שְׁאֵלָה:
האם אופניים נוטים יותר לנקבים לאחר כישוף של גשמים / שיטפונות?
hawbsl
2014-03-05 22:38:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

היה לנו חורף רטוב במיוחד והצפות היוו בעיה באזורי. עכשיו כשמזג ​​האוויר השתפר והרכיבה על אופניים אפשרית / מהנה שוב אני מגלה שאני מקבל הרבה יותר פנצ'רים ממה שהייתי עושה בדרך כלל. גם הילדים, על האופניים שלהם.

האם מדובר בסך הכל במזל רע או שיש קשר לחורף הרטוב? האם השיטפון שטף עוד פסולת לכביש? אולי זו בעיה ידועה אך לא הבחנתי בה קודם.

התצפית שלי (לפני שעברתי לצמיגי חגורה) הייתה שיש לי סיכוי גבוה יותר לנקב זכוכית כשהדרך רטובה. אני חושד שזה קשור לסיכה של הזכוכית, ואולי המים שמחזיקים את חלקיקי הזכוכית איכשהו. נקבים אחרים (נעצים, חוטים וכו ') נראים כמתרחשים בכל מזג אוויר.
לא מוגבל לאופניים - גם מכוניות.
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
DigitalVulture
2014-03-05 23:31:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כן, זה בגלל שהגשם שוטף יותר פסולת על הכביש שיכול לגרום לנקבים. גם לצמיגים הרטובים קל יותר לפגוע (לא הצלחתי לגלות למה אבל אני מניח כי זה מרכך את הגומי)

מקור: אופניים מאת הלן פיד

גומי רטוב אינו רך יותר, אך המים מסייעים לפסולת חדה להיצמד לצמיגים ועובדים עצמם מתחת לחרוז הצמיגים.
כמו כן מים הופכים חומר סיכה פנטסטי לדברים מחודדים להחליק יותר קל.
הייתי גם חושב שאם הכביש עדיין רטוב, זה מקשה על לראות פסולת בכביש, ובכך מקשה על ההימנעות ממנו. שבור זכוכית על הכביש נוטה לבלוט בדרך יבשה בשמש. בדרך רטובה זה הרבה יותר קשה לראות.
andy256
2014-03-06 18:23:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כאשר הצמיגים רטובים הפסולת נדבקת אליו. הרבה נזרק כשהגלגל מסתובב, אבל כל מה שחד וששורד סיבוב אחד של הגלגל נקלט כשהוא פוגע בכביש. כפי שאמר @mattnz, המים גם משמנים את האובייקט החד כשהוא נכנס פנימה.

בתשובה אחרת, המלצתי לצחצח את הצמיגים שלך, אבל שזה לא ממש אפשרי ב הרטוב כי הפסולת היא בעיקר בלתי נראית.

אתה יכול [לקנות או להכין מגבוני צמיגים] (http://www.sheldonbrown.com/brandt/wiping.html) המותקנים במקום מגני בוץ, ולעבוד לטאטא את המים כמו גם את הזכוכית והרשת. אבל לא בוץ, ברור.
Foxhill
2014-03-07 16:58:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה אפשרי. אך זכור כי הצמיגים שלך אולי נשחקים יותר לפני שנה ו / או שהם לא נשאבים מספיק (או איך שזה נקרא באנגלית)? (או 6-9 בר עם אופני מרוץ) של לחץ אוויר יש פחות סיכוי להינקב מאשר צמיג ישן יותר או צמיג עם פחות מ -2 בר לחץ אוויר.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...