שְׁאֵלָה:
קליפר בלם דיסק הידראולי של Shimano RS785 לא יאופס
Jeff
2016-07-31 01:36:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מנוף RS685 חדש לגמרי ומחוגה של RS785. התקנתי את החלק הקדמי ללא בעיות. קו מקוצר, דמם, מוכן לצאת לדרך. החלק האחורי, לעומת זאת, היה בעיה. קיצרתי ודיממתי את הקו כמו חזית. המשיכה הראשונה של המנוף הרגישה נורמלית והגיעה בערך חצי הדרך לכידון. המנוף יתאפס אבל הקליפר לא. נאלצתי להמתין כ4-5 שניות כאשר הקליפר התאפס לאטו ומאפשר משיכה נוספת של המנוף.

יש לי ניסיון רב בניתוח והשתמשתי בבלמים הידראוליים במשך זמן רב מבלי שראיתי את הנושא הזה מעולם.

אוויר בתור? דיממתי שוב על המערכת. אותה תוצאה.

קליפר דביק? לא סביר שהם חדשים אך אפשריים, אז דחפתי את הבוכנות החוצה ~ 4 מ"מ, ניגבתי אותם ושמן אותם בשמן מינרלי. אפס את הבוכנות. לדמם את הקו. אותה תוצאה. המנוף נכנס פנימה אבל הקליפר לא התאפס.

עכשיו טהרתי לגמרי את הקו. ניקז את השמן והזריק שמן חדש לגמרי מיציאת הדימום מחוגה עד לידית. הבעיה הייתה שהייתי צריך לדחוף את המזרק בכח ~ 30 קילו כוח בכדי להביא את השמן לזרום אל המנוף. זה לא נורמלי.

קו סתום? נראה שזורם ממנוף לקליפר אך לא מחוגה למנוף. ניתקתי את הקו מהנוף ודחפתי שמן מהקליפר למעלה דרך הקו ללא בעיות. אין צורך בכוח מוגזם.

מנוף רע? כל משיכה ושחרור של המנוף הונחו במהירות ומפלס השמן עלה וירד ביציאת החיבור החשופה כעת בדיוק כפי שציפיתי.

התקשר למספר חנויות מקומיות וההצעה הטובה ביותר שקיבלתי הייתה שקפיץ המתח על הבלם רפידות יכולות להיות חלשות מדי. אז החלפתי את הקפיצים הקדמיים והאחוריים. ללא שינוי.

הקו המקורי בהגיעו מ Shimano הורכב לקליפר והותקנה קצה בקצה המנוף אך לא מחובר למנוף. על המעקה היה סוג של חותם לבן, ככל הנראה כדי לשמור על השמן המלא מראש. נראה בערך כמו קלטת טפלון לבנה. בקו הקדמי היה אותו הדבר. זה היה דק במיוחד ונראה שנועד פשוט להתפוצץ לאחר ההתקנה ומאפשר לשמן לזרום דרך הקו. החותם הלבן המסתורי הזה לא מוזכר בשום מקום במדריכי ההתקנה שקראתי.

כשדחפתי שמן מעל הקו עם מזרק יכולתי לראות דש קטן של חומר האיטום הלבן נפתח ונסגר כמו מסתם לב. התיאוריה שלי היא שהדש הקטן הזה הצליח להיפתח חזרה לקו המאפשר זרימת נפט לעבר הקליפר כשנמשכה הידית. אבל זה לא יכול היה להיפתח באותה קלות לעבר המנוף כאשר הקליפר ניסה לאפס את הקו. זה קרה רק כשהקו הוצמד ליד המנוף.

החלפתי את כל הצינור האחורי בערכה חדשה הכוללת בריח חיבור חדש, זיתים ודוקרנים (חלק SM-BH59-JK-SS). זה לא היה כלב ים לבן על הדוקרנים. מילא מחדש ודימם את הקו (שוב). מושלם. הבלמים עובדים בדיוק כמו שצריך.

זה היה נושא מתסכל להפליא ואולי הניסיון שלי יכול לחסוך למישהו אחר קצת כאב לב.

אם למישהו יש תיאוריה אחרת לגבי מה שגרם לכך הייתי רוצה לשמוע אותה. אבל החלפת הצינור תיקנה את הבעיה שלי.

נושא נחמד. אולי כדאי לכתוב את זה בנפרד כשאלה ותשובה.
האם הצינור הישן קרס איכשהו באמצע? אני מקבל את זה עם צינור המקלחת שלי בערך כל 6-8 שנים.
הסט שלי של אותו מנוף / מחוגה הגיע עם חלקים נפרדים ובוודאי ללא כיסויי צינור PET. זה היה לפני שנתיים, אם כי הדברים עשויים להשתנות מאז. הייתי מברר את המוכר לגבי קלטת לבנה, אולי הצוות אכן סגר את הבלמים בלי לנטרל אותו.
זו דוגמה מצוינת לפתרון בעיות שיטתי וניתוח תקלות.
שמעתי שזה קורה עם קווי בלמים באופנועים ישנים יותר, מעט דש גומי יורד ומשמש כשסתום בקרה במערכת, ומונע את שחרור בלם הבלמים.
כתיבה טובה מאוד. האם כדאי להוסיף תשובה כדי שאחרים יוכלו לראות שהיא נפתרת כשמנסים לתקן את אותה בעיה? אני עומד לעבור תהליך דומה של חיסול כאשר הבלם האחורי שלי מאבד כוח. אני מקווה שהרישום שלי ברור כמו שלך.
אחד תשובה:
johans
2017-02-04 13:52:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

תודה על התיאור המפורט וניתוח הבעיה שלך.

היו לי תסמינים דומים עם מנופי RS785 ומערכת קליפר RS805. ניסיתי הכל. כוח קיצוני על המזרק היה מכניס רק מעט שמן למשפך הדימום המחלף. שמן לא היה זורם בחופשיות ממשפך המחלף אל הקליפר עם פטמת הדימום פתוחה. הפעלת המנוף תאלץ את השמן למטה אך לא באופן חופשי. בוכנות קליפר היו איטיות לחזור, כך שהמתיחה הראשונה במתיחה הרגישה בסדר, נמשכה מיד שוב והיא הרגישה קשה.

לא הייתי מודע לחותם במערכת J-Kit (Easy Connect) עד שראיתי את ה תמונה זו שגרמה לי לחפש ונתקלתי בפוסט שלך כאן.

אתה צודק. אני מנתק את המפרק ודש דקה של חומר איטום לבן גרם לבעיה. הסרתי אותו בעזרת מחט ודיממתי מחדש את הבלם. הנה תמונה של הדש שהוסר עם מחט על רשת בגודל 5 מ"מ.

J-Kit seal flap

לא הייתי צריך להחליף את צינור הבלם. הבלם האחורי עובד בצורה מושלמת ומרגיש אותו דבר כמו הבלם הקדמי.

באשר למה גרם לו. אני יכול רק לשער. רציתי שהבלמים על האופניים החדשים שלי החליפו עם שמאל = קדמי, ימני = אחורי (כמו בארה"ב, בניו יורק הם מנוגדים). LBS החליפה על ידי החלפה של Easy Connect. בהנחה שהבלמים פעלו כהלכה לפני כן, הדבר אשם בחלקו. בנוסף הם הכניסו אוויר ולא הדימו מחדש את הבלמים אז אולי זה גם סייע לדש החומר לנוע.

מחשבה נוספת היא שהחותם עבה יותר בגלל פגם בייצור או בחומר ולא פרץ אלא נשאר שלם.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...