שְׁאֵלָה:
בעיית כבלים פנימית?
Scottmeup
2018-05-30 08:11:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נתקלתי בבעיות אופניים עם Trek Allant 7.4 לשנת 2016. אני מחפש תיעוד כלשהו אודות בעיה זו, או כל פתרונות ידועים שאינם כוללים ניתוב חיצוני של הכבל.

סיפור ארוך הוא שההילוכים אינם עוברים. כמו שצריך. ראיתי את זה למעלה על דוכן המכונאי ותוך כמה דקות הוא הצליח להוריד הילוך על המעבר והמעביר לא זז כלל.

כשאני נוסע אתה צריך להוריד הילוך אחד מעבר ל ציוד שאתה רוצה ואז להחזיר שוב הילוך כדי להכניס אותו בצורה מהימנה.

אם אתה מוריד הילוך אחורה בבת אחת, כמו שאתה יכול לעלות במעלה גבעה, הורדת הילוך אחת יותר ממה שאתה צריך ואז לא תמיד עולה למעלה מכניסה אותך להילוך שנבחר על שיפטר.

מה שקורה אז הוא שהמעביר מחליף את ההילוכים בזמן לא צפוי להילוך שנבחר בפועל על המעבר. יש מחנק שלדעתי הוא לא מצוין לקלטת או לשרשרת, ומשקלך יוצא מאיזון.

המכונאי שדיברתי איתו אמר שזה בעיה בתכנון Allant 7.4. כבל המחלף יוצא ישר באותה זווית מבית השרשרת. הוא מכופף כלפי מעלה ויושב במגע עם אגוז השחרור המהיר. המכונאי אמר לי שהבעיה נובעת מחדות הזווית שהכבל הנותב לאחר שיצא מבית השרשרת.

אותו מכונאי אמר לי כי הבעיה הזו טופלה בדגמים מאוחרים יותר. צירפתי תמונה של ניתוב Allant 7.4 ו- FX-4 ואתה יכול לראות שה- FX-4 מכוון את הכבל כלפי מעלה ביציאה מהשרשרת. נראה כי ניתוב FX-4 הוא גם לאורך עקומה עדינה הרבה יותר.

החנות שקניתי ממנה את האופניים החליפה כל רכיב אחד המעורב בהילוכים האחוריים (אולי לא המעטה החיצוני מאחור? המנהל אמר לי שזה לא יכול להיות הגורם לבעיה). קלטת, הילוכים, שרשרת, מחלפים, ליבת כבל מחלף (המשתמשת כעת בליבה דקה יותר) הוחלפו. ומלאי רק אופני טרק, ו -2 מכונאים שהם עובדי טרק.

החוויה הזו ממש דחתה אותי מהכבלים המנוהבים באופן פנימי ומאופני טרק באופן כללי כדי להיות כנים לחלוטין.

האם מישהו מכיר תיעוד סביב נושא זה? האם יש תיקונים ידועים?

Allant 7.4 Routing https://archive.trekbikes.com/au/en/2016/Trek/allant_7_4#/au/en / 2016 / טרק / allant_7_4 / פרטים

FX-4 Routing https://www.trekbikes.com/au/en_AU/bikes/hybrid- אופניים / אופני כושר / fx / fx-sport-4 / p / 21559 /? colorCode = אפור

My bicycle, rear view of cassette area הכבל לא מתלקח מימין עד כדי כך, אני חושב שמצלמת הטלפון שלי נותנת אפקט של עין דג מקרוב.

My bicycle, side view of cassette area

זה יהיה מועיל לראות תמונה של אזור לולאת הדיור הילוכים האחורי על האופניים שלך בפועל. זה נפוץ מאוד כי לולאות אחוריות קצרות או מקושרות מדי גורמות לבעיות שאתה מתאר, במיוחד עם ניתוב פנימי מסוג זה דרך שרשרת השרשרת ובסופו.
תודה על התשובה @NathanKnutson, תמונות של האופניים שלי נוספו. אני מקווה אבל אני קצת אתפלא אם זו הסיבה? 5 מכונאים המתמחים במוצרי טרק עבדו על כך מבלי שהצליחו לפתור את הבעיה
לא בטוח, אבל אם השתמשת בסוכן נסיעות אז זה היה נותן סיבוב של 90 מעלות ב -2 ~ 3 ס"מ ולא לולאה כזו. החיסרון, הם לא זולים. לפתרונות בעיות יש אחד להתאמת משיכת הבלמים, אבל יש כאלה שפשוט מסובבים את הכבל.
כל מה שאתה מתאר הוא חיכוך כבלים קלאסי. מצב הלולאה האחורית נראה בסדר. אני יודע שאמרת שיש לך כבל חדש, אבל אני חושב שצריך להזכיר כי זה מאוד שכיח שכאשר יש תסמינים של חיכוך כבד ואין סיבה ברורה, הכבל מקומט אי שם בתוך הבית. הייתי בודק את זה על ידי שחרור עוגן הכבל ומרגיש בידיים עד כמה החופשיות מחליקה על הכבל בצורה ישרה. בדוק גם כדי לוודא שגם בחלק אחר של הדיור אין שום כיווץ.
תודה על התשובה @NathanKnutson, אני כנראה צריך להזכיר שזה הכבל השני שהותקן לאחרונה ויש לו את אותה הבעיה. ליבת הכבלים המקורית הייתה שימאנו, נכון לעכשיו יש ליבת סראם - המכונאי הסביר שזה יותר דק ולא צריך להסתבך. האם אתה יודע איפה שאני יכול לקרוא על הנושא? אני שומע שזה נפוץ אבל לא הצלחתי למצוא תיעוד סביבו. מכונאי הטרק אמרו לי שזה נובע מהזווית החדה שעל הבית החיצוני לנסוע ואין שום דבר שיכול לתקן את זה. תודה מראש!
אה, גם מכונאי טרק ניסה את ההצעות שציינת @NathanKnutson. לא היו שום עדויות לחיכוך או להתנפלות בזמן שהכבל היה רפוי עליו.
הייתי סקרן לראות אם הוצאת המדף מהדרך עזרה לעניינים. האופניים האלה, כמו ברוב המכוניות ההיברידיות המודרניות, לא באמת צריכים מתלה דיסק. כמו כן, מומלץ לוודא כי נקודת המגע בה הכבל משנה כיוון במעטפת BB משומנת. אם היו אלה האופניים שלי הייתי פשוט מתווה את כל זה בצורה חיצונית וממשיך הלאה. אני מבין שזו תוצאה מאכזבת, אבל ככל הנראה זה יעבוד בצורה מושלמת במשך שנים מבלי לעשות שום דבר לזה בשלב זה.
@NathanKnutson אני עדיין ממש מבולבל למה זה פתאום יתרחש, האופניים פעלו בסדר במשך שנתיים עם אותו מתלה. הבעיה התחילה רק לאחר שהמחלפים הוחלפו בגלל המעבר המקורי שנפל לרסיסים במהלך נסיעה. המעביר עבר להילוך עליון כשזה קרה. עד כמה שידוע לי כל מה שקשור לתזוזה הוחלף מאז, החלק היחיד שנשאר להחלפה הוא המסגרת.
האם מתלה ההילוכים מיושר?
@NathanKnutson האופניים זכו לשירות מרכזי ~ 3 חודשים לפני שהמתח נכשל, שכלל יישור קולבים, לא היו בליטות או דפיקות לאזור הזה מאז, או אפילו לפני כן. אני לא בטוח יותר מדי שאוכל להרים את היישור בעצמי, אבל חמש מכונות שונות הסתכלו עליו כבר למעלה מחצי תריסר פעמים. אני מקווה שזה היה נאסף עד עכשיו אם זו הסיבה?
לא נראה שההילוכים לא מתיישרים כאשר הם נכנסים להילוך, זה פשוט לא נכנס להילוך בצורה מהימנה או כשאני מצפה לכך.
דבר נוסף שיכול לגרום לבעיות מסתוריות הוא אם כבלים FD ו- RD חוצים או מסתבכים בצינור הנפילה. אתה יכול לחפש את זה על ידי לשים אצבע ולמשוך קצת חשוף מאחד מהם תוך כדי הסטת השני. אתה לא צריך להרגיש כלום.
אחד תשובה:
Rider_X
2018-06-01 00:49:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

I agree with Nathan Knutson's comment that this looks like cable friction, but I suspect confirmation bias has everyone looking at the wrong portion of the cable routing.

The mechanic I spoke to said that this was a problem with the design of the Allant 7.4. The shifter cable comes out straight at the same angle from the chain stay. It gets bent upward and sits in contact with the quick release nut. The mechanic told me that the problem was due to the sharpness of the angle that the cable was routed after it exited the chain stay.

The rear derailleur cable routing isn't perfect, but it does not look that bad either. There is nothing inherently wrong with the cable housing touching something. The problem can arise if the housing is severely kinked, which doesn't appear to be the case, I beleive the manager is correct in that this is likely not the culprit.

You also said:

The shop I bought the bike from has replaced every single component involved in the rear gears (possibly not the external sheath at the back? The manager told me this couldn't be the cause of the problem). The cassette, derailleur, chain, shifters, shifter cable core (now using a thinner core) have all been replaced.

This still leaves a couple possibilities:

  1. Cable housing from the shifter to the frame has a kink. You made no mention of whether or not the cable housing (cable outer) was changed. If the housing is a bit short and/or the handle bars get over rotated this can damage the housing. This however should have been obvious from inspection, and I would hope a reputable shop would have looked here first, long before cassettes, derailleurs and shifters!
  2. Inside the frame, you are missing a sheath or the cables inadvertently became entangled during assembly. If the cables are tangled, then this would cause extra friction. You might be able to see this by activating one shifter and looking for movement on the other derailleur. Friction could also be increased if an internal sheath is missing. Most internally routed systems will run the cable inside a sheath to reduce friction. If is missing, then the friction is higher. The shop changed the inner cable, but depending on how this was done, they might have missed these type of problem (e.g., you pull the new inner cable through by using cable that is currently in place).

Typically, internal cable routing results in straighter cable runs and should provide better shifting for longer than external routing.

אני מסכים כי לולאת הכבלים אינה גרועה מספיק כדי לגרום לבעיות תזוזה שתוארו על ידי ה- OP
תודה רבה על התשובה. אני יכול לומר כשראיתי את האופניים למעלה על המעמד, שגם צד המעביר וגם בית הצד המעבר רצו חופשיים וחלקים בעוד ליבת הכבל ניתנה רפויה על ידי ניתוקה מהמעביר. בהחלט לא הבחנתי בהפרעה ממעבר הילוכים אחד על השני במהלך רכיבה או על הדוכן. בחינת הפנים היא כנראה מעל ליכולתי. זה נבדק יותר מ 7 פעמים על ידי 5 מכונאים שונים במשך 3 חודשים, אני מקווה שזה היה נבדק. re: קשר עם האגוז, אני חושב שהוא הדגיש את נושא הניתוב שהביא
בזמן הקצר שראיתי אותו על המעמד מכונאי משך את ליבת הכבל דרך כל אחד מהבתים והמסגרת בנפרד, אחד בכל פעם, והוא עבר בצורה חלקה דרך כל אחד מהם. כשהכבל הוצמד שוב למעביר החל שוב להפסיק את ההורדה באופן מהימן: תוך כמה דקות ראיתי את המחלף זז במורד הילוך אחד, והמעביר אפילו לא התעוות. מאותה נקודה המכונאי עבר (המחלף) למעלה-למטה-למטה מספר פעמים והמעביר עדיין לא זז כלל.
@Scottmeup אם אתה תולה את האופניים במעמד, או מחבלים, האם אתה יכול להחליף הילוך מגלגל שיניים קטן לגדול על ידי דחיפת ההילוך ביד שמאל תוך כדי דיווש איטי ביד ימין? היזהר מחלקים נעים שיכולים לנשוך את אצבעותיך. אני חושב שאתה פשוט תצטרך להיות שיטתי.
@Criggie הייתי שוב במכונאי היום, הצלחנו להחליף הילוך מהקטן לגדול ביותר בזמן שעמדנו על המעמד על ידי הפעלת לחץ על החלק החיצוני של המעביר. ניסינו כמה דברים נוספים, כולל: החלפת גלגל הג'וקי, הנחת מעביר דגם אחר (shimano slx), הכנסת כבל נוסף דרכו (זה השלישי). לא חל שינוי בהתנהגות. חיברנו את המעבר ישירות לאורך קצר (~ 10 ס"מ) של דיור וכבל בקצה האחורי ולא הצלחנו לשחזר את הבעיה בנסיבות אלה. לצערי אני לא יכול לרכוב עם המסננת שם


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 4.0 עליו הוא מופץ.
Loading...