שְׁאֵלָה:
התאמת משיכה / טווח הגעה של מנופי STI עם בלמים עליונים (טריקרוס)
Lee Hambley
2010-12-26 22:35:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אנא סלח למונחי, יש לי טריקרוס מיוחד (2008) עם מנופי Shimano Tiagra STI, ובלמי נוחות בחלק העליון של הסורגים, העוברים דרך אותו כבל.

באופן טבעי, כיוונון הבלמים הוא מספיק קל, אבל יש לי משיכה חדה מאוד ב הבלמים העליונים (סורגים שטוחים, אם אני יכול לקרוא להם כך) - והסטיי-טי שלי שלי מושכים כמעט עד העצירה לפני שאפילו מתקשרים.

האם זה יכול להיות מקרה של בלמים המותאמים בצורה גרועה? ביקשתי מחנות האופניים שלי לשרת את האופניים (שירות מינורי) - וזה חזר פחות או יותר ככה, זה בכלל לא מסוכן - אבל אני אוהב משיכה קצרה מאוד על הבלמים שלי אחרי פציעה מגעילה של TFCC שעדיין לא לא התאוששתי.

בדקתי את המדריכים של מנופי ה- STI (ציפיתי לאיזושהי הגדרה פנימית שאוכל להניף אותם, ולגרום להם לתפוס את הרפיון מה הבלמים העליונים )

בזמן שאנחנו בעניין, מה השם המתאים לבלמים העליונים המובנים האלה?

"מנופי בלמים מפריעים" הוא המונח הנכון, אם כי הם מכונים לפעמים גם "מנופים צולבים". http://www.sheldonbrown.com/gloss_i-k.html
תודה @freiheit - הטיפ "במקום למשוך בכבל הפנימי, מנופי מפריע מפעילים את הבלמים על ידי לחיצה על בית הכבל." משאיר רמז קטן - בתקווה שלא אצטרך להדביק את הסורגים שלי כשאאסיים אותם! (הזמן לנסות את LBS, אני מניח)
שתיים תשובות:
whatsisname
2010-12-30 13:11:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הבלמים המוטבעים נקראים בלמים מפריעים, או בלמים צולבים.

זה כמעט נשמע כאילו משיכת שבירת הצלב המוטבע שלך מיועדת לבלמי V, ואילו ה- STI שלך מוגדר לשלוחה. מהפרטים שמסרת, קשה לומר מה קורה.

אם הבלמים שלך נעוצים באמת, שני המנופים היו יורדים לפני שהם מתקשרים, או ישפשפו את החישוקים.

אם הם עבדו בעבר, החנות עשתה עבודה, ועכשיו הם לא, ובכן, ברור למדי שעליך לחזור לחנות ולתקן אותה כראוי.

תודה על ההערה, עשיתי כמיטב יכולתי לקשר בין האופניים (טריקרוס מומחה 2008). החנות לא הרסה את זה, מעולם לא ממש התחשק לטעמי, לבלמים המפריעים יש משיכה מושלמת, אבל יש הרבה מה לרצוי ב- STI. אולי הגיע הזמן למערכת כבלים חדשה! וכמה עבודות חנות ראויות.
darkcanuck
2010-12-31 22:36:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

(נראה שמדובר באופני כביש עם בלמי שלוחה?)

הבעיה במנופי הבלמים המפסיקים היא שאין דרך להתאים אותם ללא תלות במנופי הבלמים הראשיים. בדרך כלל, כדי להפוך את הבלמים לרגישים יותר, תקצר את כבל הבלם, אך זה ישפיע על שני המנופים - כך שאם המפסיקים שלך כבר חטופים, הם יהפכו עוד יותר כדי לתקן את מחלות ה- STI. אולי כדאי לך לבדוק מעבר למפסיקים עם פחות "משיכה" - זה נשמע כמו אלה שיש לך מושכים יותר כבלים מאשר מנופי ה- STI שלך.

שקול גם את סגנון הרכיבה שלך וחייג לבלמים שבהם אתה משתמש. לרוב. אם אתה בעיקר בדירות אז זה בסדר כמו שהוא. אם אתה רוכב בעיקר בטיפות או על מכסה המנוע, הדק את כבל הבלם עד שמנוף ה- STI ירגיש נכון והלך קל בעת השימוש במפסיק. זה המצב שהיית קרוב לוודאי כשממשיכים מהר בכל מקרה ותרצה עוד כוח בלימה.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...