שְׁאֵלָה:
האם אוכל לשלב מידות גלגלים שונות בהרגל אחד?
Dahlan
2014-12-11 13:39:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

תאר לעצמך אופני הרים המשתמשים במזלג 29er עם גלגל 29er וגלגל 27.5 מאחור. האם ניתן לממש זאת ומה היתרונות והחסרונות?

זה הנפוץ ביותר שיש גלגל קדמי קטן יותר, מה שמאפשר למסגרת להיות קטנה יותר (לאנשים בעלי קומה קטנה יותר). אין לי מושג מהו גלגל "27.5"? גלגל 29er הוא 700c, ושיער קטן יותר מגלגל 27 ".
27.5 הוא גלגל 650b.
אה כן! ערפול נוסף! 584 מ"מ, זהה ל- 26x1-1 / 2, ומניח אותו ביער בגודל 26 ". (וכמובן, בעוד שגלגל" 27.5 "הוא 584 מ"מ, הגלגל הרגיל בגודל 27 אינץ 'הוא 630 מ"מ).
התשובה הקצרה היא למימוש: שום דבר לא מונע ממך לערבב גדלי גלגלים בתנאי שהגלגלים נכנסים ומנקים הכל ותוכל להתאים את הבלמים לעבודה (בדרך כלל קל יותר עם בלמי דיסק, קשה עם רוב בלמי החישוק). התשובה הארוכה כוללת את היתרונות והחסרונות עליהם דיברו אנשים אחרים.
כן צמיג 27.5 פירושו צמיג 650b. מצטער שלא צוין את גודל הגלגל. זה אומר שמידות גלגל הערבוב אינן בלתי אפשריות, אך נדרשות שינויים מסוימים באופן הרכיבה על ה- MTB שלך.
לקראת עונת 2019 UCI שינתה את הכללים למירוצי אופני הרים במורד דאונהיל ואנדורו, ובמיוחד אפשרה גדלי גלגלים מעורבים. בגביע העולם הראשון במורד ה- UCI לשנת 2019 זכה לואיק ברוני, על אב-טיפוס המתמחה עם גלגל קדמי 29 "ואחורי 27.5". המיקום השני זכה לדני הארט, במיסט של סרסן עם אותם מידות גלגלים מעורבות. בינתיים, שני אירועי אנדורו העולמי הראשונים של שנת 2019 זכו על ידי מרטין מייס, על GT Force עם - ניחשתם נכון - גלגל קדמי 29 "ואחורי 27.5".
חָמֵשׁ תשובות:
Slovakov
2014-12-11 16:17:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מבחינה טכנית ניתן לעשות זאת. במהלך השנים נעשה שימוש בגדלי גלגלים שונים, החל מסוף שנות השמונים בכמה אופני תיור נישה, בהם הגלגל הקדמי היה קטן משמעותית מזה האחורי. אופני הרים השתמשו במערך של 26 "גלגל מלפנים ו -24" מאחור, במיוחד במורד הגבעה (אפילו ברמת גביע העולם) בתחילת המאה הזו, כאשר מסגרות נטו להיות מושעות לגיחוך מגוחך. עם זאת עם ההתקדמות בעיצוב המסגרות, רעיון זה איבד את הפופולריות שלו לאחרונה.

הנקודות שהועלו לטובת הגדרת 26 "/ 24" היו:

  • סוגר תחתון תחתון , ובכך מרכז המסה התחתון שמשמעותו שליטה טובה יותר בירידה
  • זווית צינור הראש "שטוחה יותר", המעניקה יציבות טובה יותר במהירות גבוהה ושוב, שליטה רבה יותר בירידות
  • גלגל קטן יותר קל יותר להניע
  • גלגל קטן יותר פירושו חישורים קצרים יותר, מה שמוסיף לנוקשותו,
  • צינור עליון יעיל קצר יותר שעוזר להישען יותר לאחור בקטעים תלולים באמת.

הטיעונים של הצד השני היו:

  • סוגר תחתון תחתון עשוי להיות פגיעה בקרקע עם הארכובה שלך כאשר מתלי המסגרת דחוסים לחלוטין (רלוונטיים רק לאופניים עם מתלים מלאים, אך רק אופניים כאלה השתמשו באותה תקופה בטריק זה)
  • אתה צריך לחץ יחסית גבוה יותר בצמיג האחורי שלך כדי לפצות על נפח קטן ממנו. זה בתורו ייתן אחיזה גרועה יותר של גלגל זה,
  • לגלגל קטן יותר יהיה בדרך כלל שטח מגע קטן יותר עם הקרקע, מה שמשמעותו אחיזה גרועה יותר, אך גם אפשרות לעצור על ידי מכשולים שניתן להתגבר עליהם. על ידי הגלגל הקדמי והגדול שלך
  • בגלל זוויות ראש שטוחות וצינור מושב, עלייה במעלה הגבעה, במיוחד על שברים תלולים וטכניים, יכולה להיות מסובכת יותר (ברור שאף אחד לא ירכב במעלה הגבעה על האופניים במורד הגובה 25 ק"ג אז זה רלוונטי יותר לאופניים של ימינו)
  • אווירודינמיקה גרועה יותר, אך לא לשם כך אתה עושה זאת.

רוב הנקודות הללו תקפות באותה מידה לכל התצורות עם הגלגל הגדול יותר מלפנים. ביסודו של דבר המטרה של שינוי כזה היא בדרך כלל להפוך אופניים לטובים יותר בירידות, ולא להסתכל על הביצועים שלהם בגרונד שטוח או במעלה הגבעות.

עכשיו במקרה הספציפי שלך: שים לב שההבדל בין 29 "ל גלגל בגודל 27.5 איננו משמעותי במיוחד - ~ 6% כאשר אנו מסתכלים על קוטר החישוק ISO. לכן אם אתה לא רגיש מדי לשינויים בגיאומטריה, אתה אפילו לא יכול להרגיש את ההבדל.

וברור שאתה צריך מסגרת 29er כדי שזה יהיה הגיוני. אם החלטת לשים מזלג 29er וגלגל קדמי על מסגרת של 650b, היית בסופו של דבר עם אופניים שאינם ניתנים להיגוי על משטחים שטוחים ומתישים עד הברכיים. ישנם כמה אופניים בשוק המשתמשים בגדלי גלגלים שונים, כגון טרק זה עם הגדרת 29 "/ 26", אך זו עדיין נישה.

בצד הערה: מותג קטן בשם יוניבייק ייצר פעם אופני קרוס-קאנטרי עם גלגל 26 "מלפנים ו -29" מאחור. רעיון זה נראה מעט חסר טעם לשימוש בשטח, אך הם ניסו לכפות אותו במשך כשנתיים, לפני שנתנו לו למות.

שמתי מזלג 29'r על אופניים 26 וזה רחוק מלהיות "בלתי ניתן לניהול", שונה כן, אבל רחוק מלהיות בלתי ניתן לניתוק.
התחושה שלי מכמה שעות עם אופניים כאלה הייתה שהיא התנגדה לתנועת הכידון במהירות נמוכה. העובדה היא שהמסגרת הייתה 26er ישנה, ​​שתוכננה למזלג 80 מ"מ, מה שאולי תרם לאפקט.
הגלגל הקדמי הגדול יותר זווית התקפה גבוהה יותר ומתגלגל טוב יותר גם על מכשולים. הגלגל האחורי הקטן יותר יכול לשמור על שרשרת אחורית קצרה יותר ולאפשר טיפול זריז יותר מאחור. תיאורטי 69 מאפשרים תיאורטית את יתרונות הטיפול הקדמי מבלי לאבד את היכולת לזרוק את החלק האחורי של האופניים מסביב.
-1
וכמובן שאם נסתכל מחוץ ל- MTB יש כמה אופניים פופולאריים עם גלגלים קדמיים גדולים בשנות ה -70 של המאה העשרים, אם כי זה בעיקר בגלל שלא הומצאו אופני הכונן.
טרי ייצר אופני נשים עם גלגל קדמי קטן יותר בשנות ה -70.
Benedikt Bauer
2014-12-11 15:43:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אתה יכול לעשות את זה ויש אפילו אופניים שנועדו לעשות זאת, למשל האופניים האלה כאן על ידי חברה בשם Liteville . אופניים אלה לא נועדו רק לשימוש עם מידות גלגלים מעורבות אלא גם מאפשרים לשנות את מידות הגלגלים המשמשות.

אז מדוע שמישהו ירצה לעשות זאת? מבלי לחפש במפורש אחר סיבות, הייתי מנחש שאפשר להשתמש ביתרונות בגדלים השונים במקום בו הם נדרשים: ככל שהגלגל גדול יותר, כך הוא נוטה פחות לשנות את כיוונו, ולתת לך נסיעה יציבה יותר במהירות גבוהה ו על מסלולים לא מפותלים מדי. גלגל קטן יותר לעומת זאת "מתנדנד" יותר במהירויות גבוהות אך נוקשה יותר ויכול להתמודד עם כוחות פגיעה גבוהים יותר. אם אתה מרכיב את אלה יחד על אופניים עם הגלגל הגדול מלפנים והקטן יותר מאחור, אתה מקבל אופניים במורד הנהיגה יציבים על מסלולים מהירים ודי ישרים, שיכולים להתמודד עם נחיתות נפילות קשות על הגלגל האחורי. / p>

עם זאת, אם תנסה לעשות זאת עם מסגרת ממוצעת רק על ידי החלפת המזלג והרכבת הגלגלים המתאימים, היית בוודאי בסופו של דבר עם בלגן. מכיוון שהמסגרת מיועדת לגודל גלגל מסוים ב ו מאחור, כל הזוויות בין חלקי המסגרת נועדו לתת מאפייני נסיעה מסוימים. אם רק מחליפים את מידות הגלגלים, דברים כמו זווית צינור הראש והמושב ישתנו באופן משמעותי, מה שמקנה לאופניים מאפייני טיפול שונים לחלוטין. בדרך כלל המאפיינים החדשים האלה לא יתאימו למה שאנשים מכנים טיפול טוב.

לסיכום: אפשר לנסות דבר כזה עם מסגרת אקראית רק בשביל הכיף, אבל אם ברצינות רוצים לבנות אופניים כאלה. , צריך להתחיל לתכנן אותו מגיאומטריית המסגרת.

Fred the Magic Wonder Dog
2014-12-11 22:46:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני רוכב על חזית 26 אחורה, 27.5 מזה כארבע שנים. זה עובד מצוין בשבילי.

זה כן משנה משמעותית את הגיאומטריה של האופניים, אבל זה בדיוק מה שרציתי. היו לי אופני XC זקופים יחסית והשינוי בגיאומטריה נתן לי צינור ראש רפוי יותר ובסיס גלגלים ארוך יותר. זה אמנם הופך את האופניים לפחות מטפסים בעלי יכולת, אבל הם יורדים הרבה יותר נחמדים. יש הרבה יתרונות שיש גלגל גדול יותר מראש.

האם עדיף לי פשוט לקנות אופניים עם הגיאומטריה והמשקל שרציתי? אולי, אבל הייתי מוציא הרבה יותר כסף.

גדלי גלגלים שונים שימשו באופנועי מוטו X כבר שנים. בני אדם כנראה לא מנועים חזקים מספיק באמת מנצלים זאת, אבל זה יכול לעבוד.

אופניים יש כמעט את הרמה הנכונה של חוסן ומורכבות כדי להיות צעצועים שכיף להתעסק בהם. אם יש לך זמן וכסף, התנסה.

biker12
2014-12-11 20:21:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה בהחלט אפשרי ולפני כמה שנים, השילוב בין גלגל אחורי 26 "וגלגל קדמי 29" היה מעט פופולרי (אם כי עדיין רחוק מהמיינסטרים) בסצנת MTB. אופניים אלה מכונים לעתים 69ers.

Trek 69er

שילוב גלגל אחורי 27.5 "(ובכך מסגרת 27.5") עם גלגל קדמי (ומזלג) 29 ", צריך להיות קל יחסית. כל עוד המזלג מתאים למסגרת (בעיקר קוטר הגבעול), לא אמורות להיות לך בעיות. אם יש יתרונות לאופני הגלגלים המעורבים האלה, אני לא יכול לומר. אבל הם בטוח נראים לי די רעים .

באשר למתן שמות לחיה החדשה שלך, הייתי מציע לנסות ולסבך ככל האפשר את שם היצירה שלך, אולי 79.5er, או אפילו 7.59er? 650b29? הפוך את ERTRO בכי!

Michael Lemberger
2014-12-12 01:54:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בדיוק בזמן שהאופניים השמנים עמדו להיות פופולריים, הנחתי צמיג קדמי בגודל 26x4 "(שקוטרו זהה לצמיג בגודל 29x2") על אופניים בגודל 26 ", מבלי לשנות שום דבר אחר. התוצאה הייתה דומה 69er, מעלה את הרכזית הקדמית בכסנטימטר. מלבד שיפור הטיפול בירידות (אולי בין השאר בגלל הצמיג הרחב יותר), זה באמת לא השפיע על הדברים כל כך הרבה בתנאים יבשים. בטח שיפור בטיפול בשלג. / p>

Pony 2010 Race Config

אההה .... העיצובים האפיים הישנים, כאשר ניתן היה להתאים תיקים והתמחות עדיין לא שיחררו את עורכי הדין שלהם ואילצו עסק קטן וטוב לחלוטין לשנות את שמם.
עוד בימים שבהם יכולת לשלוח לאריק מעקב אחר משולש המסגרת שלך ולתפור לך תיק עבורה. הוא בחור נהדר.
כֵּן. יש לי אחד מאלה ואחד "סטנדרטי" אחד לפוגסלי שמתאים "בעיקר" לאופניים המותאמים אישית שלי. הוא גם פשוט בחור נהדר שמבוסס על העובדה שהוא סם אותי לאורך הקילומטרים האחרונים של הקרקעית פרוסט בשנה הראשונה שעשיתי את זה.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...