שְׁאֵלָה:
כיצד יכול טריקון ראש שכיבה לבלום שלושה גלגלים בשני מנופים בלבד?
Sidney
2016-04-25 22:57:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אז זה כנראה רעיון נורא, אבל הסתכלתי לאחרונה על ראשנים שכיבה וזה פשוט לחץ. יהיו לי שני מנופי בלמים אבל שלושה גלגלים. אצטרך שיהיה עלי ...

1.) כיול את שני הבלמים הקדמיים מעל מנוף יחיד שלדעתי היה משגע

2.) רק בלם באמצעות הגב גלגל וגלגל קדמי אחד (סיבוב בעת בלימה נשמע רעיון רע)

3.) לוותר על בלימה על הגלגל האחורי מכיוון שבאופניים הגלגל הקדמי עושה הכי בלימה. אני חושד שזה דומה לאופניים. במקום זאת אוכל להפעיל את הבלמים על הגלגל השמאלי בעזרת הידית השמאלית, הגלגל הימני עם הידית הימנית וכו '... ?

מערכת גלגלות עשויה כנראה לעבוד על הגלגלים הקדמיים מנוף יחיד. אחרי הכל, בלמי שלוחה מחלקים את הכוח בין 2 כבלים ללא הרבה בעיות.
הידראוליקה תהיה אידיאלית לכך, אך אובדן לחץ יהרוג את שני הבלמים. באופן אידיאלי היית רוצה מעגל כפול כמו שיש למכונית.
תיאור של "ראש ראש" יועיל בשאלה למי שלא מכיר את המונח. במקרה זה, [ראשן] (https://en.wikipedia.org/wiki/Tricycle#Recumbent_tadpole) הוא סגנון של שכיבה עם שלושה גלגלים עם גלגלים ניתנים לניהול מלפנים.
בלם בגלגל האחורי של ראש ראש קצר של גלגלים הוא כמעט חסר תועלת. באופניים עיקר כוח הבלימה מגיע מהגלגל הקדמי, למרות שבמנוחה יותר ממחצית המשקל הוא על הגלגל האחורי. המצב הזה מוגזם עבור ראשנית, וכמעט לא צריך בלימה כדי שהגלגל האחורי יינעל. ברור שעבור טנדם של אופני טיולים טעונים זה לא המקרה. אבל להרבה אופנועים לרוכב יחיד אין בכלל בלם אחורי, ורבים בולמים את שני הגלגלים הקדמיים באופן עצמאי. כל אלה שהיו לי היו כאלה.
ראיתי ראשנים עם בלמי דיסק עצמאיים על הגלגלים הקדמיים באופן שניתן להשתמש בהם כדי לסייע בהיגוי. הבלם האחורי הוא בלם חישוק קונבנציונאלי שישמש רק כבלם חניה באמצעות מנוף משמרת שונה.
המצב בדרך כלל גרוע יותר עבור ראשנית זקופה, BTW, דיברתי על שכיבה לעיל. השאלה לא מזכירה את זה, אבל עם זקוף הרוכב בדרך כלל ממוקם אחורה יותר כדי להפחית את הסבירות (הגבוהה) לעבור על הכידון בעצירה, אבל אם המשקל רחוק מדי הגלגלים הקדמיים נוטים להינעל. למעלה במקום. עם שכיבה תקבלו לעיתים קרובות חלוקת משקל אחידה על כל הגלגלים, אך ראשנים זקופים שראיתי נראים יותר כמו 50% על הגלגל האחורי, אולי יותר
לא בטוח מה הבעיה, כאן. אנשים מכירים מכוניות, שבלמים _ארבעה_ גלגלים עם דוושה אחת בלבד.
ארבע תשובות:
Nate W
2016-04-25 23:38:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

רובם מוגדרים עם מנוף אחד הפועל בשני בלמים בו זמנית. יש המון סגנונות שונים, כמו זה למשל.

enter image description here enter image description here אתה יכול לראות שיש לו 2 ferrules במקום. של 1, הנפוץ ביותר בבלמי דיסק כפולים. ישנם דגמים אחרים השונים מעט מבחינה ויזואלית אך הרעיון זהה. במנופי טרייק רבים יש גם מנגנון נעילת לחצנים המתפקד כמו בלם חניה כך שהוא לא יכול להתגלגל בזמן שהוא פעיל.

אלה חדשים יותר. גם סטנדרטי למדי לאורך זמן עם כבלי בלם BMX. באותה דרך הבלמים ברוב המובילים לילדים מופעלים לשני הגלגלים.
יש לי אחד באופני הדלתא שלי. גם לא כל כך קשה לעבוד יחד.
אני די בטוח שההתקנה הזו היא נדירה, ולא נפוצה, לפחות בקרב ראשנים.
לרבים מאותם מנופים יש למעשה קרן איזון בפנים, כך שהם מפעילים כוח שווה ולא משיכה שווה כל עוד שני הבלמים מאוזנים לפחות.
Michael Hampton
2016-05-02 05:53:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בדרך כלל, אתה לא בולם את כל שלושת הגלגלים של טרייק ראש ראש שכיבה, אלא רק את הגלגלים הקדמיים, לפחות כאשר הטרייק נמצא בתנועה.

סוף גבוה ביותר שוכני ראשן משתמשים בשני מנופי בלמים השולטים באופן עצמאי על הבלמים בגלגל הקדמי המתאים. יכול להיות שיש להם בלם שלישי על הגלגל האחורי המשמש כבלם חירום או חניה.

מתוך מדריך הבעלים של ICE:

הבלמים הקדמיים נשלטים באמצעות מנופי בלמים על הכידון של הטרייק שלך. המנוף השמאלי מפעיל את הבלם על הגלגל השמאלי, והמנוף הימני מפעיל את הבלם על הגלגל הימני. כדי לבלום, לחץ את שני מנופי הבלמים בו זמנית בלחץ אחיד. חלק מהאופניים המותאמים במיוחד עשויים להיות בעלי הגדרת מנוף שונה.

בלמי Catrike עובדים באותה צורה.

ל- Catrike יש חזית בלמים בלבד, מכיוון שבמצב שבור 90% מהמשקל מועבר לחזית הטרייק. גם הבלמים הקדמיים עצמאיים, כלומר ניתן לשבור את הגלגל הימני בלבד, או את הגלגל השמאלי בלבד. לכן, במיוחד במצבים במהירות גבוהה או בירידה, חובה שתמשוך את שני הבלמים בו זמנית ובאותה עוצמה. עם זאת, אם תבחר לבלום רק עם בלם אחד, הדבר עלול לגרום לטריקו לסטות מדרךך ולגרום לפציעה חמורה או למוות.

אותו הדבר עבור HP ​​Velotechnik trikes:

במכלול הסטנדרטי, שני הבלמים הקדמיים מופעלים בנפרד: ידית הבלם השמאלית מפעילה את הבלם הקדמי השמאלי, ידית הבלם הימנית מפעילה את הבלם הקדמי הימני.

אם התלת אופן שלך מצויד בבלם אחורי או בלם חניה, השתמש בבלם זה רק כבלם חירום במקרה בלתי סביר של תקלה בבלמים הקדמיים.

וכך גם אופנועי גרינספיד:

זכור בלימה בפינה רק עם הבלם הפנימי לא להאט אותך מכיוון שהוא לא משוקלל וינעל. נסה להשתמש בבלמים במצב חירום. שמענו סיפורים על אנשים שמסתובבים במהירות עם בקבוק המשקה שלהם ביד אחת, שצריכים לבלום באמצע הפינה ומגלים שיש להם מעט בלמים כדי להאט אותם.

שכיבה אפילו נמוכה יותר trikes משתמשים באותה שיטה.

TerraTrike פועלת כך:

כדי לעצור, לחץ על שני מנופי הבלמים בצורה חלקה ולחץ שווה. כל ידית בלמים מפעילה את הבלם המתאים בגלגלים הקדמיים. תוכלו לחוות היגוי בלמים אם תבלמו עם צד אחד בלבד או באופן לא אחיד. אפשר להטות את הטרייק קדימה על ידי עצירה מהירה מדי.


אני ראיתי למעשה ראיתי מנוף יחיד השולט בשני הבלמים, רק על אחד קו טריקות ראשנים: קו Windcheetah. אלה משתמשים בעול בקרה לצורך היגוי, ולא כידון, וכתוצאה מכך חייב להיות רק ידית בלם אחת. ואתם תראו על גבי מכוניות ניידות המשתמשות גם בעול היגוי.

האם אתה יכול להבהיר כיצד זה עונה על שאלת בלימת שלושה גלגלים עם שני מנופים? נראה שהתשובה שלך בכלל לא מזכירה את זה.
@BlamBlamBlam בתפעול רגיל אין בלם על הגלגל האחורי. גם אם אחד נמצא, בדרך כלל אין להשתמש בו לבלימה.
@BlamBlamBlam על מה אתה מדבר? זו _כל_ התשובה לשאלה!
כל זה לא מסביר כיצד אתה בולם שלושה גלגלים עם שני מנופים, וזאת השאלה בפועל. ענית על שאלה אחרת, משהו כמו "איך נובעים טריקים זמינים מסחרית כשיש להם שלושה גלגלים אך רק שני מנופי בלמים".
@BlamBlamBlam אתה לא בולם שלושה גלגלים עם שני מנופים. הם בולמים את הגלגלים הקדמיים. לקחת את כותרת השאלה מילולית מדי. אנא נסה להבין כי כיסיתי את השאלה שהמשתמש _המעשה_ רצה לענות עליה, והיא: "מהי ההתקנה הכללית של הבלמים לאופנועי ראשן?"
@BlamBlamBlam אנשים מקבלים תשובות שגויות וחסרות כל הזמן. אין מה לעשות בקשר לזה אלא לכתוב תשובה טובה יותר ולקוות שהם יחזרו ויקראו אותה בסופו של דבר. בכל אופן, תשובה זו כבר מסבירה ביסודיות מדוע השנייה שגויה או לא שלמה, ובניגוד לתשובה האחרת זו מקורו ומתועדים ביסודיות, כך שאין לי מושג מדוע אמרת את ההצהרה הזו; הוא נראה אבסורדי על פניו.
Layedback olds man
2018-06-14 15:52:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש לי שכיבה עם שלושה גלגלים עם ידית בלם קדמית כפולה השולטת בשני הבלמים בו זמנית באותה עוצמה, ואז הידית השמאלית מיועדת לבלם האחורי המשתמש במערכת בלמים שלוחה. בלימה קשה אני משתמש בשלושתם. הטרייק שלי הוא חשמלי ולא התכוונתי לפנות לכביש למקרה שאצטרך לעצור במהירות של 40 קמ"ש. מערך זה עובד מצוין עבורי ומעולם לא עברתי 9 שנים תאונה או נשלח מעל הגלגלים הקדמיים בזמן הפסקת חשמל. לא אכפת לי ללבוש הידראוליקה מלפנים אבל לא ראיתי מערכת כפולה שיכולה לפצל את שני הקווים לבלמי הדיסק הקדמיים. G

jchobbes
2019-07-06 23:00:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מצאתי קישור לשרשור זה מחיפוש קשור.

קניתי מסלול שומן חשמלי מסין.

מצורף תמונה של איך הסינים מפעילים את הבלמים האחוריים. על טרייק. כבל אחד מהמנוף ואז שני הכבלים מחוברים למסגרת התחתונה.

enter image description hereשאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...