שְׁאֵלָה:
האם אני באמת צריך קודם להשתמש בפריימר?
Ihsan
2014-01-10 19:01:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זו הפעם הראשונה שאני מנסה את היד שלי לרסס את צבעי האופניים שלי. האם אני באמת צריך לרסס תחילה צבע עם פריימר?

כבר פירקתי ונייר זכוכית על האופניים וחשבתי לתת לו שתי שכבות שחור מט במקום פריימר.

אם אתה מצייר מתכת חשופה אתה צריך פריימר - אחד המיועד למתכת - גם אם הצבע טוען שאתה לא. (אתה יכול לברוח עם שריטה נקודתית אם רק כמה אזורים הם מתכת חשופה.) אם אתה עובר צבע ישן אתה רק צריך לנקות אותו ולשייף קלות לפני הצביעה, אם כי ללא פריימר אתה עלול להיתקל בחוסר תאימות צבע. בכמה מקרים. יש, למרבה הצער, דרכים רבות בהן העבודה יכולה להשתבש.
חבל שההערה של מר היקס היא תגובה ולא תשובה, כי היא טובה מאוד.
אם אתה מצייר אלומיניום, אתה בהחלט צריך פריימר.
מלבד תחל הגנה על המתכת והפיכת הצבע להידבק ביתר קלות, פריימר גם מאפשר לך לקבל את הצבע הנכון ביתר קלות. פחית פריימר היא כמו 5 דולרים וכמה שעות ייבוש, כך שבאמת יש לכם מעט מה להפסיד בכך.
אם הורדתם אותו למתכת חשופה, בהחלט תצטרכו פריימר. אם רק שם מפתח על הצבע על ידי גירוד הגימור הנוכחי, הצבע החדש עשוי להדביק אותו אליו די טוב.
אז קל להסיר את האופניים ללא פריימר ???
אתה לא * צריך * פריימר, אבל אורך החיים של עבודת הצבע יסבול. יכול להיות מעט כמו כמה שבועות לפני שהצבע מתחיל להראות רע. צביעה היא כיפית, עבודת הכנה קשה ומשעממת, אך ללא הניקוי והשיוף וההחלפה והמאמץ לפני כן, ייתכן שלא תטרח לצייר כלל.
אחד תשובה:
Tyler Jandreau
2014-01-10 20:27:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש לי ניסיון רב בצביעת מתכת. הנה כללי האצבע שלי.

  1. מחוספס את המתכת, הרבה פינות וסיבובים מבטיחות שהפריימר יידבק. שיוף או התזת חול הם הדרך הטובה ביותר לעשות זאת. כפי שצוין בתגובות, יש לחספס את האלומיניום "יפה" :)
  2. נקו את המשטח באיזשהו אלכוהול לאחר שסיימתם לשייף. לאחר שניקיתם, יש ללבוש כפפות בעת טיפול במסגרת מעתה ואילך. השמנים שעל הידיים שלך יכולים להכתים את עבודת הצבע.
  3. אני תמיד מצפה את המתכת כפולה בפריימר מכיוון שמתכת מועדת לחמצון. ההשפעה פוחתת באלומיניום, אך אינה יכולה להיות זהירה מדי. אם מסגרת האופניים שלך היא אלומיניום, תזדקק לסוג מיוחד של פריימר. שאל את החבר'ה בחנות לחומרי בניין או במקום תיקון רכב מה הם ממליצים.
  4. צבע רכיב יחיד עובד טוב יותר על אלומיניום.

לסיכום:

  • פריימר נחוץ לכל סוגי המתכות
  • יש צורך בתשומת לב מיוחדת לאלומיניום
  • כמות המאמץ שתשקיע בעבודת הצבע תוצג במוצר הסופי. עשו זאת נכון פעם אחת והאופניים שלכם ייראו בסדר במשך שנים.
עליכם להיזהר עם חישוב המתכת, במיוחד אם אתם מציירים אלומיניום (ראו את המאמר הבא מאת ג'ון אלן): http://sheldonbrown.com/paint-prep.html
כן, נקודה טובה. הוספתי את זה לתשובה. תודה באטמן!
תודה על הקישור באטמן, זו _מסגרת אלומיניום. החישוקים שלי כמובן הם ברזל מאז לאחרונה, מכיוון שברזל היה 'חזק יותר' אבל סופר מחליד. : ש.
תודה טיילר! האופניים מתכת חשופה. עכשיו ללכת לקחת קצת פריימר. ו"משפשף "אלכוהול כפי שהוצע בשיעור ביוטיוב.
האם אתה ממליץ לבצע שיוף מהיר / קל עם נייר זכוכית גבוה (500 - 1000) בין תחל לציור?


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...