שְׁאֵלָה:
כיצד להשתמש במחסום אדים עם נעלי רכיבה לרכיבה על מזג אוויר קר?
Benzo
2014-02-22 01:10:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שמעתי אנשים רבים אוהבים להשתמש בשקיות עיתון מפלסטיק או בשקיות מכולת כמחסום אדים כשמזג ​​האוויר קר. אני כבר נועל מגפי אופניים בחורף שמונעים חדירת מים בחוץ, אבל אני שוקל את זה במשך ימים קרים באמת או רכיבה ארוכה יותר מתחת לקפוא, מכיוון שבסופו של דבר המדרסים שלי ספוגים בזיעה בסופו של דבר ונעשים טובים מאוד בהעברת הקור מהתחתית. מהנעל שלי לרגלי.

מהי הדרך היעילה ביותר להשתמש במחסומי אדים בתוך נעליים כדי להתחמם? האם עלי ללבוש את מחסום האדים מעל הגרביים שלי, מתחת לגרביים או בין שתי שכבות? מהי התיאוריה שעומדת מאחוריה?

ניסיתי את זה לקמפייני חורף של הצופים וכו ', ומצאתי שזה בלתי אפשרי ללכת, כי הפלסטיק גורם לרגל שלך להחליק סביב הנעל. אחרים נשבעים על פי הטכניקה. (הרעיון העיקרי הוא שהוא מונע קירור אידוי של כף הרגל.)
עם איזה סוג של טמפרטורות ורוח אתה מתמודד ואתה לובש גרבי צמר? (בניגוד למה שמקובל לחשוב, גרבי צמר אינם עשויים צמר, אלא קסם של שמירה על חום)
ברוב הפעמים זה 20 עד 30 צלזיוס, אבל זה כבר טיפה עד -5f בערך מדי פעם בגלל המערבולת הקוטבית. וכן, תמיד לובש צמר.
השתמשתי בגרבי ניאופרן בהצלחה כשרכבתי על שלג עמוק בהרי האלפים. למרות שרגליכם יירטבו, הן יישארו חמות יחסית.
אני מאוד אוהב את @arne ראיתי אנשים מפתחים סוגים שונים של כפות רגליים (שבהן חסרים לי שמות רפואיים מתאימים כדוברים שאינם ילידים) לאחר מספר שעות של זיעה רוחצת במחסום אדים הדוק של 100%. ישנם סוגים שונים של גרביים "חסינים בפני מים" המאפשרים לכפות הרגליים להישאר "מעט" יבשות מבלי להשאיר אותן קרות מההוצאה האנרגית על אידוי מים (וזאת התיאוריה בכמה מילים).
כפות הרגליים שלך ספוגות זיעה? אם קר איך אתה מזיע מספיק כדי להשרות את הרגליים?
שֵׁשׁ תשובות:
ben author
2014-02-22 05:31:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

רכבתי כמה חורפים כשליח אופניים בצפון מזרח ארה"ב, וזה טריק מסנג'ר קלאסי לימים הרטובים והקרים ביותר. בעוד שכפות הרגליים עדיין עשויות להירטב מעט, לפחות הן יהיו חמות ורטובות. אהבתי ללבוש גרב דקה מבפנים, את שקית הניילון, עוד זוג גרביים, ואז נעליים.

זו לא באמת טכניקה של יום יבש. ואז, כמו שאמר הילסונס, פשוט יהיו לך רגליים רטובות ללא סיבה. כשזה יבש וממש קר, שים דוושות שטוחות על האופניים שלך ונעל נעליים חורפיות אזרחיות רגילות. מגפי טיול, למשל. אבל כשמגיעים 35 מעלות וגשם ואתה טיפשי מספיק כדי להיות על האופניים שלך, הטריק של שקיות הניילון הוא הדרך ללכת.

מקום אחד לחפש עצות לגבי מחסומי אדים הוא בעולם הקמפינג / תרמילאים. , היו הרבה ניסויים איתם מאז שנות ה -60 לפחות בקהילה ההיא.

Vorac
2014-02-24 14:04:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

השתמשתי בטכניקה זו במקרי חירום בזמן טיול, אבל מעולם לא חשבתי להשתמש בה בכוונה יום-יום.

כאשר מזג האוויר הופך לבלתי צפוי (וזה עוד לפני שהיה לי כסף לקנות נעלי טיול איכותיות למים), כפות הרגליים שלי היו ספוגות. אז הייתי מוציא שקית ניילון עבה מתיק הגב.

  • שים גרביים יבשות.
  • שים את שקית הניילון מעליהם, אבל השאר הרבה מקום לפני האצבעות. אחרת כשנעליים את הנעל ובזמן ההליכה הבהונות קורעות את שקית הניילון.
  • שים את הגרב הרטוב. זה ימנע משקית הניילון להחליק על הנעל ולקרוע.
  • שים את הנעל.

אז זה עובד למספר שעות (עם רמות גוברות של אי נוחות) ושומר על כיבוי כפות הרגליים בשעת חירום. עם זאת, התחושה חלקה (על כל צעד, הגרביים מחליקים מעט). ממש לא הרעיון שלי של "כיף".

whatsisname
2014-02-25 03:11:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

חיפוי חוזר של תשובה שפורסמה בעבר, אך אני לובש גרביים עם סנדלי SPD בימי החורף. אני יכול לערום כמה שכבות של גרבי צמר שאני צריך לתנאי הטמפרטורה של היום, ופשוט כוונן את הרצועות על הסנדלים כדי לפנות מקום לתפזורת הנוספת. שקית המכולת מפלסטיק ששמתי בין שכבת הגרב הפנימית החיצונית ביותר. עשיתי את זה, כשרגליי היו רטובות אך עדיין חמות מאוד לטמפרטורות נמוכות עד -20F.

הם המפתח הם שעליך לבחור את הנעליים שלך בכדי להתמקד בכ- 20-30 מעלות יותר מהאוויר הסביבתי, כדי שלא תזיע בעת רכיבה על אופניים. אם אתה עומד מסביב ולא עושה כלום, הרגליים צריכות להיות קרות.

אשמח לראות תמונה שתעמוד טוב יותר. מעולם לא ראיתי סנדלי SPD לפני כן.
Chris H
2014-02-25 22:13:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה לא ממש כל כך קר, אז צריך להספיק זוג מגפי עור מיושנים שאינם נושמים או נעלי טיול עם 2 זוגות גרביים, 3 זוגות בטמפרטורות הנמוכות ביותר שאתה מזכיר.

מאמני טיולים + זוג גרביים חמות זה בסדר עד -6C (21F) בשבילי ביובש, כל עוד אני מוריד את הרוח מהקרסוליים .

אם אתה אכן הולך למחסום אדים, אתה זקוק לארוז מספיק (בצורת גרביים) שם בכפות הרגליים שלך לא נעים - סיבה נוספת למגפיים מעל נעליים, גם אם רק מגפונים.

אפשרות גרפית יותר עשויה להיות גרבי לטקס חלופיים לבגד ים - עם גרביים דקים בלבד ועליהם עבה במידת הצורך, בנוסף הם בדרך כלל די ארוכים.

Deleted User
2014-11-13 06:33:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לקבלת יעילות מירבית, יש ללבוש מחסום אדים קרוב ככל האפשר לעור. מחסום אדים פועל לשמירה על חימום שתי הדרכים העיקריות שלך. הראשון הוא שמונע מהזיעה שלך להעביר חום מהגוף שלך (מפסיק את ההתקררות לאידוי). השנייה היא שמכיוון שהזיעה שלך לא מתרחקת ממך, הבידוד שלך נשאר יבש ויעיל יותר. אנשים רבים לא אוהבים את התחושה הדקיקה החלקלקה והרטובה של מחסום אדים נגד עורם, ולכן אנשים רבים ממליצים ללבוש אותו לאחר בגד בסגנון אניה, אולם טכנית זו אינה השיטה היעילה ביותר לשימוש. RBH עיצובים, המייצרת מגוון של בגדי מחסום אדים, קושרים שכבת בד בחלק הפנימי של המחסומים שלהם כדי להפחית את תחושת "שקית הכריך". באתר שלהם יש נתונים טובים על חשיבה ושימוש במחסומי אדים.

Fujigirl
2014-11-13 07:07:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

התנסיתי בכל הדילמה של שקית הזיעה / הצמר / שקיות הניילון ואני חושב שאולי מצאתי דרך אחרת ללכת על זה.

אתמול הנחתי את אחת מאותן הבוהן מחממים שאתה מדביק לחלק הבוהן של המדרס שלך. לבשתי זוג גרבי צמר במשקל בינוני. הרגליים שלי מזיעות כמו מטורפות כמו תמיד אבל הן היו די חמות, אפילו כשהייתי מפסיק. אני ממליץ ללבוש גרב צמר עבה עם זאת: אחת מכפות רגלי החלה להתחמם מדי בגלל הזיעה המשתלבת עם התוספת.

אני נוטה להמליץ ​​רק על מחממים כימיים כגיבוי חירום. הם אופציה יקרה לשימוש יומיומי, ולא מעשיים לנסיעה ארוכה יותר מהסיבה שציינת. כזה שהשראתם את הבידוד שלכם והחום נגמר, אתם עלולים להיתקל בבעיות קשות.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...