שְׁאֵלָה:
לא בטוח לגבי השימוש במחסנית Co2
Randy Minder
2012-05-28 00:52:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש לי אופני כביש (Cannondale Synapse Alloy 6). קניתי אותו במרץ האחרון. בנוסף, רכשתי מנפח. זה הגיע עם, אני מניח, מחסנית של 16 גרם. עדיין לא היה לי צורך להשתמש בזה. אני מבין שאחד כזה יכול להפעיל לחץ של 130 ק"ג בצמיג בגודל 27 ". הצמיגים שלי נועדו להכיל 105-110 ק"ג. אני לא רוצה לנפח את הצמיג שלי יתר על המידה. איך אדע מתי הכנסתי 110 ק"ג אוויר הצמיג שלי? עם משאבת הרצפה שלי זו לא בעיה. אני מכוון את המשאבה ל -110 ואני לא יכול להכניס יותר כשאגיע לכמות זו. אני לא רוצה לפוצץ את הצמיג שלי עם אחת מהמחסניות האלה. / p>

תודה על עזרתך.

זכרו שלרוחב הצמיג יש יותר השפעה על הנפח הכולל מקוטר הגלגל. (למרבה הצער, אני לא יכול למצוא שולחן בשום מקום בגודל הצמיג לעומת הלחץ עבור מנפחי CO2, אבל חייב להיות כזה איפשהו ברשת.)
(ויש לזכור כי CO2 הוא כבד יותר מהאוויר ויגרום לכם לרכוב לאט יותר.))
@DanielRHicks - הלוואי שהייתי רוכב מספיק טוב כדי להיות מודאג מההבדל במשקל בין השניים.
קשור: http://bicycles.stackexchange.com/q/4858/1584
עם מחסניות אלה, יש להקפיד להבטיח שהצמיג יושב במלואו בחישוק, אחרת הניפוח הפתאומי עלול לגרום לצינור לצאת החוצה ולהתנפח.
אני ממליץ על תרגול בבית בעזרת עצות @user313's. מהירות האינפלציה מהירה למדי, והעגלה מתקררת ממש. המנפח הראשון שלי היה מטורף מאוד, היה קשה מאוד לגרום לו לנקב את המחסנית. גיליתי את זה בכביש 30 קילומטר מהבית שלי.
חָמֵשׁ תשובות:
heltonbiker
2012-05-28 05:16:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מחסניות אלה מיועדות לנפח צמיג במצב חירום, כמו במהלך מרוץ, או למשל במהלך נסיעה בצפון הארץ, הרחק מתחנות דלק; o)

(או אגב, רק כדי להציל את שרירי הזרוע שלך מנפיחת צמיג דק עד לחץ גבוה מאוד)

כאשר הם אומרים "עד 130 PSI", אני חושב שהיצרנים רוצים שהלקוחות הפוטנציאליים יהיו בטוח שהמוצר באמת עשוי להשיג 130 PSI במידת הצורך. למשל, צמיגי 700x20 (צמיגים מאוד), זה יהיה לחץ סביר ביותר.

כדי להשתמש במחסנית, עליה להיות מחוברת לנפח, המאפשר לך לשלוט בכמה לחץ אתה רוצה. . נושא המפתח הוא: מכיוון שאין מד לחץ, הדרך היחידה לדעת את הנקודה הנכונה היא לדעת מראש מה הלחץ הנכון "מרגיש" עם הצמיג הנוכחי שלך, ואז לנסות לשכפל את זה אחרי שתתקן את הצמיג, לדוגמא:

  • בודק אגודל את הצמיג כך שהוא "מספיק קשה";
  • אוחז במושב או בכידון ומכה את ההגה ברצפה כך שהוא הוא "קשה מספיק";
  • רכיבה על האופניים תוך הסתכלות על הבליטה סביב אזור מגע הקרקע, כך שהיא "נראית נכונה";
  • רכיבה על האופניים תוך פגיעה באי סדרים קטנים על הקרקע, כך שהוא "ירגיש כמו שצריך".

(לצערי המדד ממשאבת הרצפה שלי נשבר ואני נהיה מומחה לשיטות ניפוח צמיגים "רגישות": o (

כשורה תחתונה, אם הצמיג שלך מיועד למקסימום של 110 PSI, זה לא אומר (בכלל!) שהוא יתפוצץ מיד ברגע שהוא יגיע למשהו מעבר ללחץ הזה, כי זה לחץ מקסימלי מומלץ להיות RIDD EN. אם תקבל, נניח, 130 PSI עם המחסנית, סביר להניח שתרגיש שזה יותר מדי, כך שתוכל לדפוק אותה מעט לפני הרכיבה. בסופו של דבר, בין קשה מדי לרך מדי, יש הרבה מקום לטעם האישי, במיוחד אם אתה רק רוצה להמשיך לרכוב, אחרי דירה.

רק כדוגמה: היו לי (יש לי?) הרבה חברים שרוכבים על אופני הרים עם צמיגים מלאי עד 80 PSI (זה מטורף, אני יודע), רק בגלל שהאופניים "רוכבים הרבה יותר טוב על אספלט". עד כה לא קרה שום פיצוץ (למעט אחד עם צמיג באיכות נמוכה מאוד המיועד ל 40 PSI מקסימום ... הילדה ממש חיבקה את הכביש, אבל היא הייתה בסדר ...)

Daniel R Hicks
2012-05-28 01:39:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

תרשים זה נותן כמה פרטים סבירים לגבי לחץ ניפוח לעומת גודל הצמיגים. עבור מרבית צמיגי האופניים למבוגרים, מחסנית ה -16 גרם תייצר לחץ הנמצא בגבול הדופן.

enter image description here

תודה. ראיתי את התרשים הזה. עם זאת, זו לא הייתה באמת שאלתי. אני יודע כמה אוויר לוקח הצמיג שלי, ואני יודע כמה אוויר מחסנית 16 גרם יכולה להכניס לצמיג. שאלתי הייתה זו. מכיוון שהמחסנית יכולה להכניס יותר אוויר מכפי שהצמיג שלי יכול להכיל, כיצד אוכל להימנע ממילוי יתר?
אם יש לך צמיג באיכות טובה בגודל 27x7 / 8 "(זהה בערך ל- 700C-23), עליו להיות בעל דירוג דופן הדופן המתקרב ל -130 PSI. איזה גודל צמיג יש לך?
הלחץ המרבי על הצמיג שלי, לפי מה שמודפס על הצמיג שלי, הוא 115psi.
אבל איזה גודל הוא הצמיג שלך ??? אילו מספרים מודפסים על הדופן?
קל, תירגע. זה חג. אין לך שבץ מוחי. 28 x 1.00 - 700x25c. BTW, אתה צריך לדעת את זה. בדיוק ענית על השאלה האחרת שלי לגבי מה מודפס על הצמיג שלי.
מחסנית 16 גרם תמלא צמיג 700c25 לכ -110 PSI. (110.032PSI, ליתר דיוק)
@DanielRHicks: אינך יכול לדעת מה הוא ימלא על הצמיג שלו, ללא קשר למה שמופיע בתרשים, אלא אם כן אתה ממלא כרגע צמיג כפול בצמיג 16 גרם. יש יותר מדי שונות בין הגדלים בפועל בהשוואה למה שמודפס בהתאם ליצרן. FWIW, רק מילאתי ​​Schwalbe Ultremo ZX המסומן 700c23, אך מודד כ 700c28, ואני מקבל לחץ של בערך 105 PSI. קונטיננטל המסומן באופן דומה הוא בדרך כלל 700c25, המודעה תגיע לסביבות 120psi.
ללא קשר לגודל הצמיג, אם הצמיג מתנפח מעבר ללחץ המקסימלי שלו, אתה זקוק לדרך נשלטת יותר למילויו. מנפחי Co2 טובים לא רק מזריקים את תכולתה המלאה של מחסנית, אלא יש להם שחרור שסתום. מתנפחי Lezizne הם דוגמה טובה לכך.
@zenbike - אבל העניין הוא שהצמיג שלו מאוד לא צפוי לפתח יותר מדירוג הדופן 115PSI שלו. זה לא יתפוצץ (בהנחה שהוא במצב טוב).
"מחסנית 16g תמלא צמיג של 700c25 לכ- 110PSI. (** 110.032PSI, ליתר דיוק **)" --- אבל העניין הוא שמדובר בנתונים כוזבים, או בנתונים המבוססים על מקור מידע שאתה לא מגלה להסביר את זה. מאוד לא סביר שהצמיג של ה- OP יתפוצץ, אבל זו לא השאלה שהוא שאל. הוא שאל כיצד להגביל את הלחץ למקסימום הגבת והבטחת לו שמחסנית של 16 גרם לא תגיע למקסימום ושימוש במספרים מדויקים עד כדי כך שמרמז מקור סמכות בעניין שלא נוכל לקבל. למה שתעשה את זה, בדיוק?
ככל שצמיג רחב יותר, כך הלחץ המדורג נמוך יותר, ולהיפך. אז מסתדר שנפח אוויר נתון ינפח צמיג 700c (לפחות אחד באיכות הגונה) ללחץ המדורג שלו, ללא קשר לרוחב. זה מסתדר בצורה יוצאת מן הכלל על פני מגוון רחב של רוחבים.
user313
2012-05-29 22:10:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שימוש במנפח CO2 הוא כל טכניקה.

על הכביש, יש לי צמיג של 700x23 שרוצה ~ 100 - 115 psi; ומתנפח CO2 עם מחסנית 16 גרם.

  1. יש לדירה באמצע שום מקום.
  2. תיקון הצינור או החלף בחילוף והציב מחדש את הצינור ו צמיג חזרה על הגלגל.
  3. חבר את ניפוח CO2 לשסתום.

---- כאן הטכניקה נכנסת ----

  1. לא רק לחץ על המנוף על הנפח והחזק אותו! אתה יכול להתפוצץ בקלות את הצינור ולהצטרך להתחיל מחדש (או למצוא דרך חלופית הביתה). תנו למנוף לחיצה קצרה אחת, שאמורה לנפח את הצינור 2/3 - 3/4 מלא. השווה צמיג שטוח לצמיג לא שטוח לפי תחושה וודא שהוא יושב כראוי . תנו למנוף הניפוח לחיצה מהירה נוספת. השווה שוב צמיגים. יכול להיות שטוב לך ללכת לכאן, אבל לפעמים זה עשוי לקחת עוד זריקה קלה של CO2. הלחץ האמיתי בצמיג מספיק טוב כדי להגיע הביתה או למשאבה תקינה.

  2. החזר את הגלגל ורכב.

הערה: פוצצתי צינור אחד או שניים ביום לפני שהבנתי את הטכניקה.

לפיתוח "תחושת" לחץ לחץ על הצמיגים - לחץ על הצמיגים לפני ואחרי הנפיחה ללחץ ידוע. בדרך זו תלמד כיצד "מרגיש" הלחץ הנכון.

דוגמה למנפח ישן ומשומש היטב שנמצא בתיק מושב או בכיס ג'רזי בערך 10 שנים ( שימו לב לג'ל האנרגיה שמקושר כעת לצמיתות לנפח) ... מודרניים יותר יכולים לכלול מחווני לחץ ...

CO2 inflator

cyclo
2012-05-30 16:19:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

השתמשתי במנפח CO2 כמעט 5 שנים. בממוצע אני משתמש בשלי פעמיים עד שלוש פעמים בשנה לא רק כדי לשאוב את הצמיגים כשיש לי שטוחה ברכיבה על סולו, אלא גם לאלה של החברים שלי כשהם סובלים מדירות ברכיבה קבוצתית.

היה לי שום אירוע של התפוצצות הצמיג ואני אפילו לא בודק לאיזה לחץ הגיע הצמיג לאחר ניפוחו במנפח CO2. מה שהניסיון שלי הראה לי זה שאתה פשוט מפמפם את הצמיג שלך (700 x 23 או 25) והמשאבה תפסיק אוטומטית להוציא CO2 כאשר היא תגיע לכ- 100 psi.

מחסנית אחת אם אתה נזהר טובה לניפוח שני צמיגי 700 x 23c (או בשימוש פעמיים). אני משתמש במנפח חדשני אמיתי עם קפיצים, שאתה פשוט לוחץ עליו קצת חזק כדי להפעיל אותו.

לבסוף צריך לזכור שה- CO2 מחלחל מהצינור הפנימי מהר יותר מאוויר ולכן צריך להחליף את ה- CO2 באוויר לאחר ההגעה בבית או בחנות.

Unsliced
2012-05-29 14:43:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אין הבדל מהותי בין שימוש ב- CO2 לבין שימוש במשאבת יד ישנה / ניידת - אתה מניח. ההבדל העיקרי, כמובן, הוא שמחסנית ה- CO2 מנפחת את הצמיג הרבה יותר מהר, כך שתוכל להגיע מ -0 ל -80 / 100 בשבריר שנייה ולא אחרי משאבות יד רבות-רבות.

אבל הבדיקה זהה - כמה קשה הצמיג כשהוא צובט בין האצבעות והאם הוא קופץ 'כמו שצריך' כשנופל?

אלא אם כן היה לך מזל ממש, עדיין יש לך צמיג אחר לשימוש כבקרה ולהשוות את הלחצים היחסיים (אתה מפעיל את שני הצמיגים בערך באותם לחצים, אני מניח והצמיגים עצמם יהיו דומים, כנראה אותו דגם של גיל ובלאי דומה).

ה- CO2 מתוכנן רק כמעצר עצירה עד שתגיע לחנות מתאימה עם משאבת מסלול, אז תתנפח פחות אם אתה מודאג - מספיק כדי לוודא שהחישוקים שלך יהיו מוגנים!שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...