שְׁאֵלָה:
מה המטרה של דיווש רך?
WireGuy
2013-06-04 01:04:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

האם יש יתרון כלשהו לדווש רך על פני החוף? האם זה מספק כוח להתקדם? האם יש עזרה שהיא נותנת לשרירי הרגליים שלך להתאושש?

מה זה "דיווש רך?" האם זה מרמז על [היעדר] התנגדות מסוימת מצד הדוושות, או על קצב מסוים? עוד לא שמעתי את המונח הזה.
מה שפיט אומר - זה עוזר למנוע מהרגליים שלך להיות נוקשות וכואבות.
זוהי גם טכניקת מרוץ, המאפשרת לך לעבוד קשה כאשר אתה באמת מקבל פרץ של התאוששות, מוכן לצאת לפריצה. לא ממש בשימוש במורד, זה בהחלט דירות או טכניקת מרוץ במעלה ההר.
שֵׁשׁ תשובות:
PeteH
2013-06-04 01:48:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בזה אתה מתכוון לדווש כשלא נחוץ (ומבלי להגביר את מהירות האופניים), למשל בירידות?

אני אעשה זאת בירידות ארוכות רק כדי לשמור על הרגליים שלי ולהימנע שהם מתקררים מדי. אבל אני אערבב את זה עם חוף.

קיימת תיאוריה לפיה שמירה על הרגליים בתנועה תשמור על זרימת הדם שלך ותסייע לשאיבת חומצת חלב מהשרירים. אני יכול ללכת יחד עם זה כיוון שהרגשתי את היתרון, או לפחות אני חושב שיש לי.

שמעתי את זה גם טען שזה יתרון בכל הנוגע להחלקת הטכניקה שלך, אבל אני לא ' לא חושב שזה מוכח במיוחד. אך ללא ניסיון אישי, מעולם לא התרכזתי באמת בטכניקה שלי במידה כזו.

יתר על כן, אתה יכול לדבר עם רוכבי אופניים מירוצים שלעתים קרובות יגידו כי עדיפים לדווש רך ברכיבה בפלטון, רק בגלל החזייה מרמזת לאנשים אחרים שאתה עומד לבלום. שוב, אין חוויה אישית. אני יודע שחלק מהקבועים כאן הם מרוצים או רוכבים לשעבר, אולי הם יכולים לאשר?

מבחינת מהירות (או כוח) אין ספק שזה לא משנה, רק על ידי ההגדרה "דיווש רך "?

אז אתה [מדווש רך] (http://www.merriam-webster.com/diction/soft-pedal) מדווש רך?
@DanielRHicks Ba-dum * ching *!
אני יכול לאמת שגם בקו דראפט של דופר אתה מתבונן ברגליו של הבחור שלפניך ומתכונן לבלום אם הוא מפסיק לדווש. אז להמשיך לדווש באטיות היה מתקשר לאדם שמאחוריך שאתה לא צופה עצירה.
נקודה קטנה - חומצה לקטית לא "נשאבת" החוצה. ניתן להוציאו מהתא רק באמצעות הובלה דרך חלבונים ספציפיים, ואז הגוף משתמש בחלב כדי לייצר יותר דלק. חוסר האיזון ב- pH הנגרם על ידי הצטברות חומצת חלב בשריר המושך מים מהדם (ובכך מפחית את זרימת הדם) הוא שגורם ל"משאבת "השרירים. ובניגוד לדעה הרווחת, חומצה לקטית אינה הגורם לכאבי שרירים ו / או DOMS. (כאב בשרירים שהתעכב)
@JohnP ובכן, חומצה לקטית היא הגורם לכאב כאן בשרירים! אכן אין קשר בין זה ובין אם אתה כואב למחרת. לפעמים אימון הכרוך בשריפת לקט ישאיר אותך כואב, לפעמים לא. ההשערה אוששת בקלות על ידי ניסיון יומיומי.
@Kaz - זה מיתוס. ה"חוויה היומיומית "עליה אתה מדבר מייחסת באופן שגוי את צריבת השרירים העובדים קשה לחומצה לקטית ו / או לקטט. זה לא נכון.
@JohnP מה גורם ל"שרפה "של שרירים עובדים קשה, אם לא הצטברות לקטט?
@Kaz - למרבה הצער, הם לא ממש בטוחים. החשוד הנוכחי הוא דליפת סידן מהתעלות המשמשות להפעלת שריר, או אולי pH חומצי של השריר מאובדן פרוטונים במהלך פירוק האנרגיה ATP-> ADP. פירובט הוא תוצר אחד של התוצאה הסופית של ייצור אנרגיה, והוא מסייע להדוף חומצה באמצעות ספיגת הפרוטונים המייצרים לקטט. זה הופך לדלק על ידי מחזור הקורי או קרבס. (עבר זמן מה, אני * חושב * ששניהם יכולים להשתמש בחלב כדי לייצר יותר ATP, אבל אני יכול לטעות בחלק זה).
@JohnP האם יתכן שה"כוויה "קשורה קשר הדוק להצטברות לקטט, גם אם אינה נגרמת מכך?
@JohnP / Kaz אמנם מעניין ... אנא שמור על הנושא ....
כמו כן, אם אתה מתקרב לצומת שעוצר בו רכב כדי לחצות את דרכך, אם הוא רואה שאתה לא מדווש, הוא עשוי לחשוב שאתה עוצר או פונה. ואז אפילו "דיווש רך" עוזר לנהג לדעת שאתה מתכוון להמשיך ולהשתמש בזכות הדרך שלך.
Stephen Lynch
2013-06-04 03:30:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בנוסף לתגובה שמספק PeteH, אני משתמש ב"דיווש רך "כאשר אני מתנייד עד עצירה על אופני הכביש שלי המחוונים / מחליפים על מנת להחליף הילוך לפני עצירה.

חלק מהאופניים (כגון רכזות פנימיות) אינם זקוקים לתנועת שרשרת כדי להחליף הילוכים, אך האופניים שלי כן. זו הסיבה הקונקרטית היחידה שבגללה אשתמש בטכניקה זו, מחוץ לנקודות שהותוו על ידי PeteH.

robthewolf
2013-06-04 12:17:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בעת רכיבה בקבוצה לעיתים קרובות אתה מגלה ששינויים מהירים קטנים יכולים לגרום לכך שאתה לא צריך לדווש כאשר הוא מאט ויש לו פרצי כוח קטנים כאשר הוא מאיץ. על ידי דיווש רך כאשר הקבוצה מאטה את הרגליים כבר יסתובבו כאשר היא תאיץ שוב.

anaheim
2013-06-04 18:25:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שמעתי לעתים קרובות, ואני מסכים, כי "משאבת השרירים" אחראית בחלקה לזרימת דם גבוהה יותר לאזורי שרירים ספציפיים במהלך הפעילות. הסיבה היא שבין התכווצויות שרירים ההבדל בלחץ הוא כזה שמביא דם מהצד העורקי לצד הוורידי. זו השערה ולא הוכחה סופית. זו עשויה להיות הסיבה שבגללה יש ספורטאים שעושים זאת, ואחרים לא.

  1. קאסי, דארן; האנט, אמה (2008), "תפקוד לב וכלי דם בבני אדם במהלך פעילות גופנית: תפקיד משאבת השריר"
  2. משאבת השרירים מעלה את זרימת הדם בשרירים בזמן תנועה.
  3. קליפורד נ.ב., המאן ג'יי ג'יי, ואליץ 'זי, באקוולטר ג'יי.בי. נקודת נגד: משאבת השרירים אינה מהווה גורם חשוב לזרימת הדם בשריר במהלך האימון. J Appl Physiol. 2005 יולי; 99 (1): 372-4
יש גם את ההשפעה של תנועת הרגליים לעבוד בלימפה ונוזלים מחוץ לרגליים. זה קריטי בתקופות של פעילות גופנית אינטנסיבית ואחריה.
Jahaziel
2013-06-06 23:06:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

למרות שאני בטוח שזה לא אותו דבר, ב- MTB אני משתמש בהפסקה קצרה מאוד של דיווש חלק בזמן הורדת הילוך בעלייה קשה, זה עוזר להפחתת רעש ובלאי בהילוכים. אני מאיץ מעט לפני המשמרת ואז, כשאני מפעיל את המעבר אני מדווש בלי עומס שמסתמך על אינרציה. כשאני מרגיש שההילוך החדש מאורגן לחלוטין אני ממשיך לדווש רגיל. משתמשים בו גם כאשר לאחר ירידה מהירה מגיעה עלייה תלולה מאוד, מכיוון שבדרך כלל היית בהילוך ארוך מאוד (קשה), משתמשים בדיווש רך כדי לוודא יש לך את הציוד המתאים (שנבחר) כשהוא זקוק לו. זה שימושי במיוחד כאשר בתחתית המעבר מסוג זה יש שטח טכני שלא יאפשר לשמור על כל המומנטום, מה שמאלץ אותך להפחית מהירות הרבה אבל לא לעצור ולא לרדת.

WabiFGSS
2013-06-05 05:43:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מבוסס רק על ניסיון אישי. לא לכל השאלות שלך.

ז'אק אנצ'טיל, כשזמן ניסוי, השמועה שילבה שבץ פדלים רך בכל כמה מהפכות. עם הדיווש החלק שלו וסרטון הבציר הארכיוני היחיד שקשה לדעת. יכול להיות בלוני כמו משקה ההחלמה המיוחד המחומצן בו השתמש רוכב המסלול הסובייטי.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...