שְׁאֵלָה:
שירותי ומערכות שיתוף אופניים
milesmeow
2010-08-26 04:42:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מה ישנם שירותי שיתוף אופניים שם בחוץ? אני יודע שהיו כאלה באירופה. הנה הערך של ויקיפדיה.

זה שמעתי עליו לאחרונה בניו יורק. http://www.transalt.org/campaigns/bike/bikeshare?

אני חושב שככל שהערים תהפכו לירוקות יותר, אלה יהפכו לחלק מהנורמה כמו מכוניות שכורות או Zipcar.

האם ידוע לך על מכוניות חדשות? שמע על משהו שמתחיל בעיר שלך? מישהו שם חבר לשירותי שיתוף אופניים? מה עבד ולא עבד? אני ממש סקרן מה יכול לגרום להם להצליח.

תקוותי היא כי פוסט זה ייצור משוב כנה ושימושי כך שחברות המציעות שירותים אלה או חברות חדשות יוכלו להשתמש בהן. את המידע כאן כדי לשפר את ההיצע הנוכחי.

הצבע לסגירה, זה ספציפי מדי לאזור הגיאוגרפי שלך (לא לכולם יש תוכניות לשיתוף אופניים והן שונות ממיקום למיקום)
זה יכול להיות שימושי לשמוע על ניסיון עם שירות כזה, אבל אפילו זה יהיה ספציפי למיקום
אלא אם כן אתה יכול לחשוב על דרך לנסח מחדש את השאלה הזו כדי שהיא תועיל יותר לאנשים רבים יותר, אני מצביע לסגור גם כן.
ישנם סוגים שונים של שירותים אלה ברחבי העולם באזורי מטרופולין. זו יותר שאלה של מטא שבה אופניים עוזרים לתחבורה סביב מטרופולינים, עוזרים לעיר להיות חברים בסביבה, עוזרים לאזרחיה להיות בריאים יותר ... אנסה לנסח מחדש את השאלה ... אולי להפוך אותה לוויקי.
@milesmeow - אני לא בטוח איך זה משתלב במבנה ה- Q & A של SE, אבל המשפט "מה עבד ולא עבד?" הוא צעד בכיוון הנכון, ויוריד אותו מלהיות ספציפי למיקום יחיד. שאלה לגבי תוכניות לשיתוף אופניים היא די מתוזמנת. אולי ארגן את זה כך שהשאלה היא בקשה לאנשים להוסיף את מה שעשו ולא אהבו בתוכניות לשיתוף אופניים? משהו בסגנון זה יכול לעזור באמת לאנשים שבונים תוכניות אלה. אני מקווה שעם גרסת הבטא הציבורית רק כמה ימים, תוכלו להשיג מספיק אנשים לענות על כך.
אני רוצה לשמוע על מלבורן. :)
עשרים תשובות:
#1
+10
bob esponja
2010-09-14 21:20:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ברצלונה

לברצלונה קיימת תוכנית שיתוף אופניים כבר כשלוש שנים, Bicing. בסך הכל זו הייתה הצלחה עם כמות עצומה של אנשים שנרשמו והשתמשו בהם מדי יום.

דברים שלא עבדו:

 • תחנות האופניים לא תוכננו כראוי. , היה קל לגנוב אופניים. הם תוקנו זאת לאחרונה.
 • המנוף לאבטחת המושב היה קטן מדי ואנשים התקשו לשחרר אותו, כעת הניחו מנופי ענק על כל האופניים
 • האופניים הראשונים היו בכלל לא אמין, במשך כ- 6 חודשים התקשיתי למצוא אופניים שלא היו בהם אחד או יותר: צמיגים / בלמים / מושב / כידון / שרשרת / הילוכים שבורים. לא השתמשתי בשירות הרבה בשנה האחרונה מכיוון שקיבלתי אופניים משלי, אך הפעמים שיש לי נראו אמינים יותר.
 • זמינות האופניים וזמינות מקום לחניה. תחנות שנמצאות בראש האזורים ההרריים תמיד ריקות ותחנות ליד אזורים סואנים תמיד מלאות. פתרון זה ידרוש הרבה יותר מיקרו-ניהול של האופניים.
 • במקום לעשות שירות אינטרנט נגיש לבדיקת זמינות האופניים הם החליטו ליצור אפליקציה לאייפון בלבד. זה מטעה את דעתי.

חוץ מזה זה שירות מעולה כשאין בעיות (חייבו 20 יורו כאשר האופניים שהשתמשתי בהם נגנבו או שהמערכת שלהם קיבלה שבץ מוחי והתיעוד שלהם הראה לי שיש לי אופניים במשך 8 שעות, כשהחזרתי אותם אחרי 26 דקות).

אנשים מתחו ביקורת על שימוש בטנדרים לניהול מיקרו של האופניים וטענו שזה מקזז כל רווח אקולוגי.

בתחילה הוא עלה 20 אירו לשנה וכעת הוא 30 יורו לשנה. התמחור הוא:

 • 30 דקות ראשונות חינם.
 • כל 30 דקות לאחר מכן, עד שעתיים סה"כ, 0.50 אירו.
 • אחרי 2 שעות, 3 אירו לשעה עד להחזרת האופניים. אחרי שזה קורה שלוש פעמים אתה נבעט מהשירות.
 • גנוב אופניים: 150 יורו.
#2
+9
kristof
2010-08-30 14:22:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

דובלין

קיימת תוכנית שיתוף אופניים בדבלין והיא עובדת די טוב. התוכנית הושקה ב- 13 בספטמבר 2009, אז לפני פחות משנה, ובאשר להיום יותר מ -1 מיליון נסיעות בוצעו

צריכת האנשים הייתה הרבה יותר ממה שנחזה בתחילה, אם לצטט את הויקיפדיה

כ -1,000 איש השתמשו באופניים בשש השעות הראשונות (יום ההשקה), כאלף אנשים נוספים שנרשמו אליהם. 2 כ -11,000 איש הגישו מועמדות בשבועיים הראשונים והיצע כרטיסי המנוי של מועצת העיר דבלין הצטמצם לאפס, כאשר המועצה התנהלה. בתחילה כיוונה לספיגת 5,000 איש בשנה הראשונה. למעלה מ- 25,000 איש הגישו בקשה להשתתף בתכנית עד מרץ 2010

באשר לנקודות שלדעתי גרמו לתכנית לעבוד:

 • מערכת תמחור חכמה ( עוד בהמשך)
 • אלטרנטיבה גרועה מאוד בתחבורה הציבורית סביב מרכז העיר
 • האופניים מועברים על ידי משאיות אם חלק מהמקומות שנגמרו להם האופניים ואחרים עמוסים יתר על המידה / ul>

  בתמחור, האופניים מיועדים לשמש לנסיעות קצרות במרכז העיר ומשמשים כמה שיותר אנשים בניגוד לשימוש אדם אחד למשך יום שלם, והתמחור משקף כי . לאחר שתשלם חברות לשנה (כרגע 10 אירו), המחירים הבאים חלים:

  • עד 30 דקות - חינם
  • שעה אחת - 0.50 €
  • 2 שעות € 1.50
  • 3 שעות € 3.50
  • 4 שעות € 6.50

  אז כפי שאתה רואה, 30 הדקות הראשונות הן בחינם, ואתה אמור להיות מסוגל להגיע בקלות לכל יעד באזור המופעל על ידי התוכנית בתוך זמן זה. אז רוכב האופניים משאיר את האופניים בתחנה ברגע שהם מגיעים ליעד, הם לא נאחזים בהם (למשל לשמור על הדרך חזרה). בדרך זו אופניים בודדים יכולים לשמש יותר אנשים

  האתר הרשמי של אופני דבלין

נראה שזה מכסה שטח קטן מאוד. אפילו לא במעלה הזרם כדי לתפוס את תחנת היוסטון. מוזר שאתה לא יכול להשתמש בכרטיס לייזר [frikkin '] (למעשה, אי יכולת להשתמש בכרטיס לייזר זה לא כל כך יוצא דופן).
מערכת דומה הוצגה בוונקובר - למעט קסדות מחזור חובה והמשטרה עושה אנשים בסדר. ההלוואה אינה כוללת קסדה ולכן היא מניחה שאנשים יסתובבו בעיר כשהם נושאים קסדה.
#3
+7
sixtyfootersdude
2010-08-30 01:59:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מונטריאול

לעיר מונטריאול, קוויבק, קנדה הייתה אחת לזמן מה. אני חושב שהיה גם אחד באירופה.

ראיתי סרט תיעודי ב- DocZone של CBC שהיה בו מידע על מערכות אלה. אני חושב שאתה אמור להיות מסוגל לצפות בו באופן מקוון

#4
+7
Tom Hawtin - tackline
2010-09-14 22:04:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לונדון

תוכנית השכרת מחזור לונדון:

 • נראה כי חלק ניכר מהדרישה מגיע מהנוסעים המגיעים לסיום הרכבת ונמנעים מהמחתרת. . יחד עם המסע הביתה זה גורם לבעיות גאות ושפל. נראה כאילו דפוס שימוש זה נתמך (באמצעות משאיות להעברת אופניים מסביב).
 • מיקום מוגבל של עמדות ליד תחנות הרכבת התחתית והרכבת.
 • למרות היותו מבוסס על קיים תוכנית, יישום מזורז (וכנראה משא ומתן על חוזים גרוע) פירושו כי כמה דברים הושחתו: היא משתמשת במערכת נפרדת לחלוטין לזו המשמשת בצינור, באוטובוסים וברכבת המקומית (אויסטר). אתר אינטרנט אינו זמין. קבלת נסיעות מלקוחות אחרים מופיעה בדוח השימוש שלך (מה שמעיד על קידוד חסר סיכוי). אם יש לך יותר ממפתח אחד, אתה מחויב בתשלום בגין גישה לכל המפתחות, גם אם אתה מבצע נסיעה בודדת.
 • מבחינה אנקדטית, היו בעיות עם טעינת יתר חמורה.
 • אין להם סל וללא פאנרים. האחסון מוגבל למדף קטן עם חוט באנג'י.
 • היו בעיות באופניים שהבלמים שלהם מתחככים לצמיתות או לא עובדים טוב.
 • זה יכול להיות קשה למצוא תחנת עגינה. (שדרת שפטסברי, אני מסתכל עליך.)
 • יש אנשים שקשה להם לשלוף אופניים מהיציע ולדחוף אותם חזרה פנימה.
 • האופניים הם כבדים וצחוקים שלושת ההילוכים כולם נמוכים.

התכנית נמצאת כרגע בסביבות 15,000 נסיעות ביום.


Boris Bike:

Boris Bike היא תוכנית חלוקת אופניים בלונדון, החלק "Boris" בא משמו של ראש העיר.

alt text

( קרדיט תמונות)

@Tom - האם מדובר בשכירת מחזור הברקליס, או במערכת האופניים "" בוריס "(http://bicycles.stackexchange.com/questions/1548/what-is-a-boris-bike)? אם כן, ישלב את השאלה הזו בזה.
זו מערכת הערות שלילית מרהיבה ... לא לגמרי שגויה אבל ממוקדת * אך ורק * בשליליות (אני לא יכולה להתווכח מכיוון שעדיין לא השתמשתי בזה). לשם מה שווה - קלף הצדפה קל, לא מתרחש מכיוון שכאמצעי אבטחה הם חייבים לקבל פרטי כרטיס. אתה צודק לחלוטין בקשר לשד 'שפטסברי - כמה מוזר! אולם "כבד לצחוק" ו"שלושה הילוכים כולם נמוכים "הם ללא ספק שיקוף סביר של הדרישות של מערכת מסוג זה (שצריך לחשוב עליה יותר כסוג של תחבורה ציבורית מאשר כמו תוכנית" השכרת אופניים ").
כרטיסי צדפה של @Murph קשורים לרוב לכרטיסי אשראי / חיוב, כך שלא יכולה להוות בעיה. יש בעיות בכרטיסי צדפה: אבטחת עשה זאת בעצמך שנשברה; הסטנדרטים לכרטיסים כאלה לא הושלמו לגמרי עם הענקת החוזים, כך שזה קנייני (נעשתה עבודה להסרת התלות היקרה ביותר) ואני מאמין שבקרוב הדור הבא של הכרטיסים יעלה עלינו. אני לא יכול לראות דרישה שהאופניים יהיו כל כך כבדים. אני לא רואה את הדרישה להחזיק את האופניים באטיות מיותרת, מה שלא מועיל מהביטחון הבטיחותי אם תנועה אחרת עוברת מהר יותר.
@neilfein זוהי תוכנית השכרת מחזור לונדון. בתחילה בחסות בנק ברקליס. הכינוי "ברקלי מחזור השכרה", לא ממש עוזר לאתר אותו מבחינה גיאוגרפית. לקרוא להם אופני בוריס (או BoJo) זה מעט לא מדויק ומטעה מאוד, שכן התוכנית התחילה על ידי ראש העיר הקודם [האדום] קן ליווינגסטון.
@Tom - לא, לא חייבים לחבר כרטיסי צדפה לכרטיס אשראי. האופניים צריכים להיות חזקים - מה שבסופו של יום שווה כבד. על אופניים להיות שימושיים "לא רוכבי אופניים" שמשמעותם, באופן פרגמטי, הילוך נמוך (במיוחד אם הם כבדים). האם * יותר * הילוכים יהיו טובים יותר? טוב כמובן - אבל אתה עדיין צריך להתחיל נמוך.
@Murph העובדה שכרטיסי אויסטר לא חייבים להיות משויכים לכרטיס אשראי / חיוב אינה כאן ולא שם. יש דבר חשוב שהם יכולים להיות. 23 ק"ג לאופני אל מוגזמים אולם אתה מסתכל על זה.
זה עצום לכאן או לכאן, אם ברצונך להימנע מליטאין אינסופי של "זה לא עובד בשבילי" המתלוננים מתעלמים מפרטים מינוריים כמו דרישת הכרטיס - שכפי שהדגמת בבירור הוא בדיוק ומדויק מה שהם היו '. יש לי. אני לא בטוח לגבי עניין המשקל - FWIW, נותנים לי להבין ששימוש באל בעצם לא עוזר הרבה.
@tom את כרטיס הגישה צריך לקשור לכרטיס אשראי - אחרת מה יעצור אותך פשוט לגנוב את האופניים? זו הבעיה עם צדפה, אתה יכול (בערך) להשיג אחד מבלי שיהיה לך מזהה אמיתי.
@mgb יש כמה מכונות חלוקת קלפים של צדפות. יש לי שניים, אחד ממכונה ואחד קשור לכרטיס חיוב לא חוקי. העניין הוא שכרטיסים אלה לא יצטרכו לפתוח אופניים. אני לא רואה שום בעיה רצינית עם הגבלת שכירות לכרטיסים שקשורים לכרטיס תקף.
@Tom - ייתכן שקישור כרטיס האשראי אינו מקודד לכרטיס הצדפה או שקשה להגיע אליו מהשרת בזמן אמת. אני חושד שהסיבה האמיתית היא כלכלה - אם אתה דורש שהיא חייבת להשתמש בצדפה יש לך מציע אחד. אם אתה מתעקש על צדפה לאפשר גישה לחברה אחרת הם פשוט יהפכו את זה לבלתי מעשי
חברת @mgb Oyster מנוהלת על ידי חברת Transport for London (tfl) המנהלת גם את השכרת האופניים. המערכת המקורית הייתה מאוד קניינית מכיוון שהחוזים נכתבו לפני השלמת התקינה. אני מאמין שהדרישה להשתמש בספק המקורי הוסרה כעת (כי באופן מפתיע זה היה * ממש * יקר). IIRC, תכנית האופניים עתידה להשתמש ב- Oyster, אך זו הופסקה כאשר התוכנית הואצה והתחילה שנה מוקדמת.
#5
+6
mouviciel
2010-09-15 01:26:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

פריז

(והאזורים הסובבים)

בצרפת קיימת מערכת ווליב המופעלת על ידי פרטית חברה עם סובסידיות של העיר. אותה חברה מפעילה את אותה מערכת בערים רבות אחרות: ליון, נאנט, טולוז, מרסיי, קאן, בסנסון, ניס וכנראה גם אחרות שאני לא מכיר.

היתרון העיקרי של מערכות כאלה הוא שה אוכלוסיית האופניים ברחובות גדלה והמובילים נהפכים לזהירים יותר.

הנה ספר אלקטרוני קצר על רכיבה על אופניים בפריז: http://images.bookdepository.co.uk/assets/images/content/blogs/1310634092/BookDep_ParisCycling_FINAL.PDF (PDF), מתוך: http://www.bookdepository.co. בריטניה / בלוג / פוסט / תג / A-Tour-de-France-download
#6
+6
Ryan
2011-02-17 04:34:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink
ל

מיניאפוליס, מינסוטה

... יש תוכנית לשיתוף אופניים לשלוש עונות בשם NiceRide, הכוללת אופני קרוזר ירוק ליים הזמינים בתחנות ברחבי העיר. האופניים די נוחים וחברות שנתית היא 60 דולר.

"העונה" הראשונה של ניסרייד הסתיימה בנובמבר, הנה כמה מספרים מסוף העונה שלהם דו"ח

 • סה"כ נסיעות: 100,817
 • מנויי שנה שנמכרו: 1,295
 • מנויים 30 יום נמכרו: 89
 • מנויים מזדמנים (24 ​​שעות) נמכרו: 29,077
 • אופניים שאבדו או נגנבו: 2
 • אירועי וונדליזם > $ 100: 3
 • אין דיווחים על פגיעה קשה.
 • דיווח אחד על תאונה בה מעורב מכונית, הגלגל הקדמי ניזוק, אך הרוכב לא נפצע.

NiceRide מתכננת להרחיב בשנת 2011, כולל תחנות בנייה בכל החבר השני ב"ערים התאומות "- סנט פול.

#7
+5
mgb
2011-02-16 22:38:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ונקובר, קנדה

אמורה להתקין אחת כזו, 3800 אופניים ו -250 תחנות על פי הדיווח האחרון שלהם.

אבל - קסדות מחזור נדרשות כאן (100 דולר בסדר ) והתוכנית אינה מציעה להעסיק אותם - ולכן היא תוגבל לרוכבי אופניים קיימים. הדעה הכללית היא שהכסף והמקום יושקעו טוב יותר בחניה מאובטחת לאופניים בעצמם.

ערוך:

אין לך זמן לעבור את זה עכשיו, אבל הנה קישור ל תוכנית שיתוף האופניים בוונקובר.

#8
+4
Dhaust
2010-10-14 16:34:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בריסביין, אוסטרליה

בבריסביין יש שירות השכרת אופניים בשם CityCycle.

CityCycle היא אפשרות תחבורה ציבורית פעילה וקיימת שמטרתה להפחית את עומסי התנועה ולחץ החניה בעיר הפנימית, מכיוון שמכוניות מוחלפות בנסיעות אופניים.

העיר בנתה גם 'מתקן לסוף הטיול' בשם מרכז מחזור כיכר קינג ג'ורג '.

 • 420 מתלי אופניים בודדים
 • חדרי הלבשה גברים ונשים עם סך הכל 35 מקלחות
 • ארוניות
 • שירות גיהוץ / כביסה
 • אבטחה מעולה
#9
+4
Ambo100
2011-06-05 00:08:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

האנגג'ואו, סין

מערכת שיתוף האופניים הגדולה בעולם.

http://dirt.asla.org/2009/07/31/hangzhou-to-expand-bike-sharing-program-to-50000-bikes/

להאנגז'ו יש 50,000 אופניים ב -2,050 תחנות בסביבות העיר. אנשים עורכים בממוצע 240,000 נסיעות ביום על האופניים, שמשולבים לחלוטין בשאר מערכות התחבורה הציבורית. עד שנת 2020 התכנון הוא שיהיו 175,000 אופניים זמינים לשימוש.

מקור

ניתן למצוא תחנות לשיתוף אופניים ב האנגג'ואו כל 100 מטר לעומת 300 מטר בפריז. השעה הראשונה היא חינמית למשתמשים בהאנגג'ואו, ואחריה יואן אחד (0.15 דולר) לשעה הראשונה, 2 יואן בשעה השנייה ו -3 יואן בכל שעה נוספת. במהלך הפעלת השנה הראשונה שלהם, לא נגנבו אופניים ומעט מאוד נפגעו או הושחתו בהשוואה למחצית שנגנבו או ניזוקו בפריז.

מקור

#10
+3
Tom Stephens
2010-10-14 18:00:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

וושינגטון הבירה

... רק התחילה נתח אופניים, וכמובן שהיא חייבת להיות הגדולה בארצות הברית. אני מעדיף למדוד את הגודל לפי 'מספר האופניים המשמשים ליום / שבוע / חודש' ולא 'מספר האופניים הזמינים במערכת'. (אולי צריך להיות גם נורמליזציה לנפש.)

בכל מקרה, אזור DC הגדול יותר הוא מקום מצוין לרכוב על אופניים.

#11
+2
orome
2011-09-30 02:09:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

וינה, אוסטריה

עם כיסוי מעולה של מרכז העיר העתיק והצמדה לרשת שבילי אופניים נרחבת (על המדרכות!), מערכת זו אהובה וטובת בשימוש, אבל זה מרגיש מעט שחוק (האופניים במצב נורא) והמערכת ישנה ומסורבלת (לא המערכת המצוינת שנמצאת כעת בשימוש בלונדון ובבוסטון ובקרוב תיפרס בניו יורק). ובכל זאת, זהו חלק חיוני בכל ביקור בעיר.

Jumble of bikes near the Technical University

#12
+2
mouviciel
2013-05-29 12:32:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ניו יורק

בשם Citi Bike, מערכת זו החלה ב- 27 במאי 2013, עם כ -300 תחנות ו 6000 אופניים במנהטן ובברוקלין .

לידיעתך - נראה שזה דומה מאוד לחלוקת האופניים של ברקלי בלונדון - תחנות עגינה למראה, אופניים דומים למראה, המנוהלות על ידי בנק גדול.
#13
+2
D.Salo
2012-03-15 02:40:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מדיסון, ויסקונסין

מדיסון B- מחזור http://madison.bcycle.com/ הוא שלוש עונות (ללא חורף; האביב מתחיל ב -1 באפריל) שירות חלוקת אופניים, זמין באיסטמוס (במרכז העיר) ובאזורים ספורים של קמפוס מערב ודרום. אופני הטרק המורכבים ושלושה הילוכים מצוידים בראש דינמו ובפנסים אחוריים, בסל הקדמי ובמגן חצאית. מנדוטה.

השבועון המקומי לוקח: http://www.thedailypage.com/daily/article.php?article=34204

#14
+2
Goodbye Stack Exchange
2011-05-24 06:48:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מלבורן, אוסטרליה

למערכת יש כרטיסים שנתיים, שבועיים ויומיים. ישנן 50 תחנות זמינות בעיר, עם סך של 600 אופניים. קסדות אינן מסופקות.

סרטון זה ביוני 2010 מספר לך יותר על האופניים, אך למקרה שהוא נעלם: האופניים כבדים, יש להם מסגרות מדורגות, הם כחולים מאוד מאוד.

אופניים של מלבורן שיתוף

@Tom הוטין, זה בשבילך. :)
#15
+2
drstevens
2011-09-12 03:08:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בוסטון, MA

"Hubway" הוא המקבילה לאופני בוריס הלונדוניים כאן בבוסטון. הם פשוט הופיעו ברחובות העיר הקיץ. הופתעתי מאוד מכמה הצלחה הם שוקלים עד כמה הם נראים כבדים וגמלוניים. לבוסטון יש מספר מכובד של רוכבי אופניים והייתי המום לראות יותר אנשים רוכבים על אלה מאשר אופניים אישיים בשבוע הראשון לאחר הגעתם. חברתי לא מחזיקה באופניים ואלו אפשרו לנו לרכוב על אופניים סביב אחד הפארקים כאן.

רק על פי התצפיות הלא מדעיות שלי, נראה שרובם הגדול של הרוכבים נראה להיות תיירים אך ככל הנראה רבים נרשמו למנויים שנתיים.

הייתי סקרן אם / איך הם חילקו מחדש את האופניים בין תחנות. חברה שלי אמרה שהיא ראתה אותם מעבירים אותם עם טנדר באמצע הלילה.

תוך חודש בלבד, Hubway רשם יותר מ -2,300 מנויים שנתיים ... 36,000 אנשים לקחו אחד נסיעה של יום ואם זה ימשיך ככה, הם יגיעו לסימן 100,000 לפני סוף אוקטובר. - CBS בוסטון

Hubway מונה כיום 61 תחנות והוסיף 600 אופניים לשכונות בוסטון. - העיתונות החופשית היומית

#16
+2
Ambo100
2011-09-11 20:03:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

קופנהגן, דנמרק

עוד מערכת מעניינת לשיתוף אופניים. הייחודי במערכת זו הוא שהאופניים חופשיים לשימוש.

enter image description here

אופני העיר קופנהגן או Bycykler København היא מערכת חלוקת האופניים של קופנהגן, דנמרק. הפרויקט, שהושק בשנת 1995 עם 1,000 מחזורים, היה תוכנית חלוקת האופניים העירונית הגדולה הראשונה בעולם. הוא כולל אופניים שתוכננו במיוחד עם חלקים שלא ניתן להשתמש בהם באופניים אחרים. הרוכבים משלמים פיקדון להחזר באחד מ -110 עמדות האופניים המיוחדות ויש להם שימוש בלתי מוגבל באופניים באזור העירוני שצוין. התוכנית ממומנת על ידי נותני חסות מסחריים. בתמורה, האופניים נושאים פרסומות, המופיעות על גבי מסגרת האופניים ועל גלגלי הדיסק המוצק.

[ מקור]

#17
+2
Goodbye Stack Exchange
2011-05-24 06:24:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

פורטלנד, אורגון

לא ייאמן, העיר בארה"ב שנחשבת לעתים קרובות הכי ידידותית לרוכבי אופניים כאילו אין לה אין מערכת לשיתוף אופניים . הייתה תוכנית בלתי פורמלית בשנות ה -90, תוכנית האופניים הצהובים, אך היא ננטשה רשמית. (אמנם, אולי זה לא המקרה?)

בשנת 2008 נראה היה שהם ויתרו על זה, אבל אתר העיר הוא מלא תקווה ו אומר שהם מעריכים כעת תוכניות לשיתוף אופניים.

#18
+1
Colin Newell
2011-09-17 02:55:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ניוקאסל, בריטניה

Scratch Bikes היא תוכנית חלוקת אופניים בניוקאסל על נהר הטיין שצמחה מתוך מיזם באוניברסיטת ניוקאסל.

#19
  0
Ben Collins
2013-05-30 08:03:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

תחנת קולג ', טקסס

הייתי בקמפוס באוניברסיטת A&M בטקסס כאשר הם ניסו לראשונה תוכנית לחלוקת אופניים בשם "ללוות אופניים". כמובן, התלמידים חשבו שזו בדיחה, כי כולם ידעו מה יקרה: האופניים כולם יגנבו או ייהרסו. כמו שעון, כל האופניים שהוצבו בקמפוס כבר לא היו זמינים לאחר כשבוע בערך. כמה מהם אפילו נפצעו בעצים. רק בגלל.

ככל הנראה הרעיון נתקע (או התחדש). כרגע קיימת תוכנית ללוות אופניים המשתמשת באלה:

enter image description here

#20
-2
M. Werner
2011-06-04 19:53:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בספר ההיסטוריה שלי על אופניים, Cult Bike מאת דייוויד פרי, המחבר מציין כי מבחינה היסטורית תוכניות כאלה נוטות להסתלסל בעוד כמה שנים מכיוון שהאופניים המטופחים לא נותרים בלתי מנוסחים והטובים יותר נגנבים או ננטשים מחוץ לאזור את התוכנית.

ניסינו אחת קצרה כאן באוניברסיטה בה אני עובד, תוכנית "האופניים הירוקים". זה נמשך כמה חודשים.

אם אפשר לגרום לזה לעבוד אני מברך; קשיים נותרו בשמירה ותיקון, התאמה לרוכבים בודדים, נקודות איסוף וירידה ניתנות לביצוע ...

מעניין, אך אמנם זה לא עונה על השאלה, אך הקפידו על מחשבה זו: אולי יום אחד נקבל בלוג לאתר.
פינג בבלוג! http://bicycles.blogoverflow.com/
@Hugo - אכן! האם מישהו ירצה לכתוב מאמר בבלוג על שיתוף אופניים?


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...