שְׁאֵלָה:
כיצד להתמודד עם זעם הכביש של הנהג (לאחר שהמניעה נכשלה)
errantlinguist
2015-06-22 00:31:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לפני מספר שבועות חוויתי את החוויה הראשונה שלי שבה באמת דאגתי לרווחתי בידי נהג זועם - אז מה יכול רוכב אופניים לעשות כאשר הוא מאוים ואחריו נהג?

רקע

נסעתי על כביש עם הרבה מכוניות חונות כמו גם שבילי נסיעה, אז נסעתי קצת יותר "מרכז" ממה שבחור מסוים היה מרוצה ממנו, כי הוא צעק על אותי לרדת מהכביש ולנתיב האופניים אחרי שצפרתי וניסיתי לעקוף אותי. אמרתי לו שאני לא צריך כי לרוכבי האופניים יש את אותן הזכויות החוקיות לדרכים עיליות שיש לנהגים, ואז נסע עוד יותר למרכז כדי למנוע ממנו לנסות לעבור בצורה מסוכנת. ואז הוא התחיל לצעוק לעברי גסויות בזמן שנסע מאחוריי, אז נתתי לו את ההצדעה באצבע אחת, שהוא, אשתו ובנו השיבו כולם ברגע קודאק מושלם.

אני מודה שמה שעשיתי היה האנטיתזה להפגת זעם הדרכים, אבל אני גם מודה שעד כה, מעולם (בטיפשותי) מעולם לא ציפיתי לפגוש מישהו בכביש שעלול לפגוע בי ברצון: ברמזור הבא הוא אמר לי לעצור כדי שנוכל דון זה פנים מול פנים, ואמרתי: "לא: גם אני לא צריך לעשות את זה". מה שהתחיל להפחיד אותי הוא שאחרי שאיבד אותו בתנועה, הוא הצליח להדביק אותי והחל לעקוב אחרי הרבה מאוד זמן ולהביט בי. בסופו של דבר נסעתי במהירות למדרכה והכנסתי את המפתחות מהתיק לכיסי (זה היה הדבר החריף ביותר שהיה לי), אך למרבה המזל הוא נאלץ לעקוב אחר שטף התנועה והוא לא פגש אותי שוב בכביש.

פתרונות

דרך הפעולה הבטוחה ביותר שלי הייתה להימנע מלגרות את הנהג מלכתחילה, אבל בכנות לא הייתה לי שום ציפייה שלספר לנהג על חוקי התעבורה יכול לעורר מישהו לזעם שעלול לרצוח; גם אם אהפוך לעכבר על אופניים, האפשרות להכעיס מישהו (מבלי משים) תישאר, קטנה ככל שתהיה. לכן, השאלה שלי היא מה מישהו יכול לעשות במקרה שאפילו הניסיון למנוע זעם בדרכים נכשל וכעת הם מתמודדים עם כעסם הבלתי מזויף של אלוהי הדינוזאורים המתפוצצים - אני באמת לא חושב שהבחור בסיפור לעיל היה בכוונה "לדון" בעניין אם הוא תופס אותי מהאופניים שלי.

[כיצד להתגבר על כעס על נהגים לא מתחשבים] (http://bicycles.stackexchange.com/q/25451/1097)
אם בסופו של דבר אתה "דן" עם נהג זועם, מקם את האופניים בינך לבינם. אגרוף בפנים בדרך כלל מזיק פחות מכריתת מכונית - תלוי בנסיבות זה יכול להיות הכי בטוח לעצור ולנסות לדכא את הנהג. אם זה המקרה, עשה זאת בראייה ציבורית.
פשוט צא מגדרו. אתה יודע שאתה לא יכול לנמק עם הבחור, אז אל תטרח לנסות.
מדוע לא היית במסלול האופניים?
@DanielRHicks: פיתרון מונע טוב, אך שאלה זו היא לצערי מה לעשות ברגע שהמניעה נכשלה.
@cherouvim: אנא קרא את הקטע "רקע", במיוחד את הפסקה הראשונה.
זאת אומרת ברגע שהוא התחיל לצעוק עליך, תסתלק למדרכה ותעצור, או תסתוב ברחוב צדדי או כל דבר אחר. לְנַתֵק.
במדינות מסוימות (צ'כיה ואחרות) ** אם נתיב אופניים זמין עליכם להשתמש בו. ** כמו כן, התנהגתם כמו רוכב אופניים של דאשבאג - הייתם צריכים לתת לו לעבור לידכם אם הייתם יכולים - אתם חולקים את הדרך שאתם לא עושים לא הבעלים של הכביש
@Jerryno: במדינות מסוימות זה לא ([חוק התעבורה סעיף 2, סעיף 4, משפט 3 StVO] (http://www.gesetze-im-internet.de/stvo_2013/__2.html)). אני אולי לא הבעלים של הכביש, אבל איפה שהאירוע קרה הייתי לפחות 1.5 מטר שטח ([חוק התעבורה סעיף 5 סעיף 4] (http://www.gesetze-im-internet.de/stvo_2013/__5.html) - אם אתה באמת רוצה לקרוא אותו וזקוק לתרגום, הודע לי); נשמע שבצ'כיה אנשים סומכים על נהגים הרבה יותר מאשר במדינות אחרות אם דרישה לחצי מטר נחשבת "רוכבת אופניים".
@ טוב כן אני יודע שבמדינות מסוימות זה לא. היית צודק ללא ספק בכך. אבל אופן הפעולה הסלים לסכסוך - סכסוך טסטוסטרון. לפעמים להתנהג כמו ג'נטלמן אם זה לא בעיה בשבילך עוזר.
לא ברור מדוע לא השתמשת בנתיב האופניים. האם זה היה חסום על ידי מכוניות שחונות עליו? אני רוכב אופניים מושבע, אבל בכל פעם שאני נוהג ואני רואה רוכב אופניים רוכב על הכביש במקום על נתיב האופניים, זה מעצבן אותי.
@cherouvim וואו - חייבים להיות מסלולי אופניים ממש טובים מאיפה שאתה בא. בארצי נתיבי האופניים מכוסים לעתים קרובות במלטה, אבנים, זכוכית שבורה ומכוניות חונות כמו שאמרת. על מסלול אופניים אתה צריך גם לוותר על זכות קדימה בכל שביל חניה וכביש צדדי, כלומר קשה לעשות התקדמות ראויה. לכן אני בעיקר רוכב על הכביש.
אנחנו (ביוון) עדיין די פרימיטיביים ביחס לרכיבה על אופניים. נתיבי אופניים משמשים לעתים גם מכוניות חונות.
@cherouvim איפה שאני גר נתיבי אופניים מסוכנים כי כל כך הרבה אנשים הולכים בדרך הלא נכונה בהם. (זה טרגי.) כתוצאה מכך אני מעדיף מסלולים שאין בהם ולעתים קרובות נוסע עם המכוניות בכבישים.
@cherouvim: 5 מתוך 7 תאונות האופניים שלי בפועל או בקרבת מקום היו על שביל אופניים (4x כמעט הוצא על ידי מכונית שעשתה פנייה חדה לכביש צדדי והתעלם מנתיב האופניים המופרד חלקית, התנגשות נמנעה על ידי לעתים קרובות במקום להחליק בחוץ על האדמה; 1x שהיו דלתות בעת שביל אופניים משולב) ושני שפיכות נגרמו כתוצאה מתנאים לא טובים בשביל אופניים (החלקה על קרח שחור תוך ניסיון לפנות שמאלה מנתיב האופניים הימני ביותר במקום להשתמש נתיב הפנייה שמאלה; החלקה על מדרכה רטובה גם שבורה משורשי עצים); מסלולי אופניים = מוות.
ארבע תשובות:
D.Salo
2015-06-22 01:13:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

צא מהכביש מוקדם יותר. בטח, יש לך זכות להיות שם, אבל היה ברור לגמרי שהזחילה הזו לא מוכנה לקבל את זה. בטיחותך חשובה יותר מנסיעה בנתיב.

גם אם לא תראה אותו שוב, שים לב למספר לוחית הרישוי שלו ולדגם המכונית / הדגם שלו כשהוא נעלם למרחוק. / p>

אז בעצם עלי לכייל מחדש את מד המטורף שלי כדי להשמיע אזעקה ברמות נמוכות בהרבה של קרייזי? - הבנתי שהוא עוקב אחריי אחרי שעשיתי כמה פניות לכבישים פחות עורקיים (ככל שההסתברות שהוא יצטרך ללכת אותה דרך בדיוק פוחתת עם כל סיבוב).
כן נראה לי. מצער, אבל בטוח יותר.
@errantlinguist: המטורף המטורף שלי היה מתחיל לצלצל ברגע שהוא התחיל לצפור ולצעוק, כי ככה לא צריך להתנהג אדם מותאם היטב. היזהר בהצדעה באצבע אחת; הם בעצם הזמנה גלויה לעימות. ומישהו ברכב מנועי הוא לא מישהו שאתה רוצה להתעמת איתו על אופניים. אתה יכול אפילו לעורר אדם רציונלי לעקוב אחריך זמן מה בעזרת האצבע.
@UnknownZombie: למרבה הצער, (במיוחד באותו אזור מסוים של העיר) אתה מתרגל לאנשים שצועקים עליך ממכוניות כשהם על אופניים. ההסתברות עולה עם כמות ג'ל השיער והקריאטין שהם משתמשים בהם ואם הם נמצאים בב.מ.וו או אאודי. אני מניח שהתרגלתי לזה קצת * גם *.
ShemSeger
2015-06-22 05:21:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

התקשר למשטרה.

קבל את מספר הלוח שלו, את תיאורו ודווח עליו לרשויות. אידיוטים כאלה הם עבים מדי מכדי לדבר איתם, צריך קצין לעבור אליהם.

התקשרו לשוטרים בזמן שאתם רוכבים, אמרו להם שאתם חוששים לשלומכם ותנו להם לשמוע את האידיוט צועק. בך.

אפילו * נראה * כאילו אתה מתקשר יכול לעזור. אמנם אני מחבר זה * איך להתגבר על כעס על נהגים לא מתחשבים * [תשובה] (http://bicycles.stackexchange.com/a/25452/8273), גיליתי שאם נהג נהיה תוקפני אז מדקלם את מספר הרישום נותן להם את ההודעה שאתה יודע על מי לדווח.
רציתי להתקשר למשטרה אבל הרגשתי שיש לי לכל היותר דקה לפתור את הבעיה. כמו כן, שימוש בטלפון חכם על אופני כביש הוא לא הדבר הכי קל לעשות זאת גם כשלא מפחדים על חייך - וזה לא חוקי במקום שבו אני גר (ותאמין לי, הם יקראו לי על זה גם כשחיי עלול להיות בסכנה).
אני לא בהכרח מסכים שזו תשובה טובה. המשטרה יכולה לסייע רק אם הם עדים למתרחש, אז אלא אם כן יתמזל מזלך ובמקרה שעברת ליד שוטר במהלך האירוע זו לא תהיה עצה מועילה. עדיף לך להוריד מהכביש ולהיכנס לאזור מיושב היטב. שוטר לא יכול ללכת להתעמת עם הבעלים של לוחית הרישוי לאחר מעשה, פשוט כי אין שום דרך שהוא יידע אם אתה אמיתי או שאתה פשוט מתעסק עם הנהג כי יש לך טינה איתו.
stu
2015-07-21 02:57:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מאז שקניתי מצלמה חוויתי מעט מאוד מקרים של זעם בדרכים. ברגע שנהג מתחיל עם הכעס אני פשוט מצביע על המצלמה ומבקש ממנו לחייך ליוטיוב. אתה יכול להשיג מצלמות קסדה ראויות עבור arounf 30 quid אם אתה מסתכל מסביב.

וכנראה שתוכלו להכין משהו שנראה כמו מצלמה לעוד פחות.
Bibz
2015-06-25 01:14:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

למרבה המזל, מעולם לא הייתי במצב ההוא, אך אם הנהג לא מרפה ממך או יוצא מהרכב, השתמש ביתרונות האופניים על פני המכונית:

  • כיוון לא נכון בכיוון אחד (שימוש במדרכה במידת הצורך)
  • צא מהכביש באמצעות מתקני הולכי רגל (מדרכה, פארק)
  • שנה כיוון במהירות או חזור בכיוון השני באותו כביש

כל אלה קשה לרכב לעמוד בקצב, בטוח שאתה עלול לעצבן כמה הולכי רגל וייתכן שאתה לא חוקי במקומות מסוימים, אבל זה עדיין טוב יותר מאשר לשטוף את הזבל מכם.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...