שְׁאֵלָה:
האם יש יותר מגובה מושב אידיאלי אחד בהתבסס על סוג הרכיבה?
nolawi
2016-02-17 22:52:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בהנחה שיש לגודל המסגרת הנכון לגובהו, האם יכול להיות שיש יותר מגובה מושב מושלם אחד לסוג הרכיבה? בדרך כלל אני נוסע רק בעיר עם תנועה ופחות מ- 3 מיילים לכיוון רוב הזמן.

אבל כשאני עושה רכיבות ארוכות יותר אני מעדיף את המושב גבוה יותר וגוף הרכיבה שלי אמר שצריך להיות רק גובה אחד - זה מושלם או לא ..

אני צריך תגיד שהאופניים שלי הם אופני כביש aero carbon אשר אני מעדיף להשתמש בהם גם בעיר, אך גם בנסיעות ארוכות יותר בסופי שבוע בערך 25 מייל בערך.

בשביל מה זה שווה, על האופניים האחרונים שלי עליתי בגודל מסגרת כדי שאוכל לשים את המושב בגובה שרציתי מבלי להאריך את האקדח יתר על המידה. (אני רוכב סיור ולא מירוץ; אני מבלה את רוב זמני בישיבה ורוצה שהמושב מספיק גבוה בכדי להשתמש ברגל המלאה).
חָמֵשׁ תשובות:
Deleted User
2016-02-17 23:44:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כן. עם זאת, זה משתנה לפי סוג הרכיבה והתנאים. All Mountain היא כנראה הדוגמה הקיצונית לכך (והשוק העיקרי למוצבי מושב טפטפות). כל אופני ההרים נועדו להיות מסוגלים לטפס ולשם כך, באופן כללי, רוצים שהמושב במצב "גבוה" יהיה יעיל. אולם במהלך ירידה טכנית, המושב מעדיף בדרך כלל להיות נמוך ולא מהדרך, שימושי לאספקת תנועה נוספת במידת הצורך, אך נמוך מספיק בכדי להגיע מאחור לבלימה קיצונית.

סוגי רכיבה אחרים עשויים להיות בעלי מיקום "אידיאלי" אחד בלבד. לאופני ניסוי, למשל, לרוב אין מושב, מכיוון שמשתמשים בו לעתים נדירות ורק מוסיף משקל ומפריע. אז יש עמדה "אידיאלית". לרוב ענפי הכביש בדרך כלל יש מה שנחשב למיקום אידיאלי ולא ישתנו בהתאם לתנאי הרכיבה באותו תחום.

bdsl
2016-02-17 23:15:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כן, יש.

אם אתה מקדיש זמן רב לעמוד על הדוושות ולא להשתמש באוכף, אז בטח תרצה שהאוכף יהיה נמוך כדי שלא ייכנס לך בדרך.

אם אתה משקיע זמן רב בדיווש קשה או מהיר בעת הישיבה, סביר יותר שתרצה את מוט המושב גבוה, כך שתוכל לדווש ביעילות ממצב זה - כנראה מספיק גבוה בכדי ליישר את הרגל בתחתית פעימות הדוושה.

לאופני ניסויים אוכפים נמוכים במיוחד, ובקצה הקיצוני יותר לחלקם אין אפילו מוטות מושב מכיוון שהם מיועדים לסגנון או לרכיבה שאינה משתמשת באוכף. .

לדעתי 'מוטות מושב בטיפה' הם תכונה אופציונלית ידועה יחסית באופני הרים. בעזרת אלו תוכלו לכוון את גובה מוט המושב במהלך נסיעה, מה שאולי תרצו לעשות כשעוברים מסוג אחד של שטח אחר.

tedshred
2016-02-18 08:06:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני נוסע יומיומי ורוכב על אופני כביש (בעיקר) על הכביש למעלה מ- 40 שנה.

הנוחות חשובה לי ויותר מכך שאני מבלה תקופות ארוכות יותר על האוכף.

התקנה שמתאימה לאחר, עשויה שלא להתאים לך ולהיפך עם זאת, יש הרבה מידע על ההגדרות כדי להכניס אותך למגרש הכדורים. שיפור דורש קצת ניסויים ולעיתים "עין" טובה מועילה.

תנוחת הגוף, במיוחד בתנועה, אינה סטטית. אני מחשיב את תנוחת הרכיבה כ"דינמית "במקצת, יש להתאים לטווח תנועה כלשהו במסגרת מערך האופניים הסטטיים שלך.

מצאתי כי תנוחת הרכיבה (בעיקר קדמית אחורה לאורך האוכף) משתנה באופן משתנה. דרגות תלויות במספר גורמים, למשל: רמת כושר רכיבה על אופניים, רמות אנרגיה, טכניקת דיווש ומאפייני עומס בעבודה השולטים (למשל: טיפוס, ניסוי זמן, מרווח, אקלים, נשיאת עומס וכו '). אותה מסגרת, שינויים בציוד כגון, נעליים ו / או סוגרים, סורגים ואוכף, יכולים להשפיע גם הם.

בדרך כלל לא אעשה התאמות בהגדרה הרגילה והנייחת שלי ("הסטטית"). אם שינויים בגלל הגורמים הנ"ל הם זמניים ואני יכול לבצע שינויים "דינמיים" על ידי הזזת גופי להתאמה. אחרת, מצאתי כי ייתכן שיהיה צורך בהתאמות קלות לאוכף / מוט או מושב (1-5 מ"מ) אם התאמות "דינמיות" אינן ברות-קיימא, למשל. לעורר אי נוחות משמעותית, או סיכון

בהתבסס על ניסיוני, הבחירה הראשונית והתאמת ההתקנה הסטטית הרגילה שלך אמורים לאפשר התאמות "דינמיות" קלות בתנוחת הרכיבה שלך - כנדרש. אם אתה מוצא שאתה לא יכול להכיל בנוחות שינויים קלים בתנוחת הרכיבה, שקול התאמות נוספות למערך הסטטי. הנקודות החשובות הן: בצע התאמות קלות בהיבט אחד בכל פעם (למשל גובה מוט מושב). רשום את השינויים שלך (באמצעות סימנים או סימון) והנח זמן מספיק לגופך להסתגל לשינוי לפני ביצוע שינוי נוסף או חזרה להגדרה קודמת. זכרו שיש הבדל בין "לא נוח" ל"לא מוכר "מבחינת העמדה.

paparazzo
2016-02-18 00:20:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

החבר שלך טוען שמערך אחד הוא אופטימלי ללא קשר לסוג הרכיבה? האם הוא יטען שגובה מוט כידון אחד הוא תקופה אופטימלית? האם יש בכלל אופניים אחד האופטימלי לכל סוגי הרכיבה?

אידיאלי יכול להיות הרבה דברים. בשביל לעצור וללכת בעיר אני הולך קצת יותר קצר מכיוון שאני מרגיש שזה גם יותר נוח (למשל כבוי) וגם יעיל יותר (אבל זה כנראה יותר תפיסה מאשר מציאות). בנסיעה ארוכה אני אוהב קצת יותר גבוה - אבל יש לי גם אופניים ארוכים נפרדים.

במרוץ כביש רב-יומי יהיה מעניין אם היה להם גובה שונה ליום שטוח לעומת גבעה אפילו לרכוב על אותם אופניים. לא בטוח אם זה נכון, אבל קראתי שלאנס פעם התלונן שהמושב מרגיש נמוך וכאשר הם בדקו אותו במצב של 1 מ"מ.

לנסיעה, אני משתמש בגובה מושב נמוך יותר בשלג + קרח בהשוואה למזג אוויר נאה. מקל על הבריחה מהאופניים כאשר היא נופלת וקל יותר לשליטה אם ברצונך להחזיר את משקלך מאחורי האוכף.
הסיפור של לאנס ארמסטרונג נשמע לי מפוקפק: גובה האדם משתנה ביותר מ -1 מ"מ במהלך היום, כך שאני די בטוח שאף אחד לא ישים לב שגובה המושב שלו היה "שגוי" ב -1 מ"מ. הייתי טוען שהסיפור האמיתי הוא "לאנס חשב שהמושב שלו נמוך. הוא טעה: הוא היה 1 מ"מ" ולא "לאנס חשב שהמושב שלו נמוך. הוא צדק: זה היה 1 מ"מ." בכל מקרה, +1 כי זה לא משפיע באופן מהותי על התשובה.
אם תקדיש זמן לרכוב 36 שעות בשבוע, יתכן לחלוטין שתתחיל להבחין בשינויים הקטנים ביותר באופניים שלך.
@SuspendedUser אמיתי או דמיוני אני אעביר מושב וסורגים 1 מ"מ בכל פעם כדי להשיג את מה שמרגיש לי הכי טוב.
@DavidRicherby שינויים בגובה לאורך היום נובעים בעיקר מדחיסה / שחרור לחץ עמוד השדרה. יש הרבה פחות שינוי בפלג גוף התחתון התחתון שלך, שם האורכים אינם מושפעים יחסית.
Chris H
2016-02-17 23:26:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

עם סוגר תחתון גבוה מוט המושב האידיאלי עשוי להיות גבוה באופן מעשי במצבים מסוימים. תלוי בכף הרגל המועדפת עליכם להנחה ולמעלה האופנתית האופניים יצטרכו להישען יותר ממה שהייתם רוצים אם אתם יושבים במצב מוכן לנסיעה ברמזורים.

הדוגמה הגדולה ביותר עבור אני אמנם עם מושב פעוט מאחור. זה הרבה משקל גבוה והתאוצה שלך סובלת כמו גם שיווי המשקל שלך. אז אתה לא יכול להשעין את האופניים באותה מידה כשרגלך למטה ו סביר יותר שתצטרך להניח את כף הרגל (במקום לרכוב לאט מאוד ומחכה לתורך). זה עושה הבדל של כ -2 ס"מ על מוט המושב שלי בהשוואה לאופן שבו יש לי את זה לנסוע בלי המושב מאחור.

הגיאומטריה של הגוף משתנה מאוד, אבל אפילו ברגליים הגדולות שלי אני צריך להטות את האופניים כדי להוריד רק את בהונותי. אני לא ממליץ על זה לעצירות ארוכות אם אתה נוטה להתכווץ בשוקיים שלך. לעצירה ברגל שטוחה, תמיד יש צורך בהורדת קדימה מהאוכף.

אהמ, פשוט צא מהאוכף כשעוצרים? אם אתה יכול להניח את הרגליים בנוחות בזמן שאתה יושב על האוכף זה כנראה נמוך מדי.
@Michael בדרך כלל כן, או ליתר דיוק לשבת עצמות מהאוכף בזמן הטיית האופניים (היציאה מהאוכף היא מביכה אם אני לא פותח את שתי הרגליים בגלל הירכיים הארוכות. עם המושב מאחור אני לא מהדק. רגליים אומר שאני יכול להניח את קצות האצבעות בלי מעט או ללא רזה ולהישאר בקשר עם האוכף. נוח בנוחות: לא באמת, אני אערוך
פעוט מאחור נשמע כמו טנדם עם נוסע עצלן שלא יעשה את חלקו.
@Criggie אני אגיד לה שאמרת את זה.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...