שְׁאֵלָה:
האם אחסון אופניים הפוך יכול לפגוע בבלמים הידראוליים?
Wayne
2016-08-21 23:48:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בדרך כלל אני מאחסן את האופניים שלנו לחורף כשהם תלויים הפוך ליד הגלגלים מהקורות. הייתי מניח שאני לא יכול לעשות זאת עם אופני בלם דיסק הידראולי: האם אני צודק?

תוכניות מסוימות סובלות את זה היטב, אחרות לא כל כך טוב.
חלופה מתאימה לתלייה הפוכה היא לפרק מתלה למעיל לשני חוטים ישרים ארוכים עם וו בכל קצה. אתה יכול להשתמש באלה (עם ווים הקורות הקיימים שלך) כדי לתלות את האופניים (מגלגליהם) בדרך הנכונה למעלה.
גלישה ב [תג האחסון] (http://bicycles.stackexchange.com/questions/tagged/storage) כאן מציגה [אפשרויות אחרות לאחסון] (http://bicycles.stackexchange.com/questions/6071/bicycle-storage- בתוך הבית / 6072 # 6072), אך התשובה בפועל ל"אם אוכל לתלות את הבלמים ההידראוליים שלי הפוך "היא ספציפית לבלמים שלך, כך שללא מידע נוסף איננו יכולים לעזור לך לברר.
אני משתמש בזוג ווים מגומי - אחד דרך החלק העליון של מושב המושב, וכפול כפול סביב הכידון משני צידי הגזע. עובד בצורה מושלמת. או שאתה יכול פשוט לרכוב על האופניים שלך כרגיל ... אין סיבה לעצור בגלל שהקור בחוץ.
לא הייתי דואג לזה, אתה לא מתכוון לעשות שום דבר שדימום לא יתקן. וסביר להניח שתצטרך לעשות זאת בכל מקרה לאחר אחסון בחורף.
פיתרון פשוט נוסף עשוי להיות קניית ערכת דימום והדממת הבלמים לפני הקיץ. זה לא כל כך קשה לעשות, במיוחד עם בלמי שימאנו.
ארבע תשובות:
ChrisW
2017-10-23 20:38:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מתוך הוראות שירות של Shimano:

כאשר הופכים את האופניים הפוך או על צדם, מערכת הבלימה עשויה להכיל כמה בועות אוויר בתוך מיכל המאגר שעדיין שם כאשר מכסה מיכל המאגר מוחלף, או שמצטבר בחלקים שונים של מערכת הבלמים כאשר משתמשים בו לתקופות ארוכות. מערכת בלמי הדיסק M755 אינה מיועדת להתהפך. אם האופניים מתהפכים או מצדם, בועות האוויר בתוך מיכל המאגר עשויות לנוע לכיוון המחוגה. אם רוכבים על האופניים במצב זה, קיימת הסכנה שהבלמים לא יפעלו ותאונה קשה עלולה להתרחש.

אם האופניים התהפכו או צידם, הקפד לפעול. את ידית הבלם כמה פעמים כדי לבדוק שהבלמים פועלים כרגיל לפני שרכב על האופניים. אם הבלמים אינם פועלים כרגיל, כוונן אותם לפי ההליך הבא.

< אם פעולת הבלמים איטית כאשר המנוף לחוץ>
לחץ בעדינות על ידית הבלם והמתן עד שהבועות יגיעו חזור למיכל המאגר. מומלץ להסיר את מכסה מיכל המאגר ולמלא את מיכל המאגר בנוזל בלמים עד שלא נותרו בועות. אם הבלמים עדיין פועלים בצורה איטית, נשפך את האוויר ממערכת הבלמים. (עיין ב"הוספת נוזל הבלמים והאוויר המדמם ").

Deleted User
2016-08-22 22:09:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני שומר את האופניים שלי ככה בקיץ (אופני צמיגים שמנים בחורף) ובחורף (אופני הרים ורכבים שאינם נוסעים). מעולם לא היו לי בעיות עם זה והחנות בה עבדתי בעבר אחסנה גם את כל האופניים היקרים ביותר (אופניים פחות יקרים אוחסנו). מעולם לא היו לי בעיות בהן הבלמים שלי לא פתאום פעלו והוציאו אופניים מאחסון. עם זאת, אני נוטה לבלמים גבוהים יותר כמעט בכל האסדות שלי. בלמי דיסק הידראוליים נועדו להיות מערכת סגורה. או שהוא אטום או שלא. בלמים זולים עם אטמים ירודים על המנוף עשויים לדלוף כאשר הם מאוחסנים כך. עם זאת, בלמים זולים עם אטמים ירודים על הקליפר יזלוגו גם כאשר הם מאוחסנים בזקוף.

אחסון אופניים באופן זה לא יהיה בעיה אלא אם כן יש כבר בעיה קיימת עם הבלמים (איכות ירודה או נזק. ).

האם אין מאגר נוזל המוזן בכוח המשיכה בתוך אותה מערכת אטומה?
"מוזן" מעיד שמשהו נכנס למערכת. אם משהו נכנס פנימה, זו לא מערכת סגורה / סגורה.
George
2017-10-21 03:31:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יכול להיות שיש היבט אחר, לא רק אם הוא ידלוף או לא. אוויר עלול לנסוע מהמאגר לקווי הבלם ולהפוך אותם לספוגיים או לנסוע יותר מדי על ידית הבלמים. אומרים לי שלבעלי אופני עפר מומלץ לא לאחסן את האופנועים שלהם מלבד מפלס, אז זה עשוי לחול גם על אופניים. צריך להיות תיקון קל אם זה קורה, פשוט מדמם את הבלמים, או אולי פשוט מאחסן אותם זקוף לזמן מה לפני שמשתמשים בהם בכדי לתת לאוויר לבעבע חזרה למאגר.

Richard
2018-07-16 17:34:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אחסנתי אופני דיסק במהופך במשך כמה חודשים והבלמים בהחלט היו זקוקים לדימום. עכשיו אני תולה את אופני הדיסק שלי מטבעת D שאליה נכנס החלק האוכפי המחודד וחתיכת חבל של 5 מ"מ סביב הגזע. שניהם מחוברים ווים לתקרה. יש לכך גם את היתרון בכך שמרחיקים את הסורגים מהדרך.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...