שְׁאֵלָה:
מה ההבדל בין צמיגי "קלינצ'ר" ל"צינורי "?
Russ Warren
2010-08-26 02:47:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מה ההבדל בין צמיגי "קלינצ'ר" ל"צינורי "? אני פשוט רוכב אופני כביש מזדמן בשלב זה ולא מכניס יותר מ 200 ק"מ במהלך השבוע. אני מחפש לשדרג לכמה גלגלים טובים יותר וקלים יותר, אבל רוצה לוודא שאני הולך עם הסוג הנכון. אני מחפש משהו שיהיה קל לתקן על הכביש ולא מוסיף הרבה סיבוך כאשר צצות בעיות.

אני אגיב שאני עושה רכיבה על אופניים "למבוגרים" כבר למעלה מ -40 שנה, בערך 25 מהשנים האלה די רציניות, הייתי בערך 2 עשרות נסיעות המוניות מסוג זה או אחר (מ- 50 מיילרים לסיורים של שבוע) ו מעולם, כפי שהייתי מודע, נתקלתי ברוכב אופניים עם צמיגים צינוריים. אין ספק שבחלק מהנסיעות הקבוצתיות היו כמה צינורות, אבל הם היו נמצאים באשכול רוכבי האופניים המובחרים שתמיד נעלמו לפני שהגעתי לשם.
שֵׁשׁ תשובות:
#1
+17
Tim
2010-08-26 02:51:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם אתה רוצה לתקן פשוט וקל אז בטוח שאתה לא רוצה צינורות.

מישהו אחר כנראה יספק יותר פרטים וקישורים, אבל קלינצ'רים הם חישוקים / גלגלים עם צינור, ואז צמיג מותקן מעל הצינור וחרוז הצמיג מחובר מתחת לשפה על השפה.

חישוקי צינור אין שפתיים. הצמיג עוטף את הצינור לחלוטין ונתפר בדרך כלל. כך שתיקון שטוח פירושו לחתוך את הצמיג ולתקן את הצינור ואז לתפור אותו בחזרה.

מכלול הצמיגים מודבק לשוליים.

חום מבלמים יכול להמיס את הדבק. כביכול וגורמים להתגלגלות צמיגים.

התנגדות הגלגול הייתה טובה הרבה יותר בצינורות. אלא אם כן אתה פוריסט או מקצוען אני לא חושב שיש סיבה ללכת עם צינורות בימים אלה.

חום מהבלמים לא אמור להמיס את הדבק אלא אם השתמשת במשהו אחר מלבד דבק צינורי, הדבקת את הצמיג בצורה לא נכונה או רוכב על בלמי החישוק שלך באופני הרים במורד, ובמקרה הזה אתה משוגע באופן בטוח (בלמי שפה צינורות על MTB?).
אז אתה אומר שצינורות לא התגלגלו?
צמיגי צינורות לא יירדו מהשפה אלא אם כן הודבקו בצורה לא נכונה. אתה יכול לרכוב באופן מציאותי כמה קילומטרים על צינורות שטוחים אם אתה צריך. עשו זאת עם מטפלים, ואתם תרכבו על השפה שלכם די מהר.
@Stephen קריאה מחודשת של התגובה האחרונה שלך מזכירה את הזמן שבו אחי שטח את גבו (באמצעות סינגלים) במרוץ 1 ק"מ מהסיום. הוא עדיין ניהל מקום.
#2
+17
Ian Houghton
2010-08-26 02:58:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

קלינצ'ים

יתרונות

 1. זול יותר
 2. נפוץ יותר
 3. גלגלים נפוצים יותר
 4. קל יותר לטלא על הכביש, אין צורך בהדבקה, מתיחת צמיג וכו '

חסרונות

 1. אם אתה מתנשא לא ממש יכול לרכוב עליו
 2. יש האומרים שנסיעה באיכות נמוכה יותר
 3. תמיד תהיה כבדה יותר (צינור, צמיג, ממשק קלינר)

צינורות

יתרונות

 1. הצינורות המעשיים הקלים ביותר תמיד יהיו קלים יותר מהקליינר הקל ביותר
 2. אם אתה שטוח, אתה יכול לרכוב עליו עוד קצת
 3. אם מודבק כראוי והצמיג יישאר על השפה גם אם הוא מתנפח
 4. איכות נסיעה

חסרונות

 1. עולה יותר (חישוקים, צינורות)
 2. קשה יותר לתחזק / להחליף כפרט
 3. אתה יכול לקבל הפרדת צמיגים / חישוקים
#3
+7
Stephen Touset
2011-05-13 01:38:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

צמיגי החישוקים והחישוקים נוחים יותר בכך שהם ניתנים לתיקון בקלות על הכביש, הם זולים יותר ויש להם אפשרויות רבות יותר. עם זאת, הם כבדים יותר, לא יישארו על השפה שלך במהירות גבוהה אם אתה מקבל שטוח ויש לך עמידות גלגול גבוהה יותר.

צמיגי צמיגי חישוקים הם יקרים יותר ודורשים הליך הדבקה ארוך כדי החלף את הצמיג כאשר הוא מתנפח. עם זאת, יש להם עמידות גלגול נמוכה יותר, שוקלים פחות ועשויים להיות בטוחים יותר כאשר הם עוברים שטחים במהירות גבוהה יותר (אם הם הודבקו כראוי).

לדעתי, המעשיות של מטפלים גוברת על היתרון שבצינורות. בכל תרחישי מירוץ הכבישים קצרים ממרוצים מקצועיים. גישה אחת להפחתת חסרונות הצינוריות, לעומת זאת, היא שיש סט של "גלגלי מרוץ" צינוריים המשמשים אותך רק ביום המירוץ, וכן סט של "גלגלי אימון" קליניים שתוכל לתקן במהירות אם אתה הולך שטוח. 40 ק"מ מהבית.

המקום היחיד שלדעתי צמיגי צינורות עדיין שוררים, אפילו לחובבים, הוא בוולודרום. אתה אף פעם לא רחוק מנסיעה חזרה הביתה אם תנקב צמיג. האפשרות לקבל דירה מצטמצמת מאוד בגלל הרבה פחות קילומטרים שאתה שם על הגלגלים בתוספת היעדר פסולת דרכים על המסלול. וזה הרבה יותר בטוח שיהיו לך צינורות במקרה של דירה, שבה אתה עדיין יכול לרכוב על גומי עד לסינר. אם אתה מאבד את הצמיג עם קלינצ'ר, קל ליפול אם אתה רוכב על השפה שלך על עקומה של 37 מעלות.

עוד כשהתחלתי לרכוב ברצינות באמצע שנות ה -70, קראתי על צמיגי הצינורות שעדיין היו נפוצים למדי. דבק..תפירה ... לא בשבילי ... מעולם לא הצטערתי על הימנעות מהדברים שכעת הם במקרה הטוב ... נדירים. אולי מרוצי כבישים מקצועיים עדיין משתמשים בהם, אבל הם לא צריכים לתקן אותם. (הושיט את ההגה לטכנולוגיה וקח בתמורה אחד חדש ונחמד ...)
אני פשוט קניתי זוג צינורות למסלול, והם מגיעים תפורים בימינו. עדיין PITA כשאתה מקבל פנצ'ר, אבל אני צריך להוציא כמה עונות מירוץ מהצמיגים האלה.
#4
+4
Arn
2012-09-16 21:48:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כל מי שהחליף צמיגי צינורות לעיתים קרובות יעיד שזה לא קשה, והתהליך יכול להיות הרבה יותר מהיר מאשר החלפת מכונה, תלוי במדליקה ובחישוק המדובר. יישום דבק נכון (לא יותר מדי, אך עדיין מספיק) ושימוש בדבק הנכון, הם צעדים חשובים מאוד. אלא אם כן הדבק ישן מאוד, הדבק הנותר, לאחר הפשטת הצמיג, יחזיק צמיג חדש לרוב רכיבת הטריאתלון כל עוד תימנע מכיוון פינות חד ונטיות חזקות.

למעשה סיירתי באירופה על אופני מרוץ מאובזרים בתיקונים, תוך שימוש בתפירות, והיה לי הצלחה רבה ונסיעה נפלאה. אתה פשוט לא יכול לנצח את הנסיעה שהצינורות נותנים לך.

ככל שמתקנים תיקוני תפירה, כמובן שזה נעשה במועד מאוחר יותר ואני מקווה שתמצא מישהו בחנות שעושה את זה על בסיס קבוע, לעשות את זה בשבילך. אבל זה ממש לא כל כך קשה לעשות. עם זאת, תיקון הצינורות השטוחים שלך בשטח אינו בא בחשבון. הרעיון הוא לשאת צמיג צינורי רזרבי, או שניים, ולהחליף אותו בשטח, ולתקן את הדלק מאוחר יותר.

יתרון נוסף של הצינורות הוא שאתה מחליף את הצמיג כולו, ולא רק את הצינור הפנימי. אם הדירה שלך נגרמה על ידי משהו שפגע גם בצמיג עצמו, ולא רק בצינור הפנימי, אז החלפת צינור פנימי של קלינר לא תועיל מעט. היגיון זה חל גם על פיסות זכוכית או פלדה קטנות שעלולות להישאר בצמיג, שקשה לזהותן לאחר שהחלפתם את הצינור הפנימי. לאחר החלפת צינור פנימי של קלינר, ברגע שאתה חוזר לדרך, אתה עלול לחוות מישור שני בגלל פיסת הזכוכית הקטנה בצמיג שלא תפסת כי מיהרת.

השתמשתי בשפכים על אופני הכביש שלי מאז שנות ה -80. למרות שקשה יותר לתקן ביוב מאשר קלינר, קל / מהר יותר להחליף ביוב בטיול מאשר קלינר. רכבתי שניים-שלושה קילומטרים על ביוב שטוח מבלי לפגוע בשפה.
ביצעתי תיקוני שטח של צינור שטוח. זה כאב ולא אידיאלי אבל לא בלתי אפשרי, כפי שנראה שאתה מציין.
איך מחליפים צמיג צינורי רענן לצמיג אם יש להדביק או להדביק את הצמיג והצינור או כל דבר אחר לגלגל?
#5
  0
Jack Lin
2014-07-08 06:14:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

א. Clincher ו- Tubular מתייחסים לסוג החישוק בגלגל, ובאיזה סוג צמיג ניתן להשתמש בגלגל.

ב. גלגלי קלינר הם הסוג הנפוץ ביותר ומשמשים עם צמיג וצינור פנימי. אם תקבל צמיג שטוח עם קלינר, תוכל להחליף את הצינור הפנימי ולהמשיך לרכוב די מהר.

ג. גלגלים צינוריים הם קלים וזולים יותר, אך עליך להשתמש בצמיגים צינוריים ספציפיים. צמיגים אלה משלבים את הצמיג והצינור הפנימי לחתיכה אחת, ויש להדביק אותם על הגלגל. בדרך כלל צמיגי צינורות יקרים יותר מצמיגי קלינצ'ר והם קשים יותר להחלפה, במקרה של פחחות. כדי להחליף צמיג צינורי, יהיה עליך להסיר את הדבק על הצמיג ולהחיל מחדש דבק טרי וצמיג צינורי חדש, ואז לאפשר קצת זמן להדבקת הדבק.

לא מצאתי שקשה יותר לשנות סינגלים. אם כבר, הם קלים יותר; ראה את התשובה של ארן.
#6
  0
Timothy Takémoto
2017-05-10 12:49:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם אתה מקבל צמיגים צינוריים עם שסתומים נשלפים אתה יכול לשים בתוכם חומר איטום שלעתים קרובות ירפא עבורך נקבים לעיתים קרובות מבלי שתשים לב.

אני נוטה לגלות שאני מחליף צמיגים בפנצ'ר השני, אך קראתי על אנשים שמוצאים שמונה חורים אטומים לאחר נסיעה על צמיג צינורי (MTB). עם מטפל זה כנראה היה אומר לעצור כדי להחליף או לתקן את הצינור הפנימי שמונה פעמים.

מילות איטום של Tufo ו- Stans טוב אבל זה לא כל כך זול. לחיסכון ואף ליעילות, ניתן להשתמש ב"איטום לחלוט ביתי "(גוגל) המכיל לטקס נוזלי, כגון שנמכר להכנת מסכות או כדבק תפירה, טיפת מי אמוניה ומים אם יש צורך בדילול, עם תוספת של סיבים כגון כקורנפלור, פלפל, נצנצים או דשא מלאכותי המשמש בשטח הרכבת המודל.

ניתן להשתמש כנראה בחומר איטום גם בקלינצ'רים, אך איטום צינור דק, ולא צמיג עם חוטים, יכול להיות פחות יעיל או פחות קבוע אני מניח. אני מתקן את הפנצ'רים שלי אבל אוטם פנצ'רים בצינורות.

30 גרם עד 50 גרם חומר האיטום אם מוסיפים אותו לפני הפנצ'ר יפחית או יסיר את היתרון במשקל של צינורות, אך בשילוב עם העובדה שניתן לרכוב על צינורות עם לחץ אוויר נמוך מאוד (או אפילו אפס). , פירושו שניקבים לעיתים קרובות לא ימנעו ממך במרוץ או בנסיעה שלך. הפנצ'ר בדרך כלל יאטום ותוכלו פשוט להמשיך לרכוב על צמיג רך יותר.

ניתן לשאוב צינורות גבוהים יותר, למשל ל- 175psi לשימוש במשטחים חלקים כגון וולודרומים. הכבישים סביבי טובים ולכן, בעיקר להתנגדות לנקב, נסעתי על צינורות בערך 145psi, לחץ שאינו מורשה על ידי המטפלים שאני קונה.

אני בספק שאחרים יעשו את אותו הדבר אבל, אני מוצא שדבק עור של חנות 100 יין (חנות דולר) עובד בשבילי, ומספק צמיג הולם לחישוק החישוק אבל אני לא רוכב. גם במחיר הזה אני מקבל את לטקס שלי.

החיסרון הגדול ביותר של צינורות הוא שצריך באמת לשאת צמיג רזרבי ולא רק צינור פנימי רזרבי כאשר הדקירה גדולה מדי מכדי שהלטקס לאטום. עם זאת, אני מרגיש די בטוח שהלטקס שלי יחזיק מעמד או יאטום מספיק כדי לאפשר לי להגיע הביתה.

בגלל הקלות בנשיאת צינור פנימי רזרבי וערכת תיקון, לאור הבחירה אני חושב שכנראה אשתמש בקלינצ'רים מכיוון שאני לא רוכב. אבל קניתי כמה גלגלי צינורות פחמן זולים יותר מאשר קליניים, ואני נהנה להשתמש בהם לעתים קרובות. אם הייתי מרוץ, הייתי שומר את הצינורות ליום המירוץ ומשתמש בהן בהעדפה למנצנצים בגלל איכות הנסיעה המעולה שלהם ותכונות האיטום העצמי שהוזכרו לעיל.

תוספת לכאורה יש אנשים שמכניסים איטום לסוג ליבות שסתום שאינן ניתנות להסרה (אם כי אולי אינן מכילות סיבים) ושאפשר גם להזריק דבק איטום ישירות לחורי ניקוב, אני מאמין.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...