שְׁאֵלָה:
בלמי שלוחה מרכזיים לאחור (אופן ההתקנה וההנפקה)
PositiveK
2013-11-02 00:33:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שאלות

Q1. לבלמי שלוחה אחוריים, האם ישנם חלקים מדף או עיצובי בלמים המוליכים כבל בלם אחורי מתחת לכבל האוכף במקום מעל?

ש 2. אם לא, האם מישהו יכול להציע התקנה מאולתרת אך מוכחת באמצעות חלקים קיימים וזמינים?

ש 3 . אילו חששות עלי להיות עם הגדרת בלם שלוחה הפוכה (למשל בטיחות, תחזוקה)?

רקע

יש לי מסגרת מעורבת עם בלם שלוחה אחורי רגיל הבוסים על המושב נשארים, עם בלמי שלוחה סטנדרטיים כגון אלה:

classic wide cantilever brakes

מכיוון שהמסגרת היא מיקס, הבלמים האחוריים גבוהים מה"צינור העליון "של המיקס, שלאורכו פועל כבל הבלם האחורי שלי.

ראיתי שיש תערובות שמשתמשות בחיבור כבל הפוך לבלמי קליפר מושכים בצד כך שהכבל יוצר קשת אחת מהצינור העליון לבלמים. המטרה שלי היא לחקות בערך את ניתוב הכבלים הזה, אבל במקום זאת עם בלמי שלוחה. הנה דוגמה (אך לשלי אין מתלה לעקוף):

a reverse-pull caliper brake setup

המבנה המקורי מופיע בתמונה למטה (לא האופניים בפועל, אלא אותו דגם, וכו ') וכבל הבלם האחורי פועל לאורך "הצינור העליון", מתעקל לאורך החלק האחורי של צינור המושב, ואז עובר על גלגלת שמחובר לבורג מהדק הצינור למושב. הגלגלת הזו משמשת עצירת דיור ולכן היא משיכה מרכזית מלמעלה. אני מחפש לשפר את היענות הבלמים האחוריים, להפעיל פחות לחץ וללבוש על הכבל, ולהנות בכיף לפיתרון אלגנטי יותר.

Schwinn Mirada rear brake setup

איך הוא מנותב במקור? האם זה מבנה חדש?
@WTHarper, הוספתי את נתיב הבנייה המקורי לשאלה. אני מקווה שזה עוזר, תודה!
גישת הגלגלת היא הפיתרון הברור והישר ביותר לכך. אפשרות נוספת תהיה לעטוף כבל פס ארוך לאורך צורה צינורית הממוקמת בערך במקום בו המראה מתלבשת בתמונה התחתונה, ואז "צומת" הכבל תפגוש את הכבל הראשי בערך באמצע בין השהיות במושב העליון והתחתון. (שימוש בגלגלות היה מגביל את הכבלים בצורה אופקית יותר מדי, אך קשה לומר כמה חיכוך יהיה בצורה מעוקלת בערך 1 ".) או שאתה יכול איכשהו להשתמש בשתי" אטריות "מבלמי V.
ארבע תשובות:
lantius
2013-11-02 03:34:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אינך יכול לעשות זאת עם בלמי שלוחה מסורתיים, מכיוון שיש למשוך את חוט המדרכה מלמעלה כדי למתוח אותו - ניסיון למשוך אותו מלמטה ימשוך לגלגל.

אתה יכול למשוך מהצד על ידי שימוש במושכי משיכה ישירים, המכונים גם בלמי וי. ככל הנראה אפשר לפרוץ "סוכן נסיעות" לפתרונות לעבודה, וכנראה שניתן יהיה לבצע יישום נקי עם אחד מהמתאמים "V-Daptor" ברמה העולמית שאינם מיוצרים עוד, אם היית מוצא אחד כזה.

עם זאת, שתי הגישות הללו הן כנראה פחות אלגנטיות משיטת הגלגלת הקיימת שכבר נשמעת שכבר עובדת על המסגרת.

חשבתי שבלם V יהיה הדרך ללכת. אולי אפשר לשנות את האטריות כדי למשוך מלמטה איכשהו ...
@WTHarper: כן! בדיוק התוכנית המאולתרת שלי. אני הולך לנסות את האטריות המחוברת לעול הכבל הרוחבי, ולהריץ את הכבל החשוף עד מתלה כבל סטנדרטי ליד מהדק הים, שם יהיה לו מהדק כבל קטן שיחזיק אותו קבוע. ישנו נושא הסילוק כפי שהזכיר לנטיוס: בין עול לצמיג, אך גם בהתחשב בתושבת רפלקטור המתכת היושבת בין צמיג לעול.
@WTHarper Update: הסרתי את בורג העיגון של הכבל מתל כבל אוכף אלומיניום ישן. כיפנתי את חור הבריח לכיוון הצד עם השפתיים המסולסלות המחזיקות את כבל האוכף, בזווית של 90 מעלות. הכנסתי לזה קצה אטריות ליצירת נקודת המשיכה התחתונה כפי שפורט לעיל. עם זאת, האטריות מתכופפות נתקלות בקולב וגורמות לכבל לצאת מהאטלה בזווית קלה במקום ישר החוצה. זה גרם לו להתחכך בקצה החוד של האטריות. אז אני זונח את הגישה הזו עד שאמצא חתיכה / דרך לחבר את הקולב בהמשך כדי להשאיר אישור לאטריות.
מעניין ... תמונות יהיו נהדרות!
Jahaziel
2018-09-23 05:28:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ביצעתי שינוי דומה פעם אחת, למטרה שונה במקצת.

התקנתי בלמי שלוחה עם תוואי כבלים המדמה את ניתוב הכבלים במשיכה ישירה. פתרתי את בעיית פינוי הכבל בצמיג באמצעות עצירת הכבל המקורית כדי להתקין מתלה שימנע מהכבל להפריע לצמיג.

הצד שלוחה בעל בורג להידוק הכבל נותר כ כלומר, לשני יש צורה להחזיק אגוז כבל. שיניתי אותו כדי להחזיק טבעת עבור צינור הכבל.

התוצאות היו התקנת בלם שלוחה חזקה מאוד שבה הכבל מהם מנותב לכיוון השני (זה לא היה מיועד לי). אמינות הייתה טובה כמו בלמי משיכה לינאריים רגילים. ביצעתי כמה בדיקות, במיוחד כדי להעריך שאף רכיב לא נפל ממקומו כאשר האופניים היו נתונים להלם כבד, רעד, וכו 'בדיקה זו נעשתה בסביבה נבחרת כדי להפחית את האפשרות לפציעה במקרה של כשל.

החיסרון היה שכדי להסיר את הגלגל הייתי צריך להסיר את הכבל מהמתלה ואז הוא הפריע לצמיג, כך שכל הפעולה הייתה יותר מטורפת מאשר עם הגדרות אחרות.

I סמכתי מספיק על ההתקנה לביצוע רכיבת שבילים במורד הקצר (כמו ברכיבת DH) התקנה, תחזוקה או תיקון של מערכים רגילים או סטנדרטיים. גם כישורי כלים טובים הם חובה.

אני כבר לא הבעלים של האופניים ומעולם לא צילמתי את ההתקנה. הנה ציור של מה שאני זוכר.

enter image description here

מעניין - האם הכבל החליק מעל מתלה האוכף או שהוא משך את מתלה האוכף לעבר הצינור?
@Criggie מתלה האוכף "צף" כפי שהוא מוחזק על ידי פיסת כבל קצרה (כ -4 ס"מ או 2 אינץ ') ולכן הוא נע מצד לצד כאשר הכבל הראשי מחליק.
Josh Lasson
2015-04-27 03:03:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כמו תמיד לשאול את שלדון בראון!

אני לא יודע אם זה יעבוד כי הוא מדבר על משיכות במרכז, אבל בכל מקרה, אתה צריך לחבר את בית הכבל ל את העול, והכבל מחובר ואז במקום הגלגלת שבתמונה שלך. לאחר מכן בית הכבל ידחוף את העול כלפי מעלה אל צינור המושב במקום שהכבל ימשוך את העול!

Anthony Mcnally
2018-09-22 13:42:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הייתי משתמש בגלגלת אבל מנווט את בית הכבל במעלה צינור המושב.

סובב את הגלגלת כך שההפסקה תהיה אופקית ואז הכבל הפנימי החשוף משתמש בגלגלת כמעט כמכוון ולא כגלגל חיכוך עליון מסורתי. הסיבה לכך היא שכוח המשיכה כלפי מטה.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...