 • ודא אתה לא לובש בלון גדול. חצאית או מעיל יכולים להתנהג כמו מצנח ענק - לא מה שאתה צריך. בדומה לאופן שבו מצנח כולל חור בחלקו העליון כדי לאפשר את האוויר החוצה ללא השפעות סוערות יתר על המידה, וודא כי למעיל שלך יש חור יציאה לאוויר המונע דרך החלק הקדמי.

 • התיישב. כשאתה מחוץ לאוכף אתה מציג אזור חזיתי גדול יותר. השתמש בהילוכים שלך במקום לצאת מהאוכף כדי להגביר את המומנטום שלך.

 • שב נמוך. עייפות עוזרת 'ליפול מעל הסורגים' ולגב שטוח. העמיד פנים כאילו אתה רוכב כל היום ואמץ את התנוחה המשטוחה שאתה מקבל אז, עם הרגליים מסתובבות ופלג גופך העליון רגוע.

 • נסח כל דבר שאתה יכול - רוכבי אופניים אחרים, מוטוריים רכבים כמו אוטובוסים המושכים החוצה יכולים להעניק חלקים קטנים של תועלת Aero.

אם הבעיה מתמשכת במסלולך שקול להשיג אופניים מתקפלים 20 גלגלים. זה יהיה טוב יותר אווירודינמיקה מאשר ה- MTB / ההיברידית שלך, אתה יכול גם לקפל אותו ולקחת את האוטובוס / רכבת עד כמה שאתה יכול לכיוון היעד שלך. שקול גם תיק אוכף ולא תרמיל / תיקי תרמילים שכן תיקי אוכף הם האופציה הכי שקית aero.

אם רוח הרוח תמיד נגדך והתפקיד שלך חשוב יותר מאשר הבית שלך, שקול לעבור לצד השני של העיר, כך שהנסיעה שלך תהיה עם הרוחות הרווחות ולא נגדם.

+1 אלא אם כן אתה מחפש מסלול נופי, הימנע מקו החוף אם אינך רוצה להתפוצץ.
+1 רעיונות טובים. במידת האפשר בחרו גם מסלול בין אזורים מיוערים, תוך הימנעות מכבישים חשופים.
+1. תיק אוכף או תיק מסגרת (אם כי לא עוזר לרוחות רוחב)
#2
+26
curtismchale
2010-08-27 22:09:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מתמודד עם זה לפחות פעם בשבוע. אתמול נסעתי 18 ק"מ לשעה עם קצב לב של 175 פעימות לדקה (בדרך כלל זה 35+). אני עולה על הטיפות על הבר שלי כדי להפחית את פרופיל הרוח שלי. אני מנסה להישאר ברחובות פחות עמוסים (בדרך כלל אני נמצא בשטח החווה) מכיוון שמשבי הצד יגרמו לסיבוב. שים לב מקרוב למה שמאחוריך b / c של התנודדות. היכנס להילוך קל וסובב אותו. רוחות ראש הן אימון נהדר כמו "גבעה."

+1: בגלל אזכור הסטייה. מעבר מכוניות בצד חזק יכול להיות מפחיד מאוד.
נקודות נהדרות. מעבר רכב או כל מחסום רוח אחר לצורך העניין עלול לגרום לסטייה מכיוון שלפתע אין רוח לפצות עליה. שום נהג רגיל לא יצפה לכך.
#3
+17
Kevin
2010-08-27 23:50:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כמה הצעות:

 • הישאר בהילוכים נמוכים יותר ורכב ב קצב גבוה יותר. שימוש בהילוך תחתון יעזור לך לשמור על המומנטום כאשר נפגעת ממשב מלא, ולשמור על השליטה כאשר נפגעת ממשב רוח רוח.
 • שמור על פרופיל נמוך
 • הימנע מבגדים רחבים
 • מצא שותף לרכיבה ושתף סטרימינג להחליק
+1 במיוחד ל"הימנע מבגדים רחבים ". הייתי מוסיף "נושא כל מטען נמוך ככל האפשר.
#4
+7
Mike Two
2010-08-27 22:05:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני עושה כמיטב יכולתי להתמודד. קצת כמו סירת מפרש. לדוגמא אם אני רוכב בעיר והרוחות הן מדרום אני ארכב כקילומטר דרומה ואז פנה מזרחה לגוש בערך כדי לתפוס הפסקה, ראש דרומה כקילומטר ואז ראש מערבה קצת כדי לתפוס הפסקה.

זה בטוח מאריך את הנסיעה אבל יכול להיות טוב לקבל את תקופות ההחלמה הקצרות.

אם זה בשבילי אופניים או שבילים אני פשוט נשאר נמוך וטוחנים אותו.

לרוע המזל זה יעבוד רק בעיר הבנויה על מערכת רשת. הרוב המכריע של הערים באירופה נראות יותר כמו צלחת ספגטי.
@Amos - אני בדרך כלל מעסיק את זה בשיקגו שהיא רשת, אבל גיליתי שבכמה ערים באירופה נראה שיש צורך בזה קצת פחות מכיוון שהרוח לא מצליחה למצוא ערוץ ישר נחמד להיכנס אליו. נקודה טובה בדרך כלל.
@Mike שתיים - נקודה הוגנת אני מניח, אם כי נראה שיש לה נטייה בה אני גר להיות בפנים שלי בדרך לעבודה ואז להתנדנד בערך בצהריים כך שזה גם בפנים שלי בדרך הביתה.
או אם גרים בארץ, שם הכבישים המהירים כולם ישרים ומעטים, אז ....
@Amos - זה קורה גם לי. בשיקגו לעתים קרובות אני נוסע לאורך חוף אגם מישיגן. באביב ובסתיו נראה שזה תמיד עושה את זה. אם זה נהיה רע אני פונה קצת ליבשה, אבל קשה לעבור את המסלול הנופי.
@studiohack - מעולם לא אמרתי שזה עובד בכל מקום :)
:) אני יודע, רק מציין את זה: P
#5
+4
Tom Hawtin - tackline
2010-08-29 00:07:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אולי קצת דרסטי, אבל מצאתי שרוח הרבה פחות בעיה לאחר שעברתי לשכיבה (מסיבות ברורות).

זה נשמע כמו אופציה מהנה.
לא זה הגיוני בעיניי. נהר איטי יותר כנגד הרוח התחתונה צריך להיות איטי יותר קרוב לקרקע בגלל החיכוך עם הקרקע. סביר להניח שיהיה לכם פחות שטח פנים חשוף לרוח.
@curtismchale זהו שטח החתך המצומצם שעושה את זה, בלי צורך להתכופף. אתה יכול אפילו להוסיף farings. רשומות המהירות המטופשות מיועדות לתיבות דמויות ארון מתים מלאות. יש לי שכיבה על בסיס גלגלים קומפקטית, מה שאומר שאני יחסית גבוה מהקרקע. אל הרוח זה ממש ברור שזה יהיה לא נעים באופניים קונבנציונליים יותר.
נכון כי הקצב הוא נכון שמהירות הרוח עולה עם הגובה מאפס (בהגדרה) על פני השטח. http://www.grc.nasa.gov/WWW/K-12/airplane/boundlay.html
מסיבות דומות אני יכול להמליץ ​​גם על טנדמים, אם כי ברור שאין טעם אלא אם כן יש לך רוכב אחר. מלבד יחס הכוח לשטח החתך, המומנטום הנוסף אומר שמשבים משפיעים פחות.
#6
+3
Andy
2011-12-07 23:36:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

גישה אחת היא פשוט לקבל שלא תוכל לרכוב מהר כמו באוויר הדומם ולהאט מעט! זה בהחלט מהנה יותר מאשר להיאבק קשה ברוח ראש, במיוחד אם אתה לא מרגיש כל כך טוב ולא ממהר.

זה, כמו גם כמה טיפים אחרים, כלולים במאמר זה: http://roadcyclinguk.com/how-to/technique/six-ways-to-bear-a-headwind.htmlשאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...