שְׁאֵלָה:
הסרת מוט הבטנה חלודה להחליק
Anthony K
2010-08-30 19:23:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש לי מסגרת פלדה ישנה (קולומבוס מספר 2 אני חושב) שיש בה את מוט המושב (Suntour Superbe Pro - ראו, אמרתי שהוא ישן!). ניסיתי הרבה WD-40 אבל זה לא לזוז.
יש עצות כיצד אוכל להוציא אותו מבלי לגזור את המסגרת?

קשור: http://www.instructables.com/community/Ammonia--Aluminum/
עשר תשובות:
#1
+20
Dustin Ingram
2010-08-30 20:31:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לפני שתנקוט צעדים חזקים יותר, יכול להיות רעיון טוב לחשוב קצת על כימיה:

 • 'חלודה' הוא בדרך כלל השם המונח על כל סוג של קורוזיה, אך מבחינה טכנית & באופן ספציפי, זה הקורוזיה של ברזל (או פלדה) ליצור תחמוצות ברזל. אך בהחלט מחליד (יוצר תחמוצת אלומיניום).
 • WD-40 הוא שמן חודר אשר נועד, בין היתר, לפרק תחמוצות ברזל. עם זאת, זה כמעט חסר תועלת נגד תחמוצות אלומיניום, במיוחד כאשר הם כבר מאכלים את & קשורים. li>

לכן, אם WD-40 לא עושה את הטריק, השג קצת אמוניה, החל אותו בצורה דומה ותן לו לשבת. יכול להיות שזה פשוט כל מה שאתה צריך!

זה טיפ מגניב מאוד. אולי כדאי לך להבהיר סגסוגת = "סגסוגת אלומיניום" במקרה זה. אם זו סגסוגת ברזל (למשל כרומולי) אז אמוניה לא תעבוד.
האם זה מסוכן שזה יהרוס את האופניים? האם יש בכך סיכונים?
חומצה אוקסלית (הנמכרת כ"אקונומיקה מעץ "בחנויות צבע)" תפחית "חלודה (תחמוצת ברזל).
איך יודעים שמוט המושב הוא סגסוגת אלומיניום? האם כל מוטות המושב של סגסוגת אלומיניום?
@MadsSkjern נסו להדביק אליו מגנט!
#2
+10
42-17
2010-08-30 20:06:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה קשה. זה לא בלתי אפשרי אבל אתה באמת צריך יתרון מכני. אם אתה יכול להדק את המושב, תקבל את הסיכוי הטוב ביותר לשחרר את זה. ככל הנראה תפגע / תאבד את מוט המושב בשיטה זו.

 1. וודא כי מושב המושב נקי משומן ושמן מבחוץ.
 2. הפוך את המסגרת במהופך והדק את מוט המושב לספסל ספסל.
 3. ריסס את ה- WD-40 לצינור הים מפתח התושבת התחתונה.
 4. הוא בטח יטפטף שמן צבעוני חלוד מעל צינור המושב (שעכשיו פונה לרצפה - כדאי לך לשים משהו כדי לתפוס שמן מתחת לשם.).
 5. החזיק בזהירות את צינור הראש ושאר נשאר ונסה לסובב את המסגרת על המוט.
 6. עבוד בזה לאט ובזהירות כדי לא לכופף את נשאר! *
 7. וודא שמוט המושב אינו מסתובב במברגה (אם כן, מהדק יותר)

תהליך זה יכול להימשך זמן מה. תזדקק לסבלנות והרבה WD-40. בסופו של דבר, העמוד יסתובב בצינור המושב ותוכלו לפתור אותו.

* הטריק הוא לדעת כמה כוח להפעיל. לפעמים אתה צריך יותר ממה שאתה חושב ולפעמים אתה מיישם יותר ממה שאתה צריך (מה שמביא לנזק לא רצוי). ההבדל הזה מגיע עם ניסיון.

אה וגם: משמנים את מוט המושב החדש היטב לפני שתחזירו אותו - תעריכו אותו אחר כך.

"היזהר לא לכופף את השהיות" אתה צודק, לכן אני חושב שעדיף לעשות זאת עם רכזת אחורית או אפילו גלגל המחובר היטב למקומו. ושקלת 44-16? אני אוהב את זה! ; o)
לחלופין אתה יכול לשעמם חור בחלקו העליון של מוט המושב, לתקוע מברג גדול או מוט אחר ולהפעיל מומנט על מוט המושב כדי לגרום לו להסתובב. זה עשה את הטריק בשבילי כשהרכבתי את האופניים או לא היה לי מפתחות. יתכן שתזדקק למישהו שיעזור לך להחזיק את האופניים או המסגרת.
מדוע עדיף להפוך את המסגרת ולהפוך אותה מהצד הזה? האם זה לא בסדר באותה מידה למרוח אותו מבחוץ? ברור ששתיהן זה האופטימלי, אבל אתה פשוט מציע לעשות את זה מהזווית הקשה, ולא מהזווית הקלה, ואני לא יכול להבין למה :)
@MadsSkjern לכל הפחות זה מאפשר לו לעבוד דרכו משני הקצוות, אך גם אתה יכול להציף את אזור הבעיה מבלי להגיע יותר מדי למקום אחר.
@Chris: הצפה מבפנים מאפשרת לו לעבוד רק מקצה אחד. ברור שאפשר לתקוף משני הקצוות, אך הצפה מבפנים עובדת רק מקצה אחד. אתה לא מסכים?
נושא נוסף בגישת ההצפה הפנימית הוא שאני אצטרך לרסס מספיק WD40 (או אמוניום או כל מה שאני משתמש) למסגרת כדי לדעת שמוט המושב מלא לגמרי והסוכן נמצא מעל הנקודה בה מסתיים המושב. אני מניח שזה יכול להיות די הרבה WD40. כשסובבים את האופניים אחורה אצטרך למזוג את החומר בזהירות לקרטון או לסחוס ולזרוק אותו בצורה בטוחה בסביבה. רק ריסוס החלק העליון לא ידרוש ריסוס רב. אך כמובן, אולי ההתקפה הפנימית נוטה יותר להצליח.
#3
+8
Aleksandr Levchuk
2011-05-16 11:00:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כדאי לבדוק את הדרך 15 לביטול מוט מושב מאת שלדון "Unggggghhh!" חום

http://www.sheldonbrown.com/stuck-seatposts.html

ניסיתי את כולם. עדיין נלחם. אבל אל תוותרו, אנשים! (בעיה עיקרית: אמוניה אינה חודרת לחלקים שכבר משומנים ...)
לאחרונה הוצאתי מושב אלומיניום תקוע ממסגרת פלדה בשיטת הנתרן הידרוקסיד. לקח לא מעט זמן, אך בסופו של דבר זה פירק אותו. קודם ביליתי זמן עם תרגילים ולהבי מסור - זה היה מוט מושב עבה וארוך.
+1. החודש שיחררתי מוט מושב תקוע. ההצעות "השתמש באוכף" ו"הסר את הבריח "של שלדון לא הספיקו. אבל הצעת ה"ספסל "שלו עבדה בשבילי, והיא אפילו לא הרסה את מוט המושב. אני אסיר תודה על כל העבודות שהשקיעו שלדון ומנהלי האתר החדשים.
לידיעתנו אנו בדרך כלל מרתיעים מתשובות קישורים בלבד מכיוון שהאתר המרוחק עשוי לארגן מחדש או להיעלם לחלוטין.
#4
+5
darkcanuck
2010-08-30 22:59:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לא נבדק ובאחריותך בלבד, אבל זה מה שאנסה:

 1. משרים את החיבור החלוד עם WD-40 מלמעלה ומלמטה (כלומר הפוך את המסגרת ו מרססים את צינור המושב). תן לזה לשבת כמה שעות או לילה.
 2. אבטח את המסגרת מפני משהו מוצק, כמו שולחן עבודה כבד (לא מעמד לתיקון!).
 3. שים אוכף ישן שאתה לא '. לא אכפת לך הרבה על מוט המושב.
 4. היכה בצד האף של האוכף בעזרת פטיש או פטיש. השתמש בברזים קצרים וקשים - באמצעות נדנדות פראיות אתה עלול לפגוע בעצמך או במסגרת.

הרעיון הוא להשתמש במומנט האוכף כדי לשבור את הקשר בין המוצב לבין המסגרת. אתה לא צריך להזיז את ההודעה הרבה. אם העמוד זז, אתה אמור להיות מסוגל לעבוד אותו משוחרר ללא הפטיש. אם לא, במקרה הגרוע ביותר השמדת אוכף ישן.

#5
+3
John Dyer
2010-08-30 19:30:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

חותכים את החלק העליון של הצינור ואז משתמשים בזהירות בלהב מסור בתוך מוט המושב כדי לחתוך לכיוון צינור המושב. ידית ללהב מסור עובד או פשוט לעטוף את הלהב הרגיל עם מעט סרט כדי ליצור ידית. אתה אמור להיות מסוגל לשחרר את מוט המושב הישן.

או האם מוט המושב משתרע עד למטה למסגרת? גם אז זה אמור לעזור מכיוון ש- WD-40 יקבל סיכוי טוב יותר להגיע לחלקים התחתונים.

אאוץ! קיוויתי שאצליח להציל גם את המושב אם אפשר. אולי אצטרך להקריב את זה בסוף.
מוט המושב שלך כבר נעלם ככל הנראה. לוותר עליו ולשמור את המסגרת לפחות! (אבל כמובן, אולי תשמור את ההודעה ...)
אם מוטות המושב מגיעים הרחק למסגרת אז אני מתאר לעצמי שקשה למדי לנסר אותה עם להב מסור. אם לא הכנסת את העמוד בעצמך ולא ידעת את אורכו הכולל של מוט המושב, אינך יודע עד כמה הוא עמוק. אולי ניתן לבדוק זאת על ידי תחושה של החלק התחתון של מושב המושב על ידי הכנסת כלי דק ארוך עם סוג של וו בסוף אל החלק הפנימי של מוט המושב.
זכור שאם אתה חותך את החלק של העמוד שנמצא מחוץ למסגרת ואז לא מצליח להסיר את השאר עם להב מסור, אז אתה תקוע למדי, ואני לא רואה שום פתרון אלא להשליך את כל המסגרת.
#6
+3
MTTI
2018-08-17 20:36:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בסדנה ללא כוונת רווח, בה אני מתנדב, לפעמים אנו מריצים את משענת המושב הישנה מספיק כדי להישאר במוצב מושב אחר בקוטר קטן יותר.

במיוחד אם לא אכפת לך יותר מדי מאסטטיקה ומוט המושב שנתפס מגיע עמוק לתוך המסגרת (לפחות 8-10 ס"מ, עדיף יותר) זו עשויה להיות אפשרות קיימא רק להפוך את האופניים לנסיעה שוב . אם זה פחות, יתכן שתוכלו לנסר פרוסה מחוץ למושב הישן (תצטרך להיות עד צינור המסגרת) ולמחוץ את הצינור שנפגע עם ידיות .

מניסיוני, עמדת מושב שנתפסה ונשלפותם לרוב מסתכמות בכמה מאמץ וזמן שמוכנים להשקיע.

מחשבה טובה - חסרון אחד הוא שעמודי מושב ישנים נוטים להיות 25.4 מ"מ OD ולכן לא נמצא סביר למצוא אחד שישתלב בתוכו.
@Criggie: אני לא בטוח שטענה זו: "[...] מוטות מושב ישנים יותר נוטים להיות 25.4 מ"מ [...]" עומדים בגרמניה. מוטות המושב הישנים 25.4 מ"מ (הסוג הדורש מהדק מעיים) שאכן אנו רואים חלק נכבד מהם, נוטים להיות עשויים פלדה, כה פחות נוטים להיתקע בצורה כה אכזרית במסגרת פלדה, מאשר, בדרך כלל, הגדולה יותר סגסוגות.
היה יותר הערה רק בקטרים ​​החיצוניים. מלכ"רים נוטים גם לקבל אופניים ותיקים מבוגרים יותר.
#7
+2
sixtyfootersdude
2010-08-31 00:04:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הייתה לי בעיה זו עם מוט מושב עיקש מאוד (מסתבר שהיה בו טריז כדי להחזיק את המשרה).

דבר אחד שניסיתי היה לשים לפיד על המסגרת כדי לנסות ולהרחיב אותו מעט כדי להוציא את העמוד ולשחרר כל קורוזיה. הייתי מנסה זאת רק לאחר ש- WD40 נכשל.

הצהרת אחריות: זה עלול לפגוע באופניים שלך

אלומיניום מתרחב יותר מפלדה, ולכן השיטה המומלצת בימינו היא לחבר את החור התחתון של העמוד ולהטפטף חנקן נוזלי פנימה (עלול לשרוף את העור! קר!). אפשרות אחרת תהיה לרוקן מחסנית CO2 בתוך העמוד (או הרבה קרח יבש באלכוהול) ואז לשטוף את החוץ במים רותחים. אבל לעולם אל תחמם לבד.
@heltonbiker - שיטה זו מתוארת על ידי לאונרד צין
חום לבדו יכול לעבוד, אם אכן תשתמש בכמות מספקת שלו כדי להמיס את האלומיניום. ברור שאתה צריך להיות זהיר, והאופניים שלך יצטרכו לצבוע מחדש לאחר מכן, אך כמה בוני מסגרות יעשו זאת: .uk / viewtopic.php? f = 25 & t = 16716 https://yacf.co.uk/forum/index.php? topic = 36893.msg771842 # msg771842
#8
+1
mikes
2011-08-22 00:29:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש תרסיס אירוסול זמין ברוב חנויות החומרה שנקרא PB Blaster. זה הרבה יותר יעיל בהתמודדות עם חלודה מאשר WD = 40

-1. מוט מושב השואב הוא סגסוגת אלומיניום. אז השואל מתמודד עם צורה כלשהי של חמצון או קורוזיה. לא עם "חלודה" (תחמוצת ברזל).
#9
  0
Rick Ant
2012-01-13 10:07:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נסה לשים את מושב המושב / אוכף שלך על הברגה (הפוך את האופניים) ואז סובב את המסגרת להוצאת מושב המושב, הנח את WD-40 או חומר סיכה אחר לפני שאתה עושה זאת ....

#10
-1
Eric
2014-08-09 18:25:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בעזרת לפיד בוטאן קטן, מחממים את מוט המושב עד שהוא משתחרר מהמסגרת.

זה אמור להיות אחד המפלטים האחרונים של מוט מושב מפלדה או טיטניום, אך הוא חסר תועלת עבור מוט מושב מאלומיניום מכיוון שאלומיניום מתרחב מהר יותר מפלדה [ואחת ההערות בתשובה הקודמת מציינת כי מוט המושב במקרה זה הוא אלומיניום].
זה יכול לעבוד אם מחממים את המסגרת ומצננים את העמוד - אם מחממים את העמוד שגם יחמם את המסגרת, אז תוכלו לנסות לקרר פתאום את העמוד. https://www.youtube.com/watch?v=wUzFj2K8Ti4


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...