שְׁאֵלָה:
תחזוקה יומית
Paul
2013-02-16 15:54:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני רוכב לעבודה, משאיר את האופניים שלי במתקן אופניים פתוח אך מכוסה היטב, בעיקרון בחניון רב-קומתי כך שהוא לא יירטב אבל הוא פתוח לאוויר הצח. זה יושב שם בערך 8 שעות ואז מגיע איתי הביתה.

כשאני חוזר הביתה אני שוטף אותו בעזרת צינור לחץ נמוך ומרסס את השרשרת ואת גלגלי השיניים עם חומר סיכה לאופניים. לאחר מכן הוא נשאר בקונסרבטוריון במשך הלילה.

אני עושה זאת בכל פעם שאני רוכב עליו למעט 8 השעות בעבודה בהן הוא עדיין מכוסה בבוץ או כל מה שנזרק באותו בוקר.

האם זה מספיק או שיש משהו אחר שעלי לעשות ??

האם אני צריך לרסס גם אותו בעבודה כדי שלא ישב כל היום ומחליד?

תודה!

אני חושב שאתה כבר עושה יותר ממה שצריך.
הייתי מדלג על השטיפה ועושה ניקיון שבועי במקום. הוספת מים כשלא נחוצה לא עוזרת ויכולה לפגוע בקלות (במיוחד אם היא נכנסת למקומות ... אוזניות, צינורות וכו ').
עליצות נהדרות חבר'ה. אני יכול לעשות את שלב הניקוי רק אם זה יאסוף הרבה בוץ בעתיד
ארבע תשובות:
Benedikt Bauer
2013-02-17 02:16:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לפני כ -15 שנה רכבתי על האופניים בנסיעה היומית שלי לאורך כל הקיץ והחורף (עד -20 מעלות צלזיוס, שלג, גשם, קרח, שלג, כל מה שאתה יכול לדמיין).

היא חנתה בבית וגם בעבודה בסככת אופניים פתוחה שם היא הוגנה רק מפני גשם / שלג ישיר. עשיתי הרבה פחות ממך עם האופניים שלך. אחרי שרכבתי בשלג או ברפש שלג פשוט הרמתי אותו ונתתי לו ליפול מגובה של כ- 25 ס"מ כמה פעמים כדי להוריד את השלג והקרח. בכל פעם שהשרשרת נראית כאילו היא זקוקה לסיכה כלשהי, נתתי לה קצת סיכה אך לא באופן קבוע. זה הביא אותי דרך מספר חורפים ללא שום בעיות משמעותיות ואפילו בלי בהכרח צורך להחליף את השרשרת אחרי החורף.

מהתיאור שלך נראה שאתה מתייחס לאופניים שלך יותר כמו לכלב או יותר מאשר לאופניים. אפילו יכולתי לדמיין, כי שטיפת האופניים במים כל יום יכולה להיות מעט מניעה מכיוון שתבזבזו הרבה חומר סיכה.

האה זה האופניים הנחמדים יחסית שהיו לי ואני עושה עליהם הרבה קילומטרים. אני תלוי בזה כדי להגיע לעבודה אז אני חושש אם אתייחס לזה כמו שטיפלתי בכמה אופניים ישנים זה לא יימשך זמן רב! קל למדי לשטוף אותו במהירות עם הצינור לפני שהוא נכנס לחממה וזה מקל על הורדת הבוץ בזמן שהוא טרי לפני שהוא מתייבש. אני עושה רק עבודה של 30 שניות, אני בהחלט לא מקבל את כל זה, רק תרסיס מהיר!
Wayne Johnston
2013-02-17 01:24:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני רוכב מדי יום ואוחסן את האופניים בתנאים דומים בעבודה ובבית. לפעמים זה נשאר בחוץ בגשם בעבודה אם אני לא מעריך נכון את מזג האוויר. אני שומר על זה בתדירות נמוכה ממך, אם כי אני מנסה לשטוף את הבוץ בערב אם אני נוסע הביתה בגשם. אני משמן לאחר הכביסה בערך פעם בשבוע אחרת. אין לי חלודה על השרשרת או על גלגלי השיניים. יש מעט חלודה על פני כמה ראשי בריח והמקום נשרט על מסגרת הפלדה, אבל הייתי מצפה לכך על אופניים בני 19.

אני לא חושב שאתה צריך לעשות משהו יותר ממה שאתה עושה.

תודה! קיבלתי את האופניים רק לפני כמה שבועות אז אני מנסה להישאר בראשם מההתחלה במקום לנסות להתחיל לטפל בהם כשהוא כבר חלוד כמו שיש לי עם אופניים ישנים יותר
PeteH
2013-02-17 02:10:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש לי אופניים לנסיעה שאפילו לא רואים את הבית רוב הזמן. כשאיננו מחוץ ללקוח שלי הוא חי על מתלה למחזור תחנה. אז זה בעצם נחשף לאלמנטים 24/7.

כשקיבלתי אותו, בחרתי בתיקון ממוסגר מפלדה, כך שהוא מאוד מינימלי מבחינת דברים שאני צריך לשמור עליהם בכל מקרה. אני סוחב איתי בקבוק סיכה קטן ושומר על משאבת מסלול אצל הלקוח. הייתי אומר שאני משתמש בסיכה אולי פעם בשבוע, במשאבה אולי פעם בחודש. אבל ככלל זה אף פעם לא מתקרב למשהו מפואר כמו סבון!

פעמיים בשנה בערך, עם זאת, הוא מביא הביתה ואני נותן לו שירות הגון. הדברים שאני עושה משתנים בהתאם לנדרש, אך בדרך כלל אני מתאים לשרשרת חדשה בכל פעם.

אני עושה זאת כבר כמה שנים והאופניים עדיין במצב טיפ. זאת אומרת אני מניח שזה תלוי עד כמה המסגרת שיש לך רגישה להחליד וכו ', אבל אתה בטח יכול לברוח עם פחות, לא יותר כפי שאתה מציע.

תודה - אני יכול להחליף את התרסיס היומי לניקוי שבועי!
user4975
2013-02-17 07:59:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם אתה מודאג מכך שהאופניים מכוסים בבוץ ופסולת אחרת במהלך 8 השעות שאתה עובד בעבודה, אם יש מקום איפשהו במקום העבודה שלך ובקרבת אזור חניון האופניים לאחסון כמה דברים, אתה יכול להביא אחד מאותם 3 או 3 ליטר משאבות לחץ מסוג גינה לחץ לעבוד ולמלא אותו במים כדי לרסס את האופניים למטה לאחר הגעתך. אם יש מים בקרבת מקום, זה יקל על מילוי המרסס ופשוט להשאיר אותו שם בפעם הבאה שתזדקק לו אם יש אחסון מאובטח. המרסס והמברשת ההם ייפטרו מרוב הבוץ לפני שהוא מתייבש על האופניים שלך.

תודה, מהתגובות השונות, נשמע שזה יהיה בסדר עד שאוכל להשיג את זה הביתה ולסדר את זה אז. אני רק יודע שזה יכול להזיק לאחסן את האופניים שלך בחוץ וחשבתי, רגע, שלי נמצא למעשה בחוץ במשך 8 שעות ביום, בתוספת שעתיים בזמן שאני משתמש בו!


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...