שְׁאֵלָה:
הובסתי את רכזת האופניים שלי והמעביר (אני חושב) - כמה זה גרוע?
cr0
2019-10-25 19:13:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

התברגתי :( רקע שהוביל לאווישותי: אני מאמצת את האופניים שלי לא מעט בגבעות ובמזג אוויר נוח, ולא הצלחתי למצוא את ערכת התחזוקה שלי מאז שעברתי, אז ב העיסוק שלי נתתי לעצמי להסתובב על שרשרת מחלידה חורקת. אני מבין שאולי אני לומד לקח יקר עכשיו. בצורה חלקה דרך סיבוב מלא. זה קרה בעבר עם שרשרת משומנת גרוע ודחפתי או עברתי את דרכי חזרה לפעולה חלקה יחסית. ובכן דחפתי והוא היה תקוע, לא התקדם קדימה. צריך היה לרדת שם אבל במקום זאת דיוושתי מעט אחורה, זזתי ודחפתי, וזה זז מעט. זה עורר בי דחיפה חזק יותר והרגשתי די משוגע באותה נקודה, אז הרגעתי את החיפזון וירדתי לבדוק מה לא בסדר. גיליתי שהגלגל האחורי היה נוטה / מצלמה הו אל זה והמעביר היה מכופף מחוץ ליישור - אני בהחלט כבר לא מתכוון להגיע לשום מקום!

אני אביא את זה לביישופ מקומי בהקדם כדי לתקן. כשראיתי מה שנראה כריתוך מנותק, אני לא בטוח אם מדובר בתיקון יקר או בשיפוץ גדול שאני מסתכל עליו. עד כמה הנזקים גרועים, האם אתה יכול לזהות מה נראה שנפגע במפורש וזקוק לתיקון? האם המסגרת והרכזת בסדר לשמור ופשוט זקוקים למעביר חדש?

enter image description here

enter image description here

enter image description here

מזווית אחרת:

enter image description here

enter image description here

הגלגל האחורי נראה לי רגיל, ללא נזק ברור בציר, חישורים, מסגרת גלגל או כל דבר אחר. אני חושב שנקודת החיבור של הגלגל האחורי למסגרת היא זו שהתנפצה בדרך כלשהי מהדחיפה שלי, מה שהוביל לכיוון ההילוך והכיפוף של הגלגל.

אני לא יכול לדעת איפה אתה רואה ריתוך שבור; אולי תוכל לסמן את זה בתמונות? קשה גם לדעת מהתמונות אם הגלגל מעוות או שהמסגרת כפופה.
ההודעה נערכה על ידי @DavidW כדי להדגיש את נקודת השבר בתמונה השלישית (לא בטוח אם שפשופים הם סימן לריתוך או סתם חיכוך מחלקים שצבטו יחד על ידי בורג הניתוק האחורי), וכדי להבהיר שהגלגל האחורי נראה לי נורמלי.
כל המעברים האחוריים נצמדים לתוסף שנקרא האנגר הילוכים. ברוב המסגרות יש האנגרים הניתנים להחלפה המותקנים על המסגרת. אני לא יכול להבחין בתמונה, אבל נראה שההאנגר של RD בעצם * מחובר * למסגרת. האם זה כך? לא משנה מה המקרה, ניתן להחליף את ההאנגר. ה- RD נראה מת, מה שידעת. אני יכול לראות שריטה בנשירה של המסגרת שלך, אבל זה נראה כמו שריטות על מסגרת סגסוגת, וזה לא אמור לפסול את המסגרת.
פיסת המתכת הכפופה היא ממש אחת מחתיכות כלוב המעבר. הוא נגרע מבורג הבטלה, שנמצא ממש ליד הרוטור בתמונה התחתונה שלך.
הצבעתי זאת אך ורק על העובדה שתמונות טובות נכללו להתחיל, ואז הובהר לאחר מכן. כל הכבוד.
המעביר מת. אני בטח שם שרשרת חדשה וגלגל עליה כדי להיות בטוח, אבל השאר ניתן להצלה. אולי רק רוצה לנסות את זה עם הגלגל הישן, לראות איך זה הולך.
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
DavidW
2019-10-25 19:42:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

עודכן על סמך העריכות וההערות שלך.

פיסת המתכת המנותקת שמוקפת בתמונה השלישית היא אחת מלוחות הכלוב, והיא הוצמדה במקור לבורג הגלגלת התחתון (בטל). מעבר להחלפת המעבר, אין שם שום נזק נוסף. נראה כי ייתכן שיהיה עליך להחליף רק את הילוך (והשרשרת) שלך.

פריטים אחרים שצריך לבדוק, לפחות כדי לוודא ששום דבר אחר לא נשבר:

  1. אם אתה יכול לסובב את הגלגל והוא מסתובב בצורה נקייה על הציר והוא ישר והחישורים אינם שבורים, ישרים, ומתח אחיד אז הגלגל טוב. (אם חלק מהחישורים הם בעלי ניקוד עמוק, ייתכן שתרצה להחליף אותם בכל מקרה.)
  2. אם הגלגל החופשי מסתובב בצורה נקייה, ואין שיניים כפופות או נענוע, זה בסדר. (אם כי אם אתה מחליף את השרשרת יתכן שיהיה צורך להחליף אותו בכל מקרה בהתאם לבלאי.) בהתבסס על הדרך שעובר המעבר לא סביר להניח שהוא פגע בגלגל החופשי, אך עדיין כדאי לבדוק.
  3. אם המסגרת עצמו אינו כפוף (המרחק בין הנשירה לא השתנה, הם עדיין אנכיים ואחידים זה בזה, והשהות כולם ישרות) אז זה בסדר. (אם מדובר באופני פלדה, ניתן לשרוד כמות קטנה של כיפוף, אך אם מדובר באלומיניום זה אשפה.)
  4. ברור שהמעביר הוא אשפה, אך גם מתלה המעבר יכול להיות. (קשה לדעת מהסתכלות ככה על הצד האחורי.) סביר להניח שתרצה שהחנות תוודא שהיא לא מעוותת, מה שיגרום לכך שהמעביר יישור לא נכון.
  5. אתה צריך חדש שרשרת, אין שאלה, מכיוון שזה נשמע כאילו קישור תקוע הוא חלק מהרצף שגרם לכך.
תודה על הפרטים כיצד לאבחן באופן ספציפי יותר. כשאני חוזר עם האופניים שלי אתן את הצ'קים האלה בכדי לקבל מושג טוב יותר מה לא בסדר ואז להביא אותם לתיקון. נראה כאילו מחליף המשחק העיקרי הוא אם המרחק בין נשירה השתנה או לא. אשאיר את השאלה פתוחה לזמן מה כדי לנהוג אחר כללי התנהגות של SE, אך זו התשובה שחיפשתי אחרת. תודה
בסופו של דבר החלפנו את המעביר והשרשרת, ועם השרשרת החדשה היה צורך בקלטת הילוכים אחורית חדשה שכן השנייה הייתה שחוקה הרבה יותר מהשרשרת החדשה והטרייה.
@cr0 כן, ככה זה בדרך כלל. פעם ניסיתי לרכוב כמה ימים עם שרשרת חדשה על הקלטת הישנה (החלפת שרשרת חירום, אבל אין קלטת במלאי) וזה היה אכזרי.
David D
2019-10-25 19:46:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כמה גרוע הנזקים, האם אתה יכול לזהות מה שנראה פגום ונזקק לתיקון? האם המסגרת והרכזת בסדר לשמור והם זקוקים רק למעביר חדש?

ממה שאני יכול לראות זה החלפת הילוכים ואולי החלפת שרשרת - תלוי עד כמה הקישורים מעוותים. / p>

במעגל הגדול יותר יש שריטות על הנשירה, אבל אני לא יכול לראות סדק אמיתי.
המעגל הקטן יותר נראה כמו מתלה הילוכים - הניתן להחלפה במעביר.

אני לא רואה שום בעיות רכזת.

הייתי מקדיש קצת זמן לבדיקת הנזק לחישורים ומחליף את כל השבורים או שיש להם חריצים עמוקים (מכיוון שזה יביא לשבר עייפות בעתיד). - כמה עמוק לפני החלפה, מבחינתי לא מאוד, חישורים זולים בהשוואה לטיול ארוך הביתה.
בכנות, לאחר שרשת עברה שימוש לרעה כל כך קשה, היא כנראה צריכה להיות מוחלפת, בין אם היא כפופה לעין.
Matthew
2019-10-27 14:38:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

המתלה deraillier (נקרא גם חוסך מסגרות) .. עשה את עבודתו..כפי הנראה כפוף .. וזה נראה כמו mech, שרשרת (קלטת אם שחוקה או פגומה) ובדיקה על הרכזת והחישורים .. והחלפה כמקובל .. אז בקיצור אני לא רואה שום נזק למסגרת..רק השבירה (חוליות חלשות) עשתה שם עבודות בסדר גמור..אם עוד לא קנית כלי יישור קולב deraillier (אני הבעלים של כלי הכובע החדש של הכובע) סופר קל ופשוט להשיג את ההתקנה הנכונה) .. מצאתי את הקולב שלי כפוף אחרי דפיקות אפילו קלות .. ואני גם ממליץ לסחוב חילוף כאילו הוא עושה את עבודתו נכון זה עלול להישבר לגמרי .. ואז אתה יכול לרוץ אחרי תאונה (לא לוקח הרבה בשביל לשבור אותם ..)

הברגים למתלה נמצאים ממש מעל המתלה עצמו. הברגים הקטנים שקועים אלן בצד החיצוני של מסגרת רגל והשחלה למתלה מחזיקים אותה .. פשוט בטל את הבריח את אלה שיחליפו אותה (סביר להניח שהיא נפגעת עכשיו זה לקח כל כך הרבה עומס ..) .. הייתי ממליץ להחליף אותה..זה רק ג קיימים 5-20 ליש"ט וזמינים בקלות. אם החנות שלך מחליפה אותה תבקש מהם, אבל גם לך חילוף כדי שיהיה לך (בתוספת הברגים להצמיד אותו ..)שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 4.0 עליו הוא מופץ.
Loading...