שְׁאֵלָה:
האם אני יכול להחליף Freehub 9spd ב- 7spd?
Sir Crispalot
2012-09-24 14:14:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בנסיעתי הבוקר קבעתי שיש להחליף את ה- freehub שלי. ברור שמשהו לא בסדר במנגנון המחגר, מכיוון שהוא מסרב לסירוגין לעסוק.

ההתקנה הקיימת שלי היא גלגל אחורי של Mavic Crossmax (בערך 1998) שהתארח במקור בקלטת 9spd. עם זאת, הפעלתי אותו עם מרווח של 4.5 מ"מ וקלטת 7spd שעבדה בסדר.

האם אוכל להחליף את freehub ל- 7spd, או שזה פשוט לא יעבוד? האם הגלגל איכשהו מתואם במיוחד לרוחב 9spd? האם במקום זאת עלי פשוט לקנות עוד חופשי 9spd ולהמשיך להשתמש ברווח המרווח של 4.5 מ"מ?

כן חיפשתי באתר של שלדון, אך לא מצאתי את התרחיש המדויק הזה.

אולי תחסוך לעצמך קצת כסף ותראה אם ​​הרכזת הנוכחית שלך זקוקה לניקוי. נדרש רק מעט גונג כדי לגרום לאחד מהטפסים להידבק ... ברגע שכולם נדבקים, כבר יש לך גלגל חופשי, יש לך אופני דחיפה. קל מאוד לפרק את רוב הרכזות, ואז ממס הדרים, שכבת שמן קלה, וחזרת לדרך. (הערה: שמן סביב כפות, גריז במקום אחר ... פחות או יותר).
תודה על הטיפ - אצטרך לסבול את זה להמשך השבוע ולנסות לנקות בסוף השבוע. הנחתי שהן אטומות, אבל אף פעם לא ממש בדקתי את זה.
אחד תשובה:
zenbike
2012-09-24 16:35:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כפי שחשדת, אינך רשאי להפעיל רכזת חינם 7 מהירויות עם מעטפת רכזת 9 מהירויות. תזדקק למרכז חדש ללא 9 מהירויות, והמשיך להשתמש בתחת הרווח שהיית.

רכזות אינן בגודל כללי. כל דגם מיועד למספר ההילוכים איתו הוא צפוי לעבוד. החלפת ה- Freehub תתעסק עם מרווח הנשירה שלך, או עם מיקום ההילוכים ביחס לגלגל, או שניהם. זה יכול גם למנוע את התאמת המסב לפעול כראוי.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...