שְׁאֵלָה:
להחליף את ארכובה או קלטת לקבלת ביצועים טובים יותר בכביש על MTB?
Sproxno
2013-12-25 10:52:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לפני כמה שנים התחלתי לרכוב על אופניים כדי לשמור על כושר. עדיין היו לי אופני ההרים שלי משעה שעשיתי רכיבה על שבילים קלים.

אני בעיקר רוכב על הכביש עכשיו ותהיתי אם אוכל לשנות את ארכובה או קלטת עשויים לתת לי קצת יותר מהירות. כמה חודשים לתוך מזג האוויר החם ואני משלימה את ההילוכים אפילו בדרגה נמוכה יותר.

יש נסיעה הררית מאוד שאני עושה והגבעה הקשה ביותר שאלך לפעמים עד השנייה או השלישית ההילוך הנמוך ביותר בתחילת העונה עד שאתרגל לרכוב שוב. אני רוכב רק כשחם. אם מישהו נמצא באזור ניו יורק / ניו ג'רזי, זו הגבעה ליד אגן הסירות של צוקי אנגלווד ב- PIP.

יש לי גארי פישר גיטשה גאום ישן (מפרט בקישור אני חושב אותו דבר שנה) שיש לה:

  • Shimano Altus, ארכובה של שיניים 24/34/42
  • קלטת 7 הילוכים, 11 - 28 שיניים. (למעשה הקלטת עשויה להיות 8 ספד 11-30)
  • Shimano Altus top-swing, top-pull to front הילוכים
  • Shimano BB-CT91E, סוגר תחתון של ציר 116mm

בעוד שנה בערך אולי אקבל אופני כביש אבל בתקווה שאוכל להוציא קצת יותר חיים מזה. ראיתי את Shimano FC-M131 48/38 / 28T 175 מ"מ שאני אוהב כי אני מעדיף ארכובות ארוכות יותר וגם את FC-M311 48/38/28% 170 מ"מ ששניהם נראים כמו שדרוגים סבירים לעשות לאופניים ישנים כאלה.

אין לי מושג אם אלה יתאימו לסוגר התחתון שיש לי כרגע (שנראה בסדר) או אם אצטרך חדש. או שמא עדיף לי להחליף את הקלטת?

אני לא רוצה לזכות במירוצים כלשהם או לקבוע שיאי קילומטראז 'פשוט לא רוצה להמשיך להכות בהילוך העליון ואין לי שום התנגדות בזמן הדיווש.

אני לא מכיר מספיק חלקי אופניים בכדי לדעת אם קל להחליף את שני רכיבי הארכובה שהזכרתי על האופניים שלי או לא, והייתי מעריך קלט ממישהו שיודע יותר או ממליץ על מצבי ארכובה אחרים שיתאימו יותר. . השניים כרגע עומדים על 30 דולר ואני לא רוצה להכניס יותר מ 50-60 לאופניים הישנים האלה.

עדכון :}

לא שיניתי שום דבר על האופניים. עבדתי על הקצב שלי וזו נראתה הגישה הטובה ביותר. עם הקצב המוגבר שלי אני ממעט להעלות את ההילוכים בכבישים מישוריים. שמירה על הצמיגים בטווח הלחץ העליון עזרה גם היא.

עשה את אותו הדבר בחודש שעבר (כי העגילים היו שחוקים). יש לי ארכובה של 175 מ"מ 48T מחוץ לאמזון. אני לא מרגיש שום שינוי בגלל אורך זרוע הארכובה. 48t אני משתמש לעתים רחוקות למדי, למשל במצבים כמו זה שאתה מתאר. עלה לי בערך 65USB. אל תשקע יותר מדי כסף באופניים של 300 דולר.
תודה @Vorac. אני רוכב בעיקר על הטבעת 42t אלא אם כן היא הררית. ראיתי את קבוצות הארכובה הולכות על 30 דולר שנראה כמו סכום סביר. רק לא בטוח אם אוכל להחליף רק את מערכת הארכובה.
כשאתה מחליף את ארון הארכובות וודא שהוא מיועד ל 7 הילוכים. ככל שיותר מהירויות - השרשרת הצרה יותר - המרווח הקטן יותר בין שרשראות על הסדק.
נכון להניח שכבר הנחת שם צמיגים חלקים? אם לא, הייתי עושה את זה קודם לפני שדאגתי לקבוצת הקבוצה שלך, זה יהיה יותר כסף בשבילך.
אתה זקוק לאקס-קרקטור ארכובה ($ 10, כלי מחיר לא יסולא בפז). עוד שני דברים. וודא שיש לך [מקצב של 90 לפחות] (http://bicycles.stackexchange.com/questions/12518/what-is-the-optimal-cadence) ובדוק את סוג ה- BB שלך: אחד מ [אלה] (http : //bicycles.stackexchange.com/questions/17359/what-types-of-bb-axle-to-crankarms-interfaces-are-there).
@Vorac ברור שלא יקר בפז ;-)
@PeteH, זהו "הכלי הספציפי לאופניים" בו השתמשתי לרוב בבית. לאחר מכן מגיעים כלי השרשרת והקלטת. בשום מקום יקר וחסר תועלת כמו מקדם BB.
מה רע בלעלות על שדרוג לאחור ?? אתה רוצה שיהיה לך הילוך עליון כך שהמהירות שלך בקצב הרגיל תהיה המהירות הגבוהה ביותר שאתה מוכן להשקיע אנרגיה כדי להשיג על הדירה. ניסיון לרדת מהר יותר פשוט שורף אנרגיה ללא צורך, מכיוון שהעלייה המהירה בפועל היא זניחה, ואתה מאבד הילוך נמוך או בין לבין.
ה- M311 תואם ל- B-BB-UN26 (-K) (Altus bb הנוכחי). הבעיה היא למצוא מפרט על BB-CT91E. הייתי מושך אותו ולוקח אותו לחנות אופניים. הם ישנים וזה עדיין יהיה אופניים. הייתי פשוט חוסך 50 דולר ומניח אותו לאופני הכביש ההם.
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
Móż
2013-12-25 12:51:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מכיוון שיש לך כבר שן קטנה ביותר בשן 11, אתה לא תוכל להחליף את זה ליותר קטן. ובכן, אתה יכול להשיג קלטת 10T אבל אני לא ממליץ עליה, הם מיועדים לאופני גלגלים קטנים כאשר הבלאי המהיר יותר של גלגל השיניים הזה הוא רק חלק מהעסקה.

החלפה ל מערכת ארכובה משולשת לדרך אמורה להיות מסוגלת, ובכל מזל שהמעביר הקדמי שלך יעבוד עם החדש. 30-39-50 זול הוא כ- $ 60 ב- eBay או באמזון, כך שכנראה קצת יותר מ- US $ 100 מותאם אם הולכים לחנות אופניים. אך מכיוון שתזדקק לשרשרת נוספת בכדי לעטוף את השרשראות הגדולות יותר, התקציב הטוב ביותר לשרשרת חדשה ולקלטת אחורית (בדרך כלל אלה מוחלפים יחד. ראה כאן ו- כאן ל למה) שכנראה יעמוד על עוד 100 דולר בערך. קראו לזה 250 דולר, אבל בקשו הצעת מחיר כי זו החלפה די סטנדרטית.

אם אינך בר מזל, ייתכן שתצטרך סוגר תחתון באורך שונה ($ 50 איש), או מעביר קדמי חדש (בתוספת כבל הילוכים, $ 100 איש). אלה דברים שחנות האופניים כנראה לא תדע עד שיתחילו להתאים חלקים לאופניים שלך, כך שהדרך היחידה שתקבל הצעת מחיר מסוימת מראש היא אם הם יחליטו להחליף אותם ללא קשר.

זה ייתן לך הילוכים גבוהים יותר באופן ניכר על פני הלוח, אך ברור שתאבד את ההילוכים הנמוכים (למעשה תאבד את העגול הקטן ביותר שלך ותזכה בקצה השני גדול בהרבה.

או מתאים משולש MTB מעט גדול יותר . זה ייתן לך פחות רווח בטווח אך סביר יותר לעבוד עם המפסק הנוכחי והתושבת התחתונה. אתה יכול להשיג בקלות 28/38/48 סטים, וההבדל בהילוך העליון בין 48T ו- 50T הם קטנים. אבל זו הבעיה - אתה עובר מ- 44 ל- 48 או 50T, ולמרות שאחד מהם יהיה מורגש, זה לא כמו שאתה חושב.

ההבדל הוא כמה קל להיות גדול עוד יותר. על משולש כביש להשיג שרשרת 52 / 54T זה קל, אבל עם גל ארכובה של MTB אלה העגילים האלה יקרים אם בכלל תוכל למצוא אותם. יש לנו יצרן מקומי אשר חותך CNC שרשראות, כך שנוכל להשיג כל דבר שאנו אוהבים. אני מצפה שאנשים כאלה נמצאים גם באינטרנט, אבל תצטרך לחפש (ולנסות לקנות מקומיים מכיוון שסביר להניח שתרצה להחליף אותם כשהם לא עובדים על האופניים שלך כי הם יותר מדי גדול).

גישה אחרת לגמרי תהיה התאמת צמיגים חלקים ושמנים. או אפילו שמנים מסורבלים. אם אתה רוכב לכושר, הגרר הנוסף (ותיבת הילוכים מעט גבוהה יותר) יהיה בדיוק מה שאתה רוצה. שוואלבה מייצרת את צמיגי "השמן הפרנק" שלהם כמו שהאופניים שלך ייקחו, או את "התפוח הגדול" ל -2.5 ". הצמיגים הגדולים יהיה קשה יותר לדחוף באותה מהירות. וזכור, כמו שהשוטרים כאן ממשיכים לספר. אותנו "ככל שאתה הולך מהר יותר, הבלגן גדול יותר". הולך מהר רק בגלל שאתה יכול, ולא בגלל שיש לך לאן ללכת, לא הגיוני מאוד. אני נוסע ~ 20 ק"מ לכל כיוון עם נוסע זקוף נחמד נחמד אופניים שיעברו 30 קמ"ש אם אני דוחף. אז אני מתחזק יותר מהר באותו מרחק נסיעה. וכשאני עצלן אני שולף את רוכב הטיפות שלי ועושה את אותה נסיעה ב 3/4 מהזמן (33% מהיר יותר בממוצע מהירות). אבל יש לי יותר סיכוי להתרסק על האופניים האלה, ואם אני אעשה זה יכאב יותר.

תודה על הקלט המפורט. הסיבה היחידה שאני שוקל זאת היא מכיוון שאני יכול להשיג את שני קבבי הארכובה שציינתי בסביבות 30 דולר ארה"ב. זה בתוספת מושך ארכובה הוא בערך כל מה שאני מוכן להוציא על זה. עוד משהו ואשים את זה בקרן אופניים חדשה. לא יודע הרבה על חלקי אופניים. יש לך מושג אם 2 הרכבים שציינתי יעבדו עם ה- bb שלי? האם כל BB יכנס לאופניים שלי או שגם אני צריך לדאוג לזה?
לפני ביצוע החלפת ארכובה מדוד את המרווח בין טבעת הטבעת הנוכחית לבין השהייה בשרשרת. חלק מהמסגרות רחבות מספיק כדי שציוד הטבעת הגדול יותר יצור קשר עם שרשרת.
החלפת מערכת הארכובה כנראה לא תעבוד עם המעביר וכל השאר. הטוב ביותר שאתה יכול כנראה לעשות הוא הצמיגים החלקים ביותר שתוכל למצוא ולדווש קשה יותר (הרבה אנשים חושבים שהם צריכים הילוך גבוה יותר כאשר הם באמת משתמשים בקצב נמוך מדי). כנראה שעדיף לחסוך קצת את הכסף ואז להשיג אופני כביש (זולים / משומשים).
התאמת כננת משולשת גדולה יותר עשויה לדרוש להחליף את המעביר.
@Batman תודה. זה נשמע שזה לא יהיה זול וקל כמו שחשבתי. אני חושב שאשים את הכסף למאמן נייח ואעבוד בשיפור הקצב שלי במהלך החורף ורק אחכה עד שאשיג אופני כביש.
בדרך כלל, עדיף לשאול כלים אלה מ- LBS / להשתמש בשיתוף אופניים שכן ככל הנראה לא תרוויח מהם שימוש רב. אם אתה קונה את הכלים (נניח, מקבל את ערכת נשבר הזולה + כמה דברים אחרים שתצטרך), אתה מתקרב בצורה סבירה לאופני כביש משומשים זולים יותר.
-1: "החלפה למרכב ארכובה משולש בכביש צריכה להיות מסוגלת" - הצבת 50 על MTB אינה צפויה להיות פשוטה (הפרעה של Chainstay הדורשת BB ארוך יותר, דחיפת קו השרשרת החוצה, הדורשת מעביר חדש .....). יתר על כן, ההצעה על הילוך של 50/11 מבלי לחקור דברים כמו Cadence שה- OP מדוושת היא עצה גרועה.
@mattnz ומכאן אזהרותיי לגבי חלקים נוספים ועלות. אבל בשום פנים ואופן כתוב תשובה טובה יותר.
איך הזמנים השתנו. עכשיו קלטת 10T פופולרית גם על גלגלים בגודל 29 אינץ ', לא רק על קטנים.
Kiltie12
2014-06-11 01:52:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

גדלים של סוגריים תחתונים דרושים: -

עבור M131: - BB-UN 26 אורך - 122.5 מ"מ עבור M311: - BB-UN 26 (K) אורך 123 מ"מ

מעט מאוחר לראות את הפוסט הזה אבל מקווה שזה יעזור. שדרגתי את ההיברידית שלי אבל הייתי צריך להחליף את ה- bb שלי מכיוון שהיה הבדל הרבה יותר רחב כיוון שהייתי רק על יחיד, הופתעתי כמה זה היה רחב, כל שיניים קטנות ופנימיות לא יקבלו את הקו הנכון והשרשרת תתחכך על פנימה מחוץ לשרשרת.

Malarky
2014-07-11 10:03:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ראשית, בהנחה של סל"ד דוושה של 90, המהירות שלך עם 42/11 תהיה בערך 26.5-27 קמ"ש. עם 48/11, 30-30.5 קמ"ש.

הארכובה חייבת להיות תואמת לסוגר התחתון; לדוגמא, מתחדד מרובע. עם טבעת השרשרת הגדולה יותר עם 6 שיניים, ייתכן שתצטרך להחליף את המעביר הקדמי. תזדקק לשרשרת ארוכה יותר עם טבעת שרשרת גדולה יותר. וזכור, ההילוכים הנמוכים שלך יהיו גם גבוהים במקצת בגלל טבעות השרשרת הגדולות יותר.

אני מניח שה- "48/11" הראשון בתשובתך צריך להיות "42/11", נכון?


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...